11 korrik 2019

July 11, 2019 02:02 Updated

11 korrik 2019

Nga Arkiva

July 11, 2019 02:02 Updated
Komento

12 Komente

 1. likefloriri July 11, 08:08

  Sigurisht more gazetar, po u arestua like hajduti e krimineli do te ngrihen zagaret, si psh ai me te cilin likja doli ne foto ne bosnje, apo ndonje nga ata gomaret e protestes se fundit ne bulevard. Po cfare jane keto pyetje more gazetar??? Pse po perpiqeni vetem ti fryni zjarrit, a thua nuk jeni shqiptar??? Kush ka vjedhur, grabitur e vrare kete vend te plaset ne burg, bile perjete. Mos u shqeteso per keta tipa more zoti gazetar (nuk po ta them ndryshe emrin). Turp.

  Reply to this comment
 2. A.GRAMSH July 11, 11:51

  ISH MINISTER TRAP,TRAVESTIT NE TRANSICION!

  ”Ata qe ne jete nuk kane qene te zotet te studjojne,jane vene te na mesojne”! O.Wilde
  ————–
  Ne vend te paraDhenjes:
  Ne nje vend ku ka shtet,aqe me teper egziston ‘shteti i se drejtesì’ dhe demokraci parlamentare nuk perben ndonje probòlem aqe me teper fatkeqesi qe kryetari i wqeverrise te jete ‘doktor’ e jo nje shkencetar qe ka mbaruar mbi te gjitha ndonje fakultet te shkencave egzakte!
  Natyrishjt nuk behet fjale per ‘doktorin’ e bllokut apo te ‘shokut’Hysni serbin Karaxhixh Salio qe krimet ndaj popullit shqipetar e femijeve shqipetare perdorur si kavje per pjese kembimi organesh ua kalojne dhjetyra here krimeve te doktoreve te hitlerit ne kampet e perqendrimit nazist!

  Nuk perben problem ne nje vend ku ka shtet e demokraci parlamentare e as dfatkeqesi qe ne krye te qeverriose te jete edhe nje ‘Piktor’ qofte edhe i deshtuar ,qe ka mbaruar ‘shkollen e qenve’ si e konsideronin djemte e bllokut ne vitet ’70 istitutin e òlarte te arteve ,Lubonja,Ngjela e kompani E qe nuk ka mbaruar asnje lloj fakulteti te shkencave egzakte dhe racionalitetin e trurit e ka nen limitet e nje njeriu normal
  Nje ‘artist’ i deshtuar si Adolf Hitleri mund te behet i rrezikshem ne diktature por vetem qesharak ,ne demokraci parlamentare!

  Tragjedi ne kete vend tragjik pa shtet pa baze ekonomike,pa emer te sistemit ekonomik e politik ku parimet e ‘ekonomise se lire te tregut jane zbatuar permbys,perben kur ne krye te istitucioneve ekonomike,finanmciare e bankare dhe tere istitucioneve shkencore vihen IDJOTE si puna e nje Ahmeti apo AhMuti qe gjithe Bota me Boten fjalen BUKE e shqipeton BUKE ky idjot i inkriminuar deri ne fyt vazhdon e sodit yjet dhe fjalen BUKE kerkon ta thote ne gjuhe te huaj ‘Shit'(Mut)!

  Ka ca kohe ky mender ish minister Trap Travestit,ne tranzicion te perjetshem qe ne mos duhet te vrase vehten te dorrezoje mandatin e te shkoje te rrefehet ne organet as te reja as te vjetra te SPAK-SPURDHJAKEVE per krimet ekonomike,financiare e bankare ndaj ketij vendi dhe populli pa BUKE shkon studjo me studjo alabakesh prone e krereve te krimit ku vegjetojne ne vend te gazetareve Zagare e na perrallis per ‘Pergjime’ orgjishj me Billda e Babale me orgjira e nje fkjalor rriugesh te Gjiknurave prostitutave e tere hurave!

  Si nje qenje qe nuk njeh vehten ky mender ish minister financash i i nkriminuar deri ne gryke si tere parardhesit e tij BODE-garde te krimit financiar e tere Fullhanerija e sistemit bankar si Trap,travestit na flet per Tranzicion e per takimer te mundeshme te dy qenjeve nje Romeo e nje Zonjeza Lulushe per te vendosur pas 30 vjetesh ne gjirizet e Bathores nese do rrotullohet apo jo toka rreth djellit!

  Ky travestit apo nje lloj qenje e shartuar midis shQInes e Salinjanit,,Elvis Balliut e SpiroPordhes apo palit ne vend qe te pergatitet tu jape pergjigje prokuroreve te SPAK e drejtesise per tere KRIMET qe rendojne mbi te dhe tere parardhesit e tij ne sistemin ekonomik financiar,bankar e populli shqipetar po vdes per BUKE vazhdon si Trap Travestit te fluturoje me presh ne bythe e te flase per pergjime kur ketu eshte bere muti Maullar dhe shkaketaret e kesaj tragjedije eshte KY bashke me tere BODE-gardet,dhe Fullhanerine qe u kane sherbyer me perunjesi tere krereve te krimit e kporrupsionit ne kete antishtet nga kryekrrimineli kalif Salija,tek tere Edvinet e deri tek kryehajdut Laike florija!

  Nuk arrin ta kuptoje ky Traèp,Travestit,ne Tranzicion as gjene me elementare ne nje shtet te se drejtes qe edhe ‘fakti’ edhe pse eshte fakt nuk perben fakt po nuk u vertetua e aqe me teper veper penale e per rrjedhoje as krriminel SALIJA,as Edvini e as kryehajdut Like florija si ish ‘kryeministra’ nuk mund te hetohen gjykohen e shkojne ne BURG para BODE-gardeve te financave dhe Fullhanreve te sistemit banklar bashke me ‘Ben Ahmetin qe me fitrmat e tyre te FAKTUARA e me ekspertize kane 30 vjet FINANCUAR dhe KREDITUAR ne kete vend pa shtet KRIMIN dhe KOTRRUPSIONIN!

  Ish ministri Trap Travestit ne tranzicion!
  Jep doreheqjre ,nga nje komision krriminal i ekonomise e financave dhe pergatitu tu pergjigjesh ne gjyqin e popullit pyetjeve bashke me BODE_gardet e financave e fullhanerine e sistemit bankar:

  1.-Ku kane perfunduar per 30 vjet te ‘ardhurat’ e bucxhetit te ‘shtetit’ mbi 500 Mioliard dhe pse nuk kane qene te ardhurat 10 fish e ku kane perfunduar kapitaslet strategjike bashke me pasurite kombetare e populli vuan per BUKE!

  2.-Ku kane perfunduar 30 vjet mbi 500 MILIARD shpenzime e me shume dse te ardhurat e pse nuk u behet trasparence popullit shqipetar kon sideruar ‘koke palare’ me DETAJE(Apo e merrni per idjot kerte popull sikur nuk e di qe ‘djalli fshihet ne detaje)

  3.-Pse Shpenzimet jane me shume se te ardhurat dhe 30 vjet thellohet BORXHI!?Kush e krijon borxhin ne e,mer te kujt meret borxhi kush do ta paguaj borxhin dhe kujt ua kane shqiptaret per borxh te paguajne tere jeten nga i porsalinduri tek ai ne prag vdekje!?

  4.-Kutr kini firmosur projekt buxhetet e KRIMIT dhe te MJERIMIT,ku vetem perqindjet e INTERESIT per borxhet e jashteme e brendeshme jane mbi 40 MILIARD(!?) a u ka shkuar ndonjehere ne mendje hekurat e QELISE ku do ti frekuentoni perpara krriminel Salise,Edvinit e kryehajdut Like florise !?Mire perqindja e intyeresit te borxhit te JASHTEM te fondacioneve krriminale antishqiptare qe po na shtrydhin si limon e po na bluajne edher kockat po 25 MILIARD borxh i brendshem kujt ja kemi per borxh!^?PPP-ve^?
  Qe Edvini premton me parate e shqipetareve me firmen tende te ndertoje stadjume aeroporte e stacione ‘spaciale’ per te fluturuar me drona si ballist marina MILIARDA qe oligarket e krimit e Ulajt i thone na i jep kur ti kesh si te ishin parate e ANETES dhe shqipetaret tere jeten jo vetem nuk dshlyejne BORXHET po nuk jane ne gjendje te shlyejne as perqindjet e INTYERESIT-MBI 50 MILIARDE!?

  5.-Trapi,Travestit ne Tranzicion AAhMuti,
  Mire qe parlamentit te krimit u akordoni gati 1/5 e buxhetit shtetit e nuk dihet se ku vene miliardat 1,2 nre parlamentin e hajdareve te pare ,ne te shqinave e Salianjeve qe kane djegur mandatet po jo miliardat qe marin apo ne xhepat e Hajdareve te dyte ose ‘3 Parlamente’!?

  6.-Trapi,travestit ne tranzicion,.
  èPara se te meresh me takimet e minjve te gjirizit apo Qenjet Edv in e Lulash as na thua patra trupit gjykues si e spjegon qe Ministrise se Bujqesise dhe asaj te Turizmit qe jane SINONIME te BUKES dhe VALUTES u akordohen vetem 10 miliard nderkohe nje lloj istitucioni qe nuk njihet as me kushtetute KRYEMINIDSTRI-1,5 MILIARD e vetem nje ‘presidenti’ kryehajdut 247 MILION!
  Ku i perdor kush i administron er kush kontrollon keto Miliarda ne istitucione fantazem ‘kryeministri’ e ‘presidence’ qe bashke me tere 128 bandat parti 600 krriminale agjensi e tere nje bordello orgji marin nga buxhetio i shtetit me shume se dy dsektoret e BUKES dhe VALUTES–Turizem e BUJQESI!?

  Se fundi!
  Trapi,Travestit,ne Tranzicin,
  Per te qeverrisur nje vend e aqe me teper mizerine e problemeve qe ka ekonomija ,mendimi ekonomik e shkencor mer nje shembull te thjeshte :
  Kutine e vogel me 64 kuadrate te shahut!
  Numuri i kombinacioneve (qe ti si idjot nuk e di nga pjerdh gamoriashtu si Edvini) ne kete kuti te vogel eshte 10 ne fuqi te 120-te ose 10 Dhjetesh ti shtosh 120 ZERO nga mbrapa qe ti si Trap as Edfvini jo vetem nuk e imagjinoni pa le ta shqiptoni si numur,imagjino problemet e ekonomise e nje vendi tashme tragjik!

  P.S Shqiptare!
  Ketu jane 99 perqind te inkriminuar deri ne ate shkalle sa edhe te ashtuquajturen ‘reforme’ fantazem ne drejtesi qe u ‘miratua’ nga kreret e krimit eshte shkruar e zeza mbi te bardhe qe ‘Duhet te kesh REKORDE’ krimesh’ qe mos jesh minister deputet kryeminister!!
  Po rekordi kush eshte!?
  Prandaj SPAK-ALABAK-SPURDHKJAK vazhdon e meret me nje Zagar-ZAGANJORI qe duhet te vuante burgim te perjetshem ndersa tall bythen se nuk i gjejne dot ‘REKORDET’ e ska me ke tja krahesojne!?

  Reply to this comment
 3. A.GRAMSH July 11, 11:56

  ISH MINISTER TRAP,TRAVESTIT NE TRANSICION!

  ”Ata qe ne jete nuk kane qene te zotet te studjojne,jane vene te na mesojne”! O.Wilde
  ————–
  Ne vend te paraDhenjes:
  Ne nje vend ku ka shtet,aqe me teper egziston ‘shteti i se drejtesì’ dhe demokraci parlamentare nuk perben ndonje probòlem aqe me teper fatkeqesi qe kryetari i qeverrise te jete ‘doktor’ e jo nje shkencetar qe ka mbaruar mbi te gjitha ndonje fakultet te shkencave egzakte!
  Natyrishjt nuk behet fjale per ‘doktorin’ e bllokut apo te ‘shokut’Hysni serbin Karaxhixh Sali qe krimet ndaj popullit shqipetar e femijeve shqipetare perdorur si kavje per pjese kembimi organesh ua kalojne dhjetyra here krimeve te doktoreve te hitlerit ne kampet e perqendrimit nazist!

  Nuk perben problem ne nje vend ku ka shtet e demokraci parlamentare e as fatkeqesi qe ne krye te qeverrise te jete edhe nje ‘Piktor’ qofte edhe i deshtuar ,qe ka mbaruar ‘shkollen e qenve’ si e konsideronin djemte e bllokut ne vitet ’70 istitutin e larte te arteve ,Lubonja,Ngjela e kompani E qe nuk ka mbaruar asnje lloj fakulteti te shkencave egzakte dhe racionalitetin e trurit e ka nen limitet e nje njeriu normal
  Nje ‘artist’ i deshtuar si Adolf Hitleri mund te behet i rrezikshem ne diktature por vetem qesharak ,ne demokraci parlamentare!

  Tragjedi ne kete vend tragjik pa shtet pa baze ekonomike,pa emer te sistemit ekonomik e politik ku parimet e ‘ekonomise se lire te tregut jane zbatuar permbys,perben kur ne krye te istitucioneve ekonomike,finanmciare e bankare dhe tere istitucioneve shkencore vihen IDJOTE si puna e nje Ahmeti apo AhMuti qe gjithe Bota me Boten fjalen BUKE e shqipeton BUKE ky idjot i inkriminuar deri ne fyt vazhdon e sodit yjet dhe fjalen BUKE kerkon ta thote ne gjuhe te huaj ‘Shit'(Mut)!

  Ka ca kohe ky mender ish minister Trap Travestit,ne tranzicion te perjetshem qe ne mos duhet te vrase vehten te dorrezoje mandatin e te shkoje te rrefehet ne organet as te reja as te vjetra te SPAK-SPURDHJAKEVE per krimet ekonomike,financiare e bankare ndaj ketij vendi dhe populli pa BUKE shkon studjo me studjo alabakesh prone e krereve te krimit ku vegjetojne ne vend te gazetareve Zagare e na perrallis per ‘Pergjime’ orgjishj me Billda e Babale me orgjira e nje fjalor rriugesh te Gjiknurave prostitutave e tere hurave!

  Si nje qenje qe nuk njeh vehten ky mender ish minister financash i i nkriminuar deri ne gryke si tere parardhesit e tij BODE-garde te krimit financiar e tere Fullhanerija e sistemit bankar si Trap,travestit na flet per Tranzicion e per takimer te mundeshme te dy qenjeve nje Romeo e nje Zonjeza Lulushe per te vendosur pas 30 vjetesh ne gjirizet e Bathores nese do rrotullohet apo jo toka rreth djellit!

  Ky travestit apo nje lloj qenje e shartuar midis shQInes e Salinjanit,,Elvis Balliut e SpiroPordhes apo palit ne vend qe te pergatitet tu jape pergjigje prokuroreve te SPAK e drejtesise per tere KRIMET qe rendojne mbi te dhe tere parardhesit e tij ne sistemin ekonomik financiar,bankar e populli shqipetar po vdes per BUKE vazhdon si Trap Travestit te fluturoje me presh ne bythe e te flase per pergjime kur ketu eshte bere muti Maullar dhe shkaketaret e kesaj tragjedije eshte KY bashke me tere BODE-gardet,dhe Fullhanerine qe u kane sherbyer me perunjesi tere krereve te krimit e kporrupsionit ne kete antishtet nga kryekrrimineli kalif Salija,tek tere Edvinet e deri tek kryehajdut Laike florija!

  Nuk arrin ta kuptoje ky Trap,Travestit,ne Tranzicion as gjene me elementare ne nje shtet te se drejtes qe edhe ‘fakti’ edhe pse eshte fakt nuk perben fakt po nuk u vertetua e aqe me teper veper penale e per rrjedhoje as krriminel SALIJA,as Edvini e as kryehajdut Like florija si ish ‘kryeministra’ nuk mund te hetohen gjykohen e shkojne ne BURG para BODE-gardeve te financave dhe Fullhanreve te sistemit banklar bashke me ‘Ben Ahmetin qe me fitrmat e tyre te FAKTUARA e me ekspertize kane 30 vjet FINANCUAR dhe KREDITUAR ne kete vend pa shtet KRIMIN dhe KOTRRUPSIONIN!

  Ish ministri Trap Travestit ne tranzicion!
  Jep doreheqjre ,nga nje komision krriminal i ekonomise e financave dhe pergatitu tu pergjigjesh ne gjyqin e popullit pyetjeve bashke me BODE_gardet e financave e fullhanerine e sistemit bankar:

  1.-Ku kane perfunduar per 30 vjet te ‘ardhurat’ e bucxhetit te ‘shtetit’ mbi 500 Mioliard dhe pse nuk kane qene te ardhurat 10 fish e ku kane perfunduar kapitaslet strategjike bashke me pasurite kombetare e populli vuan per BUKE!

  2.-Ku kane perfunduar 30 vjet mbi 500 MILIARD shpenzime e me shume dse te ardhurat e pse nuk u behet trasparence popullit shqipetar kon sideruar ‘koke palare’ me DETAJE(Apo e merrni per idjot kerte popull sikur nuk e di qe ‘djalli fshihet ne detaje)

  3.-Pse Shpenzimet jane me shume se te ardhurat dhe 30 vjet thellohet BORXHI!?Kush e krijon borxhin ne e,mer te kujt meret borxhi kush do ta paguaj borxhin dhe kujt ua kane shqiptaret per borxh te paguajne tere jeten nga i porsalinduri tek ai ne prag vdekje!?

  4.-Kutr kini firmosur projekt buxhetet e KRIMIT dhe te MJERIMIT,ku vetem perqindjet e INTERESIT per borxhet e jashteme e brendeshme jane mbi 40 MILIARD(!?) a u ka shkuar ndonjehere ne mendje hekurat e QELISE ku do ti frekuentoni perpara krriminel Salise,Edvinit e kryehajdut Like florise !?Mire perqindja e intyeresit te borxhit te JASHTEM te fondacioneve krriminale antishqiptare qe po na shtrydhin si limon e po na bluajne edher kockat po 25 MILIARD borxh i brendshem kujt ja kemi per borxh!^?PPP-ve^?
  Qe Edvini premton me parate e shqipetareve me firmen tende te ndertoje stadjume aeroporte e stacione ‘spaciale’ per te fluturuar me drona si ballist marina MILIARDA qe oligarket e krimit e Ulajt i thone na i jep kur ti kesh si te ishin parate e ANETES dhe shqipetaret tere jeten jo vetem nuk dshlyejne BORXHET po nuk jane ne gjendje te shlyejne as perqindjet e INTYERESIT-MBI 50 MILIARDE!?

  5.-Trapi,Travestit ne Tranzicion AAhMuti,
  Mire qe parlamentit te krimit u akordoni gati 1/5 e buxhetit shtetit e nuk dihet se ku vene miliardat 1,2 nre parlamentin e hajdareve te pare ,ne te shqinave e Salianjeve qe kane djegur mandatet po jo miliardat qe marin apo ne xhepat e Hajdareve te dyte ose ‘3 Parlamente’!?

  6.-Trapi,travestit ne tranzicion,.
  èPara se te meresh me takimet e minjve te gjirizit apo Qenjet Edv in e Lulash as na thua patra trupit gjykues si e spjegon qe Ministrise se Bujqesise dhe asaj te Turizmit qe jane SINONIME te BUKES dhe VALUTES u akordohen vetem 10 miliard nderkohe nje lloj istitucioni qe nuk njihet as me kushtetute KRYEMINIDSTRI-1,5 MILIARD e vetem nje ‘presidenti’ kryehajdut 247 MILION!
  Ku i perdor kush i administron er kush kontrollon keto Miliarda ne istitucione fantazem ‘kryeministri’ e ‘presidence’ qe bashke me tere 128 bandat parti 600 krriminale agjensi e tere nje bordello orgji marin nga buxhetio i shtetit me shume se dy dsektoret e BUKES dhe VALUTES–Turizem e BUJQESI!?

  Se fundi!
  Trapi,Travestit,ne Tranzicin,
  Per te qeverrisur nje vend e aqe me teper mizerine e problemeve qe ka ekonomija ,mendimi ekonomik e shkencor mer nje shembull te thjeshte :
  Kutine e vogel me 64 kuadrate te shahut!
  Numuri i kombinacioneve (qe ti si idjot nuk e di nga pjerdh gamoriashtu si Edvini) ne kete kuti te vogel eshte 10 ne fuqi te 120-te ose 10 Dhjetesh ti shtosh 120 ZERO nga mbrapa qe ti si Trap as Edfvini jo vetem nuk e imagjinoni pa le ta shqiptoni si numur,imagjino problemet e ekonomise e nje vendi tashme tragjik!

  P.S Shqiptare!
  Ketu jane 99 perqind te inkriminuar deri ne ate shkalle sa edhe te ashtuquajturen ‘reforme’ fantazem ne drejtesi qe u ‘miratua’ nga kreret e krimit eshte shkruar e zeza mbi te bardhe qe ‘Duhet te kesh REKORDE’ krimesh’ qe mos jesh minister deputet kryeminister!!
  Po rekordi kush eshte!?
  Prandaj SPAK-ALABAK-SPURDHKJAK vazhdon e meret me nje Zagar-ZAGANJORI qe duhet te vuante burgim te perjetshem ndersa tall bythen se nuk i gjejne dot ‘REKORDET’ e ska me ke tja krahesojne!?

  Reply to this comment
 4. lexues I 'DITES' July 11, 14:32

  Gramsh,
  Ne tere analizat e tua ne keto gati 3 vjet kur kam dashur te ‘komentoj’ kam shkruar:”NO COMENT!a A.GRAMSH”
  Sot plasa nga marazi dher nuk me gjen shpirti paqe per te te bere nje pyetje:
  A e mer vesh se ketu jane te gjithe pa perjashtim…
  ”..Bir Selman i nenes ke te QISH jo te QASH me pare.’?
  Mire ky bytheqiri idjot alabak axhami,idjot injorant me emerin Arben Ahmeti eshte per te futur ne burg si tere parardhesity e tij e tere kete qeverri me Edvine Gjiknure,Spiropale e pandeli…Ridvan Bodeve,Rrulave ,Anastas Angjelave e tere uqerve me brire tu bejne nje dite ne Reç shoqeri po ketij ‘Fatosiit’ jo Nanos po Klosit si do tua bejme hallin kur thote kam patur informacion nga Amerika :
  QE KRYEKRRIMINELI BERISHA ESHTE I INKRIMINUAR ME ZE DHE FIGURE NGA AMERIKA POR NUK MUND TE BENI ASGJE SE E MBRON AMERIKA DHE AVOKATET I KA NE SERBI RUSI AMERIQI”’ qe shqip do te thote …’Te befsha mutin o perendi….

  Reply to this comment
 5. FAZLLIQ-qires i familjes Berisha July 11, 14:39

  Tre lloj idjotesh qe komentoje ,ose vete flasin e vete degjojne
  -Nje pjese qe thote pse Edvin Gjerrgj Elez Ali nuk arreston balozin Sali….
  -Nje pjese qe thote pa u arrestuar Salija dhe Like florija nuk behet Shqiperija se na ka harruar edhe perendijas
  -Ca thone ja sa te vije SPAK e te kalojne nje nga nje ne vere dhe do arrestohen jo vetem Salija e Like florija por edhe djalio Anetes Edvin Mavrija dhe kryeminister te vihet nje bytheqire apo Pandelija qe ta kesh mik s’te mbaron pune e ta kesh hasem te ha mune….

  Reply to this comment
 6. jetimet e 21 Janmarit July 11, 14:55

  O Milet!
  Nuk eshte aqe budalla edhe pse krriminel serb Salija dhe mulla meta allias Like florija qe te futen ne burg per ’21 Janarin’ pa u futur ne burg kreret e gardes,policise se shtetit e ish minister i btrendshem Lulash Basha!
  Serb Salija jo vetem qe nuk ka asnje fakt qe ka urdheruar vrasje se ‘nuk e parashikon kushtetuta’ por perkundrazi mund te gjinden dokumenta te shkruara me pas pas fshirjes se serverit qe serb Berisha te ket urdhenu:”Kujdes as nji e shtime me plumb ndaj vllezerve opozitare se jena shqiptare!
  Ne burg nuk mundf te shkoje Saliu para Bashes dhe pdse Olldashit i vdekur qe i thosh Lulashit se ”Une do bvrisja edhe 300”!!

  Nuk mund te burgoset serb Berisha as per GHerdecin para ish shefit te shtabit te pertgjithshe,m me azil ne Amerike e nuk shkon ne burgh Salija pa shkuar interlokutorio i amerikoneve ish minister i mbrojtjes MEDIJA…!!!
  Serb Salija ashtu si nuk dinte ku binte GHerdecvi e nuk njihte as baxhanakun pas 30 vjetesh me avokatet qe ka patur e ka ne Serbi Ameriqi ka borxh te nxjere ekspertize psikioatrike sa te thote nuk mban mend jo vetem emrin e gruas se Baxhanakut po as te Sllobodankes…

  Nuk mund te futen ne burg asnje nga keta krriminele kryeministraSali,Nano,Meta,Edvin Pandelio pa u futur koqet e fishkura ne dare e arrestuar ne flagrance tere ish governatoret e Bankes me ne krye Adrian Fullanin qe ka kredituar 30 vjet krriminelet gjyqtaret e prokuroret njeheresh me ‘ktredi te buta’ dhe tere ish ministrat e financave me ne krye ARidvan Bodfen qe kane financuar investime per ndertimin e ‘K E SH T J E LL A V E…N E R E R E ”’

  Reply to this comment
 7. 007 Agjent i CIA,SIM,KGB July 11, 15:01

  Ky Fatos Klosi ashtu si shumica e kesaj kaste qenkerka puthur me Milon dhe jane dhjere ne b se informacionet i kane mare nga kreret e krimit dhe me to kane fshire bythen mbasi kane ngrene e pire me po ata kreret e krimit…Tani kerkojne te lajne duart si Pilati…
  Ka tre rruge per keto zhaba ose me mire ‘thithlopa’ te peshtira
  -O te arrestohen ne flagrance
  -O te shtrohen ne spital er behet trajtim sanitar i detyruar
  -Ose te dergohen ne Tuqi si parardhesi i tij Gazidede e mbasi ti behetb trushpelarje ta degdisin ner boten tjetyer…

  Reply to this comment
 8. Ambasadotri qe i ra infarkt mbi Dafllak July 11, 15:09

  kush eshte ay SPAK apo BH-Byro Hetimi qe arreston koken e krimit dhe mafjes ne sistemin bankar ADRIAN FULLANIN!?Mikun e ngushte te ARVIZU_qe dhe i denuar merte pjese ne mbremje GALA ne pallatin e brigadave ku mer avdes Krimi Salija Like florija!?Adrian Fullanin mikun e kalif Salise burrin e gjyqtares qe me uedher te serb Salise i dha ‘denimin’ te behej president Like Florise ne vend te denimit me burgim ter perjetshem e ti drejtohej ne Reç qelise?????

  Reply to this comment
 9. travestiti July 11, 15:12

  E forte kjo qe Ahmetaj krahesohet me sozet Salianji e Elvis Balliu….Do isha kurjoz ti shihja te tre ne nje qeli e te shikoja kush ish mi shkathet ti ngrejne njeri tjetrit sapunin…

  Reply to this comment
 10. QInam QIrjo QIrjazi July 11, 15:16

  Tragjike,si mund te arrije nje idjot aqe me teper ish minister financash e tragjikisht tani kryetar i komisionit te ekonomise e financave te thote??Jemi ne tranzicion dhe me kohe pas kodit zgjedhor nuk do kete me pergjime se kodi zgjedhor i zgjidh keto pune,,,”
  Mire qe nuk tha se kodi zgjedhor do zgjidhe edhe nderzi,min e kafsheve ne parlament e nuk do kete me Qirje por vetem nderzim virtual si ai i Grides me Salianjin…..orgji

  Reply to this comment
 11. intelektuali July 11, 16:33

  PO E PRQANGOSI “SPAKU” VRASTARIN FATOS NANON QE GODITI ME FUORSTRADEN E TIJ NJE KALMITAR DHE E HODHI NE KANAL TE GJALLE BASHKE ME BLENDI KLOSIN PA I DHENE NDIHMEN E PARE DHE PA NJOFTUAR POLICINE,

  duke:

  Ja mbathur nga vendi i krimit si frikacak dhe kriminel ordiner,

  atehere:

  Do te besojme se e gjithe kjo reklame qe po i behet Reformes ne Drejtesi ma SPAK dhe VETTING eshte prej verteti dhe qe llogjet me amerikone e nderkombetare te Spartak Ngjeles nuk jane llogje po realitet,

  por:

  Ne rast se nuk nodh kjo gje, atehere:

  FATOS KLOSI KA TE DREJTE QE TE KETE FRIKE DHE TE BEJE SHURREN NE BREKE PERPARA SE TE BEJE TE DITUR DHE TE PUBLIKOJE ZYRTARISHT EMERIN E KRYEMINISTRIT TE KORRUPTUAR DHE MAFIOZ QE I KISHTE TREGUAR ME GISHT CIA AMERIKANE.

  Reply to this comment
 12. intelektuali July 11, 16:33

  PO E PRQANGOSI “SPAKU” VRASTARIN FATOS NANON QE GODITI ME FUORSTRADEN E TIJ NJE KALMITAR DHE E HODHI NE KANAL TE GJALLE BASHKE ME BLENDI KLOSIN PA I DHENE NDIHMEN E PARE DHE PA NJOFTUAR POLICINE,

  duke:

  Ja mbathur nga vendi i krimit si frikacak dhe kriminel ordiner,

  atehere:

  Do te besojme se e gjithe kjo reklame qe po i behet Reformes ne Drejtesi me SPAK dhe VETTING eshte prej verteti dhe qe llogjet me amerikone e nderkombetare te Spartak Ngjeles nuk jane llogje po realitet,

  por:

  Ne rast se nuk nodh kjo gje, atehere:

  FATOS KLOSI KA TE DREJTE QE TE KETE FRIKE DHE TE BEJE SHURREN NE BREKE PERPARA SE TE BEJE TE DITUR DHE TE PUBLIKOJE ZYRTARISHT EMERIN E KRYEMINISTRIT TE KORRUPTUAR DHE MAFIOZ QE I KISHTE TREGUAR ME GISHT CIA AMERIKANE.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*