100 mijë dollarë kirurgji plastike për t’i ngjarë kukullës Ken

Redaksia Online December 17, 2012 16:51

100 mijë dollarë kirurgji plastike për t’i ngjarë kukullës Ken

Shumë femra janë përpjekur të kthehen në Barbi të gjalla. Por një 32-vjeçar me emrin Justin Jedlica thotë se ka harxhuar rreth 100 mijë dollarë për t’i ngjarë partnerit të Barbit, kukullës Ken.

Justin u është nënshtruar të paktën 90 ndërhyrjeve për të rindërtuar hundën, pjesën sipër vetullave, volumin e mollëzave, buzët dhe mjekrën. Ai e nisi këtë rrugë në moshën 18-vjeçare, kur iu nënshtrua një operacioni shumë të kushtueshëm për rregullimin e hundës.

“Operacionet plastike janë për mua një mënyrë për ta trajtuar veten si të isha skulpturë, vepër arti”, thotë ai, duke treguar protezat e vendosura në pjesën e gjoksit dhe muskujt biceps prej silikoni.

Disa mjekë i kanë thënë 32-vjeçarit Jedlica se ai është me fat që nuk ka pasur komplikacione deri tani, me gjithë numrin e madh të operacioneve. Ata thonë se me kalimin e viteve, implantet në trupin e Justin mund të prishen dhe indet e trupit do të fillojnë të shkatërrohen.

Redaksia Online December 17, 2012 16:51
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*