11 shtator 2018

September 11, 2018 02:00 Updated

11 shtator 2018

September 11, 2018 02:00 Updated
Komento

6 Komente

 1. A.GRAMSH September 11, 09:48

  KONTROLLI ‘SHTETIT’ DHE ANALIZAT E SHURRES!?
  Kur s’je i zoti te dhjesin te tjeret ,kur je i dhjere mos fole’!
  ————–
  Ne vend te paraDhenjes:
  sKipetarka e sKipetare ‘koke palare’!
  Dje morem vesh se ne kete vend pa shtet 28 vjet paskerkemi nje istitucion KLSH-Kontroll Larte i ‘Shtetit(?),qe pas 28 vjetesh u zbulon sKipetareve se ne kete vend paskerka shkelje mbi 1 ,Miliard lek ne nje ‘administrate’ apo drejtori e pergjitheshme e Hekurudhave te ish Republikes Popullore Socialiste te Shqiperise kur edhe gomaret e Peqinit qe kullosin ne ish trasete e vjetera e dine se ky vend ka 28 vjet pa rrjet Hekurudhor!?

  Mos harroni te nderuar sKipetarka e sKipetare,’koke palare’ se kryeKari i kontrollit te Larte te ‘Shtetit’ pa shtet me kushtetuten e Imamit emerohet dhe shkarkohet ashtu si shume te tjere perfshi dhe prokurorin e pergjithshem nga ‘presidenti’ i ‘koke palareve’ me emer arti:Like Floriri!

  SHQIP!?
  ShqipetareT, perjashtu gomareve ‘ambasadoreve’ e hajdareve, qe dine te shkruajne flasin e lexojne shqip qe ta marin vesh njehere e mire qe po shkojme drejt shperberjes duhet te analizojne mire nje thenje te nje ish sekretari amerikan te mbrojtjes Donald Ramsffeld kur disa gazetare i kerkuan tu fliste per Avganistanin ku ka 30 vjet qe luftohet vrare mbi 1 milion te pa fajshem e nuk dihet kush lufton pse lufton kush humb e kush fiton!

  Ne pergjigjen pyetjes se gazetareve ai thote:

  ”Ka gjera qe dime qe i dime,po ka dhe gjera qe dime qe nuk i dime,por njekohesisht ka dhe gjera qe nuk dime qe nuk i dime”!

  Kur ne Abvganistan ka gjera qe dihen ka gjera qe nuk dihen po ne Albanistan pa shtet e terr informacioni 28 vjet A Dihet e sa e dine:

  1.-Qe ne kemi kontroll te larte te shtetit kur nuk kemi shtet!

  2.-Qe Kontrolli i larte i shtetit kontrollon nje administrate hekurudhash ish drejtori e pergjitheshme e hekiurudhjave kur ish Shqiperise bashke me terapine e shokut te tere ekonomise ju shkaterrua kryeveprat e veprat e artit te tere sistemit hekurudhor!?

  3.-Qe edhe pse ky vend e vpopull ju shkaterruan tere objektet e infrastruktura tere administrata e e drejtorise se pergjitheshme perfshi drejtorin e pergjithshem e tere drejtoret e tjere kane marre rroga MILIONESHE pa qene as nje dite per 28 vjet ne Zyrat bosh e dikush edhe jashte Shqiperise e kryesisht drejtore e nepunes te MonaLikes e Like Florise dhe Ministri idjot i financave bredh me çarter e kryeministri me atlete!

  4.-Qe kryeKari i kontrollit te shtetit i kerklon prokurorise te beje ndjekje penale per shkelje te ca qindarkave qe kane ‘ndryshuar’ destinacion e nuk di ky IDJOT qe ne nuk kemi PROKURORI po Hajdare ne vartesi te kalifit Sali dhe qe me kushtetuten e imamit i emeron ‘presidenti’ i koke palareve me emer arti Like Flori e ministri IDJOT i financave bredh me çarter se ka ‘devijuar’ MILIARDAT e BUKES se shqipetareve per QEF e Autostrada’ ku te vrapoje nje kryeminister si dikur Robert Çamçakizi kantjer me kantjer e ‘Autostrade’ me ‘autostrade’!

  5.-A e di kryeKari i kontrollit te shtetit qe ne kete vend pa shtet aguhen 28 vjet 128 banda parti qe perveç 200 MILIONEVE qe ua jep nje minister financash analfabet e IDJOT ja miraton edhe nje kryeminister axhami e nje kryeKar komisioni parlamentar idjot me mbiemer Braçe dhe u paguhen edhe miliona per fushata elektorale per zyra lluksi e qira kur nuk u dihen as ADRESAT se ku i kane zyrat si te ishin ‘OFSHORE’ Anonime!?

  6.-A e di kryeKari i kontrollit te shtetit se per 28 vjet ne duar te 128 bandave parti kanme qarkulluar miliarda lek te shqipetareve me te varfer te Ballkanit dhe kush ua ka bere e kontrolluar BILANÇET ketyre bandave krriminale kur ne Bote per 5 qindarka te pa justifikuara nga partite per fushate jane marre ne ndjekje burra shteti si KOL e SHIRAK.Di gje nje minister financash anmalfabet qe bredh me òarter per te marre avdes dhe nje kryeminister me atlete qe di te beje vetem batuta kaps!?

  7.-A di kryeKari i kontrollit te shtetit qe ketu eshte vjedhur tere pasurija kombetare dhe shqipetaret jane 7 MILIARD euro borxh per ti bere rrush e kumbulla kreret krriminele te 128 bandave parti duke ndertuar keshtjella ne rere apo Autostrada qe te vjedhin miliarda LULASHET dhe sa LLOGARITEN ne MILIARDA tere VJEDHJET ne tere rruget pa rruge e autostradat qe nuk mbarojne kurre e pse nuk i kerkon PROKURORISE te marre ne ndjekje penale kalif Saline,Lulash Hollandezin e tere BODEgardet e Financave bashke me Like Florine E pse jo nje Idjot Ahmetaj me Edvin Mavrine ku shkojne per 28 vjet BUXHETI i shtetit dhe kush eshte efektiviteti ne mireqenjen e nje populli gjysma ne arrati qe ushqehet me miell KAFSHESH nga kryushka SERBI!?

  8.-KryeKLari i kontrollit te shtetit para se te denoncoje nje ‘administrate’ fantazmash te hekurudhes qe vetem miliardat kane marre ne Durres se nuk u dihet adresa e nuk kane qene asnje dite ne zyre ne nje godine te abandonuar pse nuk kontrollon nje ish ministri fantazem te INTEGRIMIT ne Shistufine qe u kane vjedhur shqipetareve çdo vit 200 MILION te miratuara nga parlamenti krriminal antishqipetar e ti kerkoje prokurorise se Hajdareve te arrestoje ne Flagrance tere ish ministrat fantazma qe parate e shqipetareve i kane bere rrush e kumbulla me misioneret e BE-se e Kukane e Fylet e Halese,Gjoshat,Qoshet e ErMajlindat e xhixhilese?Me se meret nje analfabet minister mender financash e nje kryetar qeverrije me atlete qe presin tua zbuloje krimin e korrupsionin nje nga me te inkriminuarit e ketij vendi xhihadisti tru shpelare apo kutrban Basha!?

  9.-Pse nuk kontrollon bilançet e tre bandave PS,PD e LSI o kontroll shteti OI,OI,OI e te kerkosh sekuestrimin e godinave ku behen orgji si ti kishin SARAJE te trasheguara e tere keto Banda te futen te punojne ne dy tri zyra bashke ?A di gje sa jane shpenzimet publike ne nje vend pa shtet nje idjot minister financash qe udheton ,me çarter sa prodhohet sa harxhohet sa eshte fitimi e si futet fitimi ne riprodhim per te rritur mireqenjen jo te KLRRIMINELEVE me imunitet po te shqipetareve qe jane shume me pak se dsa atllaret qe vkane mbushur tere istitucionet me rroga me rrogetare publike e mbi 600 agjensi fantazma krriminale qeverritatre e jo qeverritare fetare e xhihadiste qe jetojne me gjak shqipetaresh

  10.-O kryeKar e kontrollit te shtetit pa shtet a je ne gjendje te kontrollosh e shpiesh ne ndjekje penale tek Hajdaret e prokurorise nje fantazem e quajtur KQZ perse paguhet e per çfar pune e me ke eshte e ngjashme ne BE?Nje avokate e KRIMIT qe fshihet pas emerit ‘Avokate e popullit’ qe vjedh popullin!?Nje ‘istitut’ per krimet e kAmunizmit kur krriminelet me imunitet femije bastarde te ish Bllokut dhe doktori serb i familjes KAPO po bejne KRIME nga me mostruozet ndaj ketij vendi dhe populli ne emer te Allahut dhe ne vend te ish shtetit kane ndertuar antishtetin me te njejtet bllokmene ose femije bllokmenesh!?

  PS-Sa gomare ambasadore e hajdare kane ngelur ne kete vend qe nuk arrijne te kuptojne qe po shperbehemi me regji te te huajve me prezencen e ì’ambasadoreve’ te Podesta e BE-se dhe ‘Koke palareve’ jo vetem u jane privuar te drejtat me humane e trajtohen si kafshe nga kuslinget qe edhe i VRASIN edhe i VJEDHIN po pyetur ‘ambasadoret’ ndersa per te prishur nje ‘thjeatro’ pse jo edhe per te bere SEKS duhet te meret leje nga BE-ja!’Perendi!Ku je’-thosh Migjeni i madh.Perendi!Te befsha mutin! do te thone brezat e ardhshem ngelur rruigeve te Boteslakuriq e pa ATEDHE!

  Reply to this comment
 2. gjirizi i Lalesit September 11, 12:42

  Nese Ridfvan Bode kish qene llogaritar kooperative dhe dinte te vidhte ky Ahmetaj nuk ploteson asnje lloj kriteri per te ruajtur edhe DHI si kryeministri Bojaxhi e jo te drejtojne ekonomine e sistemin financiar tashme ne duar te Angjelave Rulave Salise Baba like florise.Keta dy IDJOTE nje Edvin e nje Ahmetaj nuk dine te perkthejne ne shqip fjalet BIZNES,MONOPOL,KONÇENSION qe nga turqishtja perkthehen allishverish,maskarallik,xhambasllik,pisllik..

  Reply to this comment
 3. Monika Kryezeza ish prostitute tani shtetare e gazetare September 11, 12:47

  O Gramsh,
  Ne kete vend denoncohen ne prokurori o ata qe vjedhin ndonje panine per te ngrene,o ata miliardere mafjoze qe pas 30 vjetesh hajduteri kane ikur ne drejtim te pa ditur.
  Kush eshte dursak pa le shqipetar e di mire kushj ka qene drejtor i pergjithshem i hekurudhave pa hekurudha i portit detar sistemit shendetesor,rrugever ku derdhen si lume miliardat e femijeve shqipetare te mara borxh…Krriminelet e banditet e LSI qe lkane vikur ne drejtim te pa njohur ose kane kerkuar strehim politik o ne presidence si Habilalaj e Balilat o tek zyrat e LU dhe Vllahutin!!!!!!

  Reply to this comment
 4. lidhja e Prizerenit September 11, 14:16

  Nobel per albanistane?!
  Vetem per studimin e teorise darviniane koke poshte!
  Ndardsa Darvin argumenton lindjen e njeriut nga kafsha permjet punres keta kane vertetuar qe njeriu mund te kthehet ne kafshe e me bisht si Salianjet,salistet metistet ballinjte elviset e socialSSalistet mulat monat mehmetat spiroPordhat e Pandeli Bythkat….

  Reply to this comment
 5. QInam QIrio QIriazi September 11, 14:30

  Me nje fjale kontrolli i larte i shtetit nje fantazem qe kontrollon fantazmat e denoncon fantazmat ne nje istitucion fantazem kur ish Shqiperija eshte tashme çiflig i salise e like florise…Bash byuthqiori dhe edvin bojaxhiu njeri eunuk i oborrit e tjetri shakaxhiu…

  Reply to this comment
 6. nipi i Avni Rustemit September 11, 16:40

  ‘Gomaret e Peqinit qe kullosin ne trasete e ish hekurudhes’!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Ke harriuar te shtosh ‘Pa shina se i ka bere Ilir Meta skrap perfshi pusetat e ujrave te zeza knvertiuar ne flori…..

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin