11 shkurt 2019

February 11, 2019 02:54

11 shkurt 2019

February 11, 2019 02:54
Komento

4 Komente

 1. A.GRAMSH February 11, 11:57

  ‘HALLI’! ASHT DJALLI PJELLE E MONES APO LIKJA PJELLE DJALLI ?

  Ne kete vend pas 30 vjetesh nuk dallohet me kleriku nga shtetari,inkujzitori nga gjyqtari,’studenti’ i Jales tru shpelare nga intelektuali e shqipetari!
  ———————–
  Ne vend te paraDhenjes
  ‘Feja fillon atehere kur kleriku i pare takoi idjotin e pare’;’Feja fillon aty ku arsyeja mbaron’;
  ‘Feja eshte diçka absolutisht individuale e nuk mund e nuk duhet istitucionalizuar”!

  Tek ne 29 vjet jo vetem eshte istitucionalizuar fondamentalizmi islamiko xhihadist me kushtetuten e Imamit por ne emer te ‘Harmonise fetare’ po u behet brezave ‘Trushpelarje’ njesoj si ISIS kamikazeve te veteflijohen ne emer te ‘Alla akbar’!

  Ç’far po ndodh ne kete vend e me kete popull!?
  ————-
  Pas shkaterrimit nga themelet te shtetit bashke me laiçitetin po kerkohet ne emer te ‘Alla akbar’ mbas shkaterrimit e VJEDHJES se tere vlerave MATERJALE te shkaterrohen edhe vlerat MORALE te nje populli duke i bere ‘trushpelarje’ nga kreret e krimit e korrupsionit me imunitet ne krye te antishtetit apo kaslifatit te Bathores nga ata qe 29 vjet kane perdhunuar te ’10 Komandamentet e Zotit’ se kane VRARE e Zoti thote :’Mos vrit’! Kane4 VJEDHUR dhe Zoti thote:’Mos vidh’! Kane pervetesuar pronen dhe gruan e tjetrit dhe Zoti thote:’Mos e lakmo as pronen as gjene e as gruan e tjetrit’!
  Se funi por jo e fundit ,ne komandamentin e dyte Zoti thote:’Mos e pergojo Zotin vend e pa vend (aqe me teper si perdhunues i tij) se une nuk ta fal e nje dite do te hakmerrem ndaj teje’!

  Tek ne ne tere kushtetuten e xhihadit te Imamit nga faqja e pare flitet me ‘besim tek allahu’ e deri tek betimi i presidentit perdhunues i 10 komandamenteve te zotit ‘Me ndihmen e allahut’ si ne asnje kushtetute te vendeve te BE-se ku na kane mashtruar 28 vjet per te na ‘integruar’!

  ‘LRI-deklaron ‘Mona’ si te ish Marija Madalena- stervitet gjithe naten”!!
  Shqipetaret me tru ne koke e laike e kuptojne fare mire se LRI qe stervitet ne Jale jane 12-18 vjeçare paramilitare qe u behet stervitje gjithe naten per ‘shpelarje truri’ nga ‘imame’ apo ‘kosovare’ e u citojne himnin e ISIS me ze e figure dhe te rinjte te strunmentalizuar e manipuluar i ndjekin nga pas ne gjuhen e xhihadit qe ska te beje fare me gjuhen shqipe!

  A mund te konsiderohen ‘studente’ ne kete vend mesjetar e gjysem feudal qenje qe gjithe diten me ferexhe ne koke ulerasin e bejne thirrje per ‘lufte’ ne emer te ‘alla akbar’ si te heqin nje kryeminister ‘thonju pa prere’ e ne vend te tij te zgjedhin nje xhihadist apo xhihadiste perdhunues te ’10 Komandamenteve te Zotit’!

  A mund te konsiderohen ‘studente’ apo ‘petagoge’ qenje ‘ekstraterreste’ qe per v28 vjet u eshte çensuruar vepra e Rilindasve dhe u eshte vene perpara KURANI i perkthyer koke poshte ,ku u eshte çensuruar vepra e Migjenit dhe Nolit dhe u eshte vene perpara vepra e gjekmarkajve e Mark markave!’
  A mund te quhen ‘studente’ analfabete qe nuk flasin gjuhen shqipe por te xhihadit si trushpelare se u eshte çensuruar vepra e babait te gjuhes shqipe Çabejit e u eshte zevendesuar me ‘guiden e letersise’ se nje xhihadiste supermbeseses serbe -boshnjake te kalif SALISE 28 vjet ne krye te kryqezatave ndaj shqipetareve e Shqiperise!

  ‘Zoti ndihmofte shqipetaret ne jete te jeteve’ thote nje nder perdhunuesve me te mbedhenj te shqipetareve dhe ’10 komandamenteve’ te Zotit mbas kalifit tragjik Sali me emer arti Laike Flori qe edhe te VRARET nga guida Supreme ne emer te ‘alla akbar’ i perdhunon duke i konsideruar ‘Koke palare’!

  Ndez qirinj per festa fetare nje tjeter trushpelare ish kryeminister ,tragji-komiku Pandeli e nga ana tjeter quhet ‘socialist’,!Mezi pret festat fetare dhe ‘kurban Bajramin autori ‘thonj pa prere’ i ‘Kurbanit’ Edvini qe bashke me zonjat e para ‘MEKATARE’ deri ne gryke te shkojne para hoxhallareve prifterinjte dhe imameve tu zgjidhin ushkuret e tu ngrejne bythet perpjete per tu lare MEKATET si perdhunues te ’10 komandamenteve te Zotit’ qe ska det e lume ti laje !?
  ‘me besim tek zoti’ thote nje tjeter ‘perdhunues’ i Zotit me emer arti ‘Baçi’ qe akuzohej nga nje fare Nano per korrupsion tridhjet vjet me pare e si shok i Mirit te Xhikes’!
  A munds te konsiderohen njerez normale intelektuale apo shqipetare turma me Hajdare qe kane uzurpuar tere istitucionet e kater pushtetet e ish shtetit shqipetar te inkuadruar ne divizionin XHIHADISTESH paramilitaresh e kamikazesh si ai ‘Divizioni hajdari si garda e guides Supreme Sali qe kane 29 vjet qe bejne thirrje per permbysje shkaterrim djegje tritol ne emer te ‘Rotacionit te Rrotave’ per te shtypur me rrota nje popull fatkeq ku bashke me besimin e vrare po i vdes dhe Shpresa!?

  A mund te konsiderohen NJEREZ qenje si ca islamiko xhihadiste ne sherbim te xhihadit si Mul noka ,strazimire ,Mona,Mehmeta,Nishane Fari Ballinju e hajvane qe ne shekullin e 21 -te kerkojne te bejne KURBAN nje kryeminister ne emer te xhihadit e ‘Alla akbar’ dhe SHBA-te dhe BE-ja mbajne sehir e degjojne deklaratat e nje kamikazi te ISIS me emerin Elvis!

  A mund te konsiderohen me ‘parti’ 128 BANDA qe perfaqesohen nga 128 kryebandite me ne krye nje PS-PD-LSI kur nuk kane patur e nuk kane ASNJE alternative per te rilindur shtetin e shkaterruar si ISIS ne emer te ‘alla akbar’ dhe nje mender OSBE apo BE-HALE nuk japin alarmin e te kerkojne nderhyrjen urgjente te forcave te NATO-s te bombardoje tere strukturat e ISIS ulur kembe kryq ne kete vend ku vendin e ish shtetit e ka zene antishteti qe çdo dite e me teper vpo degjeneron shume me keq se ne Mosul,Libi e Siri ku nga antishtet apo kalifat i Bathores po kalohet komplet ne ANARKI!?

  ‘Demokracija egziston atje ku nuk ka asnje kaqe te pasur te bleje nje tjeter e asnje kaqe te varfer sa te shitet” Rousseau
  Tek ne MJERIMI jo vetem na ka ‘lopesuar karakteret’ por te ndjekesh 28 vjet nga pas perdhunuesit e shqipetareve,krriminele me imunite 29 vjet tregon se ‘
  ‘JA KEMI SHITUR SHPIRTIN SHEJTANIT’!

  Reply to this comment
 2. gjaku i te reneve February 11, 12:50

  SHSHSHSHSHTTTTTTTT-PA FJALE!

  Reply to this comment
 3. XH.Spahiu February 11, 12:57

  Do vdes,
  Do vdes i mbytur ne borxhe,
  —–
  I kam borxh krimit qe s’i vura emer….
  –Do vdes,
  do vdes i mbytur ne borxhe.
  U kam borxh te gjalleve,
  U kam borxh te vdekurve,
  gurin e varrit e shes te laj borxhet.
  Dhe ve piken ketu.
  Tani mund te flisni
  per borxhet qe me kini ju.

  Reply to this comment
 4. L.H February 11, 14:27

  Nuk vdes pa marre hak!!!!!!!!!!!!!

  I kam borxh Sales gjakun e prindit te vrare
  ILikes qe te vrare me perdhunoi si ‘koke palare’
  I kam borxh Edvinit qe ma vodhi voten
  Dhe sa mori pushtetin e nderroi Rroten!

  I kam borxh Salise qe pa varre na la
  I kam borxh Likes qe mbi varre ndertoi kalas
  I kam borxh Edvinit qe ma vodhi voten
  Dhe mbasi mori pushtetin e nderroi rroten!

  I kam borxh Salise qe na nderroi DNA-ne
  I kam borxhe likes qe na shiti vatane
  I kam borxhe Edvinit qe ma vodhi voten
  Dhe si salisjan e nderroi rroten!

  I kam borxh Saliut qe na la pa buke e grure
  iI kam borxh Likes qe shiti male dhe gure
  I kam borxh Edvinit qe si skuth ma vodhi voten
  Dhe sa mori pushtetin e ktheu rroten!

  I kam borxh Saliut qe shqipetarizmen nderroi me fene
  I kam borxh Likes qe ne emer te fese shiti Atedhene
  I kam borxh Edvinit qe si ‘antikamunist’ ma vodhi voten
  Sa moren pushtetin socialSSalistet nderruan rroteN!

  I kam borxh Salise mijera shqipetaret e vrare
  I kane bortxh Likes tere shqipetare qe nuk gjejne varre
  I kane borxh Edvinit qe u vodhi voten
  S’dine ku perdhunohen grate femijet e me motren!

  I kam borxh Salise femijet per organe ne kasapane
  Likes i kam borxh qe per flori shiti tere vatane
  Edvinit qe si skuth ja vodhi voten dovletit
  Dhe me Saline e liken ndau mandatin e fakir miletit!

  U kam dy te pareve borxh qe me kane vjedhur gjakun
  Brez pas brezi nuk tret varri pa marre gjakun
  Dhe ‘Zaho i Edvinit do ket fatin e supermbeses
  Po nuk u zhduk sa me pare ne terrin e harreses!

  Se shprehja e popullit qe po vuan e renkon
  Thote qe ‘E drejta vonon po nuk harron’
  Se shprehjet e vpopullit pa fjale e buje
  Thote qe ‘Gjaku s’mund te behet uje’!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*