11 janar 2017

January 11, 2017 03:12

11 janar 2017

January 11, 2017 03:12
Komento

4 Komente

 1. A.GRAMSH January 11, 08:26

  PSE NUK ARRESTOHET FULL HANI PARA SE TA DEKOROJE XEN NISHANI!?
  Pse nuk meret ne ndjekje penale ‘keshilli i mbikQirjes’ i bankes se Sali babes me 140 hajdute!?
  —————
  Kush do jene 24 kryekrriminelet e krimit ekonomik ne kurriz te popullit shqipetar e pasurise kombetare per 26 vjet qe si dikur ne gjyqin e Norembergut 24 kryekrriminelet e nazizmit u vune para drejtesise dhe shumica u denuan me vdekje dhe pjesa tjeter burgim te perjetshem!?

  Kush do jene 14 kryekrriminelet e pare te sistemit ekonomik financiar e bankar qe shkaterruan tere bazen ekonomike te ish shtetit shqipetar dhe u shpronesua 100 perqid populli shqipetar dhe vendi u kthye ne sistemin SKLLAVO PRONAR-Te huaj e kujslinge vendas!?

  Kush do jene 24 kryekrriminelet e pare qe i dhane ‘dermen’ pasurise kombetare dhe popullit i dhane rruget e Botes lakuriq me gjenocid Titist dhe vendin e te pareve e zevendesuan me tere rracat e Botes perjashtu shqipetareve!?

  Kush do jene 24 kryekrriminelet qe do zevendesojne Al Kaponet e viteve ’30 dhe Bernie Madofet e financave te viteve 2000 qe drejtesija amerikane i denoi me 170 vjet burg si trufatore te sistemit financiar e bankar!

  Kur do ti shikojme te VETEVARUR femijet e krimit ekonomik financiar e bankar ashtu si u VETEVAR djali i trufatorit te sistemit financiar amerikan Berni Madof Xenat,Erikat bledat e femijet e likeve te tjere!?

  Kush pret VETTING-un 26 vjet te nxjerre urdher arrestin per tere Governatoret e ish bankes se ish Shqiperise kthyer ne banken e SALISE dhe FullHani te arrestohet ne flagerance e tu tregoje listen e tere SUPERKRRIMINELEVE bashke me kapitalet e ‘integruara’ ne bankat e Botes por ne vend te tij mbahet ne burg nje fare Bitri per 5 lek te qelbura!?

  Pse nuk kerkohen nepermjet INTERPOLIT tere ISH funksionaret e larte te krimit ekonomik ushtarak kantrabandes se armatimit e municionit qe kane kerkuar strehim politik si dikur kreret e nazizmit ne Amerike e gjetke te kthehen para drejtesise shqipetare nga Nano tek deputete e ushtarake te larte qe jetojne parajsen me parate e shqipetareve 26 vjet integruar ne SHISHTUFINE!?

  Pse nuk kerkohen nepermjet interpolit TERE kriminelet e agjentet e familjes ‘mbreterore’ te SALISE nga FazlliQat tek NUE kalajt te vine te LIDHUR ne Tirane e te tregojne ku jane parate e shqipetareve!?

  Pse nuk meren ne ndjekje penale tere anetaret e KESHILLIT MBIKQIRES se ish bankes se Shqiperise nga Dhori KULOT e tere ErMjlinda Meksat qe me parate e shqipetareve KREDITUAN 26 vjet krimin e shqipetareve u treguan ne Shishtufine ‘integrimin’!?

  ‘Shoqja’ civile e studentet Kristal pse nuk rrine nate e dite te rrethojne parlamentin e SALIKRIMITpara se te kerkojne lirimin e Ramiush Hajredinit!?
  Shoqja civile e studentet ‘kristal’ pse nuk protestojne par PROKURORISE qe 26 vjet eshte bere ‘avokate’ e KRIMIT para se te kerkojne lirimin e Hajredinit !?

  Kaqe popull idjot na marin salisjanet metistet e socialSSalistet qe kerkojne pas 26 vjetesh te meremi me Hajredinin (qe e kane burgosur vete)qe te vazhdojne te fshehin KRIMIN!?
  Si mund te kete te ardhme ky popull e brezat qe do vine kur pasurija kombetare eshte shitur dhe òdo QELIZE e shoqerise eshte MONOPOLIZUAR perfshi AJRI-TOKA-DETI!

  P.S-Edvin me gjithe mend e ke ti se mund te shkosh ne zgjedhje me kandidate qe 25 vjet ne sherbim te SALISE i vune zjarrin ish Shqiperise!?HARROJE!
  Edvin me qe ra ‘llafi’ vajza e nje shkrimtari te madh qe i quante dikur shqipetaret ‘jashteqitja e kombit’ ku ka konkuruar e sa shqipetare kane marre pjese ne konkurs qe eshte perfaqesuese ne OKB e ke perfaqeson e me çfar ‘MERITE’!?

  Reply to this comment
 2. ish shef i shtabit pergjithshem ne amerike January 11, 08:45

  O MILET!
  Nuk futet Sali Serbi ne burg as per 21 Janarin as per Gerdecin e as ndoshta per ’97 se per te kane punuar te agjenturat dhe ‘faktet’ jane djegur!
  E doni sali krriminelin me keq se ne burg rrugeve te Tiranes lakuriq arrestimi i krriminelit Xeni dhe krrimineles Arxhida qe faktet jane ne sistemin bankar te krimit e korrupsionit me firmen e Fullhanit e tere fullanerise e Fatmir Medise….

  Reply to this comment
 3. nipi i Isa Boletinit e shote Galices January 11, 16:42

  AH more gramsh
  po ti nuk e di qe ne vllain e vrasim qe ti qime gruan e te ‘huajit’ frrokat e Çupit,Preçat nikollat e tere qente ‘katolike’ LESI te huajit i fusin ne krevat ‘cucen e maleve’

  Reply to this comment
 4. MALLTEZJA E GJYSHIT January 11, 17:39

  Edhe sala i ka vu ‘supermbeses’ nje pirDHsing tek organi seksual me foton e Trump qe ta trompoje

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*