11 maj 2019

May 11, 2019 02:06 Updated

11 maj 2019

May 11, 2019 02:06 Updated
Komento

11 Komente

 1. A.GRAMSH May 11, 08:15

  ‘ALLA AKBAR’!SOT DITA E ‘QAMETIT’?
  ‘Feja lindi kur mashtruesi i pare takoi idjotin e pare’!
  ‘Feja lind atje ku mbaron arsyeja’?
  —————-
  Ne vend te paraDhenjes
  Ne kete vend 30 vjet pa shtet ,as qe behet fjale vper ‘shtet te se drejtes’ e aqe me teper Laiçitet shteti si tere shtetet e Ballkanit dhe Europes,rreziku me i madh per kete komb e popull e brezat qe do vine eshte restaurimi i ‘xhihadit’ nder trojet e ish Shqiperise se mesme apo ish shteti islamiko fondamentalist e Zogolljan i Esad Pashe Toptanit!

  Sot do behet ‘Qameti’!?
  ————
  Kreret e xhihadit te kryesuar nga guida Supreme apo kalifi Sali kohet e fundit kerkojne ‘Rrotacionin e rrotave’ jo me me ‘mirekuptim’ e ne fshehtesi jashte shikimit te SOVRANIT por me FORCE pse jo nepermjet ‘luftes se shenjte’ ne emer te ‘Alla akbar’ per te ‘vrare’ apo ‘hedhur ne Lane’ ‘Idolatrin’ Edvin pikerisht ne muajin e shenjte te Ramazanit ku ‘parashikohen’ edhe vrasjet e ketyre qenjeve me ‘pushtet’ te perjetshem.
  Gjitha kjo ne emer te ‘Alla akbar’ dhe nepermjet ‘luftes se shenjte’ qe ka shpallur per 30 vjet Antinjeriu ,Neroni qe dogji Shqiperine kalifi me origjine serbe e dhenderr njekohesish SALI BERISHA propoganduar 30 vjet ne emer te ‘Alla akbar’ po nga krere te xhihadit ne Amerike nga e ashtuquajtura radio zhurme e ISIS apo ‘Zeri i Amerikes’ ne duar te Elezeve(Biberaj),Xhaferave(Deva),Hamitave (Matjane),Mith’ateve,Mahmutave e Mutrave zogolljane e Zogiste qe 30 vjet jane ne krye te kalifatit Bathore direkt ose indirekt nepermjet kujslingeve te tyre Salisjane,Metiste,socialSSaliste..!

  ‘Me keq se kaqe mos pafsh as hasmin’!
  ——-
  Shqipetaret i asnjehere ne histori as te 100 vjeteve shtet nuk kane qene kaqe afer humneres ose gremines sepse jo vetem kane ngelur pa shtet pa pasuri kombetare pa siguri e kufi e as kapitale strategjike qe krijojne vazhdimesine e te qenurit shtet per brezat qe do vine,por tragjedija e tragjedive kane ngelur pa INTELIGJENCE e pa RINI e mbi te gjitha ne TERR INFORMATIV!

  ‘Qameti’ nuk behet sot e as me ‘vrasjen’ e Edvinit dhe ‘hedhjen ne Lane’ çdo dite nga ‘kamikazet’ Elvisat e salinjane!
  JO!’Qameti’ ka 30 vjet qe ka ndodhur ne kete vend koloni kur ne prezencen e ‘ambasadoreve’ Jakomone te SHBA-ve dhe BE-se vendin e shtetit te se drejtes e zuri kalifati i Bathores dhe ne krye te antishtetit u vendosen krere te Xhihadit e kalifit SALI qe VRAU dhe VODHI shqipetaret dhe dogji tere nje Shqiperi!

  ‘Qameti’ nuk ndodh me sot po te ‘vritet’ nje Edvin e as po te hidhet ne ere nje kamikaz i veshur si ‘kosovar’ muxhahedin apo ‘hajdar’ e behet fli apo KURBAN ne emer te kalifit SALI apo ‘Alla akbar’!
  JO!Qameti ketu ka ndodhur 30 vjet me pare kur Xhihadi Al Qaida,Hamas,ISIS financoi MILIARDA per restaurimin e kalifatit te Bathores nder keto troje ku historikisht ka mbizoteruar Laiçiteti e feja e shqypetarit ka qene Shqypetarija!

  ‘Qameti’ eshte bere kur u mbush vendi me kisha e xhamija me shume se sa besimtare dhe ne krye te antishtetit u vune KRRIMINELE e HAJDUTE kujslinge me imunitet qe VRANE dhe VODHEN dhe PERDHUNUAN te ’10 Komandamentet’ e Zotit ne emer te ‘Alla akbar’!

  ‘Qameti’ nuk n dodh sot ne muajin e ‘shenjte’ te Ramazanit ku kreret e xhihadit e interpretojne seprapthi KURANIN dhe mund te bejne edhe KURBAN ne emer te alla akbar!
  JO!’Qameti ka ndodhur 30 vjet me radhe kur ‘ambadsadoret’ jakomone perfaqesues te pushtuesve te ketyre trojeve kreret e xhihadit qe VRISNIN dhe VIDHNIN nje popull te tere si dikur popullin EBRE 200 vjet me pare,i konsideronin KRRIMINELET dhe HAJDUTET apo VRASESIT si:’Burra shteti’ dhe ‘Yje ne ngjitje’ì ndersa POPULLIN dhe shqipetaret ‘Koke palare’ qe duheshin perdhunuar edhe te vdekur!

  ‘Qameti’ nuk ndodh sot ne muajiin e ‘shenjte’ te Ramazanit nga grupe xhihadiste me Ballinj ballista salianje e shejtane kamikaze te strukturuara ne divizionin ‘Hajdari’ e qe sterviten ne hymnin e OISIS ne Jale!

  JO!’Qameti’ ka 30 vjet qe ka ndodhur kur vendin e ish shtetit shqipetar e kane zene ‘kalifati i Bathores’ dhe vendin e burrave te shtetit apo perfaqesuesve te POPULLIT e kane zene kreret e xhihadit te organizuar ne 128 BANDA xhihadiste apo ‘partiì’ qe ne emer te ‘Alla akbar’ nuk kane asnje program e as nje alternative per Shqiperi prerjashtu shkaterrimin nga themeli te ish shtetit dhe HAJDUTERI!

  ‘Qameti’ filloi atehere kur me MILIARDAT e fondamentalizmit islamik e ISIS ketu u restaurua xhihadi dhe ne krye te kalifatit ,mos harroni,u vendosen xhihadistet ne krye te tere strukturave pushteteve istitucioneve emera ‘LLAHTAR’ si:Bashkim(Gazidede),SALI,Elez(Mehmet),SALI,Elez(Biberaj)(Biberaj),SALI,Bujar(Nishan))SALI,Meta(Mulla omar),SALI,Basha(Kurban),SALI,Noka(Flamur).e deri tek Edvinet Mehmetrat Mahmutrat e MUTRAT qe kane tridhjet vjet qe ne emer te ‘ALLA akbar’ shkaterrojne çdo gje njesoi si ISIS dhe VRASIN e VJEDHIN nje popull te tere!

  ‘Qameti’ ka tridhjet vjet kur ne krye te antishtetit apo kalifatit eshte guida Supreme apo kalifi Sali qe bashke me xhihadistet FAZLLIQ ne te gjitha istituicionet jane vendosur TRUSHPELARE apo kamikaze te ISIS ne parlament,ne egzekutiv,ne gjyqesor ne prokurori,.kudo ne çdo qelize te ANTISHTETIT ne krye nuk kemi ‘shtetare’ po shumica ‘xhihadiste’ e TRUSHPELARE qe ne emer te ‘Alla akbar’ edhe vrasin edhe vjedhin dhe denojne te pa fajshem dhe falin krriminele jo ne emer te ligjit e shtetit po allahut !

  ‘Qameti’ nuk behet sot e ska si te behet e per ç’far te behet mne nje vend tashme GERMADSHE e toke e djegur sepse ‘qameti’ eshte bere per 30 vjet ku TRUSHPELARE krriminele e xhihadiste ne krye te antishtetit dogjen sShqiperine me urdher te Kalifit SALI, u bene kryetar bashkije trushpelare xhihadiste duke bere KURBAN tek dera e bashkise ne mes te kryeqytetit ne mes te Europes,ne shekullin e 21-Te e qe pretendojne te behet kryeminister si nje vrases e hajdut BASHA!

  ‘Qameti’ ka filluar kur vendi ka ngelur pa shtet te se drejtes e antishteti ka humbur laiçitetin e kushtetuta leter higjrenike i eshte pershtatur kalifatit ku flitet vetem per ‘Alla akbar’,ku ‘presidenti’ simbol i hajduterise emerohet ne emer te ‘Alla akbar’ edhe pse perdhunues i ’10 komandamenteve te Zotit’!

  ‘Qameti’ ka filluar kur tere kreret e xhihadit pretendojne te ruajne pushtetin me ‘lufte te shenjte’ brenda SOJIT e kur nje kryexhihadiste vrasese e hajdute me emerin MONALIKE apo Kryemadhi nate e dite PERGOJON Zotin e ben thirrje per ‘lufte te shenjte’ ne emer te ‘Alla akbar’ e pretendon se me ‘ndihmen e Allahut’ do ‘vrasim’ Edvinin dhe do vime ne pushtet te vazhdojme te ‘mbreterojme’ ne perjetesi ,mbi ‘Koke palaret’!?

  ‘Qameti i qameteve’ ka filluar qe atehere kur vendin e shtetit e zuri antishteti,te intelektualeve,xhihadiste trushpelare,te gazetareve Zagare,te Migjenit Hajdare e sot pas 30 vjetesh kemi ne krye xhihadiste qe njeri eshte ne krye te nje bande me hajdare e do te vije ne pushtet prape me KURBANE ndersa nje ‘kryeminister’ po trushpelare qe kerkon te mbaje pushtetin ne emer te ‘Alla akbar’ duke u ‘lutur’ bashke me idjotet e trushpelaret Pandelinj e SpiroPale per ‘OPOZITEN’!?
  ”Perendi!Ku je?

  P.S Nuk kemi pse habitemi e as çuditemi qe ne nje vend tashme te HARRUAR edhe nga te ‘huajit’ e pse jo edhe nga SHBA-te e BE-ja qe asistuan e keshilluan 30 vjet restaurimin e xhihadit ne kete vend ne emer te ‘Alla akbar’ ku flitet vetem ne gjuhen e xhihadit e tani te ABANDONUAR te kerkohet qe te behet edhe ndonje KURBAN apo kamikaz per te filluar ‘luften e shenjte’ si thuhet edhe ne Kuran po te interpretuar se prapthi ne muajit e ‘shenjte’ e filluar ‘luften e shenjte’!
  Nder tre MILION shqipetare pas nje propogande 30 vjet te xhihadit e Alla akbar nuk kemi pse habitemi qe mund te jene edhe 300 apo 3000 kamikaze te stervitur ne divizionin hajdari apo ‘kosovare’ qe nuk dine shqip po gjuhen e xhihadit e te behen KURBAN edhe per kurban Bashen dhe Mulla Meten e Monen me urdher te kalifit SALI ne emer te ‘Alla akbar’!
  Kot tere Bota mbare kerkon te ‘luftoje’ ISIS ne lindjen e mesme e Siri ku ka shtet e jo ne Bathore ku xhihadi ka 30 vjet ulur kembekryq e mungon shteti!

  Reply to this comment
 2. Migjeni May 11, 08:25

  ӂdo dite shoh qarte e ma qarte
  Dhe vuej thelle e ma thelle”

  Reply to this comment
 3. Pashko Vaso May 11, 08:29

  ‘Ca thon kam fe ca thon kam din
  Njeni.”jam turk”,tjetri”latin”
  Do tyhone:”jam grek”,”shkje”-disa tjere
  Po jeni vllazen te gjith mor te mjere..

  Priftnit e hoxhet ju kane hutue,
  per me ju damun me ju vorfnue!

  Reply to this comment
  • Tushi May 11, 12:29

   Bravo pashko vaso po nje bravo te madhe ama.
   Por jeni vellazen te gjithe mor te mjer
   Bashkohuni per te miren e vendit sikur ndo jeher.

   Reply to this comment
 4. Jetimet e 21 Janarit May 11, 08:37

  ..”Je gabuar,o krisht,qe u ke predikuar,
  Se te marret,te shurdherit s’kane degjuar;
  Ndreq kurrizin me pare,pastaj ndriço trurin.
  Se shpirt-robi s’çlirohet askurre pa drurin.”

  Jesu Krishti s’degjoj,dhe s’e mori vesh mikun.
  Dhe me lot i penduar e hodhi kamçikun,
  Dhe i tha:”S’e ka fajin kurrizi,po truri,
  Se lirin’ e sjell drita e mendjes,jo druri”NOLI

  Reply to this comment
 5. Altini May 11, 08:53

  Kush flet miku me i ngushte i vuchichit qe po vdes ta ndaj kosoven me ramen dhe batonin.
  Kush flet ky qe eshte nen presionin serb . Qe ja kan letrat gati me fakte serbet per kete , per ta derguar ne hage.

  Reply to this comment
 6. L.H May 11, 08:58

  VETEM IDJOTET NUK ARRIJNE TA KUPTOJNE SE SALI RAM BERISHA SI SUPERAGJENT NE SHERBIM TE TERE AGJENTUFRAVE KA PERDORUR KOSOVARET SI MISH PER TOP KUNDER SHQIPETAREVE DHE KA PERDORUR E SHFRYTEZUAR 2 ‘ARME'(Per te perçare e sunduar)

  -INJORANCEN!

  -FENE!

  v.o..Sa Kosovare kane hyre e kane dale n der kerto troje sa here u ka bere thirrje Berisha per te vrare shqipetare nga vitet ‘90,97,98-te!?
  Sa Kosobvareve perfshi atyre qe nuk dine shqip u jane dhene shtetesi shqipetare e mbi ç’fare kriteresh jane bere padrone te tokes se tjeterkujt perfshi hapesirave bregdetare nderkohe qe shqipetareve u jane dhene rruget e Botes pa kyhim e per te bere shtetesine ne vene te huaja u duhet te derdhin djerse e sua jep kush po nuk kanev plotesuar disa kushte e jo me pare se 10-15 vjet!!
  Kosovaret jane perdorur kunder shqipetareve nga agjenturat dhe kujslinget e agjentet e tyre ne pushtet…

  Reply to this comment
 7. FAZLLIQ-qires i familjes Berisha May 11, 13:44

  @’Sa shume budallej ka kjo toke’..!!!!!
  Ju shkerdhefte Kina Popullore ç’fare ju mban pragu i shtepise TY bashke me Thaçat,Ramat,Baton Haxhite por mbi te gjitha Sllobodankat ,Arxhidat,’Supermbresat’ e karacxhixh SALINE se L.H flet si SHQIPETAR per SHQIPERINE!

  Reply to this comment
 8. GJYQI I HAGES May 11, 13:55

  Ne gjyqin e Hages
  1.-Sali Karaxhixh si krrimoimnel qe rendojne dhjetra vepra penale bere ne emer te alla akbar si kreu i al Qaedes
  2.-Ilir Muti si kryehajdut ne emer te alla akbar..
  3.-Fatos Nano si lkryehajdut ne emer te alla akbar
  4.-Ish kryetare shteti pa shtet ,Berisha,Moisiu,Topi,Likja,Mejdani,Nishani
  5.-Ish tere kryeministra Berisha,Nano,Meta,Meksi,Pandeliu Fino,.Edvini dsi hajdute…
  6.-Ish kryetare gjykatash prokuroresh pa perjashtim…
  7.-Ish ministra financash e BODE-garde pa perjashtim
  8.-Ish governatore bankash e FullHane…
  9.-Ish pronare gazetash e televizionesh Frangaj Lesi Fevzinj Ballinj ylli Rkipra zheji zhele zhaba zhapike
  10.-Tere ishat e ketyre 30 vjet deri ne brezin e trete tu behen publike pasurite dhe te kalben neper QELITE..

  Reply to this comment
 9. Metushi September 13, 22:41

  Te kalojne ne site si Personalisht dhe me familjen:
  – Me famijet
  – Me gjithe ckane lidhje sepse lidhje pas lidhje pasurit jane te rregjistruara jo ne emeri e tyre per t’u humbur gjurmimit!

  Nga lart posht:

  1- Presidenta dhe Ish-presidenta 1990- 2019!
  Me gjithe stafin deri tek I fundit!

  Edhe roja eshte i Korruptuar duke u afruar pse hapen deren!

  2- Kryeparlamentar e ish parlamentare !
  Me Gjithe Antaresine e stafin si LEGJISLATIVI, me sherbetoret e brendeshem deri poshte tek te vegjelit
  Nga Heret…para 1990-es po u mundesua der- me 1990,
  por patjeter nga 1990- 2019!

  3- Kryeminister e ish Kryeministra
  E gjithe klasa si nje klik zhvatese Minnistra, Drejtora drejtorish qe cfare nuk kane bere mbi kete ved e kete popull duke e fukaradis sdo dite!
  te jesh buxhetor nuk mendesh ti perballosh jeteses me aq rroga qe jane…!
  Ketu per nje vite pune behen milalardera dhe roja tek dera! Si polic shteti si polic privat me te kompanive kocesionare!
  Ndaj te gjithe ne skanim, pa prejashtim, duke I permbledhur cdi institucion e digaster nga me I larti tek I vogli duke I zbardhur deri ku kane arritu kapitalet e tyre!

  4- Kryetar Partish dhe ish-at:
  Te majte Te qendres dhe te djathe, si dhe ato te kualiconeve qe m’varen si bajgat pas kepuce duke zhvatur pa ze si minjet ne vrima, apo krimbi ne dru pa u ndigju !
  Me gjitha te bemat e tyra zvarranitese me aferat e tyre!

  5- E gjithe Pushteti i Drejtesise :
  Gjykates e
  Prokurore…!

  Nga me i larti tek i vogli,- polici !

  Ku i kane vene keto kapitale deri ku I kane cuar e fshehur kapitale marramendese!!!

  5- Pushteti i Medjas
  Komplet vizive dhe e shkruar, sherbetore te politikes korruptive, te majte e te djathet!

  6- Guvernator dhe ish-at te Bankes Shqiperise!
  Nga ka shkuar e levruar paraj, valuta dhe pasuria e shtetit Kombetar Shqiptare!
  Ku jane e ku qarkullojne , ne emer te kujt flene duke I zbardhur ne gjeneze per tju kthyer shtetit si pasuri e te ardhura te Vendit!

  7- Te kalojne ne site ku jane e ku kane perfunduar , duke dhe kerkuar per ato qe nuk jane deklaruar pasurit e Vendit ton e Nen toksore dhe Mbitoksore!

  8- Po keshtu qeveritaret e Kosoves qe po flliqin vendein dhe “tymosur” e boten me eren qe u vjene…!
  Te futen ne site qe te gjithe se bashke me te ngrenat e tye konsumuarat si ne familje dhe per shkollimin e femijve
  …!

  E duke bere kete duke pergjegjesuar kedo dhe te gjitha te tepertat ti rikthehen shtetit!
  Duke u njohur si te ardhura per Shtetin forcohet Kombi, forcohet populli, dhe te njeh kushdo deomos e domosdo!
  Te kerkojne Ata e jo te kerkosh ku kete vend eshte lakmi per kedo!

  Rezurset qe ka vendi yne nuk i kane asnje ne bote:
  Me Toke e pasuri Nen e Mbi Toksore
  Me Uje e dete
  Me Klime
  Me Racen e paster Albane
  Me Aftesi kualiteti e kualifikimi te nivelit te kenaqeshem per aftesi thithese por qe ka nevoje drejtimi e administrimi!
  Te afte per Trimeri e Besnikeri
  …Etj!
  Me kete pasuri te gjetur Shqiptaret nuk mundin te gjejne punetore per ti sherbyer vendit!!!

  Nuk ka nevoje me paguar taksa per kaq njerez qe jane duke deklaruar se ky vend eshte afer te njellojte, apo me mire se

  Si behet Kjo?
  Byrja e Hetimit thone dhe SPAK, por nuk eshte thene per Vitin se kur…?!!!

  Edhe siguria duhet sepse po godet kapitalet
  Kapitali eshte dhimbeshem
  Keshtu qe duhet kushte vepruese sdigurie
  Me kete siguri Tregon dhe Shtetin kush Je!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*