Mbyllet numërimi në 23 bashki. 17 i fitojnë kandidatët e majtë, 6 të djathtët

June 22, 2015 13:28

Mbyllet numërimi në 23 bashki. 17 i fitojnë kandidatët e majtë, 6 të djathtët

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave në 23 bashki. Në 17 prej tyre kanë fituar kandidatët e majtë, ndërsa në 6 fitues janë kandidatët e majtë.

Bashkitë e fituara nga kandidatët e majtë:

1. Poliçan
2. Skrapar
3. Pukë
4. Fushë Arrëz
5. Has
6. Delvinë
7. Kolonjë
8. Libohovë
9. Belsh
10. Himarë
11. Cërrik
12. Konispol
13. Pustec
14. Mirditë
15. Roskovec
16. Ura Vajgurore
17. Gramsh

Bashkitë e fituara nga kandidatët e djathtë:

1. Klos
2. Tropojë
3. Përmet
4. Mat
5. Selenicë
6. Vorë

June 22, 2015 13:28
Komento

4 Komente

 1. Barist ne Vicitol June 22, 13:07

  Arrestoni plakun e pjerdhur nga trute, por kriminel, Sali Zehere Ram By.Qi. Berisha, Shqiperia e shqiptarve jo e serbeve dhe tropojaneve.

  Reply to this comment
  • shqipja June 22, 14:07

   jo jo ore barist .
   Shqiperia eshte e te gjithe shqiptarve duke filluar nga tropoja ne konispol.
   Sali serbi nuk perfaqson kurre tropojen fisnike .
   sic do pyll qe ka edhe derra edhe tropoja ka derrin e felliqur sali.
   ashtu si eshte lule basha apo flamur noka e xhelefina topalli ,permeti i luleve ka nxjere genc pollon qime kuqin , korca hajdutin bode etj etj
   jane derra QE DUAN PLUMB.

   Reply to this comment
 2. LABI June 22, 14:50

  Tropoja dihet cfare eshte. Leber ve nuk u falet kjo qe bene. Mohuan veten, historine, dhe Vloren e nxoren ne TREG tani. Do ta shikojne shume shpejte rezultat in e vortes se djeshme. Tani tamam nuk ka me Vlore…… Mos e shani SALIUN se eshte aq I mbrojtur nga NDERKOMBETARET sa ne nuk kemi sy ta shikojme. 5 perfaqesues nderkombetares vetem per Vloren…… Ne te drejte lind pyetja PSE?????? A pati impakt ne sensin psikologjike te te vepruarit ne te kundert me qenien???????

  Reply to this comment
 3. mali June 22, 18:00

  Ne fitofte Voltana dona me knu e mu knaq moj naqe – Rama – meta kan maluu , kan malu ,edhe do ta kthejm shkodren ne Venecia sa here te kete reshje kurse te bajpasi do te gjuajme bretkoca . Lek Plepin do ta bejme nen kryetar te merret bashke me Grimen per vllaznine me qit ne te paren sipas zotimit te volltanes . .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim