107-vjetori i Pavarësisë, Rama dhe Meta në Vlorë

November 28, 2019 10:47

107-vjetori i Pavarësisë, Rama dhe Meta në Vlorë

107-vjetori i shpalljes së Pavarësisë ka bërë bashkë presidentin Ilir Meta dhe kryeministrin Edi Rama në ceremoninë e organizuar në Vlorë.

Kjo ditë e gjen Shqipërinë në dhimbje e lot, pas tërmetit të rënë ditën e martë, ku la të vdekur mbi 40 persona, e qindra të plagosur.

Dhimbja është e madhe.

Sot, kur shqiptarët duhet të ishin bashkë për të festuar 107-vjetorin e shpalljes së Pavarësisë, ata bashkë i ka bërë diçka më e rëndësishme, solidariteti për të ndihmuar personat e dëmtuar nga tërmeti i 26 nëntorit.

Pas përfundimit të ceremonisë për nderimin e viktimave të tërmetit, Meta dhe Rama shtrënguan duart me njëri-tjetrin.

j.l./ dita

November 28, 2019 10:47
Komento

9 Komente

 1. Regan November 28, 10:51

  Po le te shtrengojne dhe koqet tani e ti fusin gishtin ne bythe njeri tjetrit!
  Luli tju bej fresk te dyve.

  Reply to this comment
 2. Buda November 28, 11:34

  Laj-thaj: Ruci-Meta-Rama, 30 vjet!? Askush nuk mbledh ndihma ne Tirane, duan vetem leke!?

  Reply to this comment
 3. anticensurë25642654 November 28, 11:53

  të shkërdhefsha robt po luan dhe pantomima tashti!!ul kokën në vënd që të THYESH QAFËN!!
  SHPORRU NDYRËSIRË!!
  merr me vete dhe tërë ata që ke majtas e djathtas!

  Reply to this comment
 4. ME EMER November 28, 12:27

  Shqiperise i duhet drejtim nga njerez te ndereshem dhe jo si keta ..!

  Reply to this comment
 5. Arben November 28, 12:50

  KY SHTET I KA SHERBYER MIRE VETEM PUSHTETAREVE,
  SHQIPETARET NUK KANE PARE OPO QOFTE EDHE NJE DITE TE VETME TE BARDHE NEN KETE SHTET.

  ASNJE ARSYE PER TE FESTUAR PER POPULLIN.

  Reply to this comment
 6. Baca November 28, 14:18

  Keta jane sheiket shqiptare qe po i pijne gjakun ketij populli.

  Reply to this comment
 7. mirel November 28, 14:27

  E shpure koken ne Vlore o qelbesire. Atje kerkon shpetim, o kerme e ndyre
  Ike nga turpi i termetit ne Durres, plere

  Reply to this comment
 8. Tori November 28, 14:59

  Tamam dite per te festuar.

  Reply to this comment
 9. Dhimbia e madhe POPULL-. November 28, 15:50

  Nendori”KATERT”-dhimbie sjelle!
  KUROJO o POPULL!

  Ta BEME”NENDORIN e KATERT” te MBRODHESISE.!
  NDIESE- nje POPULL ndeshkuar
  ELEGJI !
  Nendori i Katert I HISTORISE ,
  Nje Pembysie fizike sjell shqiperise..
  Zoti..ndeshkim;’vuri veton” fatekqesisht per keq,
  U befte Nendori i ktheses se madhe; Nje jete enderuar populli,Politikat ndare,-Fatkeqesisht,,,,,.
  ,Nendori,muaj i realizimit te enderrave ne breza. I zgjedhur per MUAJ MBRODHESIE…
  …Tre NENDORE,mbare shqiptaret flamuret Valvitur:,.
  * I pari, 573 vjet me pare,per 25 vjet,ne Kruje Herroi Kombetar Gjergj Kastrioti e ngriti Flamurin Kombatar. .Pushtimi Osman 500 vjet na rroberoi.
  **I dytii,Ishte “28 Nendori 1912 i PAVARESIE”, ;i madhi Ismail Qemali me shoke ne Vlore ate flamur Kuq e Zi me shqiponjen dy krenare,107 vjet me pare e ngriti. ***”Nendori i TRETE,me 29 nendor 1944,pas 5vjet lufe N.Cl, Flamuri Kuq e Zi ngadhnjoi.,
  ,Nendori i Clirimit, Flamuri Kuq me shqiponjen dy krenare,,per 75,valon,ena ben krenare.
  ..Shqiperine mbare botes- ia TREGOI… ,
  ****.I katerti Nendor,Flamurin ngritur mbareshqiptaret, nje gjysme shtize.Ligjet e Natyres ndeshkuar;kete termet, shkatrerimtar sjelle..ky NENDOR i Zi.
  Kurajo POPULL ! .BOTA eshte me ne.Ta bejme NENDORI ekesaj dhimbie te amdhe,NENDORIN enderuar; te MBRODHESISE. …
  Mjaft ne Ndasira percrese- Nderim te reneve viktime,nga kjo katastrofe natyrore, Mjaft me percarie..,UNITET mbarekombetar na duhet…

  Dhimbie e Madhe POPULL ne mergim.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim