11-12 shtator/ Presidenti Ilir Meta vizitë në Itali

September 6, 2017 21:01

11-12 shtator/ Presidenti Ilir Meta vizitë në Itali

Presidenti i Republikës Ilir Meta do të nisë një vizitë zyrtarë në Itali. Vizita do të zhvillohet në datat 11 dhe 12 shtator.

Kjo shënon edhe vizitën e parë të Presidentit jashtë vendit.

Axhenda e takimeve pritet të publikohet në ditët në vazhdim, por gazetarja e Ora News në Romë Alba Kepi na informon se gjatë vizitës Meta pritet të takohet me Presidentin Italian Sergio Mattarella.

September 6, 2017 21:01
Komento

1 Koment

  1. C'a bohet kshtu September 7, 00:07

    O Like, o Novrus Kokelopa, meqenese e ke per here te pare daljen si President jashte shteti qe ke Celsat e Carit ne dore, mos harro te marresh nje teneqe ku ne Presidence quhen Dekorata dhe t’ja vesh Sergio-s qe eshte pa asnje kompetence si puna jote, o toc.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*