11 korrik 2018

July 11, 2018 02:00 Updated

11 korrik 2018

Nga Arkiva

July 11, 2018 02:00 Updated
Komento

2 Komente

 1. A.GRAMSH July 11, 09:48

  REPLIKA IDJOTESH ÇUNA BLLOKU,ÇUNA TIRONE DHE PANDELINJ!

  Ne vend te paraDhenjes..
  ——————
  Injoranca eshte me e tmerreshme se bomba atomike thosh shpikesi i saj Ajshtajn,dhe une ,gjeja qe kam me shume frike eshte injoranaca!
  Tragjikisht tek ne me shume se ne çerek shekulli sundon edhe pse ‘pakica’ ajo perfaqeson injoranen militantizmin ,hajdaret ish çunat e bllokut te veter e te ri ish òunat e TirOnes pa asnje dite pune ne jete qe nuk dine as te mbjellin e as te korrin po vetem te vjedhin hane dhe dhjesin!!

  Injoranca ne pushtet dhe zagaret e informaionit qe e propogandojne krimet e korrupsionin ndaj ketij populli dhe vendi jane KRENARE qe jane te tille se ka idjote qe i ndjekin nga pas e bejne sikur i votojne dhe ata ndihen krenare ,pake rendesi ka per ta qe shumia e shqipetareve nuk i ndjek nga pas dhe i ka abandonuar.Per kreret e xhihadit ne pushtet nuk ka rendesi shumica e MENÇUR e shqipetareve por pakia e ‘Hajdareve’ se ata bejne ligjin dhe i mbajne ne pushtet se veteflijohen behen kamikaze!!

  Te mençurit kerkojne shtet,injoranca Theater?
  ————–
  Injorantet,ish çunat e bllokut te vjeter e te ri,çunat e Tirones ish studentet e DhjetArit qe ngelen kunguj apo pandeli dhe zagarija e dizinformaionit qe i propogandon e eshte pjese ne TEPSI dhe bejne ligjin ne ish Shqiperi nuk jane ne gjendje te dallojne te ‘DREJTEN’ nga e GABUARA se jane injorante dhe tragikisht ndjekesit o jane tifoze e militante o IDOTE:

  -Vetem idjotet nen udheheqjen e injorances dhe djemve te bllokut Pollove ngjelave Lubonjave nanove dhe doktorit serb te Hysni Kapos luftojne mbi nje çerek shekulli me mullinjte e eres se kAmunisteve pa vrare zene rob asnje kAmunist!?

  -Vetem idjotet militantet Hajdaret zagaret e gomaret nen udheheqjen e injoranes çunave te bllokut vjeter e te ri vazhdojne e ‘Ndjekin si dhelpra pas koqeve te Dashit’ fantazmen INTEGRIM propoganduar nga injoranca kur edhe GOMARET e kane shume te qarte dhe e kuptojme pas mbi nje çerek shekulli se jo kete Qershor por as pas NJEMIJE vjetesh ne nuk mund te integrohemi ne Ballkan imagjino ne Europe se drejtohemi nga INORANTE :Salisjane,metiste,soialSSaliste e xhihadiste qe ne vend te ish shtetit shqipetar ndertuan shtetin e kalifatit te Bathores apo shembelltyre e ish shtetit ISLAMIK te shqiperise se mesme te Esad Pashe Toptanit!

  ZGJOHUNI! E te shikoni po nuk ini qorruar ,te degjoni po nuk ini shurdhuar e te gjykoni po nuk u eshte bere truri asfalt qe:

  1.-Kemi ngelur pa shtet pa pasuri kombetare e marre arratine edhe kapitalet strategjike per brezat qe vine shqip pa te ardhme.Reforma e sistemit elektoral me referendum dhe shperndarja urgjen e ketij parlamenti kadaver..
  .2.-Nuk kemi as baze ekonomike si tere shtetet e Ballkanit e sistemi ekonomik pa EMER e sistem POLITIK pa emer e tere sistemet e pushtetet jane te UZURPUARA nga nepotizmi e klientalizmi nen drejtimin e tere agjenturave e kolonizatoreve Fazlliq e Nue Kalaj ,Xen Sypeshkaqene e Fev Zinj,Erik Fullhane e Taçllinj….Kush ka pushtetin EKONOMIK ka tere pushtetet e Edvin thonj pa preri ka vetem ‘Hapset e kashtes’ hallatet dhe atletet e bardha..Reforma e sistemit elektoral me referendum e shperndarja e ketij parlamenti kadaver..

  3.-Kjo legjislature ‘lindi e VDEKUR’ dhe shkaketari kryesor eshte nje ish pardesy bardhe i trustit te lule lakres se Adolf Berishes me emerin EDVIN qe ne legislaturen parardhese te 1 MILION shuplakave perdhunoi mandatin e SHQIPETAREVE duke ua vene ne dispoziion kalif SALISE e like florise per te fshire bythen…Reforma e sistemit elektoral me referendum e shperndarja e ketij parlamenti kadaverash

  4.-Ky i ashtuquajtur parlament nuk eshte gje tjeter po nje grumbuj KRRIMBASH dale nga nje legjislature KADAVER qe vetem IDJOTET zagaret e dizinformacionit pandelinjte dhe nje kryeminister 14 vjeç dhenderr mund te besojne se mund te beje REFORMA per te lindur shtetin 28 vjet ne GRREMINE!!
  Reforma e sistemit elektoral dhe shperndara urgjent e ketij parlamenti kadaverash..

  5.-Edvin Kristaq Rama mbas 6 vjetesh ka dale NUDO se jo vetem nuk di se Qeverrisja nuk eshte Boatisje por nga e keqja me e vogel po kthehet e keqja e MADHE se nuk arrin te kuptoje ASGJE nga fjala shtet,republike parlamentare,demokrai parlamentare politka ekonomike politika financiare e mbi te gjitha fjalen REFORMA.Reforma e sistemit elektoral me referendum dhe shperndara e ketij parlamenti kadaverash

  6.-Ky parlament qe nuk perfaqeson shumien e shqipetareve e ku jane grumbulluar KRRIMBA te llojeve ballinj shqina ulqina mona e pandelinj jo vetem nuk e GEZON te dreten MORALE por nuk mund te bejne ASNJE reforme edhe per njimije vet se USTALLARET apo krereve te krimit e korrupsionit qe u sherbejne e qe i kane emeruar jane ne konflikt te RENDE interesash….Reforma e sistemit elektoral me referendum dhe shperndarja e ketij parlamenti kadaverash

  7-A mund ta kuptoje nje kryeminister axhami qe tere REFORMAT per te rilindur kete shtet ne grremine ane pothuajse te GJITHA kushtetuese kur ne jemi akoma me kushtetuten e IMAMIT pershtatur per shtetin e kalifatit ku flitet me shume per FENE se per SOVRANITETIN e popullit LAIK shqipetar dhe e para reforme duhet RIBERA e kushtetiutes te nje shteti modern te se dretes?Urgjent reforma e sistemit elektoral me referendum e te shperndahet parlamenti i kadaverave te ngujuara si ne varret e faraoneve

  .8.-A arrin ta kuptoje bojaxhiu Edvin qe REFORMAT kushtetuese qe nuk i beri kur kish ‘shumie’ absolute qe ja dha SOVRANI dhe me mandatin e popullit fshiu bythen Likja si te ishin ‘koke palare’ tani kerkohet SHUMIE e kualifikuar e ballinjve salinjaneve pandelinjve ulqinave spiroPordhave bashave balashave qe do te thote ne ‘unitet’ te shkojne si cjapi tek kasapi po te bejne KRYEREFORMEN e sistemit elektoral e ne VJESHTE ne zgjedhje te parakoheshme shumia ne vend te parlamentit ku bene ORGJI ta shohin veten ne REÇ!!??Urgjent reforma e sistemit elektoral e shperndahet ky parlament kadaverash

  9.-Edvin Kristaq Rama a arrin ta kuptoje qe propogandimi i te ashtuquajtures reforme ne drejtesi bere gjoja nga te ‘huajt’ e VETTING-u jo vetem eshte nje GRIME ui ne OQEANIN-SHTET por edhe si e tille mund te behet pengese po ei me kete ritem ku ne krye te antishtetit kemi po ata gjin gjona lalagjona dhe ne kry te kulles se Babilonit guiden supreme apo kalif Saline dhe ne krah te djathte e ne krye te organeve te ZHDREJTESISE e ‘sigurise’ Like Florine shitesin e ngjalave qe vetem ua fut e nuk ua nxjer kurre.Reforma urgjente e sistemit elektoral me referendum e shperndara e parlamentit me kadavera..

  10.-Edvin Kristaq Rama,bashke me numurin DY te ‘shtetit’ apo krye Çobanin RUÇI a jane ne gjendje te dalin ne nje konferene shtypi te perbashket e tu tregojne SHQIPETAREVE :
  Kalendarin nje vjeçar te REFORMAVE qe kerkon rilindja e shtetit dhe BE-a per te hapur ‘negociatat’:
  QERSHOR 2018—-QERSHOR 2019-te ose 12 REFORMA per 12 mua po qe se ane te interesuar si ‘shumie’ per hape negoiatsh e integrim!!

  Po qe se nuk ane ne gjendje atehere ti thone shqipetareve po qe se ndihen burra e shqipetare dhe u ka ngelur pakeze moral:NUK DINE,NUK MUNDEN APO NUK DUAN….Dhe Edvinit nuk i ngelet me rruge tjeter po te mbathi atletet se prapthi e te shkoje te behet kurban tek theatri se shqipetaret duan BUKE e shtet e jo ‘Batuta kaps’e as thjeatro…ku ne vend te aktoreve luajne injorante e ne vend te spektatoreve bejne sehir IDJOTE

  Reply to this comment
 2. A.GRAMSH July 11, 10:13

  REPLIKA IDJOTESH ÇUNA BLLOKU,ÇUNA TIRONE DHE PANDELINJ!

  Ne vend te paraDhenjes..
  ——————
  Injoranca eshte me e tmerreshme se bomba atomike thosh shpikesi i saj Ajshtajn,dhe une ,gjeja qe kam me shume frike eshte injoranaca!
  Tragjikisht tek ne me shume se nje çerek shekulli sundon edhe pse ‘pakice’ ajo qe perfaqeson injorancen militantizmin ,hajdaret ish çunat e bllokut te vejter e te ri ish çunat e TirOnes pa asnje dite pune ne jete qe nuk dine as te mbjellin e as te korrin po vetem te vjedhin hane dhe dhjesin!!

  Injoranca ne pushtet dhe zagaret e informaionit qe e propogandojne krimet e korrupsionin ndaj ketij populli dhe vendi jane KRENARE qe jane te tille se ka idjote qe i ndjekin nga pas e bejne sikur i votojne dhe ata ndihen krenare ,pake rendesi ka per ta qe shumia e shqipetareve nuk i ndjek nga pas dhe i ka abandonuar.Per kreret e xhihadit ne pushtet nuk ka rendesi shumica e MENÇUR e shqipetareve por pakica e ‘Hajdareve’ se ata bejne ligjin dhe i mbajne ne pushtet se veteflijohen behen kamikaze!! I mençuri nuk behet kurban as per kalin e Xenit e as per kalif Saline apo like Florine qe kane kriiuar ne ‘gjirizin e Lalesit’ perandorine…

  Te mençurit kerkojne shtet,injoranca Theater?
  ————–
  Injorantet,ish çunat e bllokut te vjeter e te ri,çunat e Tirones ish studentet e DhjetArit qe ngelen kunguj apo pandeli dhe zagarija e dizinformaionit qe i propogandon e eshte pjese ne TEPSI dhe bejne ligjin ne ish Shqiperi nuk jane ne gjendje te dallojne te ‘DREJTEN’ nga e GABUARA se jane injorante dhe kufijte e shtetit shqipetar i dine nga ‘komuna e Parisit’ tek busti Zogollit dhe tragikisht ndjekesit o jane tifoze e militante o IDOTE:

  -Vetem idjotet nen udheheqjen e injorances dhe djemve te bllokut Pollove ngjelave Lubonjave nanove dhe doktorit serb te Hysni Kapos,krahut te djathte te Enver Hoxhes, luftojne mbi nje çerek shekulli me mullinjte e eres se kAmunisteve pa vrare zene rob asnje kAmunist!?

  -Vetem idjotet militantet Hajdaret zagaret e gomaret nen udheheqjen e injoranes çunave te bllokut vjeter e te ri vazhdojne e ‘Ndjekin si dhelpra pas koqeve te Dashit’ fantazmen INTEGRIM propoganduar nga injoranca kur edhe GOMARET e kane shume te qarte dhe e kuptojme pas mbi nje çerek shekulli se jo kete Qershor por as pas NJEMIJE vjetesh ne nuk mund te integrohemi ne Ballkan imagjino ne Europe se drejtohemi nga INORANTE :Salisjane,metiste,soialSSaliste e xhihadiste qe ne vend te ish shtetit shqipetar ndertuan shtetin e kalifatit te Bathores apo shembelltyre e ish shtetit ISLAMIK te shqiperise se mesme te Esad Pashe Toptanit!

  ZGJOHUNI! E te shikoni po nuk ini qorruar ,te degjoni po nuk ini shurdhuar e te gjykoni po nuk u eshte bere truri asfalt qe:

  1.-Kemi ngelur pa shtet pa pasuri kombetare e marre arratine edhe kapitalet strategjike per brezat qe vine shqip pa te ardhme.Reforma e sistemit elektoral me referendum dhe shperndarja urgjen e ketij parlamenti kadaver..
  .2.-Nuk kemi as baze ekonomike si tere shtetet e Ballkanit e sistemi ekonomik pa EMER e sistem POLITIK pa emer e tere sistemet e pushtetet jane te UZURPUARA nga nepotizmi e klientalizmi nen drejtimin e tere agjenturave e kolonizatoreve Fazlliq e Nue Kalaj ,Xen Sypeshkaqene e Fev Zinj,Erik Fullhane e Taçllinj….Kush ka pushtetin EKONOMIK ka tere pushtetet e Edvin thonj pa preri ka vetem ‘Hapset e kashtes’ hallatet dhe atletet e bardha..Reforma e sistemit elektoral me referendum e shperndarja e ketij parlamenti kadaver..

  3.-Kjo legjislature ‘lindi e VDEKUR’ dhe shkaketari kryesor eshte nje ish pardesy bardhe i trustit te lule lakres se Adolf Berishes me emerin EDVIN qe ne legislaturen parardhese te 1 MILION shuplakave perdhunoi mandatin e SHQIPETAREVE duke ua vene ne dispoziion kalif SALISE e like florise per te fshire bythen…Reforma e sistemit elektoral me referendum e shperndarja e ketij parlamenti kadaverash

  4.-Ky i ashtuquajtur parlament nuk eshte gje tjeter po nje grumbuj KRRIMBASH dale nga nje legjislature KADAVER qe vetem IDJOTET zagaret e dizinformacionit pandelinjte dhe nje kryeminister 14 vjeç dhenderr mund te besojne se mund te beje REFORMA per te lindur shtetin 28 vjet ne GRREMINE!!
  Reforma e sistemit elektoral dhe shperndara urgjent e ketij parlamenti kadaverash..

  5.-Edvin Kristaq Rama mbas 6 vjetesh ka dale NUDO se jo vetem nuk di se Qeverrisja nuk eshte Boatisje por nga e keqja me e vogel po kthehet e keqja e MADHE se nuk arrin te kuptoje ASGJE nga fjala shtet,republike parlamentare,demokrai parlamentare politka ekonomike politika financiare e mbi te gjitha fjalen REFORMA.Reforma e sistemit elektoral me referendum dhe shperndara e ketij parlamenti kadaverash

  6.-Ky parlament qe nuk perfaqeson shumien e shqipetareve e ku jane grumbulluar KRRIMBA te llojeve ballinj shqina ulqina mona e pandelinj jo vetem nuk e GEZON te dreten MORALE por nuk mund te bejne ASNJE reforme edhe per njimije vet se USTALLARET apo krereve te krimit e korrupsionit qe u sherbejne e qe i kane emeruar jane ne konflikt te RENDE interesash….Reforma e sistemit elektoral me referendum dhe shperndarja e ketij parlamenti kadaverash

  7-A mund ta kuptoje nje kryeminister axhami qe tere REFORMAT per te rilindur kete shtet ne grremine ane pothuajse te GJITHA kushtetuese kur ne jemi akoma me kushtetuten e IMAMIT pershtatur per shtetin e kalifatit ku flitet me shume per FENE se per SOVRANITETIN e popullit LAIK shqipetar dhe e para reforme duhet RIBERA e kushtetiutes te nje shteti modern te se dretes?Urgjent reforma e sistemit elektoral me referendum e te shperndahet parlamenti i kadaverave te ngujuara si ne varret e faraoneve

  .8.-A arrin ta kuptoje bojaxhiu Edvin qe REFORMAT kushtetuese qe nuk i beri kur kish ‘shumice’ absolute qe ja dha SOVRANI dhe me mandatin e popullit fshiu bythen Likja si te ishin ‘koke palare’ tani kerkohet SHUMICE e kualifikuar e ballinjve salinjaneve pandelinjve ulqinave spiroPordhave bashave Monave balashave qe do te thote ne ‘unitet’ te shkojne si cjapi tek kasapi po te bejne KRYEREFORMEN e sistemit elektoral e ne VJESHTE ne zgjedhje te parakoheshme shumica e ‘TYRE’ ne vend te parlamentit ku bene ORGJI ta shohin veten ne REÇ!!??Urgjent reforma e sistemit elektoral e shperndahet ky parlament kadaverash

  9.-Edvin Kristaq Rama a arrin ta kuptoje qe propogandimi i te ashtuquajtures reforme ne drejtesi bere gjoja nga te ‘huajt’ e VETTING-u jo vetem eshte nje GRIMCE uji ne OQEANIN-SHTET por edhe si e tille mund te behet pengese po eci me kete ritem ku ne krye te antishtetit kemi po ata gjin gjona lalagjona dhe ne kry te kulles se Babilonit guiden supreme apo kalif Saline dhe ne krah te djathte e ne krye te organeve te ZHDREJTESISE e ‘sigurise’ Like Florine shitesin e ngjalave qe vetem ua fut e nuk ua nxjer kurre.Reforma urgjente e sistemit elektoral me referendum e shperndara e parlamentit me kadavera..

  10.-Edvin Kristaq Rama,bashke me numurin DY te ‘shtetit’ apo krye Çobanin RUÇI a jane ne gjendje te dalin ne nje konferene shtypi te perbashket e tu tregojne SHQIPETAREVE :
  Kalendarin nje vjeçar te REFORMAVE qe kerkon rilindja e shtetit dhe BE-ja per te hapur ‘negociatat’:
  QERSHOR 2018—-QERSHOR 2019-te ose 12 REFORMA per 12 mua po qe se ane te interesuar si ‘shumie’ per hape negoiatsh e integrim e si ‘soialiste’ ndihen ndryshe e me me moral se bandat e tjera ‘parti’!!???

  Po qe se nuk jane ne gjendje atehere ti thone shqipetareve po qe se ndihen burra e shqipetare dhe u ka ngelur pakeze moral:NUK DINE,NUK MUNDEN APO NUK DUAN…??.Dhe Edvinit nuk i ngelet me rruge tjeter po te mbathi atletet se prapthi e te shkoje te behet kurban tek theatri se shqipetaret duan BUKE e shtet e jo ‘Batuta kaps’e as thjeatro…ku ne vend te aktoreve luajne injorante e ne vend te spektatoreve bejne sehir IDJOTE

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*