11 janar 2019

January 11, 2019 02:00 Updated

11 janar 2019

January 11, 2019 02:00 Updated
Komento

5 Komente

 1. A.GRAMSH January 11, 11:27

  ‘SHKELQIMI DHE RENJA E ‘SHOKEVE’ ZYLO!?
  ‘Qenit kur i vjen ngordhja permier ne dere te Xhamise’
  ‘Politikanit i vjen fundi kur shkel me kembe buken e te uriturit dhe me torten luan basketboll’ì!
  ————————-
  Ne vend te paraDhenjes
  Tragjikomikut ‘socialSSalist’ me emerin Edvin pas nje ‘lufte’ mbi nje çerek shekulli,si ‘Hajdar’ ne krah te Kalif Salise me mullinjte me ere te ‘kAmunizmit, DJE ne gjendje tejet konfuze e ne ‘delir madheshtije’ para sKipetareve e trupit diplomatik akredituar ne kalifatin e Bathores ku i mungonte ne duar vetem ‘GLOBI’ i AdolfIt qe te dukej si Alekdsandri i Madh i Maqedonise duke komunikuar me fantazmat i mungoi ne fjalorin e tij te rruges vetem urdheri per te djegur ‘presidencen’ e Like Floririt per ta akuzuar ate si dikur Hitleri Rajshtagun!
  Per te ardhur keq,per te qeshur e per te Qare per keto lloj ‘Qenjesh’ karnavalesh te preshtira qe nuk njohin vetvehten e qe i kane zene deren nje populli te tere ne mes te Europes ne shekullin e 21-.te!TRAGJEDI!

  Edvin!Mos kerko falje Bato Haxhinjve’ e Serbise por shqipetareve dhe ish Shqiperise!POPULLIT!
  PSE!?
  1.-SEPSE ne mos nuk je vrases direkt i shqipetareve si Neron Salija e aqe hajdut sa Like Florija je protagonist kryesor ne krah te tyre 28 vjet nga koha kur veshe ‘pardesyne’ e bardhe deri sot kur veshe shallvare si kamaleonti kur shkon per te nderuar krimin korrupsionin nalt -madhenine Mit’had Beun TRADHETINE-Antishqipetarizmen!

  2.-Sepse ne emer te pupulizmit pronvincial e ‘nazionalizmit’ primitiv ke shkelur me kembe te gjitha te drejtat e nje PPOPULLI te quajtur SHQIPETAR ashtu si udheheqesi yt shpirteror krrimineli serb Salija dhe hajduti Like florija dhe tJU kane interesuar vetem ‘pakicat’ tifozerija ,hajdaret ,trushpelaret mergata e qyqyqeve koloboracionistet e tradhetija perfshi hajdare e koqevare per ti perdorur si ‘Bode-garte e kamikaze! Per rrjedhoje ashtu si serb Salija ke shkelur jo vetem mbi GJAKUN e te reneve te te gjitha koherave e luftrave por dhe mbi gjakun e femijeve jetime te vrare ngujuar e perdhunuar te ketyre 28 vjeteve qe presin DREJTESI e shohin ne burg vrasesin Sali Kryehajdutin e ‘koke palereve’ perfshi dhe TI si ish ‘kemishe zi’ i Salise e ‘mik’ per koke i Like florise qe po u ben Avokati!

  3.-SEPSE Para 6 vjetesh jo vetem shkele me te dyja kembet ‘pushtetin’ qe te dhane Shqipetaret por e shite ate pushtet per 5 aspra Like Florise dhe me MANDATET e 1 milion shuplakave fshive bythen e babait shpirteror serb Salise,vrasesit te shqipetareve dhe Like florise kryehajdutit e perdhunuesit edhe te VDEKUR te koke palareve!

  4,-SEPSE ti per 28 vjet ndryshe edhe nga Sali Karaxhixh si zjarrvenes i Shqiperise ne sherbim te PADRONEVE e Serbise ti ke qene e vazhdon te jesh ne mos i semure psiqik ‘koshjent’ per tere veprimtarine tende ANTISHQIPETARE kunder historise luftes heroike te vketij populli si periudha me e lavdishme dhe PUNES skllaveruese te tij per ndertimin e ish shtetit shqipetar ne gjendje te renduar te shendetit mendor ne 5 vjet shkaterrove çfaredo VLERE te ish shtetit shqipetar duke ngritur ANTIVLERAT duke bere ate qe bejne vetem militantet e ISIS e do ngelesh ne historine e Ballkanit si Donkishoti i koheve moderne te Servantesit qe u more me varrim cvarrime me ndertime kishash e xhamijash me shume se besimtare dhe mbushjen e tere hapsirave ne vend te gjelberimit me koka çimentoje pllakezime e buste papesh krriminelesh te huajsh e tradhetaresh !?

  5.-SEPSE ti nuk ke asgje te perbashket as me ‘politikanin’ e aqe me teper me ‘burrat e shtetit’ apo te v’majten’ ne nje vend sa nje fshat qe po ngordh per BUKE, per te qeverrisur nje vend pa SHTET dhe aqe me teper teper nuk arrin ta KUPTOSH se jo vetem e ke te kufizuar racionalitetin e trurit por nuk njeh vehten dhe aqe me teper ne krahesim me Shoqerine dhe vendin qe ze ne te dhe kjo karakteristike eshte o per Kafshet si Salija o njerezve pa tru si miku yt Like florija qe POPULLIN e konsideron ‘koke palare’ ndersa ti thyen rekordin dhe e quan INJORANT!
  Ne asnje vend te Botes edhe atje ku ka shtet dhe demokraci te konsoliduara e aqe me teper republike parlamentare ASNJE njeri me TRU nuk mund te pranoje te qeverrise me 20 perqind kur 80 perqind e shqipetareve nuk te votoj ne dhe 54 perqind kane abandonuar ZGJEDHJET!
  Vetem nje ‘nazionalist’ primitiv e psikopat apo pupulist kerkon ta mbaje PUSHTETIN me ‘pakice’ duke mos perfilluar nje parlament antishqipetar mjafton te kete me vehte si kallifi Sali dikur vetem nje ‘divizion’ me Hajdare,shumicen te veshur si ‘kosovare’ per te mbajtur ne skllaveri SHUMICEN me SHQIPETARE!

  6.-SEPSE TI nuk njeh as demokraci as parimet e saj ne nje vend gjysem feudal e gjysem skllavopronar ku vriten e shiten si Mish i bardhe dy shtresat me te dobeta te shoqerise GRATE dhe FEMIJET si skllever,nuk njehj se ne demokracite parlamentare eshte legjislativi pushteti baze qe perfaqeson SOVRANIN se ka dhe dy pushtete te tjere te pa varur qe quhet GJYQESOR dhe Egzekutiv dhe aqe me teper TI nuk arrin ashtu si krrimineli SALI ta kuptoni se Shteti nuk eshte QEVERRIJA e aqe me teper qeverrija dhe qeverrisja nuk eshte ‘Kryeministri’ qe ne Bote edhe Ballkan mund te NDERROHEN bashke me ‘shumicat’ qe i mbeshtesin si mbreti grate edhe tre here brenda vitit ,ndersa ti nderron si mbreti grate Ministrat sepse nuk di se trurin e ke RRAFSH qe ministrat quhen ‘Ministra shteti’ dhe perfaqesojne shtetin e nuk eshte ekip futbolli qe ti maresh e blesh ti apo ti vendosesh e heqesh sipas urdherave te SERBISE sorrosjaneve apo Zorraxhinjve qe i nxoren uji te zi ketij vendi!

  7.-SEPSE ti nga e ‘keqja me e vogel’ qe menduan shqipetaret e te besuan ‘qorrazi’ mandatin per dy here rresht po del jo vetem NUDO por po behesh pengesa KRYESORE per mos LINDJEN e shtetit te se Drejtes dhe pengesa KRYESORE e fillimit te zbatimit te reformes ne DREJTESI sepse e ke FRIKE po aqe sa udheheqesi yt shpirteror kalifi Sali e ‘miku’ yt i zemres qe e bere ‘president’ si me gte mirin e gjithe koherave te ashtuquajtur Like FLORI!

  8.-SEPSE ti jo vetem kerkon e po shkel me kembe te GJITHA te drejtat e popullit shqipetar duke u vjedhur tere pasurite si parardhesit e tu por nepermjet territ informativ nuk u tergon shqipetareve AS treguesit e buxhetit te shtetit se ku perfiundojne 28 vjet MILIARDAT nderkohe qe po ben AVOKATINE e krereve te krimit dhe arrin deri aty si ANTISHQIPETAR qe ne krye te istitucioneve te kontrollit dhe Keshillit mbikqyres ve pikerisht kreret e KRIMIT e KORRUPSIONIT per te mbyllur kapaket e gjirizeve e kasafortave bosh te HAJDUTERISE simbas udhezimeve te tere agjenturave qe te drejtojne!
  Nuk mbahet pushteti as me mercenare e as me HAJDARE apo edhe qenje e shurdhjesa te veshur si ‘kosovare’ qe si minister i jashtem i antishtetit apo kalifatit te Bathores tu mbushin mendjen Botes mbare se ne jemi i vetemi vend qe jetojme me frymen e shenjte dhe me atlete ADIDAS sikur tere perfaqesite diplomatike ti kene SYTE ne BYTHE e mos shikojne kete realitet tragjik e kete vend mesjetar qe po shkon drejt shperberjes!

  PS.Krriminele te ashtuquajtur SocialSSaliste te ngujuar ne parlament !Ne mere te Bato Haxhinjve dhe Serbise u jepni rroga milioneshe krereve te antishtetit me dy gjyqesore,me dy prokurori me dy qeverri nje me antishqipetare nje me muxhahedine e ‘kosovare’ per ti bere ketij POPULL VARRE!
  A e dini ju krriminele qe ne kete vend pa drejtesi e pa BUKE jane 39.000 dosje te shqipetareve depozituar ne gjykaten e larte te grave te Fullhanerise qe presin DREJGTESI ndersa nje ‘kryeminister’ qe nuk eshte ne GJENDJE te hapi nje shkolle MAGJISTRATURE pa lejen e Salise e Like Florise ne interes te SHQIPETAREVE dhe Shqiperise na i kerkoka FALJE ne gjendje tragiko komike Bato ‘Haxhinjve’ e Serbise!?
  ‘Perendi! Ku je?”

  Reply to this comment
 2. PER MEMEDHENE.. January 11, 12:14

  MANIFEST!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 3. Bismark January 11, 12:22

  Vertert tragjikomedi ne nje vend qe luhet cirk–
  E ne vend te kafsheve dhe kllounave jane vene shqipetaret qe frustohen me kamzhik e qeshin kur eshte prer te qare e qajne kur eshte per te qeshur…
  Mjerim migjenian si asnjehere ne histori ku po humbim edhe indetitetin si shqiptare

  Reply to this comment
 4. QInam QIrio QIriazi January 11, 12:27

  Bir Selman i nenes
  ke te Q… me pare
  Edin e kam Vip
  Liken e kam ngjale

  Qe te dy bashke
  dhjesin ne nje qyp
  Njeri si hajdut
  Tjetri si magjyp

  Tani se fundi
  flamurin kane marre
  nje me gjysem hene
  tjetri me gomare

  Njeri nacionalizmin
  Veç me koQEvare
  tjetri patriotizmin
  dervishe e baballare

  Reply to this comment
 5. SHVEJK January 11, 13:27

  KA ARDHUR KOHA:ME MIRE DJEPIN BOSH SE SHEJTANIN BRENDA………..NJE QEVERRI PA SHTET ESHTE THJESHT NJE MANIKIN VENDOSUR NE NJE MAKINE PA MOTORR PA ASGJE VETEM ME KARROCERI E NJE TIMON KU ESHTE VENDOSUR NJE MANIKIN PA PATENTE ME EMERIN EDVIN

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*