11 mars 2018

March 11, 2018 02:00 Updated

11 mars 2018

March 11, 2018 02:00 Updated
Komento

3 Komente

 1. A.GRAMSH March 11, 09:57

  2018-TA?PAK DRITE!
  10 pyetje Prokurores se pergjitheshme te ‘Hajdareve’ ,’kinezit’ LU dhe kaçurelses Vllahutin!
  ————–
  Zagaret e dizinformacionit ne sherbim 28 vjet te krereve te krimit e korrupsionit para se te kerkojne perjashtimin nga ‘partija’ te lul bytheqirit se eshte gej se ben dashuri me ruset dhe se e ka gruan te ‘huaj’ pa pashaporte sKipetare dhe te ‘Dekorohet’ per vjedhjen qindra milioneshe e vrasjen e 21 Janarit duhet ti bejne Vetem 10 pyetje prokurores se pergjitheshme te ‘Hajdareve’ ‘katolikes’ shkodranes prej Puke qe ka zevendesu tere Lllallat,gjizat e ‘prostitutat e bulevardit si dhe ‘Jakomoneve’ LU dhe Vllahutin:

  1.-A ini te pergjegjshem e ndergjegjshem se ky vend e ky popull eshte 28 vjet pa shtet dhe vendin e ish shtetit e ka zevendesuar shteti islamik fondamentalist i kalifatit dhe sundojne 5 anarkite e Nolit ekonomike politike sociale fetare morale!?

  2.-A ini te pergjegjshem e te ndergjegjshem se ne kete vend mbizoterojne ne vend te 4 pushteteve e tere istitucioneve 128 BANDA te quajtura ‘parti’ qe vetem vjedhin hane dhe dhjesin mbi ‘koke palaret’ shqipetare dhe te gjithe pa perjashtim kane kryer disa vepra PENALE e jane te gjithe per ne BURG nga Berisha Basha nga Nano tek Edvini nga Likja tek Mona nga Gjinushi tek Milo nga dule tek Medija….Me se jetojne!?

  3.-A ini te pergjegjshem e te ndergjegjshem se shkaterrimi i bazes ekonomike te ish shtetit shqipetar eshte bere nepermjet dhjetra veprash penale nga tere ish kryetare shteti,kryeministra ,ministra financash governatore bankash e nuk behet asnjelloj trasparence 28 vjet!?

  4.-A ini te pergjegjshem e te ndergjegjshem se ne kete vend 28 vjet nuk ka asnje pushtet te pa varur por te kater pushtetet perfshi ‘informacionin’ jane te bashkuar e ne unitet me KRIMIN e KORRUPSIONIN perfshi dhe ISTITUCIONIN e PROKURORISE qe eshte i lidhur me zinxhire nga politika dhe se nepermjet ‘KREDIVE TE BUTA’ deri per te blere edhe PREZERVATIVE jane bere MILIONERE dhe avokate 28 vjet te KRIMIT!

  5.-A ini te pergjegjshem e te ndergjegjshem qe ne tere praktikat korruptive e antishqipetare te shitjes se pasurive te fantazmave ‘biznese’,’Affere’,’Monopole’,konçensione’ me pasoja TRAGJIKE:Shpronesimin e shqipetareve jane kryer qindra VEPRA-PENALE qe kerkojne denime KAPITALE !

  6.-A ini te pergjegjshem e te ndergjegjshem se ne kete vend 28 vjet nuk eshte folur KURRE per ekonomi e politika apo reforma ekonomike per BUKEN po eshte bere vetem POLITIKE dhe ‘lufte’ kunder mullinjve me ere te kAmunizmit me qelim DROGIMIN e popullit dhe VJEDHJEN e tere pasurise KOMBETARE!

  7.-A ini te pergjegjshem e te ndergjegjshem se ne mungese te demokracise ,mungeses se shtetit ka munguar komplet statistikat dhe trasparenca per te mbuluar MEGA HAJDUTERINE ne financimet e 128 bandave parti financimet e parlamentit antishqipetar te sistemit te çdrejtesise kamikazeve te informacionit si dhe MILIARDAVE te femijeve shqipetare per te BLERE pushtetin e perjetshem nepermjet LOBIZMIT te kaubojsave te SHBA-ve dhe BE-se se HALESE!
  Sa ‘ambasadore’ misionere e te derguar ne kete vend ku ka me shume te huaj se shqipetare jane te BLERE e ne konflikt interesi qe perbejne VEPRA-PENALE!

  8.-A ini te pergjegjshem e te ndergjegjshem se pse 28 vjet ketu nuk flitet per BUKE e per UJE ne vendin me te varfer te Ballkanit por per ‘INVESTIME’ per ‘Autostrada’,çarje malesh ngritje buste e keshtjella ne rere!Sepse tek autostradat jane MILIARDAT per te vjedhur bashke me te HUAJT perfshi FMN dhe BB ndersa per te shpene UJE ne bregdet ku u thahet buza ‘turisteve’ e femijeve qe notojne ne MUT nuk mund te investohet se nuk te lene ‘MONOPOLET qe e kane kapur per KOQESH tere kete ‘politike’ krriminale antishqipetare dhe UJI per te pire importohet nga Saharaja dhe uji KRISTAL i maleve shqipetare derdhet ne det!

  9.-A ini te pergjegjshem e te ndergjegjshem se me te ashtuquajturen ‘Reforma ne drejtesi’ dhe VETTING po mashtroni per te mijten here shqipetaret duke mos GODIDUR krimin e korrupsionin ne 100 perqind te kesaj politike te inkriminuar e ne tere 4 pushtetet e antishtetit nga ‘presidenti’ simbol i korrupsionit po beheni jo vetem pjese e KRIMIT por po viheni ne DYSHIM se ini jo vetem ne konflikt te rende interesash o BASHKEPUNETORE 28 vjet ne mijera vepra penale me pasoja shkaterrimin e bazes ekonomike te ish shtetit shqipetar ,vjedhjes se pasurive kombetare shperberjen e nje vendi arratisjen e nje populli!

  10.-A ini te pergjegjshem e ndergjegjshem se ‘Rilindje shtetit’ behet me REFORMA dhe reformat i pergatisin QEVERRITE qe tek ne nuk egzistojne dhe i miratojne PARLAMENTI ku 28 vjet nuk perfaqeson popullin shqipetar por KRIMIN e KORRUPSIONIN dhe zbatohen keto reforma nga te 4 pushtetet dhe istitucionet e kujt shteti kur tere keto istitucione jane te mberthyera nga NEPOTIZMI dhe KLIENTALIZMI shtazarak e INJORANT-KRRIMINAL qe skane te bejne fare me parimet as te demokracise e as te ‘ekonomise se tregut:Meritokraci-Barazi mundesish-Konkurece!?

  P.S perrallat me ‘DROGE’ pas 28 vjetesh e se fundi me ‘armiq’ e me ‘gogole’ kAmuniste e Ruse tregojne se ‘Tavarish’ VETTING-u var pa lindur akoma dhe tere ish pushteti gjyqesor i gjin gjonave e llallave vazhdon te paguhet paralelisht me istitucionet e vetingut duke vrare gjithditen shqipetare ne vend te mizave!
  TE MOS ARRESTOSH NE FLAGRANCE KRERET E KESAJ POLITIKE QE JANE OBJEK I QINDRA VEPRAVE PENALE,TE MOS HAPESH URGJENT PROÇESIN E GERDECIT,21 JANARIT DHE SHPRONESIMIT te SHQIPETAREVE nen moton ‘Shqipnija nje Euro’ per ben KRIM ne radhe te pare nga LLALLAT dhe ‘Hajdaret’ e prokurorise!
  SHBA-te e BE-ja para se te na trembin me gogolin rus duhet tu kerkojne e investigojne tere misionaret e tyre ne kete vend ne sherbim te kujt kane qene e per ke kane punuar se per shqipetaret JO!
  TE SEKUESTROHEN TE 128 ZYRAT E KREREVE KRRIMINELE TE 128 BANDAVE TE QUAJTURA PARTI DHE TE THIRREN 128 KRYEBANDITET MILO E MEDI E TE DEKLAROJNE PASURITE E HAJDUTERITE!
  Te rihapet proçesi me ‘ze e figure’ i like florise qe e mbilli kalif Salija(burri i shtetit te Arvi zuse) me kodin mafjoz nje dite para gjykimit:
  ‘Vera ish shume e mire

  Reply to this comment
 2. L.H March 11, 10:22

  DITA!Qente ,sa do te mire te jene perfshi dhe ata te droges kur plaken humbin nuhatjen.Kjo per fatin e keq po ndodh edhe me ndonje gazetar nga te paktit qe kini patur e kini ju si puna e te ku ndodhurit Islami ‘gjermOn prej kosove’!
  Problemi kryesor nuk duhet te jete shtetesija ‘ruse’ e ‘investimit’ por trasparenca e KORRUPSIONI 28 vjet nga keto ane !
  Problem nuk mund te jete ‘rusi’ por ‘rruga e kombit’ nuk duhet te jete ‘rusi’ por 21 Janari nuk duhet te jete rusi po Salija,nuk duhet te jete rusi por Medija nuk duhet te jete rusi po like florija qe eshte ne krye te shtetit me bekimin e Edvinit si simbol i korrupsionit e krimit!

  Dita!Pse ‘çuditeni’ pse agjenturat ruse jane ulur kembekryq ne kete vend e ndonje idjot gazetar thote ‘famekeqja’ KGB e nuk thoni nje fjale per lidhjen islamike dhe restaurimin e xhihadit ne shtetin e kalifatit Bathore te investuar nga Arabija Saudite ku shkoi per te marre avds kryeidjoti antishqipetar Nishani ne MEKE!
  Dita!A e dini ju qe ne Italine ish fashiste pas luftes se dyte boterore ne qeverrine e perbashket kush ish minister i drejtesise:Anetari i kominternit te internacionales komuniste shoku e miku i Antonio Gramshit Palmiro Toliati!
  Dita!A e dini ju qe nje jave me pare nje nga Fituesit e zgjedhjeve ne itali eshte Lega dhe kryetari i saj Salvini pretendon per kryeminister i se djathtes dhe kohe me pare para zgjedhjeve edhe si ekstremist i djathte shkoi per vizite ne Rusi e takoi Putin!
  Dita!A e dini ju qe 10 vjet me pare me rastin e datlindjes partija komuniste Ruse i kerkoj krereve te kishes ortodokse ta shpallnin Stalinin SHENJT!?
  Ju si nga te paktat te perditeshme qe jepni informacion duhet te shpreheni lirisht e jo me gjuhen e fevzinjve qe eshte gjuhe e krimit e injorances .Me problemin ‘Basha’ ju jo vetem po politizoni problemin e beheni njekohesisht pa dashur avokat i bashes qe duhet meret ne pyetje per te tjera gjera e vepera penale!Tragjedija ketu eshte informacioni qe i bije samarit e jo gomarit,bashes e jo Salise,Medise e like florise e tere patozave topalleve e mul nokave te sherbim te serbise e biberajve te ameriqise……

  Reply to this comment
 3. jetimet e 21 Janarit March 11, 12:06

  Kaq meritojme,skemi pare gje akoma qe pasi po na perdhunojne 28 vjet nenat motrat grate vajzat femijet do vije dita kur tu themi pse nuk na i perdhunoni se skemi me se te jetojme!
  Nje popull qe harron te shkuaren bashke me heronjte e kerkon e nuk jeton dot pa heronj te rinj nuk kurre te ardhme!
  Nje popull lejoi ti çvarrosnin e hidhnin ne plehera heronjte e luftes e te punes bashke me heroin kombetar e 28 vjet ka per heronj zogollin biberajn saline mul noken nanon edvinin,bashen blushat e tere pandelinj bythkat hajdutet liket e karabushat kaqe meriton….PLEHERA!SKLLEVER BIJ SKLLEVERISH QE U PERDHUNON TEMRAT E FAMILJES 28 VJET KALI I XENIT DHE JU SHIKONI NGA QIELLI FISHEKZJARRET E ARMINES!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*