Bashkëqeverisja, Rama: Për 3 minuta problemi shkon tek ministri

October 3, 2018 12:30

Bashkëqeverisja, Rama: Për 3 minuta problemi shkon tek ministri

Në ndryshim nga çdo të mërkurë, ku kryeministri Edi Rama, ka mbledhur qytetarët në sallën e Hartave në Kryeministri, për të bërë publik trajtimin e rasteve për bashkëqeverisjen, sot takimi u zhvillua në Sallën e Qeverisë.

Sot, u shënua 1 vjetori i nisjes së kësaj platforme. Në takim ishin të pranishëm qytetarë, por edhe ministra të kabinetit Rama 2.

Kryeministri tha se platforma e bashkëqeverisjes është funksionale dhe se për 3 minuta çdo ankesë shkon tek ministri përkatës i fushës, ndërsa brenda 10 ditësh vjen zgjidhja për problemin e shprehur nga qytetari në ankesë.

Ju falenderoj pasi na ndihmoni me praninë tuaj për të përcjellë përmes dëshmisë mesazhin se platformës së bashkëqeverisjes. Platforma është një rrugë shumë e shkurtër për të krijuar një lidhje direkte për çdo qytetar me një anëtar të kabinetit qeveritar 1950 çështje trajtohen çdo muaj, për 3 minuta problemi shkon tek ministri, për 10 ditë vjen zgjidhja“, tha Rama.

o.j/dita

October 3, 2018 12:30
Komento

12 Komente

 1. Tartufi October 3, 12:43

  E c gjera te bukura jane keto,per nje popull tru shplare !!!!
  Vazhdon lezeti I komedise te ketij populli .

  Kur shkon budallalluku,,, nuk ke c fare e do zgjuaresine..

  Reply to this comment
  • Granit Boni October 3, 18:39

   Tartyfit, personifikimit te poshtersise
   Dole perseri ne blog ti spiuni felliqur i birrucave qe sle te burgosur pa e denoncuar te Sigurimi i Shtetit. Flet edhe per zgjuarsi ti more shpirtqen. Ske burrerine te dalesh ne blog me emrin e vertete por fshihesh pas nickname Tartufi. Por ti sje mashkull dhe jo me burre. Poshtersite e tua nuk i lan dot as Viroi Gjirokastres dhe as oqeani Atlantic. Vemje qe vegjeton per mungese varresh.

   Reply to this comment
 2. anticensurë25642654 October 3, 12:56

  sipas thënjeve të këtij të papërgjegjshmit,ne o kemi aq shumëprobleme sa është e pamundur të zgjidhen,o ky po gënjen kështu si i papërgjegjshëm!!
  sipas tij 3 minut e 10 ditë dhe çdo shqiptar e paska të zgjedhur problemin!?
  o debil,boll më!boll se na çave hajdarin me këtë “bashkqeverisje”,boll më me këto lojra kalamajsh!!
  njerzit ta dhanë votën për të qeverisur e jo për të bashkqeverisur!!
  jo për gjë po të paguajmë për të qeverisur ty,kurse ne duhet të bëjmë punët tona për të nxjerrë bukën tonë dhe për të të paguar rrogën ty!!pra ndahen punët!!ti bën punën tënde ne bëjmë punën tonë!!
  nëse ne do të bashkqeverisim me ty atëherë ule rrogën tënde,na paguaj ne për punën tonë!!
  hy copë idioti,që ju mbush mëndjen vetëm dementëve!

  Reply to this comment
 3. sapa October 3, 13:01

  Po more i paturpshem!Pas pese vjetesh Saliu po na duket engjell!

  Reply to this comment
 4. intelektuali October 3, 13:43

  LERI LLOGJET E MASHTRIMIT, POR NDIHMO XHISIELEN QE MASAKROVE NE PUBLIK NGA STUDIOT E TUA TV O KRYEMINISTRI EDI RAMA

  Nje thirrje per ndihme nga intelektuali qe ka perjetuar dhunen e xhelateve perdhunues te Enverit ne burg per vite me radhe:

  “Xhisiela Maloku ndonëse gënjeu live, prapë duhet ndihmuar. Duhet ndihmuar se perseri eshte viktime e shtetit tend te poshter dhe te lig o Edi Rama, është peng i Mafies me pushtet. Xhisiela Duhet ndihmuar se po e mbajnë prapë me dhunë dhe po e përdorin në media imorale servile për të shpëtuar veten e tyre në PS dhe dhunuesit e vertetë. Duhet ndihmuar që të flasë për të vertetën që mban fshehur thelle ne shpirtin e dhunuar keqazi nga miqte e Taualnt Balles, e frikesuar deri ne palce nga halli i jetës që të mos e vrasë banda kriminale. Duhet ndihmuar që të mos ketë më raste të tjera “Xhisiela”.

  Mbrëmë pamë se si mazhoranca ishte angazhuar për të mos dalë e verteta e vajzës së dhunuar nga bandat e PS-së.

  NDIHMOJE XHISIELEN O EDI RAMA!

  sepse:

  Ky krimi i Taulantit dhe i Rahjes pas tij është tashmë një krim Shtetror

  APEL PER NDIHME NGA INTELEKTUALI

  Reply to this comment
 5. Dodona mbi Tomorr October 3, 14:35

  Ne qoftese problemet zgjidhen me platformen atehere pergjysmoje administraten shteterore se sic podel edhe nga kontrollet apo edhe aksionet e policise kohet e fundit, shkeljet vazhdojne nga ana e administrates shteterore njisoi si me pare. Me c’duket administrata e quan vehten te perkoheshme dhe shpejton “te marre a te rrembeje c’te mundet ; Ne kete “aksion “te saje ajo ka “ndih men e pakursyer ” te opozites e cila e nxit me te gjitha mjetet dhe e mbeshtet ne kete ndermarrje shkaterrimtare per ekonomine dhe vendin! Shembulli me i fresket punonjesit e tatimeve, Zjarrveniet e qellimeshme ne pyje , kur e tere vera e nxehte e perveluse kaloi pa me te voglin dem , ndersa vetem ne shtator , mbas urdherit te dhene nga Saliu , u hodhen ne veprim repartet e sulmit qe po sterviten per te kryer “rrevolucionin demokratik” dhe Shqiperia e tera u perflak nga jugu ne veri!Ja pra kush eshte zjarrvenesi i vertete i vendit!

  Reply to this comment
 6. Arben October 3, 14:54

  q…. mamane ketij populli te te quaje baba.

  Reply to this comment
 7. Xhoni October 3, 16:00

  Mua nuk me ndodhi keshtu! Ne maj tentativa e pare nuk mu pergjigjen fare.Thane nuk figuron kerkesa(e nisur nga zyra ne Lushnje,nga nje vajze shume e mire)E beme perseri dhe mu pergjigj bashkia e Sarandes,ku shkelesit e ligjit I quante ne rregull.Shpresa ime ishte te Qeveria jo te Bashkia qe e ka bere Saranden Leah e li.Me sakte shpresova dhe shpresoj tek ju z.Kryeminister! E di qe eshte veshtire, por do besoj gjithmone te ju mbas gjithe kesaj pune te mbrekullushme qe keni bere ne keto 7vjet!

  Reply to this comment
 8. Ilir October 3, 16:22

  Ketij imvjen anash Enver Hoxha per propagande. Hoxha duket si nxenes perpara ketij demagogu.

  Reply to this comment
 9. Adih October 3, 16:59

  Ky i shkrete ka ik per lesh .Lidheni ju te repjelljes ,koleget e tij , te mos genjeje ,pa pike turpi ,e te propongandoje qiqra ne hell,ky lamash Nuk e kuptoni po ju diskrititon te gjitheve juve te PS .. Une nuk e kuptoj as edhe te shoqen ,ajo eshte zonje ,mblidhja pak ketij burrit ,se po le kokren e namit . Po ta tallin qe te gjithe shqiptaret burrin ,moj Linda…

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*