11 shkurt 2018

February 11, 2018 03:30

11 shkurt 2018

February 11, 2018 03:30
Komento

5 Komente

 1. A.GRAMSH February 11, 09:58

  2018-TA?PAK DRITE!
  Sa qindra prokurore hetues-investigatore i duhen ketij vendi per te zbuluar denoncuar e akuzuar MIJERA vepera penale ndaj ketij POPULLI!?Pak drite!
  —————
  ‘Dy forca jane ne jete SHPATA dhe SHPIRTI! Shpata fitohet nga shpirti”

  Pak drite!Qe ‘Koke palaret te zgjohen e kthelljohen nga MASHTRIMET 28 vjet te kesaj politike krriminale e antishqipetare dhe Zagaret e informacionit ne sherbim te krereve te krimit e korrupsionit e te marin vesh se ne kete vend e ne kurriz te ketij populli jane kryer :KRIME KUNDER NJEREZIMIT-Parashikuar ne kodin penal mbeshtetur ne kushtetutes Kreu PARE!
  Sa dhjetra prokurore,hetues investigatore duhen e sa kohe per ti zbuluar hetuar,denuar me BURGIM TE PERJETSHEM!?

  Pak drite!Qe ‘Koke palaret’ te zgjihen e kullohen nga trute e kokes e te marin vesh se ketu ne 28 vjet jane kryerKRIME KUNDER JETES SE PERSONIT 28 vjet parashikuar ne kodin penal kreu DYTE zhdukur vrare vjedhur perzene me gjenocid trafikuar perdhunuar ngujuar pa lene gjurme!
  Sa dhjetra prokurore hetues e investigatore duhen te zbulojne denoncojne akuzojne e denojne me burgim te perjetshem e sa kohe!?

  Pak drite!Qe koke palaret te zgjohen e te kthjellohen se 28 vjet kane bere sikur kane votuar kreret e krimit e korrupsionit qe kane kryer vepra penale KUNDER PASURISE BAZES EKONOMIKE te popullit shqipetar parashikuar ne kreun e TRETE te kodit penal!
  Sa dhjetra prokurore,hetues-investigatore duhen te zbulojne denoncojne akuzojne e denojne me burgim te perjetshem!

  Pak drite!Qe koke palaret ‘ambasadoret’ dhe gomaret FEV-ZINJTE dhe zagaret se ndaj ketij vendi dhe populli jane kryer KRIME parashikuar ne kreun e KATERT te kodit penal KUNDER MJEDISIT ku vendi eshte shperfytyruar dhe permbytjet semundjet ‘terminale’ e VDEKJET po shfarosin nje popull te tere!
  Sa dhjetra prokurore ,hetues investigatore kerkohen te zbulojne denoncojne akuzojne e denojne me burgime te perjeteshme!?

  Pak drite!Qe koke palaret,’ambasadoret’ dhe gomaret,FEV ZINJTE dhe zagaret te marin mire vesh se ne kete vend pa shtet koloni me shume kolonizatore jane bere KRIME KUNDER PAVARESISE SE RENDIT KUSHTETUES-Parashikuar ne kreun e PESTE te kodit penal e vendi e populli ka humbur edhe LIRINE dhe PAVARESINE dhe SOVRANITETIN!!
  Sa dhjetra prokurore hetues -investigatore i duhen ketij vendi te zbuloje denoncoje,akuzoje e denoje me BURGIM TE PERJETSHEM!

  Pak drite!Qe koke palaret,ambasadoret dhe gomaret FEV ZINJTE dhe zagaret ta marin vesh se ketu 28 vjet jane kryer -KRIME NE MARDHENIE ME SHTETET E TJERA ne kurriz te ketij vendi e populli parashikuar si vepra penale ne kreun e GJASHTE te kodit penal!
  Sa dhjetra prokurore,hetues-investigatore duhen per te zbuluar denoncuar akuzuar e denuar me BURGIME TE PERJETESHME-”Burrat e shtetit’ dhe ‘yjet ne ngjitje’!?

  Pak drite!Qe koke palaret ambasadoret dhe gomaret,FEV ZINJTE dhe zagaret ta marin vesh mire se ketu 28 vjet jane kryer AKTE TERRORISTE parashikuar si vepra penale ne kreun e SHTATE te kodit penal!
  Sa dhjetra prokurore hetues e investigatore duhet te zbulojne denoncojne akuzojne e denojne me BURGIM TE PERJETSHEM!?

  Pak drite!Qe koke palaret,ambasadoret e gomaret,FEV ZINJTE dhe zagaret te marin vesh se ne kete vend 28 vjet jane bere KRIME KUNDER AUTORITETIT TE SHTETIT parashikuar ne kreun e TETE te kodit penal.Jane bere KRIMEKUNDER DREJTESISE parashikuar ne kreun e NENTE te kodit penal,jane bere krime kunder ZGJEDHJEVE TE LIRA E RENDIT DEMOKRATIK parashikuar ne kreun e DHJETE te kodit penal,Akte TERRORISTE E PENGMARRJE parashikuar ne kreun e NJEMBEDHJETE te kodit penal !
  Sa dhjetra prokurore e per sa vjet duhet te zbulohen denoncohen akuzohen e denohen me burgime te PERJETESHME!

  SE FUNDI:Sa MIJERA vepra penale parashikuar ne kodin penal si ‘SHFLEFTESIM’ i tere pasurive kombetare me qellim perfitimi,konflikt interesi evazion fiskal,mosdeklarim pasurije vjedhje pasurije trasferim pasurije jashte klientalizem,nepotizem,financim te krimit korrupsionit LOBIZMIT ,bizneseve fantazem e DIZINFORMACIONIT e zagareve ne sherbim te krimit e korrupsionit me PASURITE e popullit me te varfer te Ballkanit me 7 MILIARD borxh!?
  Sa QINDRA prokurore hetues investigatore e per sa VJET-DRITE duhen per te zbuluar denoncuar akuzuar e denuar me BURGIME TE PERJETESHME kreret e MIJERAVE KRIMESH parashikuar ne kodin penal e bejne VEPRATE RENDA PENALE ndaj nje POPULLI tashme drejt SHPERBERJES qe 28 vjet jeton ne sistem gjysem FEUDAL e gjysem skllavopronar veçanerisht dy shtresat me te dobeta GRATE dhe FEMIJET qe kontrababdohen si mish i bardhe dhe TRAFIK -ORGANESH si te ishin kavje e pjese kembimi per te HUAJT!?Perendi!Ku je?

  Reply to this comment
 2. NOLI February 11, 10:13

  ”Tradhetar,ti na nxive,na le pa atedhe,
  Ti na çthure,na çkule,na çduke çdo fe,
  Varferi,poshtersi,roberi ti na dhe,
  Derbeder,ujk e derr;Hosana,Baraba!

  O sternip i Kainit,tepdil si bari,
  Ti na shtyp e na shtrydh e ti gjakun na pi
  Ti na ther e na grin e per qef na ben fli;
  O kukuth e lubi:Hosana ,Baraba!

  O i gryer,i zhyer,i vyer per hu,
  Turp-e-ndot-kundermonjes te krrusen mbi gju
  Dallkauket,kopuket e tyrmat pa tru
  Zemer-krund-e-gerdhu:Hosana,Baraba!

  Reply to this comment
 3. L.H February 11, 10:39

  ”…Duen te besojne,por ç’ka te besojne?-idhujt pa krena?…Kush mund te adhuroje te shemtuemin?Kush
  mund te besoje ne nje Zot pa krye?
  Çdo gja qi s’ka krye asht kufome e kufoma s’e ka ven-
  din ne mes te gjalleve.Kufoma duhet varros.Perndry-
  she e perlymja me te ka per te qene katastrofale.E
  katastrofa asht katastrofe!Nuk kursen!Zhduk kombe!
  (Kombi yne me te vertete s’u zhduk.Por arsyeja asht vetem se dhe kojshite tone te aferm qene pak a shume te nji fati si na).”MIGJENI

  P.S-Sot ne shekullin e 21-te ne jemi katandisur ashtu si kemi qene 100 vjet me pare ndersa ‘kojshite tone te aferm’ nuk jane me ..”pake a shume te nji fati si na’!!

  Reply to this comment
 4. V.F.L.P February 11, 11:34

  AH!Mor Gramsh na mungon drita e syve inteligjenca dhe informacioni !Jemi nje çerek shekulli ne terr informativ shume me keq se ne mes jete.
  A e kupton qe tere alabakerija e te ashtuquajturit informacion ne sherbim te antishqipetarizmes Nanove Salise e like hajdut florise tani e presin shpetimin nga kjo katraure nga nje femer me emerin Arta Marku per ta deskritituar apo jane qenje pa tru nje zot e mer vesh..
  Po ne ate vend as zot as mut nuk egziston se po te egzistonte zoti nuk do mbante sehir si po shperbehet nje popull e si vdesin femijet per buke rrugeve te Botes e shqipetaret si mize pa koke vine verdalle rreth vehtes me syte nga qielli te zbrese nje zot qe nuk egziston…

  Reply to this comment
 5. QInam QIrio QIriazi February 11, 13:55

  Aksham hair?…si te qish Aurelen e Lulushit me pahir!

  Per Ermalin flet Lulashi
  Kafke boshi e bythe trashi
  Filozofon me te veten
  Sikur Ermali te pallonte daj Meten!

  O lulash o bythe Qire
  Ermali eshte italian me ‘brire’
  Dhe sikur te thote jam shqipetar
  Po Aurelia qe ne Hollande ha vetem KAR!

  Lulash qe ke provu kare dimer e vere
  ngaterron Ermalin me nipin e shokut Enver
  Lere komunist Ermal Meten
  Ti hape syte shqipetareve per te verteten!

  Lere antikonformistin italian me emrin Ermal
  Tu hape syte shqipetareve qe jane ne varr
  Mos u krruaj me revolucionarin Meta Ermal
  Qe kerkon qe ti si xhihadist kamikaz te shkosh ne litar

  Ne litar ti bashke me zonjen e pare
  Si terroriste qe kini vrare shqipetare
  Kini vrare shqipetare e shqipetare
  qe i late pa pasuri atedhe dhe VARRE!

  Ti bytheQIre i serb Sali krimit
  pse nuk flet per shqipetaret e mjerimit!
  Per 1 milion Ermalat qe jetojne ne emmigrim
  E nuk dine as shkrim shqip e as kendim!

  Per Ermalat ne lulen e rinise
  qe ushtrine e bejne ne sherbim te Greqise
  Per Ermalat qe i late neper Bote jetime
  qe zonjat e para KARE te fusin ne çdo vrime!

  Prisni dhe pak se Ermalet hakun kan’ per te marre
  Te tere ne PIDH’ te semave e sdo u gjejne as varre!
  Ermalet nga brenda ,Ermalet nga jashte ashtu pa buje
  Se gjaku i shqipetareve dhe 21 Janarit nuk behet UJE!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*