11 qershor 2019

June 11, 2019 01:56 Updated

11 qershor 2019

June 11, 2019 01:56 Updated
Komento

7 Komente

 1. A.GRAMSH June 11, 11:12

  EDHE KRIPEN E IMPORTOJME,KRRIMINELET FLASIN PER KORE4NE E VERIUT!
  ”Shpesh njeriu ndihet me i sigurt ne burg se sa jashte’F.Kafka
  —————–
  Ne vend te paraDhenjes
  Shprehjet ,dale nga goja e disa shqipetareve te mençur per te mos perdurur ‘te medhenj’ si Fishta Konica e tjere:’Le ta marre vesh Bota mbare se pader Gjergj Fishta nuk asht me shqiptare’,’Shqiperi te befsha mune nuk arrita te te njoh kurre’ apo ‘Ai vend nuk behet’ ,apo ‘Shqiptaret te keqen e kane nga shqipetaret’ e swhume e shume te tjera,nese deri dje disa i kane share disa pergojuar sot mbas 30 vjet Roberi shumica e shqipetareve per tere keto thenje arrin ne ‘ìKonsensus’!

  Shqipetaret te burgosur krriminelet te Lire!
  ————–
  ”Nuk ka LIRI pa liri ekonomike o sKipetare!Krriminelet qe jetojne parajsen ushqejne popullin me Mut dhe ‘politike’!
  Nuk mund te kete LIRI nje popull sa nje fshat kur me gjithe tere kete pasuri mbi e nentokesore qe kish ka 30 vjet qe nuk arrin te ÇLIROHET nga ANKTHI se nuk siguron dot nevojat per te mbijetuar e dhene femijeve 3 here BUKE ne dite!Krriminelet ,tru shpelaqre xhihadiste e antishqipetare mbi te cilet rendojne dhjetra vepra penale flasin per ‘Rrotacion rrotash’ e popullin e ushqejne me mut dhe ‘politike’!?

  Vetem krriminelet trushpelaret xhihadistet dhe ‘Tifozet’ e Turmave kamikaze ndjekin akoma nga mbrapa kreret e xhihadit ne krye te 128 bandave ‘parti’ kur ky vend per ‘merite’ te ketyre KRRIMINELAVE ka ngelur pa shtet pa Ekonomi pa BUKE e pa pune pa asnje te ardhme me shqiperi!

  Vetem ‘Hajdaret’ qe kane zevendesuar shqipetaret,tifozet qe kane zevendesuar zgjedhesit dhe IMAMET qe ne kete vend kane zevendesuar INTELEKTUALET vazhdojne e ndjekin akoma nga pas keta KRRIMINELE me emerat SALI-MEDI-LIKE FLORI dhe ca KARABUSHE apo KOQE kurbaqn Basha apo EDVIN qe si idjot jo vetem nuk e ka idene e konceptit shtet e qeverrisjes por ka ngelur ne vitet ’90 e tregon barcaqleta me komuni9ste si nastradin!?

  Kush eshte me i LIRE populli korean qe ka shtet ,ka ekonomi,,ka PRONE dhe PUNE dhe ka mundesi tu jape BUKE femijeve 3 here ne deite apo POPULLI :’Trim’,’Heroik’,’Punetor’,’Patriot’ qe ka 30 vjet qe jeton mjerimin Migjenian:
  ”Prane detit i pa lare ,prane dijes i pa nxene e prane sofres i pa ngrene’!?
  Krye psikopati Edvin!
  Kush eshte me i LIRE si popuj ato te lindjes se Larget me ne krye Kinen ‘kAmuniste’ perfshi dhe koreanet e veriut ekonomite e te cilave po pushtojne gjithe Boten apo ‘populli shqipetar’ qe derdhi GJAK dhe DJERSE dhe tani ka ngelur ‘Pa nam e nishan’ per meriten tuaj si KRRIMINELE e t6rushpelare qe vrisni dhe vidhni nje popull 30 vjet ne emer vte ‘Alla akbar”!

  Kryepsikopati Edvin!
  Kur flet ne gjendje deliri per ‘kAmunizem’ per ‘sistem kAmunist’ kur je t6hjesht nje analfabet trushpelare ,pupulist provincial me thonj te pa prere a arrin ta maresh vesh se nese kreret e xhihadit Kalif Salija,Medija dhe Like Florija do denohen me disa burgime te perjeteshme por edhe ti si ’14 vjeç dhenderr’ apo si Gjinua bashke me Marigo Lulushen nuk do ti beni be ‘matrapaslliqet’ e ‘xhambaslliqet’ ne kurris te femijeve shqipetare ne krevate ORGJISH naten neper hotelet e lluksit por ne qelite e burgut ku ti njgrini sapunin njeri tjetrit!

  Karagjozi Edvin!
  Kur flet per kAmunizem e korene e Veriut alabaket trushpelare qe ke per rreth perfshi SpiroPordha e Pandelinju a ju shkon nder mend se para Gjyqit te POPULLIT ne emer te POPULLIT ne bangen e te akuzuarve do te pyeteni:

  1.-Sa mijera MILIARDE lloogaritet tere pasurija kombetare e ish Shqiperise dhe popullit shqipetar dhe vku perfundoi!?Jo e Korese dhe koreaneve!

  2.-Kush lloj ‘sistemi ekonomik’ u restaurua ne kete vend pa swhtet pa ligje pa pasuri kufij e siguri e mbi te gjitha pa popull e kush mban pergjegjesi MORALE dhe PENALE!?Jo Koreja e veriut dhe koreanet!

  3.-Si e ka emerin ‘sistemi politik’ ne nje vend pa shtet pa ligje pa ekonomi pa kufij e siguri me 13 MILIARD borxh nga kreret e krimit socialSSaliste salisjane e metiste e kush do denohen me burgime te perjeteshme!Jo koreanet e korese se veriut!

  4.-Sa ka ngelur numuri i popullsise se ketiju vfend sipas grup moshave ,.sa mijera femije jane zhdukur ne 30 vjet sa mijera femije jane vrare e therur per organe ne 30 vjet,sa femije lypin neper bote e kerkojne azil si te ‘abandonuar’ e sa femije e te rinj shqipetare jashte kufijve te vendlindjes zevendesuar me muxhahedine hajdare trushpelare e ‘kosovare’ nuk dine as SHKRIM e as KENDIM-SHQIP por edhe betimin edhe sherbimin ushtarak e bejne ne gjuhe te huaj!?Nuk do jene udheheqesit ‘kAmuniste’ koreane qe do shkojne ne GIOTINE per krimet qe i jane bere ketij populli por do jesh edhe ti bashke me kurban Bashen kur koka tu shkoje ne GIOTINE Likes -Medine-Kalif SAQLINE

  5.-Mos u habit Edvin qe ne gjyqin e Hages nje dite prokurori apo ndonje gjyqtar te jete Koreano Verior e vtu vertetoje se KRIMET qe kini bere JU keto 30 vjet ndaj ketij POPULLI as qe mund te krahesohen me ‘kufizimin’ e lirive e te drejtave te popullit te Korese se Veriut!?
  Ne asnje vend te Botes perfshi edhe te ‘Botes se trete’ pse jo dhe 68 shteteve te Afrikes asnje lloj klike Xhihadisto-faswhiste nuk jane bere kaqe KRIME sa tek ne ne keto 30 vjet ku njue POPULL i tere eshte SHPRONESUAR vjedhur gjitheçka e lene mes 4 rrugeve pa shtet pa pasuri pa Atedhe pa te ARDHME!

  Populli i Korese se Veriut nuk ushqehet me BUKE me miell kafshesh qe IMPORTOJME nga krushka Serbi me 11 miliard Euro VALUTE borxh!
  Populli i Korese se Veriut,nuk PI uje te IMPORTUAR me vaqlute BORXH nga Saharaja nepermjet ‘monopoleve’ ne formen e MUTIT te holluar(jane bere analizat po nuk ta ka thene SpiroPali as Pandi)!
  Populli i korese cse Veriut nuk USHQEHET ME mish KAFSHESH TE NGORDHURA E TE KALBUR TE importuar nga Brazili me VALUTE-BORXH!

  Koreja e Veriut nuk eshte as han me dey porta e as BORDELLO si e kthyet bju ish Shqiperine vdhe nga ‘Qaf Morina’ bashke me xhihadin agjente zagare UDBashe Lamashe krriminele Beogradas,Bibere,Bato e Berate hajdare e ‘Kosovare’ krriminele Hamit Matjane e Tradhetare ,arkivole Mith’at bej e GOMARE….
  po IMPORTOJME me VALUTE edhe KRIPEN e detit nga SERBIJA dhe MAQEDONIJA qe nuk kane pare me sy DET ..O Edvin:VAJ ME DET!?

  -Thenja :”Njeriu ndihet me i sigurt ne burg se jashte’ nga Kafka mos valle eshte thene per kete popull ,apo per femijet e ngujuar qe kur kane lindur e nuk shohin driten e diellit me sy!
  Krrimineli Basha thote te iki Rama,Rama thote te iki Likja ,Likja jeton parajsen me Saline ,Voltana nga ‘Shkodra e moteve’ thot nuk leshon as karrike as tavoline….!!??

  P.S..mportojme KRIPE nga Maqedonija me VALUTE-BORXH dhe eksportojme 30 vjet vetem MUT qe derdhet ne det drejt brigjeve te BE-se!

  Reply to this comment
 2. A.GRAMSH June 11, 11:20

  EDHE KRIPEN E IMPORTOJME,KRRIMINELET FLASIN PER KORENE E VERIUT!
  ”Shpesh njeriu ndihet me i sigurt ne burg se sa jashte’F.Kafka
  —————–
  Ne vend te paraDhenjes
  Shprehjet ,dale nga goja e disa shqipetareve te mençur per te mos perdurur ‘te medhenj’ si Fishta Konica e tjere:’Le ta marre vesh Bota mbare se pader Gjergj Fishta nuk asht me shqiptare’,’Shqiperi te befsha mune nuk arrita te te njoh kurre’ apo ‘Ai vend nuk behet’ ,apo ‘Shqiptaret te keqen e kane nga shqipetaret’ e shume e shume te tjera,nese deri dje disa i kane share disa pergojuar sot mbas 30 vjet Roberi shumica e shqipetareve per tere keto thenje arrin ne ‘Konsensus’!

  Shqipetaret te burgosur krriminelet te Lire!
  ————–
  ”Nuk ka LIRI pa liri ekonomike o sKipetare!Krriminelet qe jetojne parajsen ushqejne popullin me Mut dhe ‘politike’!
  Nuk mund te kete LIRI nje popull sa nje fshat kur me gjithe tere kete pasuri mbi e nentokesore qe kish ka 30 vjet qe nuk arrin te ÇLIROHET nga ANKTHI se nuk siguron dot nevojat per te mbijetuar e dhene femijeve 3 here BUKE ne dite!Krriminelet ,tru shpelaqre xhihadiste e antishqipetare mbi te cilet rendojne dhjetra vepra penale flasin per ‘Rrotacion rrotash’ e popullin e ushqejne me mut dhe ‘politike’!?

  Vetem krriminelet trushpelaret xhihadistet dhe ‘Tifozet’ e Turmave kamikaze ndjekin akoma nga mbrapa kreret e xhihadit ne krye te 128 bandave ‘parti’ kur ky vend per ‘merite’ te ketyre KRRIMINELAVE ka ngelur pa shtet pa Ekonomi pa BUKE e pa pune pa asnje te ardhme ne Shqiperi!

  Vetem ‘Hajdaret’ qe kane zevendesuar shqipetaret,tifozet qe kane zevendesuar zgjedhesit dhe IMAMET qe ne kete vend kane zevendesuar INTELEKTUALET vazhdojne e ndjekin akoma nga pas keta KRRIMINELE me emerat SALI-MEDI-LIKE FLORI dhe ca KARABUSHE apo KOQE kurbaqn Basha apo EDVIN qe si idjot jo vetem nuk e ka idene e konceptit shtet e qeverrisjes por ka ngelur ne vitet ’90 e tregon barcaqleta me komuniste si nastradin!?

  Kush eshte me i LIRE populli korean qe ka shtet ,ka ekonomi,,ka PRONE dhe PUNE dhe ka mundesi tu jape BUKE femijeve 3 here ne deite apo POPULLI :’Trim’,’Heroik’,’Punetor’,’Patriot’ qe ka 30 vjet qe jeton mjerimin Migjenian E BEHET kurban!?:
  ”Prane detit i pa lare ,prane dijes i pa nxene e prane sofres i pa ngrene’!?
  Krye psikopati Edvin!
  Kush eshte me i LIRE si popuj ato te lindjes se Larget me ne krye Kinen ‘kAmuniste’ perfshi dhe koreanet e veriut ekonomite e te cilave po pushtojne gjithe Boten apo ‘populli shqipetar’ qe derdhi GJAK dhe DJERSE dhe tani ka ngelur ‘Pa nam e nishan’ per meriten tuaj si KRRIMINELE e trushpelare qe vrisni dhe vidhni nje popull 30 vjet ne emer te ‘Alla akbar”!

  Kryepsikopati Edvin!
  Kur flet ne gjendje deliri per ‘kAmunizem’ per ‘sistem kAmunist’ kur je thjesht nje analfabet trushpelare ,pupulist provincial me thonj te pa prere a arrin ta maresh vesh se nese kreret e xhihadit Kalif Salija,Medija dhe Like Florija do denohen me disa burgime te perjeteshme por edhe ti si ’14 vjeç dhenderr’ apo si Gjinua bashke me Marigo Lulushen nuk do ti beni me ‘matrapaslliqet’ e ‘xhambaslliqet’ ne kurris te femijeve shqipetare ne krevate ORGJISH naten neper hotelet e lluksit por ne qelite e burgut ku ti njgrini sapunin njeri tjetrit!

  Karagjozi Edvin!
  Kur flet per kAmunizem e korene e Veriut alabaket trushpelare qe ke per rreth perfshi SpiroPordha e Pandelinju a ju shkon nder mend se para Gjyqit te POPULLIT ne emer te POPULLIT ne bangen e te akuzuarve do te pyeteni:

  1.-Sa mijera MILIARDE lloogaritet tere pasurija kombetare e ish Shqiperise dhe popullit shqipetar dhe vku perfundoi!?Jo e Korese dhe koreaneve!

  2.-Kush lloj ‘sistemi ekonomik’ u restaurua ne kete vend pa swhtet pa ligje pa pasuri kufij e siguri e mbi te gjitha pa popull e kush mban pergjegjesi MORALE dhe PENALE!?Jo Koreja e veriut dhe koreanet!

  3.-Si e ka emerin ‘sistemi politik’ ne nje vend pa shtet pa ligje pa ekonomi pa kufij e siguri me 13 MILIARD borxh nga kreret e krimit socialSSaliste salisjane e metiste e kush do denohen me burgime te perjeteshme!Jo koreanet e korese se veriut!

  4.-Sa ka ngelur numuri i popullsise se ketiju vfend sipas grup moshave ,.sa mijera femije jane zhdukur ne 30 vjet sa mijera femije jane vrare e therur per organe ne 30 vjet,sa femije lypin neper bote e kerkojne azil si te ‘abandonuar’ e sa femije e te rinj shqipetare jashte kufijve te vendlindjes zevendesuar me muxhahedine hajdare trushpelare e ‘kosovare’ nuk dine as SHKRIM e as KENDIM-SHQIP por edhe betimin edhe sherbimin ushtarak e bejne ne gjuhe te huaj!?Nuk do jene udheheqesit ‘kAmuniste’ koreane qe do shkojne ne GIOTINE per krimet qe i jane bere ketij populli por do jesh edhe ti bashke me kurban Bashen kur koka tu shkoje ne GIOTINE Likes -Medine-Kalif SAQLINE

  5.-Mos u habit Edvin qe ne gjyqin e Hages nje dite prokurori apo ndonje gjyqtar te jete Koreano Verior e vtu vertetoje se KRIMET qe kini bere JU keto 30 vjet ndaj ketij POPULLI as qe mund te krahesohen me ‘kufizimin’ e lirive e te drejtave te popullit te Korese se Veriut!?
  Ne asnje vend te Botes perfshi edhe te ‘Botes se trete’ pse jo dhe 68 shteteve te Afrikes asnje lloj klike Xhihadisto-faswhiste nuk jane bere kaqe KRIME sa tek ne ne keto 30 vjet ku njue POPULL i tere eshte SHPRONESUAR vjedhur gjitheçka e lene mes 4 rrugeve pa shtet pa pasuri pa Atedhe pa te ARDHME!

  Populli i Korese se Veriut nuk ushqehet me BUKE me miell kafshesh qe IMPORTOJME nga krushka Serbi me 11 miliard Euro VALUTE borxh!
  Populli i Korese se Veriut,nuk PI uje te IMPORTUAR me vaqlute BORXH nga Saharaja nepermjet ‘monopoleve’ ne formen e MUTIT te holluar(jane bere analizat po nuk ta ka thene SpiroPali as Pandi)!
  Populli i korese cse Veriut nuk USHQEHET ME mish KAFSHESH TE NGORDHURA E TE KALBUR TE importuar nga Brazili me VALUTE-BORXH!

  Koreja e Veriut nuk eshte as han me dey porta e as BORDELLO si e kthyet bju ish Shqiperine vdhe nga ‘Qaf Morina’ bashke me xhihadin agjente zagare UDBashe Lamashe krriminele Beogradas,Bibere,Bato e Berate hajdare e ‘Kosovare’ krriminele Hamit Matjane e Tradhetare ,arkivole Mith’at bej e GOMARE….
  po IMPORTOJME me VALUTE edhe KRIPEN e detit nga SERBIJA dhe MAQEDONIJA qe nuk kane pare me sy DET ..O Edvin:VAJ ME DET!?

  -Thenja :”Njeriu ndihet me i sigurt ne burg se jashte’ nga Kafka mos valle eshte thene per kete popull ,apo per femijet e ngujuar qe kur kane lindur e nuk shohin driten e diellit me sy!
  Krrimineli Basha thote te iki Rama,Rama thote te iki Likja ,Likja jeton parajsen me Saline ,Voltana nga ‘Shkodra e moteve’ thot nuk leshon as karrike as tavoline….!!??

  P.S..mportojme KRIPE nga Maqedonija me VALUTE-BORXH dhe eksportojme 30 vjet vetem MUT qe derdhet ne det drejt brigjeve te BE-se!

  Reply to this comment
 3. intelektuali June 11, 12:07

  TEORIA E KONSPIRACIONIT E GAZETES DITA PER LIKE FLORIRIN DUKET KAQ E BUKUR SA LE PLOT DYSHIME QE MUND TE JETE E VERTETE

  sepse:

  Po te ishte kaq i mencur Edvin Kaqoli nuk do ta shkaterronte Gjykaten Kushtetuese si nje barbar alifmatrak injorant, pasi kishte hedhur me doren e tij me parashyte enveriste ne karriken e Presidentit aleatin e tij, Like Floriri,

  kur:

  E KISHTE PARE GJITHE BOTA ME ZE DHE FIGURE SI VIDHTE RYSHFETIN PUSHTETAR

  dhe kur:

  Ishte sebepi i masakres se 21 janarit,

  prandaj:

  O gazeta DITA,

  JO CDO KONSPIRACION QE FLUTURON MUND TE HAET

  sepse:

  Lulzim Basha gjithashtu nuk eshte kaq budalla qe te ulet per here te dyte ne tavoline me Edi Ramen qe do ta dergonte ate vete dhe PD-ne e Saliut ne gopin e semes te historise sone enveriste postkomuniste kombetare.

  Reply to this comment
 4. gjaku i te reneve June 11, 12:55

  Megjithemend ka akoma alabake qe mendon se autori analfabet i ‘Kurbanit’-Edvini eshte ‘ndryshe’ nga kurban Lylzimi!?HA HA HA-HANI M..!?
  Megjithe mend ka akoma idjote qe mendon se Edvini ish krahu i djathte e fashisto-xhihadistit Sali ne vitet ’90-te drejtues i vrimes se zeze RD eshte me shqipetar se sa bytheqiri Basha qe ja kane bere trurin dhalle xhihadistet ne Kosove????HA HA HA HANI M..
  Megjithmend ka akoma budallenj qe nuk e kuptojune se Edvini nuk jeton dot as nje minute ne pushtet pa krriminel Saline dhe pa kryehajdut Like florine prandaj kane futur ne loje lylzim bythe qirin qe thote te ‘Iki Rama’ qe do te thote :Kurre mos iki Rama!??HA HA HA HANI M..!
  MEGJITHMEND KA AKOMA IDJOTE QE MENDOJNE SE KETA KRRIMINELE TE KORRUPTUAR DERI NE GRYKE KERKOJNE ‘ZGJEDHJE’ E JO VETEM LOJE NUSE DAJASH PER PUSHTET NE PERJETESI????
  HA HA HA HANI M…O POPULL QE VUAN NGA ‘SINDROMA E STOKOLMIT’ E NUK JETON DOT PA PERDHUNUESIN DHE TE HUAJIN!!!!!
  ”Dhe vjen i hueji e u rri n’voter
  me ju turpnue me gru e moter
  e per ca pare qe do fitoni
  Besen e t’pareve te gjith harroni”

  Reply to this comment
 5. FAZLLIQ-qires i familjes Berisha June 11, 14:13

  ‘Prapa me vjen historija..”
  Po qe se nje dite ne faqet bosh e te bardha te ketyre 30 vjeteve do shkruhet diòka ‘e zeze mbi te bardhe’ do te kuptojme….
  Na ishte njehere 30 VJET nje Sali qe zevendesoj me ndihmen e krushkes Serbi si dikur Zogollin e ZI!!!!!!!!
  Na ishte njehere 30 vjet nje Like Flori si daj e nip me Zogistin Sali qe zevendesoi Esad Pashe Toptanin ne nje vend dikur Shqiperi por pa shqipetare e pa Rusteme me emerin Avni!!!!!!!!!
  Na ish njehere nje ish vend qe dikur quhej Shqiperi ku I8SIS zevendesoi ish shtetin e shQIpnise se mesme te Esad Pashe Toptanit me oborrin mbreteror te Zogollit ku si minister te pllakezimit kish nje Edvin ,shakaxhiun e perparimit apo Lal Krosin e viteve ’30 te veshur me vatlete adidas po ‘seprapthi’!!!!
  Na ish njehere nje ish Shqiperi kthyer ne HAREM te vISIS e Tuqini ku si prostituta kishin mbesa supermbesa ,Mehmeti mahmutere mantenuta e pergjegjese bordelloje Mona Shqina ,e si eunuke Milo Dash Shehi e Basha…

  Reply to this comment
 6. GIOTINA June 11, 14:32

  ‘The Gurdian’ ku e ka redaksine, ne Londer apo ne Laprake,kur tregon perralla per Shqiperine?????
  Si do komentoheshin keto qe thote Gramsh qe4 ne kete vend pas 30 vjetesh….
  -Buka importohet nga Serija me miell kafshesh ne nje vend Bujqesor???????????????????
  -UJI IMPORTOHET I AMBALLAZHUAR ‘NE FORME M.. TE HOLLUAR’ NGA sHARAJA NE VENDIN ME TE PASUR ME PASURI HIDROENERGJITIKE E UJE TE PISHEM QE DERDHET NE DEET???????????
  -Mishi importohet nga Brazili ne vendin me kushte me te favoreshme se ne gjithe Boten per blektori????????
  -Kripen nga Serbija dhe Maqedonija kur si vend jemi si askush ne Europe me det te Kripur o ju ‘kripsha trute’ ju te dites e u qifsha trute ?????
  Kur do flisni me gjuhen e informacionit per ekonomine zhvillimin buken mireqenjen reforma ekonomike financiare bankare krimin korrupsionin drejtesine po 30 vjet vetem beni politike me krriminel Saline kryehajdut Like Florine psikopat Edvin Mavrine e nje kurban Bashe bythe QIME????????????

  Reply to this comment
 7. 'Legjenda e Misrit' ne mes te Europes June 11, 16:24

  GREVA E BUKES SI DIKUR NE VITET ’30!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*