“100 fshatrat”, Rama nga Nivica: Më shumë investime në zonat rurale

September 25, 2018 13:22

“100 fshatrat”, Rama nga Nivica: Më shumë investime në zonat rurale

Kryeministri i vendit, Edi Rama, ditën e sotme ka zhvilluar një takim në fshatin e Nivicës në kuadër të projektet “100 fshatrat”.

Në fjalën e tij Rama ka bërë thirrje që t’i hapet rrugë investimeve në zonat rurale dhe se fshati 2400 vjeçar i Nivicës të ishte pikë referimi për zhvillimin e zonave të tilla.

“Shqiptarët emigrantë shohin një mundësi investimi në këto zona. Vijnë këtu në Nivicë pasi e kemi hedhur një hap të parë së bashku me Tërmetin. Ky takim është një forum për të diskutuar dhe konkretisht për të krijuar një qendër graviteti për ata që duan të intervistojnë në këtë zonë. Në këtë fshat 2400 vjeçar që karakterizohet nga një mikpritje me nam, jemi të bindur që do të sjellim më shumë investime. Dua të theksoj se tanimë ne e kemi ulur në 6% TVSH-në për agroturizmin, 5% për fitimin dhe kemi zeruar taksën e infrastrukturës”, tha Rama.

o.j/dita

September 25, 2018 13:22
Komento

5 Komente

 1. info analitike September 25, 14:32

  Mireserdhet ne emisionin “Ne boten e perrallave te kriepsikos”. Sot radhen e kane perrallat me investime ne fshatra. E keqja eshte se qy edhe i perserit te njejtat perralla e behet bajat.

  Reply to this comment
 2. Adih September 25, 14:48

  Haaa haaaaa….
  Bjeri deres te degjoj pragu . Ka hallin dhe interesin e vet qe permend taksat e vogla , ,ku me Zamir Manen ,si ky dhe Saliu me katapult , per interesat e veta , i kane vene nofken BILIONER .dhe me Manet e dreqi me te birin ,me oligarget e tjere ,ka perlare troje si PATISHAH , ne ajken e bregdetit me 1 euro per m2. Bravo ,por mos kujtoh ore i zgjuar shejtan budalla , se ne populli hame bar . .Ske per ti gezuar .

  Reply to this comment
 3. ju flet(rren) Edi Rama September 25, 17:28

  “100 fshatrat”? Jo…e verteta eshte 100 rrenat e Ram-rrenes (bashke me ate Termet-ibretin pas bythe).

  Reply to this comment
 4. prizem September 25, 21:49

  Qente me siper e me poshte le te lehin, karvani shkon perpara.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim