10 shkurt 2018

February 10, 2018 02:50

10 shkurt 2018

February 10, 2018 02:50
Komento

5 Komente

 1. A.GRAMSH February 10, 10:45

  2018-TA?PAK DRITE!
  Mire qe e derguara e Zotit’,Arta Marku me tere ‘Hajdaret’ e Dhalles do ‘akuzoje’ pas 28 vjetesh KRIMIN,po kush do beje DEKRIMINALIZIMIN!?
  —————-
  ”Qielli hyjnor siper meje,ligjet e moralit brenda meje’KANT

  Pak drite!Qe ‘Koke palaret’ mos vazhdojne te mashtrohen as nga ‘ambasadoret’ dhe gomaret dhe as nga FEV ZINJTE e Zagaret ne sherbim te krimit e korrupsionit e te dallojne mire rolin e ish prokurorise se LLalles qe ka marre persiper pas 28 vjetesh ose shqip’Pas Pilafit’ te akuzoje KRIMIN dhe DEKRIMINALIZIMIN qe eshte komplet gje tjeter e nuk eshte detyre e katolikes MARKU po tere istitucioneve te ANTISHTETIT dhe parlaMenopauzes se Salise Mul Nokave Monave e Like Florise!?

  Pak drite!Qe koke palaret te mos vazhdojne te MASHTROHEN as nga Zagaret e dizinformacionit e aqe me teper nga ‘ambasadoret’ qe tallin 28 vjet bythen me shqipetaret por as nga nje qUrravi me ne krye nje EDVIN qe 5 vjet nuk ka bere ASNJE reforme per DEKRIMINALIZIMIN se nuk ka as shumice politike por reformat nuk mund ti beje per DEKRIMINALIZIMIN nje parlaMenoauze qe perfaqeson 28 vjet bashke me nje mender ‘president’ jo SOVRANIN po KRIMIN!

  Pak drite!Qe ‘Koke palaret’ mos mashtrohen me nga ca alabake ish femije te bllokut te vjeter e bllokut te ri qe i ka bere ‘SYNET’ qysh te vegjel Kalifi Sali ,minoritare e çobenj si Lubonjat,Ngjelat,Pollot,Nanot,Blushat,Fugat,Neshot,e tere karabushat qe kerkojne te vazhdojne e mashtrojne me fjalen A MER IKE qe na e paska marre ‘seriozisht’ reformen ne drejtesi dhe nje ‘FANTAZEM’-VETTING kur tere 4 pushtetet dhe istitucionet e antishtetit jane ne duar te KRIMIT dhe KORRUPSIONIT:Parlament,Egzekutiv.GJYQESOR e mbi te gjitha ‘pushteti i katert’ apo MEDIA!

  Pak drite!Qe tere ‘Koke palaret’ ta marin vesh njehere e mire se VARRMIHESIT nuk meren me te GJALLET po me te VDEKUR dhe ata qe VARROSEN 28 vjet shtetin,’burrat e shtetit’ dhe ‘yjet ne ngjitje’ jane po ATY ku kane QENE ne krye te tere istitucioneve te KRIMIT e korrupsionit!!?
  Kush do ta beje dekriminalizimin!Edvini qe harxhon 13 MILION per Gjirizin e Lalesit ku mer avdes kreret e KRIMIT e KORRUPSIONIT e flet per ujesjellesa kur shqipetareve 28 vjet ua ka zene ujin KUÇEDRA!?

  Pak drite!Qe ta marre vesh Bota mbare se ne kete vend nuk ka ndryshuar ASGJE dhe shqipetaret po trajtohen si njerez me BISHT duke i trembur me ‘gogol’ e mashtruar me ‘Reforma ne drejtesi’ por DJALLI FSHIHET NE DETAJE’!
  A e dine shqipetaret ‘koke palare’ dhe ‘ambasadoret ‘ e SHBA-ve te xhixhilese dhe BE-se se HALESE se ne ‘ndryshimet’ kushtetuese te shtetit te kalifatit te shkruar nga Imami eshte shkruar nje tog fjalesh KRRIMINALE:…’REKORDE KRIMI!!!!!!
  Shqip do ‘dekriminalizohet’ AI ose AJO,ATA ose ATO qe kane ‘REKORDE KRIMESH ne keto 28 vjet !?

  Pak drite!Qe koke palaret te pyesin ‘ambasadorin’ amerikan te xhixhilese dhe ambasadoreet e misionaret e BE-se se HALESE:
  -Kush eshte rekordi ne VRASJE e sa duhet te vrase nje ‘kryeminister’ apo minister qe te kaloje ‘Rekordin e krimeve’!?
  -Kush eshte ‘rekordi’ i hajduterise se nje presidenti kryeministri deputeti kryKari i 128 bandave parti qe te quhet se ka kaluar ‘Rekordin’ qe te dekriminalizohet bashke me soj e sorollop deri ne brezin e trete!
  -Kush jane ‘REKORDET e pasurive te tundeshme e pa tundeshme te deklaruara e jo jashte e brenda qe te dekriminalizohet!
  -Kush jane rekordet e ‘konflikteve te interesave’ e shperdorimit te pozites zyrtare te tere HAJDAREVE te prokurorise,Gjin Gjonave te ‘drejtesise’ FULLHANERISE se sistemit bankar e BODE-gardeve te sistemit te Rrulave ekonomise e atij FINANCIAR!?

  P.S- ÇIFTI I LUMTUR LU-VLAHUTIN DINE TA PERKTHEJNE NE SHQIP KOKE PALAREVE SE ÇDO TE THOTE:REKORD KRIMESH,KUSH DO TA BEJE DEKRIMINALIZIMIN E ‘REKORDEVE TE KRIMIT’ KUR NUK DIME ‘REKORDET’!?

  Reply to this comment
 2. MIGJENI February 10, 10:50

  ”Mjerimi rrit femine ne hijen e shtepive
  te nalta, ku nuk mrrin zani lypsise,
  ku nuk mund t’u prishet qetsia zotnove
  kur bashke me zoja flejne ne shtretent e lumnise..”

  Reply to this comment
 3. QInam QIrio QIriazi February 10, 11:08

  IKU HALIMI!(Elegji)
  Iku Halimi,iku Halimi,
  moj e mjera Shqiperi
  mendje LOQJA zemer krimi
  ‘drejtesija’ si AI!

  Iku Halimi,iku Halimi
  Topallesha dhe Hajdare
  Halimin kur ta kujtoni
  mos pushoni duke qare

  Iku Halimi gjithe thone
  qani sikur te ish vrare
  derdhni lot sa s’eshte vone
  trurin bosh e mendjen KARE..

  Iku Halimi,po kush mbeti
  Pollo i Stefanaqit djale
  vaj vatani e mjer mileti
  me prostitutat ne Jale!

  Reply to this comment
 4. GIOTINA February 10, 13:24

  DUHET…….

  Duhet te ngjallet Enveri
  Te dhjese gjak Sal krrimineli!
  Duhet te ngjallet Enveri me heronjte
  Edvinit me force ti priten thonjte!
  Duhet te ngjallet Enveri nga varri
  ne litar te varet hajdut Like Skrapari!
  Duhet te ngrihet Enveri me kerbaç
  Ta kalbe Nanon jo ne Bençe po ne Spaç!
  Krriminele e hajdute Burel e Spaç e kane hak
  Nga mallkimi i ketij populli te dhjesin gjak….

  Tere Dodat dedat topallet ,gridat dhe Monikat ku jane
  Vendin si Mria Antonieta e Frances ne giotine e kane

  Reply to this comment
 5. 'supermbesa'me pirdhsing ne bithe e 'Guides se leterDhise February 10, 13:34

  O MILET!
  Rilindjen e shtetit nuk mund ta pengoje nje PD e nje LSI ngelur tashme as pa gjethe fiku por e pengojne forca te jashteme qe nuk duan qe shqipetaret te kene shtet dhe kete shumice me nje qeverri drejtuar nga nje nudist kastravec e perdorin si pupace ……
  Me se meret tere sistemi drejtesise parlamenti qeverrija e kallam kusuri qe marin miliarda??????????
  Presin ti arrestoje Arta Marku?HA,HA,HA,HA,HA!!!!!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*