11 gusht 2018

August 11, 2018 02:00 Updated

11 gusht 2018

August 11, 2018 02:00 Updated
Komento

11 Komente

 1. A.GRAMSH August 11, 09:55

  ‘ZOTI E BEKOFT’ SHQIPNINE’ BASHKE ME KALIF SALINE!?
  ‘Forma me e pershtateshme e qeverrise per nje artist eshte mungesa e çdo lloj qeverrisjeje”O.Wilde
  ———–
  Ne vend te paraDhenjes
  Tregojne se ne nje fshat komshiu i vrau pulen komshiut pse kish hyre ne baçen e tij.Te zotet e pules ju drejtuan plakut te moçem qe rrinte ne krye te vatres dhe i treguan per ‘vrasjen’ dhe plaku pa ju dridhur qepalla tha:’Te vritet ai qe vrau pulen’!
  Si per nje pule?- ju drejtuan femijet burra e niperit.Plaku nuk foli.
  Mbas ca kohesh komshiu u vrau qenin qe kish kaluar gardhin.Kur ju drejtuan plakut te moçem ai tha te njejten gje :’Te vritet ai qe vrau pulen’..E keshtu historija vazhdoi deri sa komshiu vrau nje nga djemte dhe plakut prape pa ju dridhur qerpiku tha:’Do na shuajne si fis po nuk u vra ai qe vrau pulen’..!!

  A po jetojme mbi nje çerek shekulli ne anarki,drejt shperberjes e si mund ta shpetojme Shqiperine?
  ——————-
  Ngjarja e Vlores ku nje i ri fshiu gjysmen e fisit nuk ish as e pa pritur e as per tu habitur per asnje shqipetar qe perjeton mjerimin e tragjedine ne nje vend pa shtet pa pasuri kufi e siguri e ku mbi nje çerek shekulli mbizoterojne 5 Anarkite qe citonte Noli,Ekonomike,Sociale,Politike,fetare e mbi te gjitha MORALE?

  Vetem kreret e xhihadit dhe dishepujt e kalifit Sali si puna e nje mender ish deputet e kryetar parlamenti me emerin ‘mysliman’ Namik ‘Habiten’ dhe japin ‘leksione’ si mund te parandalojme vrasjet dhe si te vetemen rruge gjen mbledhjen urgjent te parlamentit te LESHIT dhe aty shqinat,monat,mulat,metat e mutrat e DOKLES ,ata qe nuk ‘miratuan’ as te hapet shkolla e magjistratures se nuk kemi nevoje per ‘gjyqtare’,te lene gjithe plazhet ku merzejne e nderzehen e te vine te ndalojne TRAGJEDINE e shpetojne Skiperine bashke me Doklet DOKRRAT e Kalif Saline!!

  ‘Atje ku nuk egziston ligji nuk ka as te kunderligjshem’ thote SHen Pali .Ne kete vend pa shtet e ne Anarki qe si shkalle te pare ka diktaturen e si shkalle te fundit VETEGJYQESI nuk ka pse ta quajme ‘tragjedi’ kur nje Ridvan vret 8 veta kur nuk kemi quajtur Tragjedi qe nje POPULL te tere kane vrare e po vrasin kreret e xhihadit me ‘dishepujt’ dokle ,Nanot Metat mulat e mutrat me ne krye kalifin SALI!?

  Ku ishte islamiku Dokle e pse nuk kerkoi mbledhje urgjente te parlamentit ,heqjen e imunitetit dhe burgosjen ne gjyqin e Hages te kryekrriminelit Serb Berisha kur mblodhi tere ‘Hajdaret’ e veshur si kosovare nga veriu qe nuk flisnin shqip dhe i leshoi ne lufte kunder popullit shqipetar ne ’97-ten e ku nuk u vrane 8 po u vrane 8000!?

  Pse nuk dorrezoi mandatin e deputetit islamiku NAMIK ,ne shenje proteste po ndihej shqipetar e i dhimsej gjaku i derdhur i shqipetareve kur xhihadistet e bandes PS e ca mender Pandelinj e rikthyen kalifin SALI ne krye te pushtetit se kish si jelek antiplumb Serbine dhe si Avokat ARVIZU apo ArviZine ?

  Pse nuk kerkoi mbledhjen urgjente te parlamentit ky dishepull i kalifit SALI kur ne mes te bulevardit me kobure ne brez i veshur ushtarak kerkonte te merte pushtetin me force si kontrabandist nje gjysem shqipetari me mbiemerin famekeq ZOGOLLI ne shekullin e 20-te e te kerkonte gjykates se Hages burgim te perjetshem ,por si bashkeqytetar i Mul Nokes ne sherbim te xhihadit i hapen edhe dyert e parlamentit shqipetar kadaveres LEKA Zogolli ku ju perkulen kreret e xhihadit e te Namikut Kalifi krriminel Sali,Bordelloja Nano e simboli korrupsionit Like Flori?

  Pse nuk kerkoi mbledhje urgjente te shQInave e salinjaneve e parlamentin e Baçave,Naçave,Kaçave te ashtuquajtur socialSSaliste islamiku Namik apo Dokle i DOKRRAVE kur Nipi serb Xen Sypeshkaqeni bente eksperimente se si dukej forma e ‘kerpudhes’ se bombes atomike jo ne Jeroshima po ne Gerdec ku shperndaheshin ne ajer kocka e copa mish femijesh shqipetare dhe kryeKari i partise se tij EDVINI ngushellonte me dore ne qafe kalifin sali per ‘baxhanakun’ e tij kur ai nuk e NJIHTE!?

  Pse nuk kerkoi Dokle i Dokrrave mbledhje urgjente te parlamentit e ne shenje proteste te dorrezonte imunitetin ne mos te mertete rolin e Avni Rustemit kur Kalifi Sali ne emer te xhihadit dhe ALLAHUT vrau per tu argetuar 4SHQIPETARE se ne menyre paqesore kerkuan BUKE dhe pse nuk protestoi ne tere organizmat nderkombetare e te denonconte ‘ambasadoret’ kaubojsa amerikane ne sherbim te lobizmit antishqipetar qe i bene avokatine kalifit SALI se plumbat paskershin bere rikoshet ne Qiell?Ndersa kreu i korrupsionit LIKE FLORIJA shqipetaret e vrare nga kalif Salija ne ener te ALLAHUT i quante koke palare!!Nuk kemi degjuar nga Dokle i Dokrrave te kete kundeshtuar ne facebook me force mosdakordesine qe si president i ‘koke palareve’ te zgjidhej jo nje qe simbolizon unitetin e popullit po te HAJDUTERISE!A ka tragjedi me te madhe se kaqe ‘shkrimtari’ e shakaxhiu Dokle qe thua vetem dokkerra qe ‘Pirati te emerohet Pape’!

  Pse nuk kerkove te mblidhej njehere urgjent parlamenti antishqipetar i krimit e korrupsionit e te vendoste heqjen e tere simboleve te krimit ne kryeqytetin e ish Shqiperise duke filluar nga busti i Antishqipetarizmes ,tradhetise,hajduterise ZOGOLLI e tere kreret kujslinge e tradhetare emerat e te cileve kane mbushur rruget e sheshet e kryeqytetit ndersa nje kryebandit me emerin HAJDAR prehet tek vorrezat e deshmoreve per te QELBUR si kadaver heronjte per liri.

  Pse nuk kerkove mbledhje urgjente te parlamentit kur dyert e te cilit nuk ju hapen mbi njezet e pese vjet POPULLIT shqipetar po krimit e korrupsionit dhe e kthyet ne agjensi funebere e vend pelegrinazhi per krriminele ,hajdute e HAJDARE perfshi edhe nje Olldashi apo koqe dashi qe kur kalifi Sali vriste 4 shqipetare ai deklaronte po te isha une minister i brendshem do vrisja 300!!

  Po te te dhimset ish Shqiperija tashme qe ja ka marre ferra uraten e ka ngelur pa SHQIPETARE zevendesuar me muxhahedine xhihadiste e hajdare nuk kerkon te beje ligj per te mbledhur armet e zjarrit e ne vend te tyre te rrembejne shatat e SOPOATET si po vrasin njeri tjetrin por nje shqipetar i MORALSHEM e me ndergjegjen Jo BLOZE:

  -O shpalljen e gjendjes se jashtezakoneshme e parlamenti i LESHIT e perixomave si ne kohe lufte te mbyllen e ruhen me polic te miratojne tere ndryshimet kushtetuese si ne kohe lufte dhe mbi te gjitha reformen elektorale e direkt zgjedhje ne popull
  -O shpalljen e dates se REFERENDUM popullor
  – Doreheqje e qUrravise se EDVINIT qe eshte vetetuar katerciperisht qe nuk mund te qeverrise nje vend tashme pa shtet e drejt shperberjes.
  Ngjarja e Vlores qe nuk eshte as e para as e fundit jane ngjarje pjese integrale e anarise e vetegjyqesise qe sa do vine e do pershkallezohen si pasoje e Mjerimit e mbi te gjitha PABARAZISE ku ligji NUK eshte i barabarte poer te gjithe.
  BE-ja duhet ti hape rruge nje qeverrije ‘autoritare’ me ne krye F.Xhafen per te parandaluar anarkine e vetegjyqesine si ne kohen e koloneleve ne Greqi perndryshe do shkerrmoqemi perfundimisht….

  P.S Kur kalifit Sali kur vret tere shqipetaret e mbi te rendojne qindra vepra penale ndaj popullit shqipetar i jepet medalja ‘Burre shteti’ pse mos e ‘provoje’ nje here edhe Ridvan Zykaj?

  Kur Lulash Hollandezi vjedh nje rruge kombi e vret 4 shqipetare si minister i brendshem e i jepet medalja ‘Yll ne ngjitje’ pse mos e provoje nje here edhe Ridvan Zykaj se mos e bejne deputet te Vlores si Elvis Balliunqe i jati ka propoganduar krimin vrasesin Saliun.
  Kur Ridvan Bote ka VRARE shpresen e tere brezave qe do vine e bashke me nipin serb XENIN kane vrare e vjedhur tere PASURINE pse mos provoje ne mungese te shtetit te beje vetegjyqesi edhe nje Ridvan Zykaj kur shikon qe tere kreret e xhihadit me imunitet sa me shume vrasin i therresin MBRET?

  Reply to this comment
 2. A.GRAMSH August 11, 10:05

  ‘ZOTI E BEKOFT’ SHQIPNINE’ BASHKE ME KALIF SALINE!?
  ‘Forma me e pershtateshme e qeverrise per nje artist eshte mungesa e çdo lloj qeverrisjeje”O.Wilde
  ———–
  Ne vend te paraDhenjes
  Tregojne se ne nje fshat komshiu i vrau pulen komshiut pse kish hyre ne baçen e tij.Te zotet e pules ju drejtuan plakut te moçem qe rrinte ne krye te vatres dhe i treguan per ‘vrasjen’ dhe plaku pa ju dridhur qepalla tha:’Te vritet ai qe vrau pulen’!
  Si per nje pule?- ju drejtuan femijet burra e niperit.Plaku nuk foli.
  Mbas ca kohesh komshiu u vrau qenin qe kish kaluar gardhin.Kur ju drejtuan plakut te moçem ai tha te njejten gje :’Te vritet ai qe vrau pulen’..E keshtu historija vazhdoi deri sa komshiu vrau nje nga djemte dhe plakut prape pa ju dridhur qerpiku tha:’Do na shuajne si fis po nuk u vra ai qe vrau pulen’..!!

  A po jetojme mbi nje çerek shekulli ne anarki,drejt shperberjes e si mund ta shpetojme Shqiperine?
  ——————-
  Ngjarja e Vlores ku nje i ri fshiu gjysmen e fisit nuk ish as e pa pritur e as per tu habitur per asnje shqipetar qe perjeton mjerimin e tragjedine ne nje vend pa shtet pa pasuri kufi e siguri e ku mbi nje çerek shekulli mbizoterojne 5 Anarkite qe citonte Noli,Ekonomike,Sociale,Politike,fetare e mbi te gjitha MORALE?

  Vetem kreret e xhihadit dhe dishepujt e kalifit Sali si puna e nje mender ish deputet e kryetar parlamenti me emerin ‘mysliman’ Namik ‘Habiten’ dhe japin ‘leksione’ si mund te parandalojme vrasjet dhe si te vetemen rruge gjen mbledhjen urgjent te parlamentit te LESHIT dhe aty shqinat,monat,mulat,metat e mutrat e DOKLES ,ata qe nuk ‘miratuan’ as te hapet shkolla e magjistratures se nuk kemi nevoje per ‘gjyqtare’,te lene gjithe plazhet ku merzejne e nderzehen e te vine te ndalojne TRAGJEDINE e shpetojne Skiperine bashke me Doklet DOKRRAT e Kalif Saline!!

  ‘Atje ku nuk egziston ligji nuk ka as te kunderligjshem’ thote SHen Pali .Ne kete vend pa shtet e ne Anarki qe si shkalle te pare ka diktaturen e si shkalle te fundit VETEGJYQESI nuk ka pse ta quajme ‘tragjedi’ kur nje Ridvan vret 8 veta kur nuk kemi quajtur Tragjedi qe nje POPULL te tere kane vrare e po vrasin kreret e xhihadit me ‘dishepujt’ dokle ,Nanot Metat mulat e mutrat me ne krye kalifin SALI!?

  Ku ishte islamiku Dokle e pse nuk kerkoi mbledhje urgjente te parlamentit ,heqjen e imunitetit dhe burgosjen ne gjyqin e Hages te kryekrriminelit Serb Berisha kur mblodhi tere ‘Hajdaret’ e veshur si kosovare nga veriu qe nuk flisnin shqip dhe i leshoi ne lufte kunder popullit shqipetar ne ’97-ten e ku nuk u vrane 8 po u vrane 8000!?

  Pse nuk dorrezoi mandatin e deputetit islamiku NAMIK ,ne shenje proteste po ndihej shqipetar e i dhimsej gjaku i derdhur i shqipetareve kur xhihadistet e bandes PS e ca mender Pandelinj e rikthyen kalifin SALI ne krye te pushtetit se kish si jelek antiplumb Serbine dhe si Avokat ARVIZU apo ArviZine ?

  Pse nuk kerkoi mbledhjen urgjente te parlamentit ky dishepull i kalifit SALI kur ne mes te bulevardit me kobure ne brez i veshur ushtarak kerkonte te merte pushtetin me force si kontrabandist nje gjysem shqipetari me mbiemerin famekeq ZOGOLLI ne shekullin e 20-te e te kerkonte gjykates se Hages burgim te perjetshem ,por si bashkeqytetar i Mul Nokes ne sherbim te xhihadit i hapen edhe dyert e parlamentit shqipetar kadaveres LEKA Zogolli ku ju perkulen kreret e xhihadit e te Namikut Kalifi krriminel Sali,Bordelloja Nano e simboli korrupsionit Like Flori?

  Pse nuk kerkoi mbledhje urgjente te shQInave e salinjaneve e parlamentin e Baçave,Naçave,Kaçave te ashtuquajtur socialSSaliste islamiku Namik apo Dokle i DOKRRAVE kur Nipi serb Xen Sypeshkaqeni bente eksperimente se si dukej forma e ‘kerpudhes’ se bombes atomike jo ne Jeroshima po ne Gerdec ku shperndaheshin ne ajer kocka e copa mish femijesh shqipetare dhe kryeKari i partise se tij EDVINI ngushellonte me dore ne qafe kalifin sali per ‘baxhanakun’ e tij kur ai nuk e NJIHTE!?

  Pse nuk kerkoi Dokle i Dokrrave mbledhje urgjente te parlamentit e ne shenje proteste te dorrezonte imunitetin ne mos te mertete rolin e Avni Rustemit kur Kalifi Sali ne emer te xhihadit dhe ALLAHUT vrau per tu argetuar 4SHQIPETARE se ne menyre paqesore kerkuan BUKE dhe pse nuk protestoi ne tere organizmat nderkombetare e te denonconte ‘ambasadoret’ kaubojsa amerikane ne sherbim te lobizmit antishqipetar qe i bene avokatine kalifit SALI se plumbat paskershin bere rikoshet ne Qiell?Ndersa kreu i korrupsionit LIKE FLORIJA shqipetaret e vrare nga kalif Salija ne ener te ALLAHUT i quante koke palare!!Nuk kemi degjuar nga Dokle i Dokrrave te kete kundeshtuar ne facebook me force mosdakordesine qe si president i ‘koke palareve’ te zgjidhej jo nje qe simbolizon unitetin e popullit po te HAJDUTERISE!A ka tragjedi me te madhe se kaqe ‘shkrimtari’ e shakaxhiu Dokle qe thua vetem dokkerra qe ‘Pirati te emerohet Pape’!

  Pse nuk kerkove te mblidhej njehere urgjent parlamenti antishqipetar i krimit e korrupsionit e te vendoste heqjen e tere simboleve te krimit ne kryeqytetin e ish Shqiperise duke filluar nga busti i Antishqipetarizmes ,tradhetise,hajduterise ZOGOLLI e tere kreret kujslinge e tradhetare emerat e te cileve kane mbushur rruget e sheshet e kryeqytetit ndersa nje kryebandit me emerin HAJDAR prehet tek vorrezat e deshmoreve per te QELBUR si kadaver heronjte per liri.

  Pse nuk kerkove mbledhje urgjente te parlamentit kur dyert e te cilit nuk ju hapen mbi njezet e pese vjet POPULLIT shqipetar po krimit e korrupsionit dhe e kthyet ne agjensi funebere e vend pelegrinazhi per krriminele ,hajdute e HAJDARE perfshi edhe nje Olldashi apo koqe dashi qe kur kalifi Sali vriste 4 shqipetare ai deklaronte po te isha une minister i brendshem do vrisja 300!!

  Po te te dhimset ish Shqiperija tashme qe ja ka marre ferra uraten e ka ngelur pa SHQIPETARE zevendesuar me muxhahedine xhihadiste e hajdare nuk kerkon te beje ligj per te mbledhur armet e zjarrit e ne vend te tyre te rrembejne shatat e SOPOATET si po vrasin njeri tjetrin por nje shqipetar i MORALSHEM e me ndergjegjen Jo BLOZE Kerkon:

  -O shpalljen e gjendjes se jashtezakoneshme e parlamenti i LESHIT e perixomave si ne kohe lufte te mbyllen e ruhen me polic te miratojne tere ndryshimet kushtetuese si ne kohe lufte dhe mbi te gjitha reformen elektorale e direkt zgjedhje ne popull
  -O shpalljen e dates se REFERENDUM popullor
  – Doreheqje e qUrravise se EDVINIT qe eshte vetetuar katerciperisht qe nuk mund te qeverrise nje vend tashme pa shtet e drejt shperberjes.
  Ngjarja e Vlores qe nuk eshte as e para as e fundit jane ngjarje pjese integrale e anarkise e vetegjyqesise qe sa do vine e do pershkallezohen si pasoje e Mjerimit e mbi te gjitha PABARAZISE e ku ligji NUK eshte i barabarte poer te gjithe.
  BE-ja duhet ti hape rruge nje qeverrije ‘autoritare’ me ne krye F.Xhafen per te parandaluar anarkine e vetegjyqesine si ne kohen e koloneleve ne Greqi perndryshe do shkerrmoqemi perfundimisht….

  P.S Kur kalifit Sali kur vret tere shqipetaret e mbi te rendojne qindra vepra penale ndaj popullit shqipetar i jepet medalja ‘Burre shteti’ pse mos e ‘provoje’ nje here edhe Ridvan Zykaj?

  Kur Lulash Hollandezi vjedh nje rruge kombi e vret 4 shqipetare si minister i brendshem e i jepet medalja ‘Yll ne ngjitje’ pse mos e provoje nje here edhe Ridvan Zykaj se mos e bejne deputet te Vlores si Elvis Balliun qe i jati ka propoganduar krimin vrasesin Saliun.
  Kur Ridvan Bote ka VRARE shpresen e tere brezave qe do vine e bashke me nipin serb XENIN kane vrare e vjedhur tere PASURINE pse mos provoje ne mungese te shtetit te beje vetegjyqesi edhe nje Ridvan Zykaj kur shikon qe tere kreret e xhihadit me imunitet sa me shume vrasin i therresin MBRET?

  Reply to this comment
 3. L.H August 11, 13:03

  IDHUJT PA KRENA..
  (Dedikuar tere Dokleve derrave te kenaqun e Besnikeve aga Mustafa,’Kufoma’ e kadavera politike ne sherbim te Guides Supreme’ Sali Karaxhixh qe jeton me mish femijesh sKipetare,,,,)MIGJENI

  ”..Idhujt pa krena!Shemtim i natyres! E njerezit qe
  jetojne mes tyre enden si te harlisun.Ata qe
  kishin lindun para se t’u shembeshin idhujt dhe i pane
  me syte e vet ne bukurine e tyne ceremoniale,ata tash
  renkojne per kohen e idhujve te vjeter,dhe ,
  tue vdekun,shpnesojne se keta idhujt do ti shpetojne.
  E ata qe linden ne kohen e idhujve pa krena s’dine kah
  t’ja mbajne.Duan te adhurojne,po ç’ka te adhurojne?-
  Idhujt pa krena?..Duen te besojne,por ç’ka te besoj-
  ne?-Idhujt pa krena?…Kush mund te adhuroje te
  shemtuemin?Kush mund te besoje ne nji Zot pa krye?
  çdo gja qe s’ka krye asht kufome,e kufoma s’e ka ven-din ne mes te gjalleve.Kufoma duhet varros.Perndry-
  she e perlymja me te ka per te qene katastrofale.E
  katastrofa asht katastrofe!Nuk kursen! Zhduk kombe.!!.
  (Kombi yne me te vertete s’u zhduk.Por arsyeja
  asht vetem se dhe kijshijt tone te aferm qene pake a
  shume te nji fati si na)

  Reply to this comment
 4. Pir PaoloPasolini August 11, 13:10

  ‘Kleri ka bere nje pakt me djallin…nje popull i degjeneruar,shtazarak,krriminal… nuk kam shprese,nuk parashikoj nje te ardhme me tendence drejt nje anarkije”

  Reply to this comment
 5. anonim August 11, 13:13

  ‘Nuk mund tju besojme administrimin e jetes sone mbretit,priftit,politikanit,gjeneralit e karjeristeve provinciale”

  Reply to this comment
 6. shqipetar,mos rri po duku shqipetar August 11, 13:17

  ”Demokracija egziston atje ku nuk ka asnje kaqe te pasur te bleje nje tjeter e asnje aqe te varfer sa te shitet..Jean -Jacques Rousseau

  Reply to this comment
 7. fantazma Bismark August 11, 13:37

  3 Dhjetor 1944
  ”Kjo eshte hera e trete qe Shqiperija ka shpetuar nga copetimi.Dy heret e para patem miq ketu e ketej qe na ndihmuan.Kete here Shqiperine e shpetuan vete shqipetaret e pa ndonje ndihme te huaj.
  Asnjehere nuk kam patur aqe frike te pritmen e Shqiperise si kisha frike kete here,mirepo shqiperija eshte vakef nuk prishet.”

  V.O Noli i madh nuk parashikonte qe ky vend ‘vakef’ nje dite do pushtohej nga ISIS perdhunues te ’10 Komandamenteve’ te Zotit qe ne emer te allahut vrasin presin vjedhin nje popull ngelur pa shtet pa atedhe e ne vend te vakefit ka ngelur toke e djegur e shqipetaret si dikur izraelitet bredhin si mize pa koke ne shkretetire e ska as profet e as zot ti mbledhe me…

  Reply to this comment
 8. Jetimet e 21 Janarit August 11, 14:07

  Pergjigje hajdareve gomareve e zagareve….
  Shume kAmentues qe u kane ngelur vetem kafkat e ne vend te truve kane MUT i kerkojne nje kryeministri te nje qUrravije ne ‘mergim’:” Pse nuk shpallet dite zije per 8 te vraret ‘??
  -Sepse sipas xhihadit ata konsiderohen te pa fe si ‘Koke palare’ qe do te thote nuk kane bere ‘batezimo’ ose jane qelbesira
  -Sepse sKipetaret nuk quhen me qenje humane por qenje te djallit
  -Sepse ne kete vend pushtuar nga ISIS u behen dere vetem krereve te krimit e korrupsionit e dite zije per te huajt si djalit te zogollit,Hajdar Arkanit,Sokol Olldashit te vrareve ne Paris, e çdo te huaji e antisqipetari.
  Kur te ngordhe kali i Xenit dhe macet e Sadijes gruas se Fazlliq do mbahet dite zije kombetare 1 muaj ndersa kur te ngordhe Berisha nje Vit….
  Per partizanin ,shkrimtarin heroin artistin e madh AGOLLI nuk kish vend per homazhe ne parlament edhe pse ka qene edhe deputet sepse edhe parlamenti si tere ish Shqiperija eshte prone e Serbise dhe dhendurr karaxhixh Salise…

  Reply to this comment
 9. Tironsi August 11, 16:32

  Jetimve te 21 janarit. Te jeni te bindur se kur tr vdes Sali berisha do mbajne zi ,Jo nje vit ,por as nje dite. Per kete te jeni te sigurte. Zine do ta kundershtojne ata qe sot i bejne temena si: Besnik Mustafaj, Tritan Shehu, Lulzim Bsha. A e dini pse ? Jane dhene prova. Keta e qane me shume Enverin e pastaj ishin te paret qe nuk lane fjale pa e share e pa shpifur,midis tyre edhe Saliu. Mbajeni mend kete qe po u them. Po ishalla qofte e afert ajo dite qe ta provojme sa me shpejte. Eeee c’kemi per te degjuar nga keta kunder Saliut. PO nje gje eshte me e sigurte se kur te vdesi Sali Berisha 90 % e popullit do te ja marri kemges.. PO,po edhe Cim Peka se harrova.

  Reply to this comment
 10. kinezi LU August 11, 17:03

  @Tironsi…e ke gabim se ky parlament nuk eshte i shqipetareve po salinjaneve dhe Berisha ka avokat tere agjenturat perfshi SHBA-te jo vetem u ka sherbyer po edhe i ka blere…Po vdiq pa u denuar do i behen homazhe ne parlament e do ta qajne edhe shqinat edhe monat me lot e me qurre…

  Reply to this comment
 11. Tironsi August 11, 18:39

  Po,po o Kinezi LU! Ne parlament do ti behen homazhe me ne krye Ilirin e Moniken familjarisht e disa te tjere ,kjo eshte e sigurte,por mos harro se ne ato momente sheshi “Skenderbej ” do te bucase nga kenget e vallet ,duke filluar nga Tropoja e deri ne Konispol. Do degjosh aty ,lahuten,ciftelenie,klarineten e isot labe ,pa perjashtuar dhe isot e patrioteve te Skraparit ..

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*