10 shtator 2019

September 10, 2019 02:24 Updated

10 shtator 2019

September 10, 2019 02:24 Updated
Komento

9 Komente

 1. Plaku Xhuxhumaku September 10, 03:59

  Aaaaaaaaaaaaaa GRAMSH do te vejm nji note pakaluese. ti nuk po i perfill nevojat e popullit shqiptar per ndriçime te meterjshme. Mos po e ben me qellim? Mos po shnderohesh ne armik te Partise heroike te Punes se Shqiperise? Kij kujdes se Komandanti Beqir ti shkurton hallatkat po e kuptoi qe po e tradheton me Titon dhe me Hrushovin. Nuk prish pune, nga une nuk te vjen e keqja. Ki kujdes nga Plaku dhjeracaku dhe sidomos nga ai Koke Uturaku, ai eshte me i rrezikshmi agjent i sigurimit grek qe hiqet si agjent i sigurimit shqiptar. Ai eshte i shitur koke e kembe dhe nga ana tjeter i lepin edhe bithen atij gjirokastritit. Hajde tashti leshoje paradhjerjen tende mbushur me pordhe syfyri me rigon. Lavdi psikopateve prej Gramshi, Gramshiote te te gjitha vendeve bashkohuni rreth GRAMSH dhe perpara per fitorje te reja.

  Reply to this comment
 2. A.GRAMSH September 10, 08:50

  ‘KOMISIONI VENECIAS’?!
  Giron me gondola veneciane popullin shqiptar 30 vjet ne shkretetire!
  ————
  Ne vend te paraDhenjes
  ‘Haber akshamet’ nga kalifati i Bathores nuk jane as Jahtet Turke bosh qe i gjumojne hajdaret sKipetare te sherbimit informativ te pordheve e prokurorija e brekeve te Shukriut,e as kryeministri grek ku punojne e jetojne 30 vjet mbi 1 milion shqiptare!
  Lajm per shqiptaret kudo qe jane do perbente pyetja:

  Kush jeni ju SHKTZ M…!?
  ————
  Dje qe me saba ‘presidenti’ i ‘koke palareve’ u paraqit ne nje komision ‘fantazem’ te nje parlamenti ‘fantazem’ te nje ‘shteti’ ‘fantazem ‘ per te deklaruar qe :
  SHKTZ M… jo vetem nuk eshte ‘president’ legjitim se nuk perfaqeson unitetin e popullit shqiptar sipas Nenit 86/1 por me gojen e tij ‘konfiurmoi’ tere dyshimet e shumices se shqiptareve qe eshte pjese kryesore e antishtetit apo shtetit te kalifatit ne krah te Guides Supreme apo Kalifit Sali!

  SHKTZ M… me gojen e tij ‘pranoi’ se nuk ka krijuar ‘shtet paralel’ si thote ndonje zagar i dizinformacionit ,ne nje vend qe nuk ka 30 vjet shtet,por eswhte ne krye te ‘antishtetit’ dhe pjese e ‘MASSONERIVE’ (shoqata organizaqcione te dyshimta) qe kane jo vetem nderhyre po DEVIJUAR per 30 vjet tere detyrat dhe funksionet e shtetit te se DREJTES ne kete vend pa shtet!

  Deklarata krriminale:’Une anullova te drejten e SOVRANIT per te votuar ashtu si e percakton kushtetuta per shkak se kisha te dhena te sigurta se do digjej parlamenti” per shumicen e shqiptareve me tru ne koke heq çdo dyshim qe kemi te bejme me nje ‘president’ jo te Republikes por me nje QENJE qe eshte ne Sherbim te tjeterkujt dhe jo vetem kaqe!?

  PSE!?
  Te nxjeresh se pretekst,shkak anullimin e zgjedhjeve nje populli te tere vetem se ke te dhena (nga kush!?) se do digjej godina e parlamentit me date dhe ore te caktuar kur Shqiperija ka 30 vjet qe e djeg me tritol e molotov Neron Salija dhe ne krah te tij Mulla Omar Like florija..’kjo nuk ka bythe ku te rrije”-thote populli!

  Te anullosh nje populli zgjedhjet se ke te dhena se ne ore e date te caktuar do digjej godina e parlamentit te ‘LESHIT’ te Topèallit kur per 4 muaj rresht digjeshin pllakat e godines dikur kryeministri sot salle BRESHKASH te Edvin Bojaxhiut ,ne prezence te tere selive diplomatike ne mes te kryeqytetit,ne mes te Europes me metoda te ISIS e te mos shpallesh gjendje te jashtezakoneshme nuk ka nevoje as per komente e nuk duhen shume mend qe SHKTZ M… jo vetem ngrohej ne zjarrin e GOMAVE dhe MOLOTOVEVE kunder dyerve te kryeministrise dhe policise se ‘shtetit’ por ish vete pjese e REGJISE se zjarrvenjes se Shqiperise gjithmon ne krah te Neron Salise e pse jo me dijeni te Edvin Bojaxhi Mavrise!

  SHKTZ M…bashke me nje mender ‘kryeminister’ edhe pse jane IDJOTE dhe kete e konfirmuar per 30 vjet sa here qe flasin apo bejne ‘batuta kaps’ por nuk arrijne as permes ‘keshilltareve’ IDJOTE ta perkthejne e interpretojne kushtetuten e Imamit kthyer ne leter Higjenike sepse nga njera ane jane IDJOTE dhe nga ana tjeter KUJSLINGE ne sherbim te tere AGJENTURAVE te huaja qe kete vend e kete popull e kerkojne te zhduket ,kthehet ne b’Shprehje gjeografike’!

  SHKTZ M..dhe ‘TI’ bojaxhiu Edvin!
  Te kesh informacion te sigurt e te konfirmuar ne disa drejtime aqe me teper nje vend pjese organike e NATO-s se do digjet godina e parlamentit si ‘objekt i rendesise se veçante’ pas djegjes dhe ‘estrades’ disa mujore me godinen e breshkave apo ish kryeministrise ,do te thote as me pak e as me shume sipas Nenit 170 te kushtetutes se:
  Kemi te bejme me cenim te rendit kushtetues.gjendje e jashtezakoneshme!E per pasoje gjendjes se jashtezakoneshme me propozim te SHKTZ M.. dhe ‘Keshillit te ministrave’ i kerkohet parlamentit te shpallet gjendja e jashtezakoneshme!
  Pse nuk kerkuat shpalljen e gjendjes se jashtezakoneshme qe permes kesaj te perditeshme u eshte kerkuar disa here!?
  A e dini per funksionet qe mbani se kjo perben veper te rende penale ose shqip :Tradheti e larte ndaj Atdheut!?
  Pse nuk e shpallet gjendjen e jashtezakoneshme dhe me kete rrast u plotesoheshin deshirat edhe ‘ustallareve’ qe u komandojne edhe ‘ushterise’ se Hajdareve dhe kamikazeve me tritol ne brez e molotove ne duar ku sipas Nenit 170/6: Gjate periudhes se gjendjes se jashtezakoneshme nuk mund te zhvillohen zgjedhje vendore!?
  Apo e dinit se gjendja e jashtezakoneshme nuk mund te vazhdoje ne perjetesi e shumta 60 dite e prape do perballeshit me zgjedhje e me ‘koke palaret’ dhe ju nuk i doni KURRE ZGJEDHJET e ballafaqimin me popullin se kerkoni te kini pushtet e imunitet te perjetshem per tu mbrojtur nga KRIMET e kini bere ndaj ketij vendi e populli!?

  Komisioni i Venecias!?
  —————–
  Kush i ka ftuar keta mender burrokrate te vine te hane te vjedhin e te ikin si sot e 30 vjet qe si organizem keshillmor i KE-Keshillit Europes te japin keshilla se si nje vend e nje popull ne mes te Europes me nje teritor sa nje fshat e popullsi sa nje lage e Romes,Parisit,Berlinit,Londres,te ngelet 30 vjet pa shtet,pa asnje nga 4 pushtetet:Legjislativ-gjyqesor-egzekutiv-E tragjikisht medja e pa asnje istitucion demokratik e te pa varur perfshi prokurorine keshillin e larte sigurise,keshill mbrojtje keshill larte te shtetit e me radhe prokurori sherbim informativ…!

  Komisioneret e Venecias nuk e dine se jane IDJOTE qe ne kete vend nuk ka EMER asnje forme shteti qe njeh historija e njerezimit,nga shteti primitiv feudal,monarki e deri tek shtet socialist fashist apo liberal e nuk ka EMER as ‘Sistemi ekonomik’ e per rrjedhoje as ai ‘ìpolitik’ por vetem mund te konsiderohemi ‘KALIFAT’ ku ne krye eshte guida Supreme apo kalif Salija e rreth tij tere kreret e xhihadit ne njerin kraqh Edvini e ne krahun e djathte Like florija ku si IDEOLOGJI kane fondamentalizmin isklamiko xhihadist qe ne emer te ‘alla akbar’ per 30 vjet si perdhunues i ’10 Komandamenteve te Zotit’ VRASIN shqipetare,VJEDHIN shqipetare,PERZENE nga trojet shqipetare,PERDHUNOJNE shqipetare,e deri ne kryerjen e veperave MAKABER e SATANISTE te pa para ne historine e njerezimit perfshi ato ne kampet e perqendrimit nazist trafik i MISHIT TE BARDHE dhe kavje femijesh per pjese kembimi organesh ne mes te EUROPES!?

  Nuk e dine ‘komisioni i Venecias’ se ne kete vend pa shtet kushtetuta e shkruar nga xhihadiste dhe nje Imam jane kthyer ne leter higjenike dhe me ndryshimet eshte kthyer ne kushtetute te kalifatit dhe ISIS ku nga faqja e pare deri tek betimi i ‘presidentit’ thuhet me besim tek ALLAHU dhe me ndihmen e ALLAHUT si asnje vend e shtet i Ballkanit imagjino Europes ku ketu edhe pse me kushtetute thuhet qe feja nuk eshte zyrtare ne kete vend vetem islamizmi fondamentalist islamiko xhihadist eshte i zyrtarizuar dhe te vetemet festa festohen e pushohet duke harruar tere festat e pavaresise e çlirimit!?

  Nuk i di komisioni i Venecias qe ketu tere mender ambasadore te SHBA-ve dhe tere ambasadoret e BE-hale OSBE-ODIR me mijera misionere ne kete vend BORDELLO popullin shqiptar e kane konsideruar njerez me Bisht apo ‘koke palare’ dhe vendin ne çdo qelize te shoqerise e kane mbushur me ‘keshilltare’ IDJOTE te huaj nga pasdtruesit e dikastereve e deri tek kreret IDJOTE te antishtetit duke i mesuar ‘shqiptaret’ si ‘koke palare’ edhe si lidhen kepucet e ushtarit edhe deri si behet SEKS ne demokraci me rroga MILIONESHE DERI SA E KATANDISEN KETE VEND ‘vakef’ apo shkrumb e hi!

  Nukl i di ‘komisioni i Venecias’ qe ketij populli i jane privuar te gjitha te drejtat kushtetuese e te drejtat themelore perfshi SOVRANITETIN qe u eshte deleguar 128 bandave parti me shume se sa elektorat e populli ka 30 vjet as VOTON dhe as VOTOHET as ZGJEDH e as ZGJIDHET csepse kreret e tere 3 pushteteve VETEEMEROHEN permes listash sipas nje ligji elektoral me ‘rregullin e trewshit’ ku nder 3 Milion zgjedhes edhe vetem 3 te votojne as qe i behet von krereve te perjetshem te xhihadit ne pushtet!

  Nuk e di komisioni i Venecias qe ketu shqiptareve nuk u behet as Reforma e sistemit elektoral 30 vjet si shkalle e tregues kryesor i demokracise e as qe behet fjale per istitucionin REFERENDUM si treguesi kryesor i pjesmarjes direkte te SOVRANIT dhe tere kreret e xhihadit bashke me ambasadoret e kaubojsat nuk jane te INTERESUAR ti bejne keto reforma!

  Nga e pret ‘ìkomisioni i Venecias’ berjen e reformave dhe mbi te gjitha te te sistemit elektoral nga varrmihesit e shtetit te rilindin shtetin!?
  Njesoj si ti thuash Cjapit ti drejtohet Kasapit!
  Pas 30 vjetesh nuk ka ‘force’ SHBA-te ‘aleati strategjik’ dhe BE-ja brenda muajit ti jape ne dore reformen popullit shqiptar e ta miratoje me referendum e permes kesaj reforme te beje tere ndryshimet radikale te kushtetutes e njekohesisht dekriminalizimin e kesaj politike krriminale e tu kthejne SOVRANITETIN e humbur pas 30 vjeteve shqiptareve!

  P.S ‘NUK KA LIRI PA LIRI EKONOMIKE’!
  Shqiptaret si asnje shtet i Ballkanit bashke me ‘sovranitetin’ 30 vjet kane humbur edhe lirine se u mungon edhe BUKA edhe ‘shteti’!

  Reply to this comment
  • Plaku Xhuxhumaku September 10, 14:12

   Qe te rrime shtremet e te flasim drejt, shqiptaret nuk kane pas ndonjehere as buke, as shtet, keshtuqe ti o GRAMSH je pak si vone me kete konstatim.

   Reply to this comment
 3. MH September 10, 13:24

  Kur konfliktin nuk e zgjidh dialogu.Fjala e fundit mbetet Lufta.
  Ne kemi 30 vite me dialoggji servile e te nenshtruar para te huajit.Shto kontributin e Berishes tue e lane vendin ne armatime hunjesh.Rrezultati dihet.Do jemi kombi i fundit ne asimilim e shdukje sic u shuane shume e shume kombe te tjere qe nga gjeneza e deri me sot.
  Do kujtoheni per bemat e diktatorit po jeni vone.Diktatori flene gjume me dhjete pale qefe i bindur qe e kreu detyren sic duhet per vatan e popull.
  Ndersa ne mbetem ne kerkim te kohes se humbur te akademikut Ylli Popa.Me ngushllimin e perendise :Zoti te bafte derman.

  Reply to this comment
  • intelektuali September 10, 17:11

   Me ke do te luftosh o MH Mavrija enveriste?

   ME GJENERALET E USHTRISE SE VDEKUR?

   Si Gerdalla e Enverit, Zabit Strategu

   qe:

   Qan dhe vajton si kukumjacke pylli per Kohen e Qepes te Partise se Punes me tollona dhe bunkere “Kur kishte Zot Hauri” duke numeruar me trishtim patriotik tanket, aeroplanet dhe topat e Greqise, por nuk di te numeroje 1 meleon emigrante kokpalare shqyptare ne kete vend fqinj qe sapo t’u beje thirrje Kryeministri Pinokio do t’i bashkohen Ushtrise greke ne cast dhe sa te hapesh dhe te mbyllesh syte hopa! hopa! do te shkojne ta pijne uzon me kristale akulli dhe konjakun Metaxa ne shtepine e Zabit Brokajt te Enverit ne Tirane dhe do te therrasin gazetarin e DITES, Xhote Shehun e Nexhmijes:

   PER TE BERE NJE INTERVISTE KREJT TE RE ME SHUME DASHAMIRESE PER VENDIN FQINJ

   pasi:

   Te kene detyruar Kryeministrin tine po keshtu Pinokio me hunde te gjate te kerkoje falje per vrasjen barbare te djalit minoritar nga Bularati qe Renea e tij e vrau si nje zog pule kur ishte i rrethuar nga te gjitha anet.

   dhe:

   Pastaj do te hedhi ne tavoline negociatat per antarsim ne BE te shtetit shqyptar me plot Gjenerale si Zabiti, por me Ushtri te Vdekur si ne Kohen e Qepes te Enverit, “Kur kishte Zot Hauri” ne Fermen e Kafsheve te Partise se Punes.

   Reply to this comment
 4. Plaku odobiç September 10, 18:05

  Mos u bëj merak plakaruq bythfishkur se edhe ty do ta shkurtojmë gërshërë hundën e pinokut e do ta rasim me hir dhe pahir atje ku të dhëmb më shumë që të ulërasësh njëlloj siç ulëriste jot ëmë gjatë luftës nga palldrëmi i partizanëve.

  Zgjohu vetëm një sekondë nga gjumi nga bac Enver t’ja u kalarosh racën e ndyrë jashtëqitjeje të kombit.

  Enver Hoxha e mprehi shpatën,
  edhe i herë o për situatën,
  kjo asht shpata Qi u rin ke koka
  gjithë beqirave që mban toka.

  Enver Hoxha heu tungjatjeta,
  sa kto male e sa kto shkrepa,
  zanin shqipes ti lart ja ngrite,
  xhuxhumakët në gojë i dhite

  Reply to this comment
 5. Ku je o bac? September 10, 20:16

  Duke pasur parasysh shprehjen lapidare se njëthundrakët nuk ndryshojnë kurrë, mund të thuhet me bindje, se spajunat e djeshëm të diktaturës, ku midis tyre spikasin veçmas nastradinët, pejakmerat, intelekthalerat, xhuxhumakët, tarallakët, spurdhjakët, uturakët dhe gjithë soji dhe sorollopi i tyre, kanë shumë pak shanse të ndryshojnë mentalitetin e vrazhdë dhe prirjet e tyre të pështira. Këta zvarranikë spiunllëkun e kanë në gjak. dhe nuk duan t’ja dijnë se as se për cilin padron vihet në rresht, dhe se cfarë kockash lëpijnë sapo t’ju jepet mundësia. Këtyre u duan bërë nënat që të të thonë baba, se ndryshe nuk kuptojnë gjuhë tjetër.

  Ja kush ishte ai burrë shteti që dinte t’ua përdridhte mirë e mirë koqkat si të zogut.

  Enver Hoxha e mprehi shpaten

  Enver Hoxha e mprehi shpaten
  Edhe nje here o per situaten.
  Kjo asht shpata qe u rrin tek koka
  Gjithe armiqve o qe ka bota.

  Enver Hoxha Tungjatjeta!
  Sa keto male e sa keto shkrepa!
  Zanin Shqipes lart ia ngrite!
  Gjithe kete popull ne drite e qite!

  Ylli i kuq shnderrin mbi maja.
  Bjen daullja edhe zyrnaja.
  Porsi nuse asht ba Shqipnia.
  Flamurtare i prin Partia.

  Enver Hoxha Tungjatjeta!
  Sa keto male e sa keto shkrepa!
  Zanin Shqipes lart ia ngrite!
  Gjithe kete popull ne drite e qite!

  Reply to this comment
 6. Plaku Xhuxhumaku September 11, 01:43

  Enver Hoxha e mprehi shpaten
  E ia preu koken pates
  Pata ngordhi
  Enver Hoxha pordhi

  Enver Hoxha tungjatjeta
  Ta bone sumen thepa thepa
  Zanin Shqipes o seç ia ngrive
  Gjithe kete popull sa mujte e qive

  Yllin e kuq e zuri bloza
  Mo e mire dhalla sesa boza
  Kocke e lekure Shqiperia
  Te gjithe po ngordhin nga uria

  Enver Hoxha tungjatjeta
  Ta bone sumen thepa thepa
  Zanin Shqipes o seç ia ngrive
  Gjithe kete popull sa mujte e qive

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*