10 prill 2019

April 10, 2019 02:00 Updated

10 prill 2019

April 10, 2019 02:00 Updated
Komento

8 Komente

 1. A.GRAMSH April 10, 11:20

  JO ATA ME ‘MASKA’ ATA QE GRABISIN PA MASKA!

  ‘Perdite shoh qarte e ma qarte
  dhe vuej thelle e ma thelle”Migjeni
  —————-
  Ne vend te paraDhenjes
  Nje mender ministre me mbiemer Balluku apo baballeku dje dha ‘ultimatumin’ se ”Shteti kesaj radhe nuk do rrije me duarkryq por do reagoje…”!
  Per cilin ‘shtet’ flet kjo truçkulur kur ne kete vend nuk ka ngelur gomar hajdar,Elvis Baalliu,zagar Fevziu dhe tere mender,Monat Mul Nokat socialSSalistet Pandelinj qe e dine se ketu ka 30 vjet pa shtet pa klater pushtete pa parlament gjyqesor,prokurori istitucion dhe çdo gje perfshi dhe GRATE ckjo politike KRRIMINALE i ka dhene me KONÇENSION perfshi edhe ‘shenjtoren’ Gonxhe Bojaxhi apo ‘Nene Tereza’!?

  Ata qe Grabisin 30 vjet pa maska!
  ————-
  Zagare te dizinformacionit ,ne sherbimk te krereve te krimit e korrupsionit!
  Pse kerkoni gjurmet tek kriminele ordinere me maska qe tregon shkallen e mjerimit 30 vjet te nje vendi e populli pa shtet e nuk tregoni me gisht UQERIT kope pa MASKA qe jane 30 vjet nne Pushtet!?

  Pse nuk tregoni me gisht krriminelet dhe grabitesit e popullit shqipetar qe kane vjedhur MILIARDAT e tere pasurise kombetare te nje populli perfshi kapitalet strategjike dhe e i kane lene brezat qe do vine pèa te ARDHME po mereni si alabake me ca krriminele ordinere qe jane thjesht kamikaze te krtereve te xhihadit Balli,Bode,Sali,Like flori qe tridhjet vjet bashke me Fullhaneri kane bere BADERDI!

  Zagare!
  A ka ngelur kush nga ju qe akoma di shkrim e kendim shqip dhe te lexoje te ashtuquajturen ‘Reforme ne drejtesi’ qe ska per tu zbatuar kurre ne kete vend dikur Shqiperi sepse nuk ka kush ta zbatoje se jane te gjithe te korruptuar dhe qellimisht ne te eshte shkruar se ‘KRRIMINEL’ konsiderohet ai qe ka bere rekorde KRIMESH!!

  Kush jane ‘rekordet’ e krimit dhe ‘RekordMonat’!?
  A jane rekordmene te krrimit e korrupsionit ne kete vend tere ish deputete e deputana te ketyre 30 vjeteve qe kane GRABITUR pa MASKA popullin shqipetar me ne krye kalifin Berisha dhe tere soj e sorrollop deri ne brezin e trete!?

  A jane rewkordmene te krereve te krimit e korrupsionit tere ish ministra kryetare shteti pa shtet ministra financash e BODE gardet e sistemit financiar qe RRUAJNE e qethin financat e nje vendi pa shtet me ne krye serbin Berisha zjarrvenes i Shqiperise pa MASKA!?

  A jane rekordmene tere KRRIMINELET me imunitet me ne krye ish governatorin e bankes se Shqiperise Adrian FULLani mik i Arvizuse qe me firmen e te cilit jane trasferuar jashte MILIARDA dhe MILIARDA dollare flori dhe euro te popullit shqipetar te GRABITURA per 30 vjet dhe jo vetem nuk denohet me burgim te PERJETSHEM por SHPERBLEHET nga Strasburgu ASHTU SI TERE KRRIMINELET E TJERE TE SISTEMIT BANKAR E FINANCIAR!?

  Pse meremi me ‘maskat’ e nuk meremi me ata qe jane pa maska dhe ne emer te ‘Alla akbar’ kane restauruar kalifatin apo ISIS ne kete vend dhe VRASIN -VJEDHI dhe TERRORIZOJNE 30 vjet nje popull te tere dhe mbas 30 vjetesh qe kane blere me metoda MAFJOZE tere LOBIZMIN e gjithe Botes tani i bejne karshillek edhe SHBA-ve dhe BE-se!?

  Ku eshte ndryshimi midis kalifatit te Bathores ku sundon 30 vjet kalifi SALI dhe tere kreret e xhihadit rreth tij bashke me krahun e djathte Mulla Omar apo Like Flori me ISIS ne Irak Mosul,Libi,Siri etj ku luftohet me vite e me Miliona te vrare te pa fajshem!?

  Ku eshte ndryshimi midis krereve mafjoze te sistemit financiar e bankar Adrian Fullani,Ridvan Bode dhe tere krereve te xhihadit qe vodhen tere pasurite kombetare te ketij vendi me kreun e ‘trufes’ financiare amerikane BERNIE MADOF i cili u denua me 170 vjet BURG dhe i biri u vete var!?
  Kur do ‘zbatoje’ ‘aleati strategjik’ apo SHBA-te te njejten ligju e shtetin e se drejtes edhe ne kalifatin e Bathores si ne Amerike apo edhe me Sadam Huseinin,Ge dafin,Bin Laden edhe me kalifin Sali,Like Flori,Balli,Fevzi FULLHANERI qe ti denoje me 170 vjet sejcilin dhe femijet6 e tyre bastarde niper mbesa e ‘Supermbesa’ te VETEVAREN mbasi te kene rruar koken e tu kene hequr edhe çizmet!

  P.S–Kush shqipetar me tru ne koke impresionohet nga ‘maskat’ e hajduteve ordinere kur ne krye te antishtetit simboli i hajduterise eshte pa MASKE!

  Reply to this comment
 2. NOLI April 10, 12:58

  ”Se ç’e shempnr derbederet’
  Mercenaret dhe bejleret’
  Se òe shtypne jabanxhinjte
  Se ç’e shtrydhne fajexhinjte,
  Se ò’e prene e se ç’e vrane,
  Ç’e shkretuan anembane,
  Nene thundren e perdhunes,
  Anes Vjoses,anes Biunes!

  Reply to this comment
 3. Artan Prifti-gazetar investigativ April 10, 13:26

  ‘Frika ruan vreshtin’!
  Kur edhe ‘Nene Tereza’ u perdhunua si do veje halli i tere aeroporteve te tjere qe po nderton Balliku me Edvin Kopuku…’Tringa ne Kukes,Maro labja ne Vlore e ‘Sllobodanka’ ne Tropoje!!!!!!!!!!

  Pa histori!
  Nga fundi i viteve ’80 ne bazen grosiste te tregetise Durres dy te rinj si puna e Xenit Fevzise,Erik fullanerise hyne te vidhnin dhe vrane rojen nje plak qe i nxoren edhe syte me idene se ishin te pasqyruar aty e nuk donin te linin gjurme.
  Shoku Enver ish udheheqes i popullit shqipetar ne lufte e ndertim urdheroi ish ministrin e brendshem nje tjeter burre shteti Kadri Hazbiun qe:
  Nese nuk kapen autoret brenda 48 oreve te jepte doreheqje!
  Per 24 ore u gjenden dy autoret dhe u varen tek vend ngjarja dhe nga tere Shqiperija me autobuze u sollen tere te ‘rinj’ te dyshuar e me ‘preçedente’ penale te shikonin si tundeshin dy te varurit nga era qe frynte nga deti!
  Aeroporti i Rinasit perfshi Nene terezen mund ti ‘ruaje’ Zoti pa roje po me nnje kusht qe:
  Pasi te zbulohen vjedhjet e pasurise se popullit Fevziut,Erik Fullanit,Xenit e Elvis Balliut te VAREN atje ku u vrane 4 shqipetare se kerkonin BUKE!

  Reply to this comment
 4. gjaku i te reneve April 10, 13:41

  Admiri?Hero i demokracise!
  Me motivacionin:Ra ne krye te detyres per te shpetuar parate e depozituara te shqipetareve te arratiseshin ne drejtim te pa njohur”!
  Ceremoni varrimi ne morgun parlaMenopauze te leshit te Topallit atje ku u bene ceremonite e tere krrimineleve hajduteve antishqipetare Leka ZOGOLLI,hAJDARI oLLDASHE E KOQE4DASHE DHE TE VARROSET NE KRAH TE BASHKE FSHATARIT TE TIJ aZEM aRKAN hAJDARI SI TROPOJAN NE VARREZAT E DESHMOREVE TE KOMBIT KU eDVINI TE SHPALLE DITE ZIJE KOMBETARE TRE DITE DHE FLAMUIRI ME zHGABONJEN E PLAGOSUR E LETER HIGJENIKE NE GJYSEM SHTIZE…

  Reply to this comment
 5. Zorro April 10, 13:48

  Ndersa sot kur u denoncua nga media se nje firme fantazem Ju dhane 2 tendera me dokumente fallco kryeministri Rama para se te shkarkonte ministri Gjiknuri e ta conte per ndjekje penale Ju hakerrua gazetareve si avokat I hajduteve se “Ku eshte ketu korrupsioni?”
  Kaq mjaftonte qe Rama te merrej i PANDEHUR!

  Reply to this comment
 6. lexues i dites April 10, 13:53

  Edvin Rama,
  Pse nuk kerkon doreheqje ministrit te brendshem dhe ministre Ballukut qe harxhon 10 MILIUON Euro per sistemimin e mutrave te krrimineleve Sali e like flori ne gjirizin e Lalesit e jo per sigurine e te vetemit aeroport!?
  ‘Minestronja’ Balluku para ca ditesh deklaroi se impjanti per sistemimine e mutrave ne gjiun e LaLESIT ESHTYE NGA ME MODERNET NE RAJON!?
  Pse nuk u harxhuan keto miliona per nje sistem sigurije per te veteminj aeroport ne sKiperi por per mutrat e nje nkrrimineli Sali e hajduti like flori??????

  Reply to this comment
 7. B.Mehmeti----nje i penduar April 10, 14:05

  Banda e Rinasit komandohet nga Odeta Nishani ,’zedhenese’ dhe dhenese e Adrian Fullanit ne banken e Shqiperise per te mbuluar tere hajduterine qe vendi ka ngelur pa asnje KACIDHE…

  Reply to this comment
 8. HOMORA April 10, 21:35

  Kujdes nga hajduti me kollare dhe kostum allefrenga,se hajduti vogel eshte mash dhe marioneta kerkelluese,qe POPULLI te perqendroje vemendien tek maska dhe jo tek KALLARJIA.
  I bie daulles ne qaf thane qe populli te ktheje veshet,e vjeedh ne KORAB ku tashme populli eshte tek daullia qe bubullin perposh taraboshit.
  Osht bo profesionist i regjur hajduti me kallare!!!
  si u hyka ne nje ambient ku siguria eshte e shkalles se larte pra e shkalles ZERO,ne nje ambient qe eshte pika kulminante dhe me startegjike kufitare.
  A e ka parasysh DITA qe rinasi eshte KUFI???
  Dhe si i tille ka nje trajtim sigurie jashte mase rigoroz dhe te veçante,sepse eshte mu ne zemer te KOMBIT.
  Pa bashkepunetore nga brenda eshte e pamundur te vidhet sot nje AEROPORT.
  çudirat me magjike ndodhin ne vendin e quajtur SHQIPERI,sepse kallaria adiddas apo ralf loren,apo guçi apo kroko ben çudirat me fantastke.
  Shko e vidh ne aeroportin e frankfortit apo ne Nju Jork,sepse ne te Londres ska shanc apo ne ate te Parisit ke pjerdh pa hy mrena.
  Ah medte,kuje modhe tek ramadrama se saliqia dhe metaqia flaken ja kan vu Shqipnis.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*