103-vjetori i Pavarësisë, Nishani dhe Rama ngrenë flamurin në Vlorë

November 28, 2015 10:34

103-vjetori i Pavarësisë, Nishani dhe Rama ngrenë flamurin në Vlorë

U zhvillua në Vlorë ceremonia për 103-vjetorin e Pavarësisë.

Presidenti Nishani, kryeministri Rama dhe zëvendëskryetarja e Parlamentit Leskaj ndodhen në Vlorë, ku kanë ngritur flamurin.

Gjithashtu, në shenjë mirënjohje, ata kanë vendosur kurora me lule pranë monumentin të Pavarësisë, në sheshin e “Flamurit”.

 

 

 

November 28, 2015 10:34
Komento

4 Komente

 1. intelektuali November 28, 11:34

  LULZIM BASHA ESHTE TURPI DHE REZILI I OPOZITES DEMOKRATIKE SHQYPTARE

  Kjo jashteqitje e spermes se Enver Hoxhes perdhos dhe turperon diten e pavaresise se Vatanit duke bere homazhe tek varrezat e DESHMOREVE komuniste gjakatare te Enver Hoxhes me 28 nentor, kur data e tyre e ZEZE eshte 29 nentori jugosllav qe mbolli MURTAJEN bolshevike ne trojet tona, i fali Kosoven dhe Metohine Jugosllavise se Titos, e transformoi Shqypnine si nje CIFLIG feudal te familjes Hoxha dhe i beri shqyptaret skllever me pune te detyruar si robote te Partise se Punes. Per kete kauze ben homazhe DUDUMI i Sali Berishes tek varrezat e DESHMOREVE komuniste gjakatare te Enver Hoxhes duke perdhosur pa turp daten historike te shpalljes se pavaresise ne Vlore?

  Mbetet te pyesim veten, por edhe Boten qe na monitoron:

  PSE NGJAN LULZIM BASHA SI DY PIKA UJI ME DIKTATORIN ENVER HOXHA?

  Reply to this comment
 2. mirel November 28, 12:48

  Njehere e ngre Rama ne Vlore dhe njehere e ngre Berisha.
  Pune horrash.
  Lerjani 28 Nentorin Vlores dhe shqiptareve anembane, vetem politika e felliqur e Shqiperise te mos perzihet.
  Gezuar Festen e Pavaresise!!
  Rrofte Vlora!

  Reply to this comment
 3. edi November 28, 15:44

  po ke ballkoni,pse nuk dilni ,apo ju vjen turp sic nuk i erdhi atyre qe dolen per 100 vjetorin…

  Reply to this comment
 4. ESSESI... November 28, 18:13

  Lavdi te perjetshme gjithe atyre qe dhane jeten per interesat kombetare…Ata jane nderi dhe memoria historike e nje kombi…ZOTI i paste ne Paqen e Tij te amshuar…28 NENTORI i vitit 1443, eshte dita lapidar e shqiptareve,..Kjo date eshte shtylla kurrizore e kombit tone, rreth se ciles duhet te sillen ditet e tjera te historise sone…Te gjitha perpjekjet per t’a sfumuar dhe anashkaluar ne menyre tinezare kete date madhore, jane perpjekje per te fshire historine me te lavdishme te kombit tone, fale se ciles mori vulen e perjetshme si komb europian…28 Nentori i 1912, shume mire mund te kishte qene nje dite tjeter, por reminishencat neo-otomane te mbetjeve osmano-benevrekesh, treguan ligesi ndaj kesaj date…Historia jone si popull, fillon me daten e GJERGJIT te MADH, çdo reference tjeter eshte e dobet, inferiore dhe joreale per historine…Per ate pjese te popullit milet ,qe vuan nga kriza e identitetit, per baltagjinjte, ortodokso-komunistet dhe musulmanet ateiste, historia e tyre fillon dhe mbaron tek udheheqesi i tyre shpirteror….Glorifikimi i asaj pjese te historise ne kurriz te identitetit kombetar, duhet te marre fund njehere e pergjithmone……..

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*