10 vendet më injorante në botë

June 5, 2016 11:08

10 vendet më injorante në botë

Vendet më injorante në botë janë zbuluar përmes një sondazhi të ri, i cili tregon se sa gjera nuk dijmë në lidhje me atë që ndodh rreth nesh.

Perils of Perception tregoi se sa shumë njerëz nga 33 shtete, nuk dinin faktet më elementare për çështje si pabarazia, emigracioni dhe obeziteti.

Sondazhi i zhvilluar nga Ipsos MORI publikoi rezultatet këtë javë. Vendi më injorant ishte Meksika, ndjekur nga India e Brazili, përkatësisht në vend të dytë e të tretë.

Zelanda e Re ishte vendi i zhvilluar më pak i saktë në përgjigje, i cili renditej në vend të pestë. Ja klasifikimi me 10 vendet me injorante në botë:

1. Meksika

2. India

3. Brazili

4. Peruja

5. Zelanda e Re

6. Kolumbia

7. Belgjika

8. Afrika e Jugut

9. Argjentina

10. Italia

June 5, 2016 11:08
Komento

2 Komente

  1. enter"" June 5, 19:35

    Mos ja fusni kot, vendi me injorant ne bote eshte Amerika

    Reply to this comment
  2. SHPRESEHUMBURI June 5, 21:45

    Ne te vertete i kini hangr hakun SHBA-se,qe , me siguri ka numerin me te madh te injoranteve , me nje te treten e popullates analfabete e gjysem analfabete , dhe me popullate mbi 50% nga Afrika , Amerika Latine dhe islamike , pa folur per kategorite e tjera .

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim