11 tetor 2018

October 11, 2018 02:00 Updated

11 tetor 2018

October 11, 2018 02:00 Updated
Komento

4 Komente

 1. A.GRAMSH October 11, 12:05

  ‘MORS TUA VITA MEA’!?
  (Vdekja jote,jeta ime!?)

  ‘Qenit kur i vjen ngordhja vete e permjer ne deren e xhamise” thote nje shprehjue popullore
  ———————–
  Ne vend te paraDhenjes
  Vetem trushpelaret kreret e krimit e korrupsionit me imunitet dhe zagaret e dizinformacionit nuk arrijne as ta imagjinojne pa le ta kuptojne se ky vend e ky popull si asnjehere ne historine e tij te lashte jo vetem po perjeton shperberjen dhe 5 anarkite qe permendete Noli ,ekonomike,sociale politike fetare e mbi te gjitha morale por po perjeton MESJETEN e larget e periudhen e inkujzicionit ku ‘Njeriu per njeriun eshte ujk’ ose sKipetari per sKipetarin eshte derr qe duhet vrare!

  Nga vime ku jemi e ku po shkojme 28 vjet!?
  ————————-
  A meritojme te konsiderohemi me popull kur vuajme nga ‘Sindroma e Stokolmit’ e mbajme 28 vjet nate e dite PERDHUNUESIT e femijeve grave nenave e motrave vrasesve dhe hajduteve e nuk ‘jetojme’ dot pa ta!?

  Ne cilen vend te Ballkanit pa le Europèes nje popull qe njeh me mire rregullat e futbollit se sa te drejtat e tij mban ne kurris vrasesit hajdutet me imunitet te perjetshem ne nje parlament kthyer ne stalle kafshesh majmerije e stacion nderzimi lopeswh shterpa laramane qe u eshte bere BYTHA si gryke òizmeje!?

  Ne cilin vend e kush POPULL i Ballkanit e kerkon shpetimin nga i HUAJI edhe pse nuk i mungon e shkuara e tij e lavdishme me luftera per liri e pavaresi e aqe me teper e pret nga individe te HUAJ apo ambasadore qe i drejtohet e i kerkon leje jo per te vjedhur dhe vrare por kur te beje seks edhe bme gruan apo bashkeshorten e tij!?

  Ne cilin vend e cili popull perjashtu 2000 vjet me pare populli EBRE ka ngelur pa PRONE ka ngelur pa PUNE ka ngelur pa PASURI ,pa te ARDHME e pa ATEDHE dhe ‘Pse i zhytur deri ne fyt ne MUT vazhdon e swhikon yjet’ si thote O.Wilde ose shqip :Kerkon te shuaje URINE e BUKES me prostitucionin e ORGJITE e krereve te krimit e korrupsionit vrasesve te SHQIPETAREVE dhe SHPRESES perfaqesuar nga ”B’-te:Berishat,Bashat,Blushat,Bushatet e tere ‘BABALET’ tashme marka letrash higjenike qe fshijne BYTHET kreret e xhihadit te 128 bandave ‘Parti’ apo HALET e Bordellove kryesore PD-PS-LSI!?

  Lufte bandash!
  Nuk mund te pritej gje tjeter pas 28 vjet shperberje te nje populli kur tani ka filluar lufta midis bandash per te terhequr vemendjen ngaq DHJETRA vkrime qe rendojne mbi tere kreret e xhihadit me ne krye kalifin SALI.!
  Ata qe 28 vjet mbollen eren pritet te korrun furtunen thyote populli dhe ata qe mbollen 28 vjet vlla vrasjen perçarjen shkaterrimin e çdo vlere e shperberjen ‘NDJEJNE’ SE U KA AEDHUR JO ME NE FSHAT E KEQJA E TE THONE :’ìlARG bYTHES SIME’ PO U KA ARDHUR PIKERISHT TEK BYTHA!(Prandaj po meren me Bythe e me Basha apopo Babale|)!?

  Sejcili i inkriminuar deri ne gryke e duart me GJAK kerkojne ‘Te lajne duart si Pilati’ duke vazhduar ta konsiderojne kete popull si bageti apo ‘KOKE PALARE’ me moton :’Hiqja vehtes e futja shokut’ ose si ne mesjeten e larget apo inkujzicionit te zbatojne thenjet latine ‘Perça e Sundo’ apo ‘Vdekja jote ,jeta ime’ zbatur ne keto 28 vjet ndaj nje populli ne mes te Europes drejt shperberejes si pasoje e nje blufte TRAGJIKE e shkaterruese per nje popull kaqe te vogel ajo brenda ‘SOJIT’!
  TE PA DEGJUARA PARE E LEXUARA NE HISTORINE E NJEREZIMIT(As ne tragjedite e greqise se lashte e as ne ato te Shekspirit)!

  P.S–Refimet ,pas pilasfit’ te nje mender deputeti 28 Vjet pjese aktive e tragjedise se nje populli ne krah te kalif Salise e Mulla Omar apo Like Florise me pseudonimin’Baba Taku’ jane si te lash Mutin me shurre e te kerkosh qe denimi me Burgim te perjetshem te reduktohet 25 vjet si ‘bashkepunetor’ me drejtesine duke akuzuar5 vrasesin e shqipetareve SALI bdhe perdhunuesin pas vdekjes se tyre duke i konsideruar ‘Koke palare’ Like Flori!

  Reply to this comment
 2. jetimet e 21 Janarit October 11, 13:05

  O DITA,
  Po me kete Spartak Brahon do filloni rilindjet e informacionit pa te cilen nuk mund e nuk ka si rilind shteti!?
  Po ky jo vetem perfaqeson gjerat me te keqija te skarapèarrlliut ‘Gomare’ qe thosh Noli por eshte simbol i peshtirosjes e kryetar i shoqates se ‘Byth lepiresave’ nga Nano e Rexhina qe e priste tek plepat Durres per te shkuar tek nano bordello ne Benòe e duke u peshtirosur me tere kreret e bandave sali like Mut meta mona manjani mehmeti …A ka te drejten morale ky familjarisht te merfaqesoje diòka te mire vetem e vetem se eshte dhenderr i familjes se nderuar ‘YLLI’ NDERKOHE QE ESHTE NDER ME TE PERGOJUARIT SI PERSON ME GRUA E ME FEMIJE!?
  Nese çanta e takut ‘peshon’ çanta e krriminelit serb Berisha doktorit te Hysni Kapos nuk ka vinç 10 tonesh qe e ngre dhe òanta e takut eshte sa nje qelize e òantes se dhendurrit serb…

  Reply to this comment
 3. L.H October 11, 13:11

  NUK JANE VETEM QEVERRITE KOQE,POR EDHE ATA QE I VOTOJNE QE JANE LOQE!!!!
  A KA ME LOQE QE KA AKOMA KAMENTUES QE THONE PSE NUK NA TREGON KRYEMINISTRI TERE ATO QE DI DHE INFORMACIONIN QE KA NEPERMJET TERE RRUGEVE LEGALE NGA TERE SHERBIMET FILLUAR NGA AI I SHERBIMIT INFORMATIV….APO DUAM VIDION KUR RAMA I KA HYPUR LULIT NE HOTEL DHE NE VEND TE MILIONAVE I DHA PUSHTETIN KUR EDHE ME IDJOTET E DINE QWE4 NE KETE VEND NUK KA SHTET DHE GOVERNATOR NUK KANE QENE AS AMBASADORET ARVIZU E LU PO FAZLLIQ!!!!!

  Reply to this comment
 4. 007 SIM-UDB-KGB-CIA October 11, 13:27

  Çelesi!?
  Klani ‘Kapo’!
  Le te dale nje idjot apo njeri zagar apo gazetar ambasador apo hajvan anal ist apo intelektual e te na spjegoje:
  Si spjegohet qe ne ish Shqiperine tashme koloni e Ameriqise serbise biberajve e Salise klani ‘Kapo’ i shokut Hisni ku kish per doktor serbin e UDB-se burrin e Sllobodankes vazhdon e qendron ne krye te te gjitha istitucioneve ministrive e infopracionit nga kuneterit Gjoni,Bushati e deri tek nje liliput bytheqire Andi Bushati kur dihet boterisht qe hysni Kapo numuri dy i diktatures ka patur ne dore tere organet e diktatures sigurim e agjenturat ndoshta edhe dinte me shume se Enver Hoxha sepse drejtonte klanin e Vlores me Kadri Hazbiun,Manush Myftiun,Hito Çakon e shume te tjere??????
  Si spjegohet qe Sali Karaxhixh me urdher burgosi edhe intelektualen lufetaren e heronjte e popullit Nexhmije Xhuglinin dhe Shefqet Peçin 90 vjeò te paralizuar pa asnje lloj akuze dhe Vito Kapo gruaja me e fuqishme ne diktature jo vetem nuk u Burgos po ju dha dhe medalje nga Nishani ndersa e bija mamaja e bastardit Andi Bushati dhe i jati sigurimsi Medi Bushatit kur juu kerkua ne ’90 tu merej shtepija ne qender te Tiranes nxoren pasaporta diplomatike amerikane duke qene ne krye te diktatures dhe krau i djathte i Enver Hoxhes???????????!!!!!!!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*