Nga e dinte Basha që do kapej sot në Durrës “Toyota” me 5 milionë euro?

June 24, 2018 17:59

Nga e dinte Basha që do kapej sot në Durrës “Toyota” me 5 milionë euro?

 

Në seancën parlamentare të së enjtes, tre ditë më parë, duket se kryedemokrati Lulzim Basha ka dekonspiruar superoperacionin e policisë, nga ku u kapën mesditën e së dielës  5 milionë euro brenda një “Toyota Yaris”, në portin e Durrësit.

Lideri i opozitës, Lulzim Basha ka përdorur informacione tepër konfidenciale duke lajmëruar në sallën e Kuvendit operacionin dhe bllokimin e mjetit që akoma nuk kishte ndodhur. Nga foltorja e kuvendit ai është drejtuar me këto fjalë:

“Shikoni si zgërdhihen. Ata që zgërdhihen më shumë njëri prej atyre që zgërdhihen më shumë (Taulant Balla) ka qenë në Gjermani para tre ditësh.

Mbajeni mend këtë që po ju them. Dhe ka porositur një Toyota Yaris, por ta kanë zbuluar Toyotën, o zgërdhimtar, bashkë me 1.5 milion euro të drogës brenda.

Vazhdo qesh, do ta shikosh se çfarë do të tundet para hundës shumë shpejt”, tha Basha.

Mbetet për t’u zbuluar pse Basha e ka dekonspiruar operacionin në Kuvend tre ditë më parë duke shkatërruar hetimet dhe njoftuar porositësit e mjetit. Tani… ose Balla të shkojë në burg, ose Basha e ka mbushur vetë me lekë këtë Tojotën!

Por një gjë është e sigurt, që Basha duhet thirrur dhe të pyetet si person në dijeni të veprës penale.

Shënim: Shuma e deklaruar nga kontrollet e para ishte 1.5 milionë euro, pas numërimit përfundimtar të policisë shuma e sekuestruar arrinte vlerën 5 milionë euro.

Basha për “Toyota Yaris” on Vidnews.

l.h/ dita

June 24, 2018 17:59
Komento

25 Komente

 1. hikni mer te degjenruarit e Botes si ky shkerdhata ky bythec ,e ju si medie ,qe i beni fresk Babahaleve June 24, 18:11

  c’jan kto idiotesira mor
  si nuk u lodhet mer funderina qe vazhdoni
  e merreni me kte degjenrate
  qe qelb edhe koshat e plehrave .

  Reply to this comment
 2. Arben June 24, 18:30

  Ja thane ambasadat, edram.kokaina ka dale jashte

  Kontrolli.

  Reply to this comment
 3. Mark .U.K June 24, 18:35

  Eshte mjaftueshem se meqense eshte e vertet.Dukeni sa idiot eshte ai qe kerkon se nga e dinte Basha.Apo kur thot se i ka fute vete Basha.Si mendoni se per te nxier Ballen ne sken fute1.5 milion euro ne nje makin.Balla duhet arrestue dhe denue se eshte mbush me vjedhje e korrupsin.Habitem cfar pret ai popull koti qe nuk ngrihet shkul nga karriket kta gjakpirs.

  Reply to this comment
  • Referendum per arrestimin e koleres sali June 24, 18:43

   Ky popul koti po ju pret ju babalet koke trashe te vicidolit te na udhehiqni o mark uk cakalli.

   Reply to this comment
   • Fidel Kastro June 24, 18:59

    Ore akoma fajin e ka Saliu .jeni mire nga trute e kokes!!?? Ne Toyota jane kapur 1.500.000 euro , perflitet Balla, e ju afazin e Saliut

    Reply to this comment
    • Babalja June 24, 19:59

     Po parate kush i kapi Basha apo policia? Apo Balla ishte idiot qe pasi e paralajmeroi Basha ta mbushte makinen me euro?
     Jo mor babale. Basha nga kulishet e tij ne polici ka mare informacion per aksionin e pritshem te policise dhe ka bere diversjon duke akizuar Ballen.
     Kaq babale jeni qe mos kuptoni kaq gje?

     Reply to this comment
 4. Sigurimsi i pd June 24, 18:40

  Ku e dinte?
  Po basha me saliun me fytyr cakalli i kane nisur me mergaten e qyqeve.
  Pritesi eshte sypeshkaqeni.
  Ne nje vend ku nuk ka shtet e prokurori njeri mund te vrase te vjedh dhe te akuzoj ke te doj

  Reply to this comment
 5. Kjo far e poshter duhet te zhduket sa me par June 24, 18:54

  O shqiptar do ngrihemi ti zhdukim keta kriminel se na kane shkatrruar jeten per 28 vjet me radhe.

  Reply to this comment
  • KTIJ BABAHALESE DO SHKERDHYER AI SURRAT P!DH BUSHTRE June 24, 21:49

   ke te drejt vlla ,
   eshte e vetmja zgjidhje perndryshe kto rropsi bij rrropsish
   nuk shkulen me nga Politika ,krimet ,vjedhjet, maskaralliqet , te cilat i kane ne gjake .

   nuk gjen ne asnji vend te Botes nji opozite e parti politike so pd e lsi vec hajvaneve ne puashtet ,
   qe gjate gjithe veprimtarise se saj ,ti injoroj vendin e vet para opinionit Boteror kudo ata shkojn dhe bashkpunojne me te huaj .
   eshte cmenduri ti lesh kto fytyra te ndyra ,si ky shkerdhat qe ben karagjozin inteligjent ne ate mut Parlament dhe lihet ala i lire te derdellise medieve
   cfar i do ajo sumq.

   nji shkerdhate e njeri kaq ordiner ,mundet te mbaje ne politike dhe ta lej te lire ,vetem nji pushtet si ky i Ramos .

   Reply to this comment
 6. MH June 24, 19:13

  Basha nuk i begenise Leket.Euro dhe dollar po.I kjan zemra dhe shpirti.
  Mos iu shpifni Bashes qe e ka mbushur vetë me lekë këtë Tojotën!Kur tajota asht plot me Euro.Basha duhet te deponoje ne gjyqe per parashikimin qe do ndodhin mbas tri diteve.
  Kamarier me profesion,amator ne politike dhe kaq te zgjuar nuk kam pare asnjihere.
  Ky ndjek te atin Berisha.Kur ne gusht te vitit 1998 deklaroi: Ne shtator do vritet nji njeri i madh dhe ne do marrim pushtetin.Me 12 u vra psikopat Hajdari,mbas dy diteve karvani funeral i lamtumires se fundit e la gjenazen ne drejtim te parendesishm dhe iu versul Kryeministris me diagaq dhe tanke e nuk lane gja pa vjdhur dhe djegur.Zagari i tij lideri i P.Republikane Abdiu u shfaq ne ekranin e Tv teper i entuziasmuem qe korren fitoren ne uzurpimin e pushtetit pa vote,me dhune.Mbas pak oresh ultimatumi Europian bani qe Berisha si zagart e rrugave te ikte me bisht ndershalethatin e vet pa iu ndie zani,njisoj sikur te kishte lene shenden kesaj bote.

  Reply to this comment
 7. Zgalem June 24, 19:14

  Qe kur ka hyre Basha ne politiken shqiptare , imazhi I Shqiperise dhe i politikes eshte tronditur deri ne zgrip . Ky njeri nuk eshte i lindur per politike, por per spiun . Karakteri I tij u duk , qe ne kohen e perkthysit ne Kosove . Nga perkthyes perfundoi ne agjent , qe konfirmoi shtepine e verdhe dhe fakte te tjera , qe I kane denoncuar gazetare serioze , si B. Islami me shoke . Dokumentet , kur te dekospirohen , do te nxjerrin xhevaire te tjera . Ky eshte dembel klastik . Me thoni nje pune , qe ka kryer sakte , kur ka qene 3 here minister . Tre here skandale . Kulmi ishte Kryebahkiak . Ketu e kurorezoi veten si dembel klasik dhe intigrant . Keto jane dy karakteristika , qe percaketojne fizionomine e nje spiuni . Vrasja e protestusve eshte kulmi I pjekurise si spiun . Intrigantin me spiunin I ndan nje fill I holle , qe Lul Basha e ka keputur , qe kur ka lindur . Ai eshte dhe mbetet nje xhevair , per spiunlleqe . Le te qendroi sa te doje ne krye te PD dhe te Opozites ; ai mbetet kontigjenti me i pershtatshem , per armikun e Shqiperise , nga cdo ane qe te vije . Edhe si opozitare i dobet , e demton rende te arthmen shqiptare .Opozita e dobet , nuk ka nuhatje , per gabimet reale te qeverrisjes . Ne se ka Xhevair ne bote , per Serbin , Grekun dhe c’do armik te Shqiperise, e gjen te Lul Basha . Besnikerine e spiunit e ka provuar dhe per Serbin dhe per Grekun. Ta mbaje me shendet kryespiuni Sali Berisha , dishepullin e tij , Lulzim basha . Ky spiun I lindur ka vite me radhe , qe lobon , kunder Shqipoeise ne Europe , Amerike dhe ku te mundet . E vetmja merite e tij eshte fakti , qe di gjuhe te huaja .Spiun shqiptar me gjuhe te huaja , ky eshte Basha i te gjitha kohrave . Zgalem

  Reply to this comment
 8. Lili June 24, 19:53

  Ku e morri vesh, nga ata qe e punesojne qe moti,cka kujtoni ju…Rrini edhe beni marreveshje me te prape,se jeni te kapur per koqe nga nje idiot si Basha.

  Reply to this comment
 9. demo June 24, 21:07

  Ky Basha ose eshte Nostradamus,ose Tojota ka nje jave qe eshte kapur ne Portin e Durresit dhe sot deklarohet nga policia.

  Reply to this comment
 10. Mark .U.K June 24, 21:24

  Une kam 20 vite qe jetoj ne Angli e nuk me behet vone.Po me vjen keq qe do mbetesh pa nje thes miell o cobani i dhive.

  Reply to this comment
 11. intelektuali June 24, 22:47

  “…E ka mbushe Saliu me Lulin me 5 milion euro droge Tojoten qe zbuluan italionet…”

  Keshtu po perpiqen te justifikojne trafiqet e Rilindjes KOQET fanatike te Edvinit qe jane edhe BOLET fanatike te Enverit

  PO EDI RAMA SEHIR BEN? SI PASUROHET SALIU DHE BASHA NE OPOZITE?

  Po pse nje kryeminister kaq te paafte keni zgjedhur ju o KOQE dhe BOLE fanatike te Partise se Punes?

  Reply to this comment
 12. MH June 24, 23:50

  Gabimisht shkrova Avdiun.Kur duhet shkrue Mediu.Kjo vemje qe duhet sharrue mbi zjarr.

  Reply to this comment
 13. raqi June 25, 07:57

  Eurot jane te.Zen Sypordhes te Sali Shkerdhates,,,,
  Lulushi eshte korier ,,,,,
  E ka mare vesh se akoma kane ne polici dhe gjykata e prokurori sherbetoret e tyre,,,,,,,
  Prandaj duhen shkrire Gjukatat dhe Prokuroria komplet ,pa veting ,pasi 100 te perfshire ne hajdutlleqe dhe krime ,,,
  Duhen vene studentet qe mbarojne sivjet neper Gjukata dhe Prokurori ,dje keta te mbikqyrur nga specialiste nderkombetare,,,,,
  Shifni kush e ka ceshtjen e ketyreeurove
  Vellai I ati trapit qe kushim President ,,Nishan.kapterrit. ,,,,,

  Reply to this comment
 14. Kiu Fiu June 25, 08:06

  prokuroria duhet ta therrese me cilesine e deshmitarit kete
  Bashen,spiunet e pd ne organet e rendit po dekonspirojne operacionet e policise, ky po i kthen ne akuza politike ,duke anashkaluar cdo proces hetimi ,praktikisht dhuke SHPIFUR,ngase askush nuk mund te flase pa fakte qe shpjegojne fajin dhe fajtorin,ky pleher gjen gjithmon argumenta te rendomte te dites per te bere politike, nuk i kemi degjuar njehere per ekonomine, per taksat, per zhvillimin e vendit, per rrogat ,per papunesine,per investimet ketu apo atje,kjo eshte opozite qe permireson cilesine e te qeverisurit ,po kjo keto nuk i ben, kjo eshte e stilit te berishes , e pash ketu, ishte me ate ,i tha atij qe ti thoshte atyre,qe te shkonin atje e te dilnin andej, opozite per telenovele,vk , hajd se do ta shohin hajrin e opozites

  Reply to this comment
 15. kasem gahinji June 25, 12:13

  nga e mesoi basta?.me e thjeshta:-prokurori i ceshtjes vellai i bujar nishanit.prokuror i droges arbi garten tropojani hajdarmataj.te rastit nuk jane. te dy te lidhur me PD.

  Reply to this comment
 16. Kris 1 June 25, 14:12

  Basha paguhet si spiun nga Rama por lajthiti.Ne vend qe ti raportonte Edvinit dhe Saliut e tha ne parlament.T e pejashtohet nga sherbimi informativ RamSa

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*