11 prill 2019

April 11, 2019 01:00 Updated

11 prill 2019

April 11, 2019 01:00 Updated
Komento

9 Komente

 1. A.GRAMSH April 11, 08:59

  ”CENOHET SIGURIJA KOMBËTARE’! E KINËS?

  ‘Kur s’je i zoti te dhjesin te tjeret,kur je i dhjere mos fole’!
  ———————
  Ne vend te paraDhenjes
  ‘Presidenti’ i ‘koke palareve ne kalifatin e Bathores Dje pas 24 oresh qe nje grup terrorist i ISIS qe ka pushtuar 30 vjet kete vend pa shtet,deklaroise:
  ”Grabitja e 10 Milion Eurove perben cenim serjoz te sigurise kombetare”!?

  ‘Kombi’ dhe ‘shteti’ i kujt i Kines!?
  —————————-
  Tragjedija e tragjedive nuk eshte qe ky vend e ky popull ka 30 vjet qe perjeton ‘permbytjen biblike’ e ka ngelur neper Bote si ‘mize pa koke’ shume me keq se dikur izraelitet ne shkretetire por nuk ka ASNJE lloj drite ne horizont qe te na riktheje Besimin e ‘vrare’ dhe SHPRESEN qe po na vdes!
  Per ke ‘komb’ e per ke ‘shtet’ flasin keta te MARRE qe jo vetem jane 30 vjet varrmihesit e shtetit e te kombit por nuk a rrijne jo vetem te VRASIN veten ne mos si shenje pendese te pakten nga FRIKA por vazhdojne e sundojne duke u ruajtur dhe nga nga e ashjtuquajtura ‘polici shteti’ e ‘Garde republike’ si personalitete e ‘burra shteti’ apo ‘yje ne ngjitje’ per te vetemen ‘merite’ se jane te inkriminuar deri ne Gryke!

  Si mund te quhet ‘Cenim i sigurise kombetare’ nje veprim terrorist i ISIS kur edhe gomaret e dine perfshi Zagaret bashke me Bushatet lesat e Fevzine se ky vend e ky popull ka 30 vjet pa shtet e as qe diskutohet ‘komb’ sepse koncepti shtet te pakten perfshin 3 ELEMENTE apo shtylla mbi te cilet ngrihet:
  -Teresija teritoriale
  -Pasurite kombetare
  -Populli!?
  Tek ne te treja keto ‘shtylla’ jane zhdukur ne drejtim te pa ditur dhe per 30 vjet edhe TERESIJA TERITORIALE kontrollohet dhe eshte prone e te huajve dhe kujslingeve antishqipetare Toka-Deti-Ajri edhe PASURIJA kombetare mbi e nen tokesore e tundeshme dhe e pa tundeshme eshte arratisur bashke me kapitalet strategjike si asnje vend i Botes dhe SOVRANI POPULL 30 vjet pa SOVRANITET deleguar 128 bandave te ISIS parti na ka lene shendene bashke me brezat qe do vine -RININE!

  Mire qe ky mender ‘president’ nuk e ka as burrerine e as shqipetarizmen te vrase vehten si ‘njeriu’ ndoshta i vetem nder 3 milion shqipetare qe nuk mund te perfaqesoje ‘UNITETIN’ e nje populli bere kashte e koqe por SIMBOLIN e korrupsionit me ZE dhe FIGURE,te VRASE vehten po si nuk ka rreth tij njerez te afert ta keshillojne qe te zhduket nje ore e me pare nga ajo gfodine KRIMI e quajtur ‘presidence’ ku çdo vit shqipetaret pa BUKE per 30 vjet paguajne mbi 200 MILION per te ushqyer simbolet e antishtetit apo Nishane te inkriminuar deri ne gryke si zjarr venes te Shqiperise!?

  Si mund te arrijne ‘qenje’ te tilla qe as mund te quhen njerezore,te flasin per ‘cenim sigurije’ kur ketu çdo gje perfshi edhe GRATE dhe femijet nuk jane me ‘prone’ e shqipetareve por skllever me KONÇENSION qe perdhunohen neper Bote qe te jetojne parajsen kreret e xhihadit me ne krye kalif Saline dhe mulla Omar apo Like Florine!

  Cenim i sigurise kombetare!?
  Eshte bere 30 vjet qe tere baza ekonomike e shtetit bashke me shtetin u be shkrumb e hi sipas motos se ‘Terapise se shokut!!

  Eshte bere tridhjet vjet me pare kur bashke me bazen ekonomike u shkaterrua gjithe infrastruktura e ish shtetit bashke me tere sistemin ekonomik financiar e bankar dhe pasurija kombetare u konvertua ne FLORI dhe perfundoj JASHTE depozituar ne emer te KRRIMINELEVE me imunitet!

  Cenimi i sigurise kur bashke me shkaterrimin e pasurise kombetare u shkaterruan dhe tere strukturat e ish shtetit sigurija policija USHTERIJA dhe komplet REZERVAT e llogjistika armatim municion vesh mbathje e Rezerva USHQIMORE konvertuar ne FLORI per kreret e xhihadit kalifin Sali e Like Flori ..

  Cenimi i sigurise kombetare u be 30 vjet kur bashke me sigurine ushtrine u shkaterrua nga themelet shteti bashke me 4 Pushtetet e tere istitucionet dhe ne krye te te gjithe istitucioneve erdhen e uvendosen PUSHTUESIT-KOLONIZATORET-XHIHADISTE te ISIS!

  Per ke ‘cenim sigurije kombetare’ flet ky ish i PANDEHUR per HAJDUTERI me emer arti Like Flori kur nuk ka ngelur IDJOT ne kete vend te quajtur dikur Shqiperi qe nuk e di qe tere istitucionet ekonomike politike financiare e bankare jane kontrolluar nga te HUAJIT dhe ne krye te tyre ka qebne nje xhihadist i ISIS perfshi dhe ne KLS-Keshillin Larte-Sigurise nje fantazem ekstraterrest me emerin DAMIR FAZLLIQ!?

  Bir Selman e nenes ke te Q.. me pare!?
  Kur nje ‘president’ i inkriminuar deri ne gryke vazhdon e perdhunon ‘koke palaret’ edhe te vdekur çfare mund te flitet per te tjeret duke filluar nga nje mender kryeminister qe flet per ‘shtet’ kur akoma kujton se shteti eshte qeverrija partija Salija…??
  Ç’fare mund te flasesh per nje minister te brendshem apo drejtor policije qe interesohen me shume te harxhojne forca per rrethimin me tel me gjemba te nje parlamenti antishqipetar e nje kryeministrije kthyer ne qender alevamenti breshkash se sa te ruajne te vetemin aeropport e me nje IDJOTESI qe tremb edhe gomaret thone qe kjo eshte ne ‘pronesi’ te KINEZEVE sikur aeroporti te ish AMBASADE e Kines dhe ‘Nene Tereza’ gruaja e Shokut MAO!

  Si mund te flasesh pastaj per sharabajka te tjera apo ‘ministre’ si puna e nje Balluku qe thote se ‘Kesaj radhe shteti do nderhyje’ nderkohe qe kjo tarallaçke nje jave me pare deklaronte nga Gjirizi i Lalesit se me kolektore MODERNE si ne asnje vend te rajonit do sistemionin MUTRAT e krereve te xhihadit qe jetojne parajsen si kalif Salija tere PATOZET e dizinformacionit e Like florija me 10 MILION euro e per 30 vjety nuk jane harxhuar 10 MILION per sistemin e SINJALIZIMIT e te ‘ALARMIT’ ne te vetemin aeroport qe ne tere vendet e botes konsiderohen ‘Obnjekte strategjike te rendesise se veçante’!!!!!!???

  P.S–Mire qe vjedhjen e 10 milioneve e konsideron cenim te sigurise kombetare ‘likja’ si komandant i ushterise se vdekur te keshillit te sigurise se Fazlliq e Nue kalajve dhe si krye,ar i keshillit te drejtesise se hajduterise,,por pyetja qe bejne 99 perqind e shqipetareve eshte:

  Po sikur nje dit Djele nji dit’ zemoni rreth ores 3 pas mes nate ‘fqinjet’ si per shaka te provokojne nje AGRESION dhe te fillojne nda aty ku fillohet zakonisht:Bombardimi i Aeroportit ‘Gonxhe Bojaxhiu’..si do e konsideroje e çfar do beje Like Floriuy! ZHDUKUNI!!

  Reply to this comment
 2. A.GRAMSH April 11, 09:18

  ”CENOHET SIGURIJA KOMBËTARE’! E KINËS?

  ‘Kur s’je i zoti te dhjesin te tjeret,kur je i dhjere mos fole’!
  ———————
  Ne vend te paraDhenjes
  ‘Presidenti’ i ‘koke palareve ne kalifatin e Bathores Dje pas 24 oresh qe nje grup terrorist i ISIS qe ka pushtuar 30 vjet kete vend pa shtet,deklaroi se:
  ”Grabitja e 10 Milion Eurove perben cenim serjoz te sigurise kombetare”!?

  ‘Kombi’ dhe ‘shteti’ i kujt i Kines!?
  —————————-
  Tragjedija e tragjedive nuk eshte qe ky vend e ky popull ka 30 vjet qe perjeton ‘permbytjen biblike’ e ka ngelur neper Bote si ‘mize pa koke’ shume me keq se dikur izraelitet ne shkretetire por nuk ka ASNJE lloj drite ne horizont qe te na riktheje Besimin e ‘vrare’ dhe SHPRESEN qe po na vdes!
  Per ke ‘komb’ e per ke ‘shtet’ flasin keta te MARRE qe jo vetem jane 30 vjet varrmihesit e shtetit e te kombit por nuk a rrijne jo vetem te VRASIN veten ne mos si shenje pendese te pakten nga FRIKA por vazhdojne e sundojne duke u ruajtur dhe nga nga e ashjtuquajtura ‘polici shteti’ e ‘Garde republike’ si personalitete e ‘burra shteti’ apo ‘yje ne ngjitje’ per te vetemen ‘merite’ se jane te inkriminuar deri ne Gryke!?

  Si mund te quhet ‘Cenim i sigurise kombetare’ nje veprim terrorist i ISIS kur edhe gomaret e dine perfshi Zagaret bashke me Bushatet lesat e Fevzine se ky vend e ky popull ka 30 vjet pa shtet e as qe diskutohet ‘komb’ sepse koncepti shtet te pakten perfshin 3 ELEMENTE apo shtylla mbi te cilet ngrihet:
  -Teresija teritoriale
  -Pasurite kombetare
  -Populli!?
  Tek ne te treja keto ‘shtylla’ jane zhdukur ne drejtim te pa ditur dhe per 30 vjet edhe TERESIJA TERITORIALE kontrollohet dhe eshte prone e te huajve dhe kujslingeve antishqipetare Toka-Deti-Ajri edhe PASURIJA kombetare mbi e nen tokesore e tundeshme dhe e pa tundeshme eshte arratisur bashke me kapitalet strategjike si asnje vend i Botes dhe SOVRANI POPULL 30 vjet pa SOVRANITET deleguar 128 bandave te ISIS parti na ka lene shendene bashke me brezat qe do vine -RININE!

  Mire qe ky mender ‘president’ nuk e ka as burrerine e as shqipetarizmen te vrase vehten si ‘njeriu’ ndoshta i vetem nder 3 milion shqipetare qe nuk mund te perfaqesoje ‘UNITETIN’ e nje populli bere kashte e koqe por SIMBOLIN e korrupsionit me ZE dhe FIGURE,te VRASE vehten po si nuk ka rreth tij njerez te afert ta keshillojne qe te zhduket nje ore e me pare nga ajo gfodine KRIMI e quajtur ‘presidence’ ku çdo vit shqipetaret pa BUKE per 30 vjet paguajne mbi 200 MILION per te ushqyer simbolet e antishtetit apo Nishane te inkriminuar deri ne gryke si zjarr venes te Shqiperise!?

  Si mund te arrijne ‘qenje’ te tilla qe as mund te quhen njerezore,te flasin per ‘cenim sigurije’ kur ketu çdo gje perfshi edhe GRATE dhe femijet nuk jane me ‘prone’ e shqipetareve por skllever me KONÇENSION qe perdhunohen neper Bote qe te jetojne parajsen kreret e xhihadit me ne krye kalif Saline dhe mulla Omar apo Like Florine!

  Cenim i sigurise kombetare!?
  Eshte bere 30 vjet qe tere baza ekonomike e shtetit bashke me shtetin u be shkrumb e hi sipas motos se ‘Terapise se shokut!!

  Eshte bere tridhjet vjet me pare kur bashke me bazen ekonomike u shkaterrua gjithe infrastruktura e ish shtetit bashke me tere sistemin ekonomik financiar e bankar dhe pasurija kombetare u konvertua ne FLORI dhe perfundoj JASHTE depozituar ne emer te KRRIMINELEVE me imunitet!

  Cenimi i sigurise kur bashke me shkaterrimin e pasurise kombetare u shkaterruan dhe tere strukturat e ish shtetit sigurija policija USHTERIJA dhe komplet REZERVAT e llogjistika armatim municion vesh mbathje e Rezerva USHQIMORE konvertuar ne FLORI per kreret e xhihadit kalifin Sali e Like Flori ..

  Cenimi i sigurise kombetare u be 30 vjet kur bashke me sigurine ushtrine u shkaterrua nga themelet shteti bashke me 4 Pushtetet e tere istitucionet dhe ne krye te te gjithe istitucioneve erdhen e u vendosen PUSHTUESIT-KOLONIZATORET-XHIHADISTE te ISIS!

  Per ke ‘cenim sigurije kombetare’ flet ky ish i PANDEHUR per HAJDUTERI me emer arti Like Flori kur nuk ka ngelur IDJOT ne kete vend te quajtur dikur Shqiperi qe nuk e di qe tere istitucionet ekonomike politike financiare e bankare jane kontrolluar nga te HUAJIT dhe ne krye te tyre ka qene nje xhihadist i ISIS perfshi dhe ne KLS-Keshillin Larte-Sigurise nje fantazem ekstraterrest me emerin DAMIR FAZLLIQ!?

  Bir Selman e nenes ke te Q.. me pare!?
  ———-
  Kur nje ‘president’ i inkriminuar deri ne gryke vazhdon e perdhunon ‘koke palaret’ edhe te vdekur çfare mund te flitet per te tjeret duke filluar nga nje mender kryeminister qe flet per ‘shtet’ kur akoma kujton se shteti eshte qeverrija partija Salija…??
  Ç’fare mund te flasesh per nje minister te brendshem apo drejtor policije qe interesohen me shume te harxhojne forca per rrethimin me tel me gjemba te nje parlamenti antishqipetar e nje kryeministrije kthyer ne qender alevamenti breshkash se sa te ruajne te vetemin aeropport e me nje IDJOTESI qe tremb edhe gomaret KUR thone qe ”Kjo eshte ne ‘pronesi’ te KINEZEVE” sikur aeroporti te ish AMBASADE e Kines dhe ‘Nene Tereza’ gruaja e Shokut MAO!

  Si mund te flasesh pastaj per sharabajka te tjera apo ‘ministre’ si puna e nje Balluku qe thote se ‘Kesaj radhe shteti do nderhyje’ nderkohe qe kjo tarallaçke nje jave me pare deklaronte nga Gjirizi i Lalesit se me kolektore MODERNE si ne asnje vend te rajonit do sistemionin MUTRAT e krereve te xhihadit qe jetojne parajsen si kalif Salija tere PATOZET e dizinformacionit e Like florija me 10 MILION euro e per 30 vjet nuk jane harxhuar 10 MILION per sistemin e SINJALIZIMIT e te ‘ALARMIT’ ne te vetemin aeroport qe ne tere vendet e botes konsiderohen ‘Obnjekte strategjike te rendesise se veçante’!!!!!!???

  P.S–Mire qe vjedhjen e 10 milioneve e konsideron cenim te sigurise kombetare ‘likja’ si komandant i ushterise se vdekur te keshillit te sigurise se Fazlliq e Nue kalajve dhe si krye,ar i keshillit te drejtesise se hajduterise,,por pyetja qe bejne 99 perqind e shqipetareve eshte:

  -Po sikur nje dit Djele nji dit’ zemoni rreth ores 3 pas mes nate ‘fqinjet’ si per shaka te provokojne nje AGRESION dhe te fillojne nda aty ku fillohet zakonisht:Bombardimi i Aeroportit ‘Gonxhe Bojaxhiu’..si do e konsideroje e çfar do beje Like Floriu! ZHDUKUNI!!

  Reply to this comment
 3. lexues i dites April 11, 10:01

  I madh si gjihmon e me nje sarkazem vdekje prurese por ajo shprehja qe keta aeroportin e konsiderojne si ambasade kineze dhe Gonxhe Bojaxhiun si ish gruan e shokut Mao,je i pa arritshem!Bravo!

  Reply to this comment
 4. NOLI April 11, 13:25

  ”Tradhetar,ti na nxive,na le pa atedhe,
  Ti na çthure,na çkule,na çduke çdo fe,
  Varferi,poshtersi,roberi ti na dhe
  Derbeder,ujk e dertr,Hosana Baraba!
  ….
  O i çgryer, i zhyer,i vyer per hu,
  Turp-e-ndot-Kundermonjes te kerrusen mbi gju
  Dallkauket,kopuket e turmat pa tru
  Zemer-krund-e-gerdhu,Hosana ,Baraba!

  Reply to this comment
 5. Majko April 11, 13:33

  E vetemja shprese Pandeliu
  Qe koqet ja ka hequr Saliu
  Qe nuk shikon bishtin nga mbas
  por thote:’Mbameni se veten do vras’

  Reply to this comment
 6. GJYQI I HAGES April 11, 15:52

  EDHE AMBASADAT E HUAJA EDHE PSE KONSIDEROHET TOKE E HUAJ RUHEN NGA FORCAT E POLICISE E SHTETIUT KU JANE DISLLOKUAR….

  Reply to this comment
 7. FAZLLIQ-qires i familjes Berisha April 11, 17:55

  Te keqen e Lenka Çukos qe dinte edhe te mbillte dhe te prashiste dhe te vilte….
  Ngha shoqet5 Lenka tek Loqet shenka ,grida Duma mona gryke òizmeje e Suma…….

  Reply to this comment
 8. jetimet e 21 Janarit April 11, 17:59

  NUK JANE VETEM TE INKRIMINUAR POR EDHE IDJOTE E JO VETEM META POR EDHE KESHILLTARET…..
  Kur nje palo president arrin e thote:”Se vjedhjua ne aeroport me te drejte perben akt te rende dhe eshte cenuar sigurija kombetare’1dhe po ky idjot thote qe dergimi i ushterise eshte antikushtetues eshte per tju bere trajtim sanitar i detyruar !!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 9. mirel April 11, 19:05

  Hahaha, kjo foto e kopertines eshte shume e gjetur

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin