10 teori konspirative për jashtëtokësorët

July 10, 2017 14:59

10 teori konspirative për jashtëtokësorët

Zbuloni dhjetë teoritë më të famshme në lidhje me jashtëtokësorët.

1- Teoria e “kopshtit zoologjik”

1

Njerëzimi, jashtëtokësorët i sheh vetëm si posedues të inteligjencës së jashtëzakonshme. Nuk na kontaktojnë në mënyrë që të mos ngatërrojnë zhvillimin e jetës në Tokë, ndërsa mund të na kontaktojnë vetëm nëse evoluon njerëzimi.

2- Teoria e mosmarrëveshjes

Jashtëtokësorët në Tokë kanë dërguar pore që kanë evoluar në disa forma të jetës. Këtë e bëjnë përmes asteroideve dhe objekteve të tjera fluturuese, ku bashkëngjisin baktere që mundësojnë të zhvillohet jeta në planet.

3- Marrëveshje me jashtëtokësorët

3

Jashtëtokësorët e avancuar teknologjikisht, kanë kontaktuar me qeverinë amerikane në vitin 1948 dhe bënë një marrëveshje me ta, ku jashtëtokësorët u dhanë teknologjinë e tyre të avancuar, ndërsa SHBA-të u ofruan në formë shkëmbimi, të drejtën për të eksperimentuar me njerëzimin.

4- Konspiracion i Franklinit

4

Britaniku ka fshehur gjurmët e qenve gjigantë garues në Artikun kanadez. Thuhet se ata janë jashtëtokësorë, të cilët janë përgjegjës për vdekjen e një ekspedite të humbur në Arktik gjatë vitit 1840.

5- Hëna si anije kozmike

5

Hëna, anijen kozmike e solli përsëri në Tokë, 11 mijë vite më parë. Brenda saj jetojnë jashtëtokësorët dhe po manipulojnë me trurin tonë.

6- Lëvizja Raeliane

6

Një organizatë fetare, e cila pohon se jeta në tokë është krijuar nga jashtëtokësorët të quajtur Eloh. Ata shpesh vizitojnë tokën, por janë zëvendësuar nga perënditë dhe engjëjt.

7- Hitlerizmi

7

Raca ariane janë pasardhësit e jashtëtokësorëve, të cilët janë shndërruar në njerëz. Sipas kësaj teorie, Hitleri po fshihet nga jashtëtokësorët dhe po e pret kohën e ardhjes së Rajhut të katërt.

8- Elitë zvarranikësh

8

Jashtëtokësorët që janë zvarranikë, kanë aftësi që të ndryshojnë-skllavërojnë njerëzimin dhe t’i vendosin jashtëtokësorët në elitën shoqërore, politike dhe financiare të Tokës. Me sa duket, disa prej tyre janë mbretëresha britanike, Elizabeta II dhe ish-presidenti amerikan, George Bush.

9- Burrat në të zeza

9

Ata me të vërtetë ekzistojnë, maskojnë çdo efekt të jashtëtokësorëve në planetin tonë, madje edhe në mesin e agjentëve ndodhen jashtëtokësorët.

10- Jashtëtokësorët e lashtë

10

Ata shpesh kanë vizituar tokën, dhe kanë ndihmuar të ndërtojnë piramidat dhe gurët e “Stonehenge”, ndërsa dëshmi e ekzistencës së tyre, thuhet se janë gdhendjet në muret e piramidave.

July 10, 2017 14:59
Komento

3 Komente

 1. anticensurë25642654 July 10, 15:49

  të gjitha janë fantastike si teori!!
  bile çuçi,ai fillozofi që në lagje e quanin si të çmëndur kishte teorinë e vet!
  askush nuk ishte në gjëndje ta kuptonte se çfar thoshte,por të paktën e dinin që ishte jashtëtoksor që nuk kishte mësuar shqip!!ju do të thoni dhe janulla nuk ka mundur të mësojë shqip dhe nuk e mban veten për jashtëtoksor,por të paktën ai di gjuhën që ka folur pasardhësi i abrahamit,greqisht!!
  unë shpesh ju thosha të tjerëve se kjo që thotë çuçi nuk është teori,por thjesht përpjekje e alienit,alienëve me ne toksorët,prandaj duhet ta mësojmë dhe ne këtë gjuhë!!çuçi nuk mësonte dot tonën për qamet!!po kushtë kuptonte!!dhe mua më quajtën budalla si çuçi por me të vetmin ndryshim se unë flisja shqip!!
  o çmë kënaqët me këtë shkrim!!
  sa herë ka programe në TV për këtë temë,marrë dhinë për dore dhe shkoj tu qesh!!
  të gjithë kur më pysin se ku jam tu shku i them:-a se shikon??

  Reply to this comment
 2. Z/K July 10, 20:00

  Po keto jashtetokesoret cullak e bajne jeten.Sa ma te squet aq ma cullak po dalin.Ne tokesoret duke kene inferior nga zhvillimi te pakten te dalim cullak ne barazim me jashtetokesoret.Nuk jemi pa fillesa.Fillesat e cullakllekut i kemi me ceremonit e garimt te Missit.Shto dhe kamerat e mshefta.Nuk jane pak.

  Reply to this comment
 3. DETARI [email protected] July 10, 21:03

  qe te kuptosh gjera qe te tjeret nuk i kuptojne,quhet INTELIGJENCE !

  njerezit jo-inteligjente ,qe jane mbi masen 90%, munde te quhen me plot gojen INJORANTE !

  truri i njeriut eshte i destinuar,ose i kurdisur te kuptoje deri ne ate faze qe mundet te kuptoje.

  nuk mund te besh asgje,per njerezit qe kur degjojne apo lexojne informacione te tilla……marin dhine perdore…………[ ].

  njerezimi eshte krijuar prej jashtetokesoreve ,me te vetmin synim ;mbledhjen e arit qe gjendet jashtemase me shumice ne planetin TOKE !

  por me krijimin e njerezimit,ishte parashikuar se do te krijoheshin miliona degezime punesh,per mbarevajtjen e jetes njerezore ne toke dhe ari eshte mbledhur nga individe dhe firma te ndryshme si EL DORADO etj.

  pra, me kalimin e mijera viteve eshte mbledhur ar !

  ne nji vit dalin nga nentoka mijera kilogram ari,deri tani po te mbledhesh kaq shume qindravjecare ,duhet te kishte ne prezencen bankare nji sasi jashte mase te konsiderueshme ari !

  ku ka shkuar ari ?

  thone ,qe ari , mblidhet nepermjet bankave amerikane dhe perfundon ne YJE !

  ai i duhet planetit-anije kozmike ,NIBIRU !

  NIBIRU pershkon 33 Galaktika !

  ku nji Galaktike ka 500 milion planete .

  dhe NIBIRU afrohet afer planetit Toke ,nji here ne 3600 vjete !

  ketee permendin ne forma te ndryshme edhe librat e feve te ndryshme se Zoti do te vije ne toke nji dite dhe 3 dite dhe 3 nete nuk do te kete drite as te djellit dhe as te henes ,por vetem erresire !

  erresira do te mbuloje gjitheshka dhe vete zoti do te zbresi ne toke dhe do te beje rregullime te ndryshme !

  thone qe kjo gje ka ndodhur me pare dhe do te vazhdoje te perseritet ne cdo 3600 vjete !

  keto qe shkruaj nuk jane per ata qe marrin dhine per dore,por jane per njerez inteligjente !

  [pa keqkuptim ndaj pronarit te dhise ]!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*