09 tetor 2019

October 9, 2019 02:00 Updated

09 tetor 2019

Nga Arkiva

October 9, 2019 02:00 Updated
Komento

1 Koment

 1. A.GRAMSH October 9, 10:35

  MINISTRA,MUSHKA APO MANTENUTA!?

  ‘Me mire te heshtesh e te konsiderojne idjot se sa te hapesh gojen e ta vertetosh ate”O.Wilde
  —————–
  Ne vend te paraDhenjes
  Kemi lajme nga Bota dhe ‘haber akshame’ nga hamamet e Bathores!

  Lajmet !
  ————
  1-Shqiptaret kane marre ne dore ‘lidershipin’trafikimin e droges ne Hollande!?
  2.–Shqiptaret kane marre ne dore ‘lidershipin’ e prostitucionit ne Itali?
  3.-Shqiptaret sipas kreut te mafjes italjane parashikohet te jete e ardhmja e ‘lidershipit’ te mafjes ne Europe!?
  4.-Shqiptaret problem per Francen si ‘Azil kerkues’!
  5.–Shqiptaret sipas BB po arrijne borxhin e jashtetm e te brendshem jashte ‘STANDARTEVE’ te BE-se mbi 68 perqind,mbi 11 MILIARD Euro!?
  6.–Shqiptaret vetem INTERESAT e borxhit çdo vit per tu paguar jane mbi 147 MILION Euro!?

  ‘Fshati qe duket s’ka nevoje per kallauz’ e as lajme!
  ———–
  1-Shqiptaret pas 30 vjetesh nuk kane formuar akoma shtet dhe nuk ka ‘EMER’ as ‘sistemi ekonomik’,nuk ka emer per rrjedhoje as ‘Sistemi politik’,dhe antishteti i kruijuar pas shkaterrimit nga themelet i ish shtetit nuk ka te NGJASHEM as nje forme shteti ne historine e njerezimit as primitiv,as feudal,as skllavopronar,as liberal,as fashist,as monarki,as socialist,por thjesht ‘KALIFAT’ ku sundon ideologjia e xhihadit ku shqiptaret vriten vidhen,perzihen nga trojet dhe jane shpronesuar 100 perqind ne emer te ‘Alla akbar’ me urdher te guides Supreme kalifit Sali dhe shqiptaret,numuri i te cileve tashme nuk dihet sa jane te ikur e sa brenda te pa pune,sa te vrare e sa te vdekur,sa prostituohen e sa theren per organe sa mijera te rinj e te reja jane analfabete e sa mijera te moshave 1-35 vjeç ne emigrim nuk dine shqip e kendim por edhe betimin dhe sherbimin ushtarak e bejne ne gjuhe te HUAJ e per te HUAJIT,sa,sa sa,sa Saaaaaaaaa!

  2-Qeverrite kujslinge anti shqiptare per 30 vjet me permbysjen e shtetit permes xhihadit propoganduar nga ‘Zeri i AmeriQIse’ investuar nga tere agjenturat,xhihadi,islamizmi fondamentalist,koloboracionizmi qe ka lyer duart me gjak shqiptaresh,jo vetem nuk ndertuan ASGJE por tere pasurite kombetare,bashke me tere bazen ekonomike e tere infrastrukturen e ish shtetit bashke me kapitalet6 strategjike e SHKATERRUAN dhe e SHITEN te huajve nen mbikQIRJEN,asistencen,keshillat e kauibojsave ‘ambasadore’ te HUAJ,’,’aleatit strategjik’ dhe BE-HALE!

  3-Qeverrite kujslinge antishqiptare ne 30 vjet pas shkaterrimit te tere bazes ekonomike te ish shtetit te tere infrastruktures,e superstruktures e kthyen kete vend ne ‘Shprehje gjeografike’ pa shtet,pa sistem ekonomik,pa sistem politik ne ANARKI TE PERGJITHESHME ,Ekonomike-Sociale-Politike-Fetare-Morale dhe ky popull po qe se do konsiderohet akoma ‘popull’ si asnjehere ne historine e tij nuk ka qene kaqe i PERÇARE permes heqjes se SOVRANITETIT e deleguar ate 128 BANDAVE te quajtura ‘parti’ permes vllavrasjes,prostitucionit,gjakmarrjesw,vrasjes me pagese e deri KRIMIT brenda FAMILJES qe tashme po ben kerdine!

  4-Qeverrite kujslinge antishqiptare per 30 vjet si VARRMIHES te shtetit jo vetem nuk mund te rilindin shtetin por nuk kane bere ASNJE lloj REFORME dhe nuk MUND te bejne kurre sepse jane ne konflikt te RENDE interesash e te INKRIMINUAR deri ne GRYKE per KRIMET e bere ndaj ketij vendi e POPULLI qe ç’fardolloj ‘rilindje’ sdhteti i se drejtes i TMERRON sepse mbi ‘TA’ dhe tere familjet e tyre deri ne brezin e trete nga kalif SALIJA,tere kreret e tjere te xhihadit,Edvinerat,Lulashet e perfunduar tek Mulla Omar apo Like Florija rendojne DHJETRA vepra PENALE qe parashikojne DHJETRA burgime te te perjeteshme!

  5.-Tere misionaret e BE-HALE e tere bundestaget,Billdat,Bastardet qe i vene ‘kushte’ per ‘Hapje negociatash’ ANTISHTETIT jo vetem krkojne te lajne duart e pista si PILATI lyer me gjak shqiptari por eshte njesoj si ti hapesh KRRIMINELEVE dyert e XHENETIT ose me shqip te AMNISTOSH kreret e KRIMIT dhe KORRUPSIONIT!

  Haber akshamet!
  ———-
  1.-Ne nje vend te quajtur Kosove deri para 20 vjetesh krahine autonome e ish Jugosllavese na qenkerkan ere zgjedhje edhe pse nuk eshte krijuar ‘shtet’ e eshte nen protektorat te KFOR apo te huajve dhe nuk eshte njohur nga shumica e vendeve te Botes perfshi dhe vete Serbine!?

  Ne cilin do vend jo vetem te Europes po dhe N
  Ballkanit ne kushtet qe ndodhet Kosova dhe populli kosovar tere inteligjenca,mendimi intelektual e informacioni do perqendrohej ne rilindjen e shtetit te se drejtes e demokratik kosovar e mbi te gjitha ne arritjen e te gjitha te DREJTAVE nderkombetare si tere shtetet e tjera,ndersa ctere AQLABAKERIJA e ‘hajdareve’,’kosovareve’,’buzhaleve’,’batove,’berishave’,babaleve e bajgave’ ne sherbim ‘dashje’ pa ‘dashje’ te UDB-se e tere agjenturave kryesisht islamiko-xhihadiste,nuk flasin per POPULLIN kosovar qe nuk votoi as 40 perqind,nuk flasin per te drejtat e tij e ‘SOVRANITET’ vpermes VOTES dhe PERFAQESIMIT po flasin per nje ‘QENJE’ me emerin ALBIN qe jo vetem nuk i dihet e ‘shkuara’ lindur e rritur ne nje vend tere jeten ‘koloni’ por edhe gruan dhe trashegimtarin e ka te HUAJ e pa te drejte vote ne Kosove ndersa POPULLI nuk i dha asw votat qe i dha ne 2017-ten ose shqip e ndoqen 200.000 ‘tifoze’ ne emer te alla akbar ose vetem 10 perqind!?

  Kjo qenje me emerin ‘Kurti’ apo ‘Kain’ ME 10 Perqind ‘KOQEVARE’ kerkon ne emer te ‘alla akbar’ jo vetem te bashkoje ish Shqiperine por neser ti vere dhe Botes Zjarre!?
  Mire ligjet nderkombetare e te drejtat e nje populli te harruar nuk funksionojne me per Shqiptaret tashme rrugeve si ‘Mize pa koke’ shume me keq se sa dikur ‘izraelitet 40 vjet ne ne shkretetire’ ,por si nuk shqetesohet Europa ‘Kjo kurv e motit…’ kur 30 vjet nder keto troje eshte ulur kembekryq ISIS !?

  E nemos te nderhynte ushtarakisht permes NATO-s per te luftuar ashtu si ne Siri,Irak,Libi kunder kamikazeve te ISIS me sKipetare e kosovare ,te pakten te na dergonte nder keto troje dikur Shqiperi ‘Shoqatat e mjejeve vpa kufi’ tu benin trajtim sanitar te DETYRUAR nga kalifi SAQLI tere krereve te xhihadit dhe kamikazeve me MOLOTOV ne dore e TRITOL ne brez perfshi autorin e kurbanit Edvin,kurban Bashen,like florine dhe nje trushpelare me emrin ALBIN..Qe si puna e idjotit qe nuk e q2asnin ne fshat e ai kerkonte per grua vajzen e priftit dhe ky Albini si xhihadisat ne emer te ‘alla akbar’ edhe pse me vetem 10 perqind ‘kosovare’ kerkon pa u bere kryeminister i nje populli me 2 Milion te behet KALIF i tere kalifatit dikur Shqiperi po tashme pa SHQIPTARE!?

  2.-Haber aksham -LLahtar!?
  ——–
  Ca mender ‘ministre shteti’ ne nje vend 30 vjet pa shtet per turpin e radhes me nje hartim alabakesh te shkruar nga nje ‘bojaxhi’ ne gjendje te renduar psiqike e si i lindur me probleme te shendetit mendor i kerkiojne qeverrise hollandeze ‘Tu jape doren’!?
  Dhe keto Mushka,apo mantenuta si e konsideron femren shqiptare Edvin Bojaxhiu ne kembim te DORES do u japin te HUAJVE si sot e 30 vjet GJITHEÇKA!?

  Kjo ‘leter’ PAÇAVURE’ ,shkruar nga nje Bojaxhi analfabet qe ka mbaruar ‘shkollen e qenve’ e nuk di nga pjerdh gAmori te nocionit shtet,I vuri VULEN..’mos hapjes se negociastave’ se jo vetem vertetohet qe ne kete vend nuk ka asnje STANDART europian e nuk eshte bere asnje reforme por ne krye te antishtetit nuk jane vetem te inkriminuarit deri ne gryke por dhe IDJOTE!

  Nga ana tjeter kjo lloj leter paçavure jo vetem tregon se ne keto 30 vjet vendin e FEMRES shqiptare e inteligjencen e saj eshte zevendesuar me ‘VRIMA’ dhe trushpelara me ferexhe ne koke e perixoma ne bythe por tregon regresin llahtar te shoqerise shqiptare te uzurouar nga kreret te xhihadit EDVINE qe femren shqiptare 30 vjet jo cfetem nuk e konsiderojne si simbol te civilizimit ashtu si ne Boten e qyteteruar por perkundrazi e konsiderojne thjesht vetem ne ‘POZICION(projeksion)HORIZONTAL!
  Nje lloj kafshe shume me keq se skllave qe mund te rrihet te vritet te theret te terheqe si kafshet parmenden e drurit gjithe diten ose te mbaje mbi kurriz mullaret me bar e gjithe naten te prostituohet neper Bote me ‘protektore’ bashkeatdhetare krriminele ose brenda edhe duke pasur protektore femijet e saj 10-12 vjeçare ndersa Monat,Ministret,Mantenutat e te HUAJVE te jetojne parajsen si Haneme’ duke festuar festat fetare para prifterinjve dhe hxhallareve me bythe perpjete e duke i vaqrur ushkuret ne tavan! ‘Perendi!Ku je?”

  Autori i ‘letres’ paçavure,Edvin Bojaxhiu e tregon hapur konceptin qe ka per femren gruan sepse ka ngelur po ai ushtar besnik i Kalifit Sali qe ish ideollogu e ‘terroristi’ mediatik ne krah te serb Berishes ne vitet ’90 qe jo vetem te jatin e konsideronte komunist i qelbur por edhe gruan shqiptare e perbuste duke marre si simbol ”Shoqen Lenka’ per te arritur ne kete ‘dertexhe’ pas 30 vjetesh qe vendin e ‘shoqeve Lenka’ qe dinin edhe te korrnin edhe te vilnin dhe te mbillnin e te studjonin e te drejtonin e kane zevendeswuar me ‘VRIMAT’ ose ‘LOQET SHENKA’ po qe se do perdorim gjuhen e batutexhi te Edvin bojaxhiut qe e perdorte ne vitet ’90-te ne krah te Hajdarit e kalif Saliut me pardesy te bardha si xhihadisto-fashiste,islamiko-integraliste!

  Ato te ashtuquajturat ‘Ministre shteti’ po qe se u ka ngelur pakeze moral ne mos duhet te japin doreheqje,e te krijojne ‘preçedent’, se nuk perfaqesojne as gruan as femren,as nenat e vaqjzat shqiptare por ne radhe te pare per poshterimin qe u ben nje i ashtuquajtur ‘kryeminister’ duke i strumentalizuar si te ishin ‘shtupa mestruacionesh’ apo si lope shterpa laramane si tere ‘Topallet’ e ‘LESHIT’ ngujuar ne nje parlament stalle lopesh shterpa laramane apo stacion nderzimi shQInash me saqlianje ku vetem dine te bejne vetem tre gjera :Te hane-Te vjedhin-Te dhjesin mbi ‘koke palare’!

  P.S Duam ‘Baben’ ,mbretin me mbretereshe te huaj qe te na zevendesoje Gjerarldinen,por tani me ‘Hollandezen’ e Lulzimit ose Norvegjezen e Albinit!?Perendi!Te befsha Mutin!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim