10 korrik 2019

July 10, 2019 02:00 Updated

10 korrik 2019

July 10, 2019 02:00 Updated
Komento

12 Komente

 1. A.GRAMSH July 10, 09:21

  SKIPETARO-AMERIKONET ,LIKET DHE LAKEJTE!

  ”Qenit kur i vjen ngordhja shkon e permjer ne dere te xhamise’!
  ————–
  Ne vend te paraDhenjes
  Shprehja e me siperme per Qente mund te pershtatet per keta ‘politiQente’ Like e Lakejte:
  ‘Politikaneve’ sKipetare te inkriminuar 100 perqind deri ne gryke kur u vjen vdekja shkojne e permjerin ne ‘Deren e ‘Shtepise se bardhe’!

  Pakeze histori per brezin ‘kristal’ te RI!
  ———
  Shumica e kesaj politike alabakesh krriminelesh e antishqipetaresh ,ka 30 vjet qe nga njera ane ‘popullin’ e kane futur ne lufte me mullinjte me ere te kAmunizmit e vete kane Vrareshqipetare dhe vjedhur tere pasurite kombetare ne ’emer’ dhe me ‘mbeshtetjen’ e ‘Aleatit strategjik’ apo SHBA-ve dhe propoganduar nga nje fare radio zhurme ‘Zeri i AmeriQIse’ nga kalifi serb Berisha si krrrimineli me i madh i popullit shqipetar e deri tek tere Bodegardet e financave,fullanerise se sistemit bankar e Like florise e lakejve te tjere!

  Ç’fardo lloj krimi e korrupsioni qe eshte bere ne kurriz te ketij populli ,kreret e krimit e korrupsionit te te gjitha bandave te ashtuquajtura ‘parti’ perfshi PD-PS-LSI ne popull kane krijuar pershtypjen se jane bere me ‘dijeni’ dhe ‘miratimin’ e SHBA-ve dhe BE-se justifikuar me ‘luften’ me mullinjte me ere te kamunizmit,e ne zbatim te teprive dhe praktikave sa reaksionare krriminale e antishqiptare te ‘Terapise se shokut’ ardhur nga Amerika dhe propoganduar nga nje radiozhurme sa reaksionare aqe dhe antishqiptare ‘Zeri i Ameriqise’ subvencionuar nga tere agjenturat mergata e qyqeve dhe ish koloboracioniste pertej oqeanit!
  Bilançi pas 30 vjetesh!?
  Ish Shqiperija ngeli pa shtet pa pasuri kombetare pa ligje ne anarki totale pa kapitale strategjike pa siguri kufij pa POPULL-Pa te ardhme ose shprehje gjeografike!

  Nga kush u perfaqesuan SHBA-te dhe BE 30 vjet!?
  —————-

  Mbas shkaterrimit nga themelet te ish shtetit shqiptar ne vitet ’90 bashke me bazen ekonomike,e fillimi i ‘luftes’ me mullinjte e eres se kAmunisteve drejtuar nga nje bande xhihadisto fashiste me pardesy te bardha ne kete vend pa shtet e VAKUM filluan te zevendesoheshin me ‘gjenocid titist’ te kamufluar zevendesimi i shqipetareve e Rinise me tere racat BASTARDE nga e gjithe Bota ,muxhahedine xhihadiste,imame ,hajdare’kosovare e mbi te gjitha kontrabandiste,trufatore,xhambaze,kontrabandjere te tere moshave te reja nga SHBA-te dhe BE-ja si shoke e miq te femijeve bastarde te kesaj ‘politike’ Rrugaçes apo ‘shoke’ te Xen ‘Sypeshkaqeneve’ qe uzurpuan tere istitucionet ,pushtetet,agjensite,e çdo qelize te shoqerise e çdo sistem nepermjet ‘Keshilltareve’ nga ‘ushtari’ i thjeshte deri tek ‘Keshilli larte i sigurise’,nga pastruesi i kryeministrise tek ‘presidenti’ i ‘koke palareve’ nga ministrija e brendeshme prokurorija sistemi gjyqesor deri tek kalifi apo guida Supreme Berisha…Kudo ‘keshilltare’ analfabete femije buzequmesh po qe flisnin ne gjuhe te huaj e paraqiteshin si ‘amerikOne’ ne ekonomi,ne financa,ne sistemin bankar,deri uzurpimin e organeve istitucioneve te keshillit te ,mbrojtjes sigurise kombetare,sherbimit informativ ,Rezart Taçat,Nue kalajt,Delijorgje e deri tek kreu i agjenturave e xhihadit FAZLLIQ…..!Tere mender ‘politikanet’ ne tere pushtetet ministra kryeministra,deputete deputana,presidente kryetare sherbimi informativ bankjere gjyqtare jo vetem qe ishin ‘pupace’ kujslinge por ju vune ne dispozicion ketyre ‘keshilltareve’ gjitheçka ne dispozicion edhe grate edhe femijet se ishin te ‘HUAJ’-sKipetaro-amerikOne!

  DiasPordha dhe mergata e qyqeve!
  Pa vene ne dyshim shqipetarizmen e nje pjese te diaspores se Amerikes e veçanerisht asaj te ikur ne fillimet e viteve’30 per arsye ekonomike duhet pranojme se ne keto 30 vjet ‘diaspora’ eshte perfaqesuar nga pjesa me antishqipetare ,nga koloboracionistet ,tradhetaret e ata qe kane lyer duart me gjak shqipetari dhe ne emer te ‘luftes’ kunder kAmunizmit nen teorite e ‘terapise se shokut’ shqiptareve te luftes e te punes brezit te RI per 30 vjet ju aplikua ELEKTROSHOKU dhe pas 30 vjetesh toke e djegur na lane pa shtet pa prone pa BUKE pa Atedhe nepermjet perçarjes ne 128 banda parti,hakmarrjes ,deri propogandimit te luftes se klasave si asnjehere tjeter perfshi diktaturen dher mbi te gjitha LOBIZMIT antishqipetar ne duar te agjenturave kryesisht boshtit Biberaj-Beograd-Berishe!

  Pas 30 Vjetesh!?
  ———
  Mbas 30 vjetesh tere krereve te krimit e korrupsionit kujslingeve filluar nga Salija,Medija salisjane ,socialSSaliste e perfunduar tek Like florija ashtu si duhet te jete po u vjen nje lloj ‘VDEKJE’ fiziologjike si ndodh edhe ne ‘politike’ me te vetemin ndryshim qe ‘vdekja’ e kesaj ‘politike’ nuk do jete e natyreshme e ne shtepi duke gezuar pension et e pleqerise por ne BURG!

  Po ‘miqte’ sKipetaro-amerikOne!?
  ————-
  Miqesite e ndertuara mbi thasete me para dhe per ointeresa me tere agjenturat apo diasporen e Amerikres privatisht ku si interlekutore kane patur çamet MEDI nuk mund te konsiderohen ‘miqesi’ o kalifi Sali dhe Like flori e as miqesite me ndonje sKipetaro-Amerikan ,aqe me teper avokat i LESHIT ‘Lumaj’ qe ska lume qe i lan hajduterine ,kur pas 30 vjet lufte kunder kAmunizmit ku nekrye qendronin ‘çunat e bllokut’ me doktorin Serb te Bllokut e Soros,per çudine e dynjase na del pikerisht Soros ‘kAmunist’!

  FRIKA!
  Frika eshte semundja me e rrezikeshme edhje se sa semundjet terminale apo kanceroze,po qe se nuk sherohet!
  Eshte frika e Burgut qe i ka bere konfuze kreret e kesaj politike qe ne gjendje tejet te renduar psiqike pa perjashtim nga Salija tek Like florija e deri sa me veprimet e pa kontrolluara po kthehen ne karnevale dhe u kane rene jo vetem breket ne fund te kembeve por nuk u ka ngelur me as gjethe fiku…..
  Jane te abandonuar jo vetem nga istitucionet e shtetit Amerikan dhe shteteve te BE-se ashtu si duhet te ish edhe pse pas pilafit por çdo dite do abandonohen edhe nga ‘senatore’ kaubojsa apo ‘skipetaro-amerikOnet’ sepse miqesite e blera me flori durojne pak e nga momenti qe mer parane ‘miku’ te thote ‘Ku te kam pare’!

  Nga frika keta ish ‘burra shteti’ dhe ‘yje ne ngjitje’ jo vetem qe i kane mbushur breket e u kane rene ne fund te kembeve por kane humbur komplet dhe llogjiken dhe ngaterrojne presidentin Bush me Balliun,Klinton me Kejdi Mehmetin,apo Klosin,Obamen me Olsi Ramen,Presidentin Rusvelt me Rezart Taçin apo Trump me Tritan Shehun qe fluturon me presh ne bythe!?

  P.S Drejtesija amerikane qe ska te beje as me presidentet e SHBA-ve imagjino me ‘mergaten e qyqeve’ mbeturinat koloboracioniste antishqiptare te pas luftes e as me ‘shoket’ e Xen sypeshkaqeneve qe nxoren ne hankand 30 vjet ish Shqiperine bashke me Saline e Like florine,trufatorin e sistemit financiar BERNIE MADOF e denoi 170 vjet burg dhe i biri u vetevar!

  Kur do shikojme ne bulevardin ‘Deshmoret e kombit’ ne vend te maskave dhe vrasesve te shqipetareve si koke palare trupa te varur:XENASH ‘SYPESHKAQENASH’?

  Reply to this comment
 2. P.VASO July 10, 09:59

  ‘Dhe vjen i huaji e u rri n’voter
  me ju turpnue me grue e moter
  e vper ca pare qe do fitoni
  besen e t’pareve te gjith harroni”

  Reply to this comment
 3. FAZLLIQ-qires i familjes Berisha July 10, 10:04

  Kamikazet e informacionit apo zagaret Bushati e qente bulldok Lubonja ,kur flasin per 40 milionet e Astirit pse nuk ja gjejne rrenjet krimit qe shkojne pertej oqeanit si sot e tridhjet vjetb po meren me nje AUlaj e nje Edvin e nuk gjejne dot nje femije qe bente sportelist ne hotel amerikan ..ju shkerdhefte kina ç’fare u permban pragu i shtepise ju çuna e niper Blloku qe u ka shkerdhyer si Dhite doktori i Haisnise Salija e Serbise!!!

  Reply to this comment
 4. gjaku i shqipetarit nuk mund te behet uje July 10, 10:14

  FBI-ja? O sot o kurre!
  Jo vetem si agjensi me nje prestigj te larte nderkombetar por edhe per te vene ne vend autoritetin e shtetit amerikan…duhet te hape dosjet e krereve te krimit e korrupsionit ne kete vend qe i kalojne dhjetra here ato te Bin lan Denit,Ge dafit,Sadamit ,,,
  Duhet te riatdhesohen tere ish ministra deputete,gjyqtare prokurore oficere te larte e shefa shtabesh te ushtrise ne Shqiperi te perballen me drejtesine e te paisen me çertifikata PENALITETI e pastaj le te shkojne ku te duan….
  Nuk mund te luaje shteti amerikan me dy ‘masa’ si deri me sot te ‘perkedhele’ krriminelet koloboracionistet fashistet saline medine edvinin like florine e te vazhdoje te ‘vrase’ edhe te vdekur komunistet qe derdhen gjak e djerse per Shqiperi…Krriminelet dhe koloboracionistet e luftes dyte boterore qe kane gjetur strehim e azil ne Amerike si tere kreret e nazizmit ne Amerike Latine duhet te gjykohen edhe te vdekur ne emer te popullit shqipetar e jo tu ngrihen buste si te ishin heronj se kjo do ish jo vetem nje tragjedi per kete popull por nje TURP per SHBA-te si aleat ne luften e dyte boterore kunder nazi fashizmit…

  Reply to this comment
 5. AKSHAM July 10, 11:53

  Tragjedija e shqipnis jo vetem e koloboracionisteve e mergates se qyqeve te Amerikes por te sektit islamiko xhihadist e mjafton te radhisni emnat e mbiemnat ta kuptoni…

  1._Ahmet Zogolli
  2.-AXhafer-Deva
  2.-Elez Biberaj
  4.-Salih Berisha
  5.-Mehmet Elezi
  6,-Bashkim Gazidede
  7,-Damir Fazlliq
  8.-Mustafaj Besnik
  9.-Flamur Noka
  10 .-Hajdari Azem
  11.-Basha Lylzim
  12.-Bato Haxhi
  13.-Ibrahim Rrugaçoviç
  14.-Buzhala Berat
  15.-Bushati Medi Andi
  16.-Fevzi Toptan Bledi
  17.-Hajdar mataj Eqim
  18.-Krasniq Afrim
  19.-Mehmeti Bujar
  20 Meta Like
  21.-Mit’had -Medi-Mehmeti-mahmut

  Reply to this comment
 6. SHQIPETAR July 10, 11:57

  KRYETARI I BASHKISE SE KRYEQYTETIT ERJON VELIJA KUR DO MBLEDHE KESHILLIN BASHKIAK DHE VENDIMI I PARE TE JETE:
  ”Heqja e tere simboleve nga kryeqyteti te vendosura ne keto 30 vjet dhe rikthimin re kryeqyutetit ne indetitet’!?

  Reply to this comment
 7. GIOTINA July 10, 12:06

  A ka kush tu thote sKipetareve vetem nje gje per qeverrine e Lal Krosit Edvin:
  Mire tere ministrat e Gjiknuret terre kohen krefin leshte po tre ‘ministra’ specifike me se meren:
  -Minister per mbrojtjen e bizneseve ne nje vend ku ska as sindakata ke mbron hajduterine!????
  -Minister per mardhenje me parlamentin e zedhenese e salles se Breshkave spiroPali apo Pordha me se meret kur ky parlament krriominal antishqiptar 30 vjet nuk ka bere asnje reforme????????
  ,simboli i idjotesise Pandeli qe ta kesh mik s’te mbaron pune e ta kesh hasem te ha mune me se meret gtere diten tere javen tere muajin tere vitin per 30 vjet e sa vite burg meriton vetem per vjedhjen legale ne kurriz te femijeve shqiptare pa BUKE…

  Reply to this comment
 8. Avokat 'Lumnaja' shok i Likes July 10, 12:09

  PSE NUK KTHEHET ISH SHEFI I SHTABIT TE PERGJIOTHSHEM TE BEJE BURGUN NE SHQIPERI MGA AMERIKA E TE TAKOJE ISH MINISTRIN E MBROJTES MEDINE E NIPIN SERB XENI BASHKE ME BABA SALINE????????

  Reply to this comment
 9. nipi i Avni Rustemit,tek palma zorret e Xenit July 10, 12:14

  -SA MILIARDA KANE HARXHUAR 128 BANDA PARTI E NE SA VITE BURGIME KONVERTOHEN PER KRERET E BANDAVE MEDINJVE,MILOVE DASH SHEHEVE,DUKEVE E KOPUKEVE….
  -SA MILIATRDA JANE HARXHUAR NGA 128 BANDA PARTI PER LOBIZMIN ANTISHQIPTAR NE AMERIQI PER TE MBAJTUR PUSHTETIN KRRIMINAL NE PERJETESI DHE NE SA BURGIME TE PERJETESHME KONVERTOHEN????

  Reply to this comment
 10. Mihal Bisha July 10, 12:18

  SPAK–Duhet ta filloje punen nga ish ‘çunat e bllokut’ dhe doktori serb i shokut Hisni…

  Pollo-Salija,Nano,Salija,LAubonja,Salija,Ngjela,Salija,Bushati,Salija,Gjoni,Salija ,Fuga,Salioja,Nesho,Salioja,Tarifa,Salija,Ngjela Salija——

  Reply to this comment
 11. GJYQI I HAGES July 10, 14:00

  Adrian thano,
  Spjegoju shqiptareve ku behet ‘intelektuali’,’biznesMoni’,’affaristi’,’shkencetari’,’filantroèisti REZART TAÇI qe per 30 vjet shfrytezoi tere pasurite naftembajtese te A L B A N I S T A N I T !?

  Reply to this comment
 12. wishinski July 10, 15:44

  ‘Dhoma e Tregetise’ se a m e r i QI se…
  Ç’fare ka perfaqesuar ne kete vend 30 vjet qe nuk guxon kush as ta zere ne goje…..Taksidare e taksim taksave te gjakut te popullit skiptar…

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*