11 gusht 2019

August 11, 2019 02:00 Updated

11 gusht 2019

August 11, 2019 02:00 Updated
Komento

12 Komente

 1. A.GRAMSH August 11, 07:04

  RAI3-KAMUNIST!?

  ‘Tarzani’ Edvin! Nuk te shpeton dot nga deshtimi as turku e as ‘xhunglat’ Velipoje e Shengjin’!
  ———–
  Ne vend te paraDhenies:
  Para tre ditesh nje nder tre televizionet publike italiane ,RAI3 ne nje nder programet ‘NARCOTICA’ ja kushtoi vendit tone kryesisht per kriminalitetin ,drogen gjakmarrjen e ‘thelbi’ qe duhet te na shqetesoje oish mungesa e shtetit deri ne mosegzistencen e tij ,ose per ta lehtesuar ne egzistencen e shtetit paralel ku segmente te mafjes krimit korrupsionit jane te lidhur me kreret e ‘shtetit’,te ‘qeverrise’ dhe mbrohen nga ta gjejne ‘strehim’ e ‘avokatine’ aty!

  Pa iu marre fare me nivelin e programit as me ndonje pasaktesi fryrje apo zvogelim te fakteve apo te dhenave te dala kryesisht nga intervista te ish kuadrosh te kesaj policije,direkt te prokuroreve italiane te antimafjes duhet te pranojme nje gje sa tragjike aqe edhe te vertete edhe pse e hidhur:
  Ne ate program nuk u thane as sa nje e MIJETA nga ato qe kane ndodhur ne kete vend e ne kurriz te ketij populli nga mungesa e shtetit,ndarja e pavaresija e 3 pushteteve dhe tere istitucioneve!

  Lleshi,’ka shku per lesh’!?
  ———
  Dje nje minister i qeverrise se Edvinit(nuk mund te thuhet ‘minister shteti’ perderi sa nuk kemi shtet e kete e dine dhe gomaret e imagjino mos e dine Italianet qe na monoritojne tere hapsirat tokesore,ajrore detare perfshi dhe krevatet bashkeshortore ndoshta) e perfat te keq minister i puneve te brendeshme ne veten e pare si e kane zakonin qe te duken e vetedeskrititohen sikur te mos kete pune tjeter del e flet per medijat e huaja dhe kerkon jo vetem tu beje vleresimin duke i konsideruar ‘mishmash’ ,’sallate’!

  Lleshi! Populli yne ka nje shprehje:
  ‘kur nuk je i zoti te dhjesin te tjeret,kur je i dhjere mos fole”!
  E qe ta kuptosh e mos shkosh per ‘lesh’ o Llesh duhet te nxjeresh keto konkluzione nga programi ‘RAI3’:
  -Tragjikisht ne keto 30 vjet policija e quajtur e shtetit kur ne jemi pa shtet e nxier policine ‘JETIME’ te pa mbrojtur ne mes dy zjarresh nga njera ane para krimit e mbas shpine shefat e saj te lidhur me krimin dhe kjo perben me teper se tragjedi!

  -Duhet te nxjeresh konkluzionin se ne keto tridhjet vjet sa police jane vrare e pse jane vrare,sa police jane perdorur si mercenare e koke turku per ‘shefat e tyre’ qe njehere policiit i thone te mos hyje ne Lazarat se ashte toke e XANUN dhe po ata shefat e droges nje here i thone hyre ne MLazarat qe te vritesh,njehere i thone numuro rrenjet e kanabisit e ruaji ato me page e njehere i ythone çkuli ato nga te njejtet shefa edhe te policise edhe te droges dhe bandave te krimit!
  Po qe se nuk jane te verteta pse duhet bere VETTING-u i policise dhe e ke shtyre ne shtator!?

  -Para se tu japesh leksione ‘medijave’ te huaja si ish ‘ushtarak’ e vartes i Nishanit bej mire detyren e kerko te kuptosh gjene me elementare:
  Nje polici pa shtet eshte si xhandarmarija pa mbret ku ‘kryeministri’ kthehet ne Osman Gazep dhe i urdheron policet si te ishin LIU i Qazim bej Mlletit!

  -Para se te japesh leksione informacioni e epitetosh ‘mishmash’ programet e nje televizioni italian te pa varur e ‘komunist’ qe nuk njeh per zot askend e nuk ben per burre asnje politikane istitucione italian po dridhen para gazetareve me emer,shiko mire ta besh detyren dhe raportet me policine e ‘shtetit’ qe ne nje shtet eshte e perjeteshme ndersa ministrat dhe kryeministrat vene e vine e brenda vitit mund te nderrohen edhe tre here!

  Se fundi ,ne programin e RAI3 nuk u fol vetem per drogen qe kerkoni ju te mereni per te droguar kete popull si 30 vjet me batutat kaps por u moren edhe me gjakmarjen me krimin e mbi te gjitha me lidhjen e krimit me ‘strukturat’ e ‘shtetit pa shtet’!
  Qe shqip do te thote qe tere objektet e rendesise se veçane ,te rendesise prioritare si i vetemi Aeroport i vendit behet ‘terrorizem’ vidhet ne mes te dites miliarda dhe per 30 vjet Kreret e krimit ikin ne drejtim te pa ditur,atje ku ua kane caktuar kreret e policise!?
  Ju policine e perdorni per te mbjelle e korrur apo djegur hashash!?KRIM!

  -Vidhen Banka,e behen vrasje me pagese e me maska 30 vjet e ndersa drejtoret e bankave behen ‘SANTO’ terroristet e krriminelet ikin ne drejtimin ku ua kane caktuar kreret e policise ndersa ju policet i dergoni ne mes te vapes e ne mes te sezonit te mbledhin çadra ne ‘xhunglat’ qe i kini krijuar vete apo te rrethojne me tel me gjemba ne shekullin e 21-te godinen e ish ‘kryeministrise’ per ta mbrojtur nga njerez me bisht apo duke rrethuar ‘THJEATROT me urdher te nje ‘kryeministri’ qe si i pa pune kerkon te behet Osman Gazep!

  Lleshi!Po nuk e ke te qarte se ‘policija e shtetit’ nuk mer urdhera as nga ‘ministri’ politik e as nga kryeministri por ka nje status te veçane e nje drejtor te pergjithshem policije qe mund te jete ne perjetesi edhe kur ministrat e kryeministrat nderrohen si mbreti grate nuk ke marre vesh asgje e jo vetem kaqe po nga Llesh ke shku per Lesh!

  ‘Tarzani’ Edvoin!
  Sikur te mos mjaftonte ‘prononcimi’ i nje ministri per te kundershtuar biles ‘ofenduar’ e ‘perbuzur’ nje televizion iotalian mezi priti dhe Edvini si batutist te thosh se:

  ”Kjo nuk eshte gazetari e nuk ja vlen deri sa ti marre fjalet era…Ajo qe ka nevoje vendi yne jane reformat
  pune dhe veprat”!?
  Me qe po flet per pune vepra e mbi te gjitha REFORMA
  ne shqiptaret jo tifozet e aqe me teper hajdaret e salisjanet,po ta perserisim prape:
  Ke 6 vjet qe po ben çdo gje perjashtu te ‘qeverrisesh’ kete vend pa shtet e gati te pa qeverrishem!
  Ka nja dy vjet qe nga keto ane po te behet disa here ose here pas here pyetja :
  ”NUK DI,NUK DO APO NUK MUNDESH!?
  Tani mbas 2 vjetesh e veçanerisht mbas legjislatures se dyte’ qe tepsine e timonin’ e ke marre vete edhe pse pa patente ,por mbi te gjitha mbas ’30 Qershorit ku sovrani mbi 80 perqind te dha ultimatum:Mbaj krahun se jo vetem nuk je ne gjendje ta ngasesh kete ‘makine’ qe i mungojne shume pjese por je i pa afte ta drejtosh e me pare ta rregullosh,po e japin vete shumica pergjigjen si ne 30 WQershor:NUK DI,NUK DO DHE NUK MUNDESH!
  ne vartesi te te HUAJVE qe tu mbajne me LEMOSHE por me ‘KUSHTE’:
  Te jap pese lek po nderto 5 Xhami.te jap 5 lek po varros e çvarros 5 shqiptare….,te jap 5 lek po ngri 5 buste çimentoje per hajdare kujslionge mercenare e tradhetare…!Nuk eshte vetem KRIM por shume me teper se sa kaqe!

  ‘Tarzani’ Edvin,sa kerkon te hidhesh dege me dege ne xhungelat Velièpoje e Shengjin,e te bijesh e thyesh koken ,bej me mire gjene me te lehte qe do ta bente çdo njeri me mend ne koke jo vetem ne Europe po dhe Ballkan:JEP DOREHEQJE!

  Do shpetosh vehten,por mbi te gjitha do shpetosh PS-ne qe me nje ekip te moralshem te afte dhe me shqipetarizem brenda 6 MUAJ te beje ato reforma qe ti nuk i bere per 6 VJET dhe kryesisht kryereformen e sistemit elektoral e ndryshimet radiksale te kushtetutes e te shkohet ne zgjedhje te parakoheshme e popullit shqiptar ti rikthehet pas 30 vjetesh bashke me SOVRANITETIN ,qe ua keni deleguar 128 bandave parti’redhe LIRIJA!

  Po vazhdove si ‘Tarzani’ te hidhesh dege me dege permes nje pupulizmi sa provincial aqe bajat me ‘xhungla’ me te ‘djathte’ me lirim plazhesh e rikthim bregdeti ‘shtetit’ tregon se ke ikur per ‘lesh’ edhe ti si ministri Llesh!
  Ke bregdet do ti kthesh shtetit kur ska shtet !?Bregdetin e kalif Salise apo Like florise!?
  Per ke xhungel flet kur permend Velipoje e Shengin kur qyteti me i madh bregdetar ku eshte dhe porti kryesor ku e hyn e del gjithe Bota DURRESI eshte kthyer 30 vjet ne AMAZONE pushtuar nga fiset barbare pllakezuar betonizuar,e zene tere hapsirat publike perfshi dhe ish hyrjen qe ish e vetemja gje qe ‘binte ere’ urbanistike,gjelberim,ambjent çlodhes e ku tani luajne mes çadrave kafene me miell te bardhe vetem MINJ gjirizi qe dalin nga pustetat pa KAPAKE te nje bashkije te ‘MENGJER’ qe i kane rene breket ne fund te kembeve e ka ngelur Dako pa gjethe fiku!?

  P.S Dita,
  Kur u beni intervista,apo edhe pyetje ketyre mender ministrave e kryeministrave a arrini ti kuptoni se kur permendin fjalen ‘OPOZITE’ e aqe me teper ‘Aluçinante’ si puna e Lleshit per ke ‘opozite’ flasin:
  Per Lylzimin qe eshte me preçedente penale si vrases dhe hajdut,per opoziten e vertete natyrale e ‘legale’ qe eshte ne parlament si e vetemja opozite apo e kane fjalen per OPOZITEN-POPULL qe eshte 80 perqind e shqiptareve!?

  Reply to this comment
 2. intelektuali August 11, 07:23

  Ja i pergjigjet intelektuali te gjitha PYETJEVE qe ke hedhur si dacibao enveriste ne kete forum te nerum te gazetes DIITA, menjehere dhe ne cast o Fatos Tarifa qe po zoritesh kaq shume per te zbuluar te “verteten”:

  FAJIN E KA SEVO TARIFA QE TE KA EDUKUAR ME DOGMAT E PARTISE SE PUNES

  qe:

  E kane bere Fatos Tarifen te mos shikoje Piramiden Famekeqe te Enverit qe u kall daten edhe femijeve ne barkun e nenes ne mes te Tiranes, por piketon bustin modest te Ahmet Zogut qe e targeton si strumbullari i se Keqes qe ka kapluar politiken tone kombetare,

  qe:

  E kane bere Fatos Tarifen te shkruaje papushim dacibao propagande enveriste per LANC-in jugosllav dhe kriminal te Enverit, por te mos ule koken e cunit te Sevos dhe te kerkoje falje per krimet monstruoze te babait te tij fanatik, te komunizmit dhe te LANC-it te Enverit qe jo vetem mbushi lumenj me gjak njeriu te pafajshem ne Shqypni edhe gjate Luftes edhe me pas, por vrau dhe masakroi Aleatet angleze ne Kanalin e Korfuzit me nje pabesi te papare qe Gjykata e Hages e cilesoi si nje “Akt Terrorist” dhe LANC-in e Enverit si nje “Organizate Terroriste” dhe urdheroi konfiskimin e floririt te Ahmet Zogut qe Aleatet gjeten te fshehur nga Hitleri ne malet e Bavarise.

  PO LANC-I I ENVERIT I NGULI THIKEN PAS SHPINE KOSOVAREVE NE TIVAR DUKE JA DOREZUAR PABESI ANTISHQYPTARE KASAPIT RANKOVIC TE TITOS?

  Per cfare QUIZ-i dallakuk prej fanatiku qorr dhe shurdhmemec enverist behet fjale?

  O FANATIKU I MAJTE, FATOS TARIFA?

  Reply to this comment
 3. A.GRAMSH August 11, 07:24

  RAI3-KAMUNIST!?

  ‘Tarzani’ Edvin! Nuk te shpeton dot nga deshtimi as turku e as ‘xhunglat’ Velipoje e Shengjin’!
  ———–
  Ne vend te paraDhenies:
  Para tre ditesh nje nder tre televizionet publike italiane ,RAI3 ne nje nder programet ‘NARCOTICA’ ja kushtoi vendit tone kryesisht per kriminalitetin ,drogen gjakmarrjen e ‘thelbi’ qe duhet te na shqetesoje ish mungesa e shtetit deri ne mosegzistencen e tij ,ose per ta lehtesuar ne egzistencen e shtetit paralel ku segmente te mafjes krimit korrupsionit jane te lidhur me kreret e ‘shtetit’,te ‘qeverrise’ dhe mbrohen nga ta, gjejne ‘strehim’ e ‘avokatine’ aty!

  Pa u marre fare me nivelin e programit as me ndonje pasaktesi fryrje apo zvogelim te fakteve apo te dhenave te dala kryesisht nga intervista te ish kuadrosh te kesaj policije,direkt te prokuroreve italiane te antimafjes duhet te pranojme nje gje sa tragjike aqe edhe te vertete edhe pse e hidhur:
  Ne ate program nuk u thane as sa nje e MIJETA nga ato qe kane ndodhur ne kete vend e ne kurriz te ketij populli nga mungesa e shtetit,ndarja e pavaresija e 3 pushteteve dhe tere istitucioneve!

  Lleshi,’ka shku per lesh’!?
  ———
  Dje nje minister i qeverrise se Edvinit(nuk mund te thuhet ‘minister shteti’ perderi sa nuk kemi shtet e kete e dine dhe gomaret e imagjino mos e dine Italianet qe na monoritojne tere hapsirat tokesore,ajrore detare perfshi dhe krevatet bashkeshortore ndoshta) e perfat te keq minister i puneve te brendeshme ne veten e pare si e kane zakonin qe te duken e vetedeskrititohen sikur te mos kete pune tjeter del e flet per medijat e huaja dhe kerkon jo vetem tu beje vleresimin duke i konsideruar ‘mishmash’ ,’sallate’!

  Lleshi! Populli yne ka nje shprehje:
  ‘kur nuk je i zoti te dhjesin te tjeret,kur je i dhjere mos fole”!
  E qe ta kuptosh e mos shkosh per ‘lesh’ o Llesh duhet te nxjeresh keto konkluzione nga programi ‘RAI3’:
  -Tragjikisht ne keto 30 vjet policija e quajtur e shtetit kur ne jemi pa shtet e nxier policine ‘JETIME’ te pa mbrojtur ne mes dy zjarresh nga njera ane para krimit e mbas shpine shefat e saj te lidhur me krimin dhe kjo perben me teper se tragjedi!

  -Duhet te nxjeresh konkluzionin se ne keto tridhjet vjet sa police jane vrare e pse jane vrare,sa police jane perdorur si mercenare e koke turku per ‘shefat e tyre’ qe njehere policiit i thone te mos hyje ne Lazarat se ashte toke e XANUN dhe po ata shefat e droges nje here i thone hyre ne MLazarat qe te vritesh,njehere i thone numuro rrenjet e kanabisit e ruaji ato me page e njehere i thone çkuli ato nga te njejtet shefa edhe te policise edhe te droges dhe bandave te krimit!
  Po qe se nuk jane te verteta pse duhet bere VETTING-u i policise dhe e ke shtyre ne shtator!?

  -Para se tu japesh leksione ‘medijave’ te huaja si ish ‘ushtarak’ e vartes i Nishanit bej mire detyren e kerko te kuptosh gjene me elementare:
  Nje polici pa shtet eshte si xhandarmarija pa mbret ku ‘kryeministri’ kthehet ne Osman Gazep dhe i urdheron policet si te ishin LIU i Qazim bej Mlletit!

  -Para se te japesh leksione informacioni e epitetosh ‘mishmash’ programet e nje televizioni italian te pa varur e ‘komunist’ qe nuk njeh per zot askend e nuk ben per burre asnje politikane istitucione italian po dridhen para gazetareve me emer,shiko mire ta besh detyren dhe raportet me policine e ‘shtetit’ qe ne nje shtet eshte e perjeteshme ndersa ministrat dhe kryeministrat vene e vine e brenda vitit mund te nderrohen edhe tre here!

  Se fundi ,ne programin e RAI3 nuk u fol vetem per drogen qe kerkoni ju te mereni per te droguar kete popull si 30 vjet me batutat kaps por u moren edhe me gjakmarjen me krimin e mbi te gjitha me lidhjen e krimit me ‘strukturat’ e ‘shtetit pa shtet’!
  Qe shqip do te thote qe tere objektet e rendesise se veçane ,te rendesise prioritare si i vetemi Aeroport i vendit behet ‘terrorizem’ vidhet ne mes te dites miliarda dhe per 30 vjet Kreret e krimit ikin ne drejtim te pa ditur,atje ku ua kane caktuar kreret e policise!?
  Ju policine e perdorni per te mbjelle e korrur apo djegur hashash!?KRIM!

  -Vidhen Banka,e behen vrasje me pagese e me maska 30 vjet e ndersa drejtoret e bankave behen ‘SANTO’ terroristet e krriminelet ikin ne drejtimin ku ua kane caktuar kreret e policise ndersa ju policet i dergoni ne mes te vapes e ne mes te sezonit te mbledhin çadra ne ‘xhunglat’ qe i kini krijuar vete apo te rrethojne me tel me gjemba ne shekullin e 21-te godinen e ish ‘kryeministrise’ per ta mbrojtur nga njerez me bisht apo duke rrethuar ‘THJEATROT me urdher te nje ‘kryeministri’ qe si i pa pune kerkon te behet Osman Gazep!

  Lleshi!Po nuk e ke te qarte se ‘policija e shtetit’ nuk mer urdhera as nga ‘ministri’ politik e as nga kryeministri por ka nje status te veçane e nje drejtor te pergjithshem policije qe mund te jete ne perjetesi edhe kur ministrat e kryeministrat nderrohen si mbreti grate nuk ke marre vesh asgje e jo vetem kaqe po nga Llesh ke shku per Lesh!

  ‘Tarzani’ Edvin!
  Sikur te mos mjaftonte ‘prononcimi’ i nje ministri per te kundershtuar biles ‘ofenduar’ e ‘perbuzur’ nje televizion italian mezi priti dhe Edvini si batutist te thosh se:

  ”Kjo nuk eshte gazetari e nuk ja vlen deri sa ti marre fjalet era…Ajo qe ka nevoje vendi yne jane reformat
  pune dhe veprat”!?
  Me qe po flet per pune vepra e mbi te gjitha REFORMA
  ne shqiptaret jo tifozet e aqe me teper hajdaret e salisjanet,po ta perserisim prape:
  Ke 6 vjet qe po ben çdo gje perjashtu te ‘qeverrisesh’ kete vend pa shtet e gati te pa qeverrishem!
  Ka nja dy vjet qe nga keto ane po te behet disa here ose here pas here pyetja :
  ”NUK DI,NUK DO APO NUK MUNDESH!?
  Tani mbas 2 vjetesh e veçanerisht mbas legjislatures se dyte’ qe tepsine e timonin’ e ke marre vete edhe pse pa patente ,por mbi te gjitha mbas ’30 Qershorit ku sovrani mbi 80 perqind te dha ultimatum:Mbaj krahun se jo vetem nuk je ne gjendje ta ngasesh kete ‘makine’ qe i mungojne shume pjese por je i pa afte ta drejtosh e me pare ta rregullosh,po e japin vete shumica pergjigjen si ne 30 WQershor:NUK DI,NUK DO DHE NUK MUNDESH!
  ne vartesi te te HUAJVE qe tu mbajne me LEMOSHE por me ‘KUSHTE’:
  Te jap pese lek po nderto 5 Xhami.te jap 5 lek po varros e çvarros 5 shqiptare….,te jap 5 lek po ngri 5 buste çimentoje per hajdare kujslionge mercenare e tradhetare…!Nuk eshte vetem KRIM por shume me teper se sa kaqe!

  ‘Tarzani’ Edvin,sa kerkon te hidhesh dege me dege ne xhungelat Veliipoje e Shengjin,e te bijesh e thyesh koken ,bej me mire gjene me te lehte qe do ta bente çdo njeri me mend ne koke jo vetem ne Europe po dhe Ballkan:JEP DOREHEQJE!

  Do shpetosh vehten,por mbi te gjitha do shpetosh PS-ne qe me nje ekip te moralshem te afte dhe me shqipetarizem brenda 6 MUAJ te beje ato reforma qe ti nuk i bere per 6 VJET dhe kryesisht kryereformen e sistemit elektoral e ndryshimet radiksale te kushtetutes e te shkohet ne zgjedhje te parakoheshme e popullit shqiptar ti rikthehet pas 30 vjetesh bashke me SOVRANITETIN ,qe ua keni deleguar 128 bandave parti’redhe LIRIJA!

  Po vazhdove si ‘Tarzani’ te hidhesh dege me dege permes nje pupulizmi sa provincial aqe bajat me ‘xhungla’ me te ‘djathte’ me lirim plazhesh e rikthim bregdeti ‘shtetit’ tregon se ke ikur per ‘lesh’ edhe ti si ministri Llesh!
  Ke bregdet do ti kthesh shtetit kur ska shtet !?Bregdetin e kalif Salise apo Like florise!?
  Per ke xhungel flet kur permend Velipoje e Shengin kur qyteti me i madh bregdetar ku eshte dhe porti kryesor ku e hyn e del gjithe Bota DURRESI eshte kthyer 30 vjet ne AMAZONE pushtuar nga fiset barbare pllakezuar betonizuar,e zene tere hapsirat publike perfshi dhe ish hyrjen qe ish e vetemja gje qe ‘binte ere’ urbanistike,gjelberim,ambjent çlodhes e ku tani luajne mes çadrave kafene me miell te bardhe vetem MINJ gjirizi qe dalin nga pustetat pa KAPAKE te nje bashkije te ‘MENGJER’ qe i kane rene breket ne fund te kembeve e ka ngelur Dako pa gjethe fiku!?

  P.S Dita,
  Kur u beni intervista,apo edhe pyetje ketyre mender ministrave e kryeministrave a arrini ti kuptoni se kur permendin fjalen ‘OPOZITE’ e aqe me teper ‘Aluçinante’ si puna e Lleshit per ke ‘opozite’ flasin:
  Per Lylzimin qe eshte me preçedente penale si vrases dhe hajdut,per opoziten e vertete natyrale e ‘legale’ qe eshte ne parlament si e vetemja opozite apo e kane fjalen per OPOZITEN-POPULL qe eshte 80 perqind e shqiptareve!?

  Reply to this comment
  • intelektuali August 11, 09:58

   O GRAMSHI – ALBAN DEGA, PJELLA E HAMDI DEGES SIGURIMS NGA KUKSI

   Po te vjen era MUT sigurimi o karagjoz dacibaosh qe me kiometra larg,

   sepse:

   Je corroditur ne kallezimet enveriste apo denoncimet per Edvin Drogen, pasi tema e debatit qe kerkon te hape Fatosi i Sevo Tarifes nuk jane plazhet e Rilindjes, apo RAI italian,

   por:

   SI TA TRAJTOJME LANC-IN E ENVERIT?

   Si nje “Organizate Terrorise” qe vrau me pabesi Aleatet angleze ne Kanalin e Korfuzit, dhe si nje “Organizate Antishqyptare” qe i nguli thiken ne shpine kosovareve ne Tivar,

   apo:

   Si nje “Lufte Clirimtare” qe renditi Shqypnine ne anen e duhur te historise dhe qe duhet festuar dhe brohorritur 75 vjet me radhe sic thote Fatos Tarifa si ithtar i bindjeve te tij te majta bolshevike qe i ka mesuar nga babai i tij kalemxhi i enverit, Sevo Tarifa dhe qe nuk i ka ndryshuar edhe kur shkoi si ambasador ne SHBA, qe njihet si vendi me antikomunist ne Bote.

   KJO ESHTE TEMA E DEBATIT

   ndryshe:

   Futi marshin indietro dacibaove te tua tra-la-la

   sepse:

   I VJEN ERA SIGURIMI ME KILOMETRA LARG!

   dhe:

   Mos posto me replika me lavderime enveriste per komentet e tua si ai komentatori i sportit qe ja kam harruar emerin, ne Kohen e Qepes te Enverit.

   Reply to this comment
 4. lexues i 'Dites' August 11, 10:01

  ‘NO COMENT’ a A.GRAMSH

  Reply to this comment
 5. L.H August 11, 10:21

  Shume shume drejt…
  Ne kete vend pa shtet e imagjino shtet i se drejtes nuk ka asnje lloj koncepti per demokracine qe konsiderohet bordello e jo ligj.Ketu ngaterrohet Ligji qe duhet ta kemi frike me policin qe eshte e duhet te jete thjesht zbatuesi i ligjit!…..
  Plotesisht dakort me gramsh kur me shqetesim flet per ì’statusin’ e policise se shtetit te marre neper kembe nga krriminelet e kesaj politike te korruptuar qe vetem vjedhin vrasin e gjithe naten ndajne bashke parate e diten 30 vjet bejne sikur zihen e therresin policine qe ti ndaje si puna e rrugeçerve te rruges…E kane deskritituar vete qellimisht policine qe faji te ngelet jetim -.Si mund te kete polici shteti kur 30 vjet nuk funksionon as polici gjyqesore,as prokurori e as gjykata??????????????

  Popull qe tridhjet vjet po i del bishti dhe nuk arrin te kuptoje se duhet pasur frike nga ligji e jo nga polici.Sa me shume police aq me pak demokraci,sa me shume zbatim ligji aqe me pak diktature…..Eshte e kote çdo reforme pa rilindur policija e shtetit e pa varur e profesionale e te mos kete pune me urdhera si qemoti nga Salija Mul Nokat e mon kukaleshat qe te vrasin shqiptare se kerkojne buke dhe keta zagare te dizinformacionit e quajne akoma Lulzim Bashen si vrases me ’21 Janar’ opozite dhre perdhunuesin e te vdekurve me 21 Janar qe i perdhunoi te vrare duke u thene ‘Koke palare’ e konsiderojne akoma president e ruhet me nje batalion policesh ashtu si krrimineli Serb Salija dhe shtangisti òLike florija…Keto jane krime mesjetare si ne asnje vend jo te EAuropes e Ballkanit por as ne 68 vendet e Afrikes..ku policija ruan kreret e krimit e korrupsionit ish kryetare shteti,ish kryeministra e tere familjaret e tyre qe kane uzurpuar gjitheçka detin ajrin token pasurite e nje idjot me shallvare e atlete flet per ‘xhunla’ se i eshte bere truri sa ka lindur ‘xhunge’ e nuk di se ç’fare ben,,,,,

  Reply to this comment
  • intelektuali August 11, 11:36

   L.H -ja enveriste:

   Po shto nje pikë “.” pas “H” o mavri fanatike te rente pika, qe te mos kuptojme se nuk ke haberin e shkrim-kendimit dhe redaktimit te gjuhes qe kerkon doemos “L.H.” qe te duket emeri apo ymri qe perdor sagllam sipas qitapeve, me pas shtoji nje “ë” fjalës se cunguar “drejt”, shto dhe nje presje midis lavdërimeve enveriste, qe fjalia famoze fillestare per Gramsh Dallkaukun, qe eshte pinjolli i kriminelit te Enverit, Hamdi Dega, kolegu yt nga Sigurimi i Shtetit dhe qe keshtu me ne fund levdata enveriste te mare formen pa gabime:

   “…Shumë, shumë drejtë…”

   pastaj:

   VAZHDO SA TE DUASH DIALOGUN ME GRAMSHIN E ENVERIT

   Reply to this comment
 6. Anne Frojd August 11, 11:14

  RAI3-Informacion!
  (Per partine ish socialiste tashme socialSSaliste dhe ballisto-zogiste)
  a)Nder tre televizionet publike italjane eshte me i pa varuri dhe biles konsiderohet si i ‘majte’
  ose komunist

  b)Tere qeverrive perfshi kryesisht ato te qendres se majte u jep shqetesim dhe shpesh sidomos ne qeverrine Renci jane hequr programe dhe gazetare me shume emer Floris,Gabaneli.ish zv kryeredaktori i ‘La Republika qe zevendesoi Florois ne ‘Balaro’..etj

  c)Deri jo shume kohe me psare soi drejtoreshe e TG3 ka qene as me pake e as me shume po e bija gazetare e nje prej politikaneve me me emer te Italise komunisti Enriko Berlinguer qe sot drejton ‘Carta Bianca’!

  Nese atij ministrit LLeshi nuk ka pune tjeter veçse te vihet ne krah te Edvinit si zogist e ballist per te drejtuar lkryqezatat kunder kamunisteve te te gjithe Botes mnbas tridhjet vjet lufte ne Shqiperi atehere do detyrohet Bota te nderhyje me shoqatsat e mjekeve pa kufi e tu beje trajtim sanitar te detyriuar!!!!!
  Te pakten ne dite festash fetare mbylleni gojen bashke me zonjat e para e te 17-ta e mos hani mut e flisni pale te uroni besimtaret kur vendi eshte i pushtuar nga xhihadi e ne krye vazhdon te qendroje krrimineli serb kalif Salija e nekrah mulla omar Like florija !Mos e pergojoni Zotin thote komandamenti i dyte se zoti do hakmerret nje dite me ju edhe pse nga keto ane mungon,se ini 100 perqind te inkriminuar deri ne gryke perfshi kurban Bashen dhe autorin e kurbanit zogistin Edvin!!!!!!!! Emigrane Itali

  Reply to this comment
 7. FAZLLIQ-qires i familjes Berisha August 11, 11:37

  E nderura redaksi,i respektuari moderatori online!
  Eshte ne te drejten tuaj tu jepni liri shprehje edhe idjoteve dhe te mençurve dhe intelektualeve dhe intelektHaleve dsi nje alabak rrugesh apo manjak seksual qe na e kini bere peshqesh ne kete te perditeshme si puna e ‘leshit te grire te dhise ne kos’e te ze diarreja!
  Si njohes direkt jo vetem nepermjet shkrimeve modeste por edhe personalisht te A.GRAMSH do tju lutesha qe te mos meret aqe me teper ofendoje kjo qenje zvarranike e shitur per pese aspra…
  Qe ta marre vesh kjo qenje e peshtire se A.GRAMSH nuk ka te beje fare me keta lloj alabakesh qe rrine gjithe diten si ‘hajdare’ udb-ashe e ‘kosovare’ qe nuk flasin shqip po e vertetoj:
  Jo vetem i shkerdhej ç’fare i mban pragu i shtepise ketij ‘IntelektHalese’ me RRENJE por po desh edhe atyre Albaneve e Hamdinjve e sigurimsave me RRENJE e me DEGE!Faleminderit

  Reply to this comment
 8. intelektuali August 11, 13:13

  NGA GJUHA E RRUGACIT HALABAK QE PERDOR:

  Tani e vertetove plotesisht tezen e intelektualit qe je nje spiun sigurims i Enverit

  Reply to this comment
 9. intelektuali August 11, 18:50

  NJE PYETJE PER TE GJITHE ENVERISTET SI FATOS TARIFA:

  Si ta nderojme dhe respektojme LANC-in e Enverit kur Kumandari ishte Homos dhe Pederast? Dhe kete nuk e thote intelektuali llafazan si “Armiku i Kllases” por media jone kombetare, kush ka sy te shikoje, kush ka veshe te degjoje, ja ku e keni TAZE te publikuar sot:

  https://www.syri.net/politike/273256/zbulimi-i-mediave-te-huaja-enver-hoxha-homoseksual-vrau-dashnoret-ministra/

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*