10 shtator 2018

September 10, 2018 02:00 Updated

10 shtator 2018

September 10, 2018 02:00 Updated
Komento

2 Komente

 1. A.GRAMSH September 10, 11:10

  BLEGERIMA E NJE POPULLI ‘KOKE PALARE’!?
  Injoranca e krereve te xhihadit me imunitet po kthehet ne arrogance !
  ———————
  Ne vend te paraDhenjes
  Kalifi apo Neroni Sali perben fatkeqesi per kete vend e popull por tragjedija e verteteeshte mungesa e inteligjences dhe informacionit qe nuk ka asnje alternative ta shpetoje nje vend e nje popull nga kjo fatkeqesi ne perjetesi.

  Shqipetaret ngelur nder keto troje jo vetem duket se jane te infektuar nga ‘Sindroma e Stokolmit’ qe nuk jetojne dot pa perdhunuesin por duket sikur po bijen ne Fatalizem duke perseritur thenje te se shkuares si:’ai vend nuk behet’duke mohuar bashke me atedheun e Shqiperine edhe vetvehten!

  Nuk i shpetohet Vdekjes duke mallkuar e share varrmihesin!?

  Nuk rilind shteti e u rikthehet pasurite kombetare bashke me kapitalet strrategjike shqipetareve duke mallkuar kalifin Salifin Berisha apo Neron Saline qe ka patur dhe ka avokate tere lobizmin antishqwipetar amerikan dhe krushke Serbine dhe per krimet qe i ka bere ketij vendi dhe populli i kane dhene medaljen:’Burre shteti?

  Banditet ulerasin se vetem ate ‘gjuhe’ kuptojne bandat e banditet ne kete vend qe quhen xhihadiste,hajdare apo mul noka e gomare qe INJORANCEN po e trasformojne ne ARROGANCE .Berisha eshte kryebandit se PD ashtu si edhe LSI jane Banda krriminale e para e hajdutesh e dyta e kete e dine jo vetem shqipetaret por edhe nderkombetaret perjashtu kaubojsave ‘ambasadore’amerikane qe propoganduan ‘terapine e shokut’ dhe si kujsling zgjodhen antishqipetarin Sali Karaxhixh dhenderr SERB qe ish i perzgjedhur i numurit DY te Diktatures ‘shokut’ Hysni Kapo qe mbulonte edhe organet e sigurimit e agjernturave e kunderzbulimit!?
  Pse nuk kane per tu hapur kurre dosjet!?

  Problemi sot nuk jane ‘klithmat’ e krriminel Salise por Frika e ish ushtarit paramilitar dikur krahu i djathte i tij Edvin Aneta Rama e tere ‘koneve’ te te ashtuquajtur PS!
  Ne cilin vend te Botes nje popull mban sehir ca INJORANTE qe vete flasin e vete degjojne me njeri tjetrin kur dihet qe jane 100 perqind te INKRIMINUAR!
  Ne cilin vend te Botes nje e ashtuquajtur PS ka 28 vjet qe jo vetem nuk perfaqeson te ‘mengjeren’ e as elektoratin e progresist te MAJTE por i ka bere fresk Neron Saliose kur vrau vodhi shqipetaret 28 vjet dhe i vuri zjarrin Shqiperise dhe pas 28 vjetesh mburren si ca kone se kane ‘MERITEN’ se i kane rrahur banditert e hajdaret e kalif Salise!

  Per çfar meritash kreret socialSSaliste te ashtuquajtur krere ne perjetesi ne krye te saj nga Mejdanet,Nanot,Servet Pellumbat ,.Namik Doklet e tere Naçat,Baçat,e baqstardet e tjere jetojne PARAJSEN ne kete vend duke qe ne katerciperisht te inkriminuatr dhe shqipetaret presin tu RILINDIN shtetin duke blegeritur se jane 28 vjet te pa ngrene dhe kur kerkojne BUKE me duar ne xhepa i vret si te ishin KAFSHE kalifi SALI ne prezence te kaubojsit ARVI ZI dhe Nje kryehajdut i quan ‘Koke palare’!?

  Ne cilin vend te Botes nje kryetar qeverrije meret gjithe diten e dites per 5 vjet me radhe me nje ‘opozite’ virtuale qe nuk egziston as si parti e as si alternative por thjesht nje bande ,vetem e vetem qe te mbuloje pa aftesine e tij per te rilindur shtetin o se eshte i inkriminuar o ne SHERBIM te kalifit Sali e krahut te djathte Like Flori!

  Nga e presim rilindjen e shtetit o tragjedi qe e ke emerin ‘Informacion’ nga Klithmat e kryebanditit Sali qe nuk ka asnje funksion e drejton tere istitucionet e antishtetit,nga vmul nokat e tere ‘Hajdaret,Elvisat Monikat qe INJORANCEN po e trasformojne ne arrogance duke hequr breket e çizmet apo perixomat duke kercenuar njeri tjetrin APO e presim nga nje e ashtuquajtura parti PS qe ka dy legjislatura qe me mandatin e POPULLIT jo vetem e ka ndare e shitur EDVINI si te ish prone e Anetes por me mandatin e POPULLIT ka tallur bythen dhe e ka zevendesuar me leter higjenike per te fshire bythen kalif Salija e Like florija!

  A mund ti besohet rilindja e shtetit me nje PS qe jo vetem nuk di nocionin shtet me axhaminjte e spiroPordhat qe ka mbledhur per rreth nje kryeminister por tere kreret e xheriarket e ngujuar ne parlament tere jeten tallin bythen me te se jane te korruptuar miliardere po aqe sa Xhihadistet e bandes PD!

  P.S-REFERENDUM organizuar nga BE-ja nepermjet OSBE-se per miratimin e kryereformes se ‘Sistemit zgjedhor’ qe do te thote :VETTING-DEKRIMINALIZIM i tere krereve te krimit korrupsionit injorances qe kerkojne ta trasformojne ne arrogance ndaj nje populli qe 28 vjet vetem ‘Blegerin’!

  Reply to this comment
 2. Jetimet e 21 Janarit September 10, 13:44

  Dita,pas 30 vjetesh keto shkrime me kriminel Sline e terev hajduterine Sali,Nano,Sali,Meta,Sali,Pollo,Sali Ruli,Sali,Bode,Sali Nano,Sali,Meta,Sali,Bode,Sali,Monika,Sali Angjeli,Sali,Meksi,SaliBasha,.Sali Mediu,Sali Fazlliq,Sali Fullhani,Sali Jar Nishani,Sali Dash Shehi,Sali EDVINI dhe Pandeli bytheqire e Musa Ulqini
  KUJT I SHERBEJNËËËËËËË?????????????????

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*