11 gusht 2017

August 11, 2017 02:00 Updated

11 gusht 2017

August 11, 2017 02:00 Updated
Komento

7 Komente

 1. A.GRAMSH August 11, 07:50

  ISP–ISTITUT I STUDIMIT TE PORDHEVE!
  ‘Zot i madh qe je ne qiell,me jep forcen te hesht kur nuk kam gje per te thene’Faik Bej Konica
  ———
  Perjashtu lajmeve tashme te rendomta e bajate si :’Zjarri ka pushtuyar Shqiperine’ me paqe e dashuri te zjarrte apo ’20 Vjetori i vjedhjes se floririt’ ne Krrabe e qe ka ikur ne drejtim te pa ditur e dihen vetem hajdutet qe kane ikur ne parlament apo presidence:’U dorrezuan 300 byzylyket qe u ishin vene ne duar e kembe ca hajduteve pulash fara luledielli apo celulari te VIPave apo RRIPave .Perveç 2 MILION euro qe jane blere keto byzylyqe qe nuk funksionojne eshte ngritur nje grup pune me PARA borxh qe te analizojne pse nuk funksionojne po kompanija nuk vjen se eshte me pushime edhe ‘hajdutet e pulave dhe farave te lule diellit thone nuk i mbajme me byzylyket se nuk i mbajne as kreret e krimit e korrupsionit me imunitet presidenta kryeKare shteti kryeministra Berisha Basha,.Blushi e tere BODE-gardet e tjere..Thjesht e qarte lajme rutine e pa renmdesi!

  ‘Lajm’ ka nja nje vit qe bejne ‘shkrimet’ apo hartimet e nje qenjeje qe drejtoka nje ‘Istitut’ si dhjetra te tille fetare fondamentaliste e antiklAmuniste,qe quhet ISP-Istitut Studimit Pordheve (politikes)!?
  Qenja Krasniqi pas 27 vjetesh po u zbulon sKipetareve me disa shkrime zhgarravinash se na qenkerka nje parlament qe 4 nga te cilet nuk paskan mbaruar universitetin si akademiku Mziu e si Mul noka po jane akoma ne shkollen e Jales ku leksionet politike meren ne uje me perixoma!?

  Ne ‘shkrim zhgaravinen’ e dyte ben zbulimin tjeter per ‘idjotet’ sKipetare se gjysma e ketyre deputeteve ose 70 prej tyre jetojne ne Bathore e pjesa tjeter jashte Bathores ne drejtim te pa njohur ashtu si tere deputetet ministrat kryeministrat shoferet bodegardet e gomaret me imunitet 27 vjet!?

  Ne shkrim zhgaravinen e trete ben shpikjen e trete edhe me te rendesishme se ajo e Ajnshtajnit mbi teorine e relativitetit kur u thote shqipetareve ‘lajmin Bombe’:”Vetting-u ne rrezik,nje kryetar partije ne komisione.Po shkelet kushtetuta ne syte e OMN”!?
  Shprehjes se popullit:’Mire gomari qe na ngordh po nuk na lene rehat as mizat’ ka ardhur koha te thuhet:Mire kjo politike antishqipetare sa e inkriminuar e tradhetare po i mer shpirtin ketij populli dhe e ka lene pa piune e pa buke lakuriq ne mes te 4 rrugeve te Botes’ por duhet te paguajme edhe nje ‘Istitut te studimit te Pordheve’ te kesaj mender politike qe 90 perqind e ka vendin per ne gjyqin e Hages!

  Si mund te quhet drejtues istitucioni nje qenje e tille qe pas 27 vjetesh ky vend eshte pa shtet pa 4 pushtetet pa kushtetute kthyer ne leter higjernike pa emer te sistemit as ekonomik e as politik me nje parlament prone e kalifit Sali ashtu si tere pushtetet e tjere deri tani te thote:’VETTING-u ne rrezik se ne komision bekerka pjese nje kryeKar partije nder 128 te tilla me emrin Pal Vata(Shkambi)!?

  A mund te quhet qenje humane pa le ‘person’ human qe eshte gje tjeter nje Aferim i tille qe shqetesohet per kushtetuten se e ka shkelur Pal Vata apo Shkambi kur ketu tere istitucionet e 4 pushtetet jane ANTIKUSHTETUES nga parlamenti qe 27 vjet nuk perfaqeson popullin te cilit i eshte hequr SOVRANITETI e deri tek kreret e krimit e korrupsionit me imunitet duke filluar nga kalifi SALI do hyjne prape pas 27 vjetesh ne PARLAMENT!?Ky jo veterm duhet shkrire urgjent si istitucion ne sherbim te PORDHEVE te politikes antishqipetare por duhet te shtrohet e behet trajtim sanitar i detyruar!?

  Si mund te kene besim shqipetaret tek ‘rilindja’ e shtetit kur ne krye te istitucioneve ka analfabete me master injorante me universitete ‘kristal’ er deputete me perixoma’ te shkolles se Jales ministra kryeministra e kryeKare shteti ish ‘studente te Dhjetarit ngelur pa shkolle e pa asnje dite pune e kthyer ne ‘Kunguj te Dhjet ARIT’ kur pas 27 vjetesh nuk kerkohet REVOLUCION per ti shpene 99 perqind ne gjyqin e Hages por kerkojne te na mbushin mendjen se puna e fantazmes VETTING na paskerka ngelur tek nje kryeKar i njje partije qe asnje shqipetar nuk e di qe quhet ‘popullore kristian demokrate’ e me kushtetuten leter higjenike te ‘Imamit’ ky Pal Vata apo Shkambi nuk duhet te jete se shkelet kushtetuta qe mban ne Hale 27 vjet kalifi fondamentalist Sali per te fshire bythen!

  Or ti Krasniqi, qe me kete tru qe paske me ‘GEN’ e DNA vetem shqipetari nuk mund te jesh,kur te shqetersoka kaqe shume pas 27 vjetesh Shqipetaret e Shqiperija dhe shpetimin si shume idjote te tjere e presin nga VETTING-u pse nuk analizon e ‘studjon’ politiken e jo pordhet e te thuash:

  VETTING-u duhet te filloje nmga miliarderet e krriminelet e parlamentit qe eshte shtylla e shtetit ne nje ‘demokraci parlamentare’ e nuk duhet te lejohet te hyje pas 27 vjetesh as Salija e as tere krimi e hajduterija po te shqeteson Pali!?

  Pse nuk te shqetesojne qe ne krye te istitucioneve te VETTING-ut jane 2 krere te istitucioneve kryesore te krimit e korrupsionit 27 vjet nje KRYEPROKURORE me emer INA ‘LLALLA’ apo Rama qe mund te kete mbyllur me dhjetra DOSJE krimi po te shqeteson Pal Vata.Pse nuk te shqeteson qe ne krye eshte sekretarja e Parlamentit antishqipetar me te inkriminuarin ne Bote me mbiemer SHTYLLA po te shqeteson Pal Vata apo Shkambi!
  Kush eshte me i moralshem dhe e ka te drejten morale te zbatoje VETTING-un nje kryeprokurore e pergjitheshme 27 vjet avokature e krimit ,nje funksionarja me e larte e parlamentit te korrupsionit se jane perzgjedhur nga te ‘huajt’ apo nje shqipetar i pa inkriminuar qe as e njeh njeri si Pal Shkambi me qene se nuk do ti si sahan lepires i krereve te krimit e korrupsionit apo qe drejton Istitutin e Studimit te Pordheve!?VETTING-u ka deshtuar nga dita qe u emerua president Like florija dhe ne parlament do hyje i veteemeruar KLalif apo Neron Salija!

  Reply to this comment
 2. gjirizi i Lalesit August 11, 08:09

  E Xhuma ish ajo dite,Janines çi pane site….

  Reply to this comment
 3. nipi i Avni Rustemit August 11, 08:33

  POPULL IDJOT,NIPI SERB ME FLORIRIN E FEMIJEVE SHQIPETARE PROPOGANDON BYTHET E ARMINES NEPER PLAZHET E BOTES SHQIPETAREVE E ALABAKERISE U HEDH COPA GAZETASH ME FOTOGRAFI TE ZOGOLLIT E ENVER HOXHES QE TE ZIHEN SI QENTE E TERBUAR NGA VAPA…..

  Reply to this comment
 4. ilda Kanada August 11, 11:35

  Dita,
  Kini kohe qe kini ndryshuar politikat editoriale e si lexues dua,m te dime arsyet:
  -Keni nderruar botues
  -Anetaret e forumit apo kolegjumit si Bedriu kaqe e kishin e tani kane shteruar..
  -Apo ka akoma lexues qe lexon ne plazh per zogollin

  Vendi dhe populli me teper se kurre ka nevoje per informsacion si te dalim nga varri ne mes te Europes ku na kane futur ‘burrat e shtetit’ me kaubojsat ‘ambasadore’ jo per tallash ……Faleminderit!

  Reply to this comment
 5. Idjoti Bathores August 11, 13:04

  gramsh nuk ka nevoje per koment.
  Istituti stuidimeve politike te prostitutave ngujuar ne parlamentin e leshit te topallit drejtpohet nga nje eunuk Afrim KLrasniqi stalljer i kaliot te xen sypeshkaqenigt-…

  Reply to this comment
 6. .alarmi S.O.S August 11, 13:12

  TERE KRERET E VETINGUT NGA INA RAMA TEK SHTYLLA JANE KELYSHET E SALI BERISHES ELEZ BIBERAJVE DHE UDB E NUK KANE ASNJE NDRYSHIM NGA ADRIATIK LLALLAT.
  I VETEMI NDRYSHIM PER TU HEDHUR HI SYVE SHQIPETAREVE EDSHTE SE NJE HERE SALI SERBI I QUAN ‘Silvia Konti’ e nje here ‘Prostitute bulevardi’ dy epitete qe skane te bejne me krimin e kotrrupsionin por me mbulimin e tyre me nje jorgan dy ngjyresh…..

  Reply to this comment
 7. Njeriu i Neandertalit August 11, 13:19

  Afrim Krasniqi pasqyre e shkolles Kristal apo jales kunder analfabetizmit.Imagjinoni ish Shqiperine ne duar te likes sales xenit armines mones pandit nipit te zogollit nishanit fevziut,fullhanit edhe 25 vjet te tjere ??????Nje kopesht zeologjik ne mes te Europes ku do vertetohet kokev poshte teorija e evolucionit darvinian…

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim