10 maj 2019

May 10, 2019 02:00 Updated

10 maj 2019

May 10, 2019 02:00 Updated
Komento

10 Komente

 1. intelektuali May 10, 07:37

  O Sabit, o shoku ti me te vertet ke qene ne ekipin e mjekeve te Enverit, njashtu si Saliu, pse pse bie ne nivelin e Prokurorit te Enverit, Spartak Braho qe si Vampir komunist ka qitur dhembet te kafshoje Armikun e Kllases qe ka etiketuar tani si Agron Tufen, 30 vjet pas renies se Murit te Berlinit, prandaj, ne shqyptaret e thjeshte qe e deshen Shqypnine ketu e 80 vjet me pare njashtu sic po kerkon te behet sot, pjese e Botes Demokratike dhe Antikomuniste, por pas pilafit, bythenderur e poshteruar nga kjo Bote Antikomuniste qe na tregon me gisht si nje fis prej Afrike Zulu, me nje klase politike mafioze drogaxhinjsh dhe oligarkesh qe rine dhe gjuhejashte duke pritur meshire nga Bota dhe qe nuk dine si te organizojne drejtimin e Shtetit dhe qe e shtyjne kohen vetem duke rritur borxhin publik, pushtetare pushta me mendesi enveriste, beter si magjyp hindie, me nje GDP qe ri ne vend numero pa kurfare prodhimi kombetar, vetem me firma importi mallrash dhe Qendra Tregetare me “Jumbot” idiote kineze te Samir Manes dhe fasoniste mesjetare qe nuk i japin shtetit kurgje, me nje popull qe mendon vetem si te largohet nga vendi per te shpetuar koken dhe familjen, ne nje kohe qe Shqypnia eshte si nje Lule Mali ne mes te Evropes o Sabit Brokaj,

  prandaj:

  KUR DO TE HANI PYKA LLOGJIKE JU GERDALLAT E ENVERIT?

  dhe:

  Do te mbyllni HALEN e propagandes arkaike me gjermane dhe partizane?

  sepse:

  Me thene te drejten sa here qe dilni ne media me keto shkrime idiotesh na ngrini tensionin e gjakut dhe na beni te pime ilace ose te shkojme te doktori i zemres, se na duket:

  SIKUR PO KTHEHET KOHA E QEPES E PARTISE SE PUNES ME TOLLONA DHE BUNKERE

  Bejini nje pyetje vetes:

  PSE ASKUSH NGA BE-JA APO SHBA NUK JU DERGOI QOFTE NJE URIM TE VETEM PER 5 MAJIN E DESHMOREVE VAMPIRE TE ENVERIT QE JU E FESTUAT BASHKE ME OPOZITEN ME NJE POMPOZITET TE PAPARE BOLSHEVIK?

  dhe:

  Si keshtu ASNJE FJALE as nga Bota Demokratike, as nga komunistja Mogherini qe kishte ardhur ne Shqypni, as Shteti dhe as nga Pushteti dhe as nga Veteranet agresive, pinjolle te Shefqet Pecit nuk u kujtua te thote nje fjale te vetme per 9 majin diten e Fitorjes mbi fashizmen?

  prandaj:

  CFARE KAFSHE ANTIFASHISTE SI “MESALLA ME DY FAQE” JENI JU ENVERISTET E EDVINIT O SABIT SHOKU?

  Reply to this comment
 2. A.GRAMSH May 10, 08:26

  ”BRDO-BRIJUNIT’?BRODO ME BERISHA-BROKAJ-BAJGA-BODE-garde!
  ”Ne populli nuk jemi per te permbysur kushtetuten,por ata qe e kane perdhunuar, shkelur me kembeate”!
  ——–
  Dje,ne gjithe Boten u festua dita nderkombetare e fitores luftes kunder fashizmit!
  Diku ,si ne Rusi edhe me parada madheshtore ku jo vetem vetem u perkujtua ajo lufte heroike e tere popujve te Botes por mbi te gjitha u NDERUAN te gjithe te renet me mbi 70 MILION qe derdhen gjakun ne te e natyrisht u evidentua edhe nje lloj FORCE per te paralajmeruar moinjte e gjirizeve qe nepermjet populizmit primitiv e nacionalizmit mesjetar ‘SOVRANIST’ kerkojne te riveshin kemishat e ZEZA e te vendosin ‘kryqin’ e thyer ca ne balle ca ta mbajne ne xhep e ca ta fusin ne bythe!

  Gjithe Bota me Boten ne si zakonisht me Bathoren vazhdojme 30 vjet me nje fare ‘Brdo-Brijunit’ qe do te thote se vazhdojme te dale jo vetem nga shinat e Europes por edhe nga Traseja e Ballkanit e degjojme me detyrim Pordhet e ish nomeklatures se Mihal Bishes ish bllokmene e ‘çuna blloku’ si puna e Brokajve,Bodeve,Bashave,Baçave,BERISHAVE e tere BISHAVE qe jo vetem 30 vjet kane shkelur mbi GJAKUN e te reneve por LIRI por jane ushqyer me GJAKUN e femijeve ne kete vend dikur Shqiperi!

  BVetem krriminelet me imunitet ne perjetesi si dhe ZAGARET e informacionit ne sherbim te KRIMIT dhe KORRUPSIONIT bejne sikur nuk e dine se jemi i vetemi vend ne Ballkan pa shtet pa ekonomi,pa demoKroaci dhe si ‘SHTETI’ bashke me 4 ‘pushtetet’ jane ne duar jo te POPULLIT as te ‘shumices’ po te ‘PAKICAVE’ regresiste zogolljane e zogiste ballisto-xhihadiste ose nje TUFE-TAKE-TARIFA-SPURDHJAK

  Te pa shprese per te rilindur shtetin!?

  Si mund te ringjallin shprese pleq te corrofjepsur qe tere jeten kane gezuar te drejten borgjeze pa borgjezine dhe vazhdojne e te jene protagoniste akoma edhe sot kur jane aktoret kryesore qe luajten per 30 vjet tragjedine shqipetare te shperberjes si puna e Berishes,Brokajve,Berishes,Nanove,Berishes,Milove,Berishes,Blushave,Berishes ,Bastardeve qe e lane kete vend pa shtet pa ekonomi pa pasuri kombetare,pa BUKE e pa PRONER pa IUJE e pa IUNE e tani flasin per GJAKUN e te reneve qe e perdor nje ‘kryeminister’bojaxhi per te llangosur bythet e TUFAVE dhe 600 çuperlinave me ferexhe ne koke e perixoma ne Bythe!?

  Si mund te rilindi shteti kur ka 3 vjet qe kerkohet te MASHTROHET me nje reforme ne drejtesi dhe tere KRRIMINELET me imunitet kane zaptuar e vazhdojne te mbajne tere istitucionet e antishtetit tere pushtetet perfshi nje mender ‘president’ qe perfaqeson simbolin e korrupsionit dhe diten e fitores mbi Fashizmin ben deklarata IDJOTESH qe ”Shqiperija do ndihmoje istitucionet e Kosoves’!?
  Paer ke Shqiperi e ka fjalren ky IDJOT kur ketu jo vetem nuk kane ngelur me SHQIPETARE zevendesuar nga muxhahedine hajdare e ‘kodsovare’ qe nuk flasin shqip po nuk kane ngelur as Malet e ish Shqiprerise kthyer ne GURORE te Like florise!?

  Per cilen lufte e GJAKUN e te reneve flet nje fare BROKAJ doktor blloku tere jeten e mik e shok i kalifit SALI qe dogjen 30 vjet ytere nje DShqiperi si ish doktofre te numurit DY te diktatures apo ‘shokut’ Hysni qe per ‘çudi’ mbulonte tere strukturat e organet e ‘Diktatures’:Sigurim-kuader-ushteri-polici-sherbim sekret-kunderzbulim qe per 30 vjet i komandoi FAZLLIQ!

  A arrini ta kuptoni ju o ‘popull’ ‘heroik’,’patriot’,’trim’ qe ish Shqiperija ku u permbys shteti dhe nuk lindi fare ‘po fare fare’ demoKroacija,ka 30 vjet qe nuk eshte ne duar te POPULLIT-SHQIPETAREVE apo ne gjuhen e demokracise SHUMICES po ne duar te TUFAVE qe jane ne pakice e kane uzurpuar tere qelizat e antishtetit legjislativ,egzekutiv,gjyqesor sistem ekonomik,politik,financiar e bankar nepermjet nepotizmit e klientalizmit me regji te tere AGJENTURAVE dhe propoganduar nga radio zhurma e ISIS apo xhihadit ‘Zeri i AmeriQIse’ se Biberajve-beogradasve-Berishes!

  Popullit shqipetar ka 30 vjet qe i eshte hequr SOVRANITETI dhe u eshte deleguar 128 BANDAVE parti qe jo vetem nuk jane subjekte politike por nuk kane asnje PROGRAM e asnje ALTERNATIVE perveç asaj te perbashket HAJDUTERINE bashke me tre bandat PD-LSI-PS dy te parat prone e Neron Salise e Like florise e treta PPP ose Parti Surelit!

  KONKLUZION!
  ”Hapi i pare ne likujdimin e nje populli eshte te fshini kujtesen e tij.Atehere,vini dike te shkruaje libra te rinj,te krijoje nje kulture te re,te shpike nje histori te re.Para se te kaloje shume kohe,kombi do te harroje ç’fare eshte e ç’fare ka qene” (marre nga libri i gazetarit amerikan Edward R.Marrow ”Anation of Sheep will baget a governement of wolves”

  P.S Ta kete shkruar kete liber per tragjedine 30 vjeçare te ketij vendi dhe populli tashme pa shtet ekonomi te shkua te pushtuar e pa LIRI!?

  ‘Nuk mund te kete LIRI pa liri ekonomike,pa u çliruar nga ankthi i plotesimit te nevojave me elementare per te mbijetuar e tu japesh femijeve te hane 3 here ne dite BUKE ashtu si femijet e BERISHAVE-BROKAJVE-BODEVE-BASTARDEVE!

  Reply to this comment
  • intelektuali May 10, 11:38

   Thuaje o GRAMAFON i prishur enverist, tregoje ne kete form te gaztes DITA me emer Shteti dhe Diktatori:

   NE CILIN VEND TE BOTES U FESTUA ME NGERDHESHJE DHE HIPOKRIZI KOMUNISTE 9 MAJI I FITORJES MBI FASHIZMEN DHE I PUSHTIMIT TE GJYSMES SE BOTES NGA SOVJETIKET BARBARE TE STALINIT?

   sepse:

   O GRAMAFON i prishur enverist qe hedh jashteqitjen tende komuniste sa here intelektuali komenton ne kete forum te nerum te gazetes DITA,

   A E DEGJOVE KOMUNISTEN MOGHERINI TE THOTE NJE FJALE TE VETME PER FESTEN E PUTINIT DHE STALINIT NE MOSKE?

   He mo BOLE enveriste qe imiton Antonio Gramchin pse nuk pyet Gerdallen e Enverit, Gramoz Rucin:

   PSE ZYRTARISHT SI KRYEPARLAMENTAR BERI URIME VETEM PER 9 MAJIN, DITEN E SHUMANIT DHE TE EVROPES SE BASHKUAR DHE “HARROI” FARE PER 9 MAJIN E PUTINIT, TE STALINIT DHE TE VUCICIT TE SERBISE?

   He mo BOLE pyete enveristin fanatik, Gramoz Ruci pse i vuri dryn gojes duke i treguar gishtin e mesit antifashisteve te Enverit qe luftuan me “Mullinjte e eres”? Po nuk pate pergjigje ja ta thote intelektuali menjehere:

   sepse:

   ASNJE AEROPLAN NGA BE-JA DHE SHBA ZYRTARE NUK U UL NE AEROPORTIN E MOSKES PER FESTME HIPOKRITE ME GISHT NE BYTHE

   dhe:

   Prandaj UJKU i vjeter enverist, Gramoz Ruci i kishte vene dryn gojes per 9 majin bolshevik qe vajton ti si kukumjacke pylli

   Reply to this comment
   • Dunavatasi i vjeter May 10, 17:56

    E cti thuash me shume ketij INTELOBOLES….anetar “korespondenti provokator” i paguar nga Dita…Kjo kuptohet nga menyre e te shkrojturit te gatshem per cdo fejton politik….Per mua si lexues ti je KUKUVAJKA e Ditas qe shan dhe anatemon me gojbythen tende jarge e vrer tamam me gjuhen e nje sodomisti burgaxhi xheloz qe nuk te pallon me njeri si kurve e vjeter qe je..Te fala Kujtimit te hyzniut dhe vitos…

    Reply to this comment
 3. gjaku i shqipetarit nuk behet uje May 10, 10:08

  Bravo Gramsh,
  Ka ardhur koha,nemos ka kaluar qe te shkruhet ‘Epopeja e Bytheve kombetare’ ku tu kushtohet tere ‘B,-ve Brokajve,Brahove,e kompani qe pasi vodhen tere nje Shqiperi e shin shpirtin djallit e shtetin Berishes dhe Tufabve te tij tani flasin per luften perf liri…si te peshtire e gjithe hipokrizi…

  Reply to this comment
 4. jetimet e 21 Janmarit May 10, 10:19

  Dita ,
  Keto titujt bombastike me elefante e lepuj si ti kuptojme!
  Kush eshte lepuri,,populli shqipetar qe shtypet nga elefandi serb Berisha,biberaj,beogradi nepermjet Tufes me Fevzinj,.fari ballinj ?????????
  Brokaj dhe Braho ka 30 vjet qe kane vjedhur dhe nese Berisha duhet te denohet me disa burgime te perjeteshme per dhjetra vepra penale edhe Brokaj dhe Braho duhet te denohen te pakten 25 vjet burg per ytradheti te larte ndaj atedheut e per hajduteri bashke me bordellot Nano Edviner e Like flori….

  Reply to this comment
 5. GJYQI I HAGES May 10, 10:25

  Tufa dhe Taku dy ane te se njejtes medalje ne duart e Edvinit qe paguhen 30 vjet per tu bere shqipetareve trushpelarje….
  Tufat ashtu sio Butkat nje dite duhet te paguajne tere Milionat e harxhuara per te propoganduar shperberjen e nje vendi e populli po ashjtu edhe Spartak Brahot e tere mender socialistet qe 30 vjet kane vjedhur per ta shperbere kete vend biles edhe kur semuren kane patur privilegjet te kurohen jashte me milionat e shqipetareve si varrmihes te shqiperise ne krah te serb Salise…..KRIM!KRIM!-NDESHKIM!

  Reply to this comment
 6. nipi i Avni Rustemit May 10, 12:33

  Shume drejt!
  Ata qe kane shkelur me shume gjakun e te reneve dhe djersen 100 vjet te nje populli te tere jane te ashtuquajturit socoialSDSaloiste me ne krye tere alabaket nano,meta,mona,bushatet blushat e sorrogatet e tjere qe duhen varur ne te njejten palme si Berishat….
  Nuk eshte per tu habitur qe nje fare kadavere me pseudonim ‘IntelektuHale’ qe kjo e perditeshme na e servir si leter higjenike e bredh me bombol oksigjeni ne krahe e qesen e shurres ne dore ,nuk ka rendesi brenda apo jashte’ te jete nje ish pastrus halesh i Hysni Kapos apo Vito Kapos,Mehmet Shehut apo Fiqirete Shehut mik i ngushte ose vete dora Sabity Brokaj,Sali Berisha,Alfred Moisiu,Uran Butka,Namik Dokle,Fatos NanoServet Pellumbi ,Fatos Lubonja,.Fatos Tarifa,.Spartak Ngjela Artanm Fugat qe mblidhen tek Tajvani soi dikur ‘klubi i Selanikut’ e pine kafete e vdekjes se ish Shqiperise….Dhe paguajne edhe ‘Diten’ qe tu jape hapesire ne kete te perditeshme e tu shitet shqipetareve si ‘ I N F O R M A C I O N ‘!!!!!

  Reply to this comment
 7. Oparaku May 10, 17:05

  Lepuri me siguri ka qene i dehur qe kerkon te matet me elefantin.edhe intelektuali eshte nje tip lepuri.Po eshte nga ai qe elefanti mbasi beri ujte e trashe e mori dhe fshiu prapanicen me te.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*