10 foto të rralla të Ismail Kadaresë

January 28, 2016 19:35

10 foto të rralla të Ismail Kadaresë

Petrit Kumi është fotograf i vjetër nga ata që kanë fiksuar ndër të parët në foto Shqipërinë e para viteve ’90.

Shpesh herë të fotografuar ashtu siç do të duhet të ishte dhe jo si ishte në të vërtetë, ai ka udhëtuar pothuajse në të gjithë vendin dhe për më shumë se 15 vite ka qenë fotografi personal i ish-diktatorit, Enver Hoxha.

Me rastin e 80-vjetorit të shkrimtarit të madh, Ismail Kadare, Dita ka siguruar 10 foto të rralla të shkrimtarit të bëra në vite të ndryshme nga fotografi Kumi./DITA

1-

3- 4- 5- 6- 7- 8- 9- 10- 11-

 

January 28, 2016 19:35
Komento

10 Komente

 1. bobi January 28, 20:34

  shkrimtar i madhe, njeri negativ.

  Reply to this comment
 2. Nazim January 28, 20:44

  Me nxorri mallin e nje libri per femije ku urrithi me syze te errta luante rolin e dedektivit a dicka te tille. Fatkeqesisht nuk me kujtohet titulli i librit 🙂

  Reply to this comment
 3. Eruditi January 28, 20:56

  Po ai eshte nje pleh se kuptoj pse i behet kaq reklame, pedofil, ne moshen 50 vjecare shkoi me femijen e vet 19 vjecaren Ema Ndoja

  Reply to this comment
  • ui January 29, 10:35

   po c jane keto gjera qe shkruan o “koqe kandari”..ai eshte gjeniu me i madh shqiptar i letrave shqipe…ti meresh me karlliqe..

   Reply to this comment
  • Sanija January 29, 19:54

   erudit karlliqesh qenke ama, ik ore idiot ziliqa dhe gojehale, pse te del pune edhe me nje zonje, pis milet

   Reply to this comment
 4. raimond vlonjati January 29, 02:30

  SHkrimtar i madh, njeri i madh …dhe Intelektuali me patriot qe ka Shqiperia ne keto vite demorkaci

  Reply to this comment
  • LILOLABJA January 29, 11:36

   Fatkeqesi e madhe eshte , qe i ra koka ne kete vend qe e mbajne veten per shqiponja, por ne fakt jane sorra .
   Kur eshte Kadareja pleh, por ju mor sojsez çfare jeni?
   Personalitete si Kaderaja vijne njehere ne 500 vjet ore tunxh qe keni 25 vjet qe i vute kazmen çdo vlere ,fiks ju ri Jar kapteri, por me vjen keq per ate pjese se shoqerise qe ju ra fati te jetojne me ju, qe s’leni bisht pa i vene njeriut.Injoranca eshte ulur kembe kryq ne ate vend qe jep mend dhe per Kadaren ,hapu dhe e futu.

   Reply to this comment
 5. Darius January 29, 10:26

  Bobi 100% i sakte.

  Reply to this comment
 6. Lëmi Llukës January 30, 11:43

  Skllevërit , me përuljen e tyre të pështirë ndaj kollosëve që prodhon truri i tyre kretin , janë të neveritshëm . Është humbje kohe polemika me ta .
  Gjeniali I tyre Kadare tërë jetën ka menduar vetëm për vete. Në këtë pikpamje ai qëndron më poshtë se një qytetar mesatar -vaj me socializmin e Enverit , vaj me demokracinë e Saliut !
  Lëkura e gjeniut qëndron mbi Shqipërinë ?!

  Reply to this comment
 7. demo January 30, 18:22

  Dasma e Gollobordasve fillon te henen dhe mbaron te henen tjeter,po nuk mbaroka ditelindja e ketij!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim