12 gusht 2018

August 12, 2018 02:00 Updated

12 gusht 2018

August 12, 2018 02:00 Updated
Komento

5 Komente

 1. A.GRAMSH August 12, 10:15

  HESHTJE VARRESH, VETEM ‘PELLITJE’ IMAMESH E KLITHMA KUKUVAJKASH!

  ”Nga jeta nuk ke me ç’te presesh
  e jetes s’ke me ç’ti kerkosh
  nuk eshte me e re te vdesesh
  e reja eshte te jetosh!”S.Esenin
  —————-
  Ne vend te paraDhenjes:
  Kushdo shqipetar i lindur normal nder keto troje dhe qe i ka shpetuar traumave psiko-fizike,qe e njeh te kaluaren dhe realitetin tragjik qe po kalon ky vend e ky popull kete me shume se òerek shekulli nuk i heq asnje presje ‘Poemes se Mjerimit’ se te madhit Migjeni biles po te rilindete edhe nje here autori do ta rishkruante ate me nota e vargje shume me tragjike!!

  Ne kohen qe u shkrua ‘Poema e mjerimit’ edhe pse ky popull perjetonte mjerimin nuk ish kish vdekur ajo qe vdes e fundit SHPRESA sepse Shqiperija kish BURRA dhe mbi te gjitha nuk i mungonte inteligjenca pasardhese e Rilindjes Kombetare si udherrefyese e popullit per ta nxjerre nga gremina!!

  Heshtje Varresh!
  —————
  Shqipetaret mbi nje çerek shekulli jane ne terr informacioni ,ku pushteti i katert apo MEDIJA e quajtur ne Bote eshte kthyer ne shoqate Zagaresh bastarde ne sherbim te krereve te Xhihadit ne shtetin dikur te shqipetareve tani te Kalifatit te Bathores!

  Nuk dihet numuri egzakt i popullit shqipetar qe jeton akoma nder keto troje as si gjini e as sipas grup moshash ,nderkohe qe diihet numuri egzakt i muxhahedineve,xhihadisteve paramilitareve te ISIS,hajdareve inkuadruar ne divizionin ‘Hajdari’ dhe te ardhurve kamikaze te ISIS nga gjithe Bota e te paisur me pashaporta shqipetsre nga kreret e xhihadit dhe Nishane!Heshtje Varresh!!

  Nuk dihet numuri i shqipetareve te arratisur jashte me gjenocid titist nga kreret e xhihadit e kalifi Sali qe bredhin si mize pa koke si dikur izraelitet ne shkretetire sa punojne e sa prostituohen sa lypin e sa jane gjalle sa nuk dine me shkrim e kendim shqip e sa e bejne sherbimin ushtarak bashke me betimin ne gjuhe te huaj e per te huajt,nderkohe qe dihen e propogandohen datelindjet e Armines ,emeri i kalit te Sadijes,vrasjet dhe miliardat e vjedhura te Xen Sypeshkaqenit pirDhsingjet e ‘supermbeses’ pjese e familjes se Kalifit Sali dhe tere oborrtareve te Kalifatit!!
  Heshtje varri!

  Nuk dihet qe pas venjes ne zbatim terapija e shokut per bazen ekonomike ,ekonomine,e pasurine kombetare,si dhe ‘Elektroshoku’ pronareve legjitime te tyre qe quheshin SHQIPETARE sa llogariten ne MILIARDA tere kjo pasuri kombetare mbi e nen tokesore e tundeshme dhe e pa tundeshme dhe ku ka perfunduar jashte ne vlera monetare e brenda si kapitale te pa luajteshme perfshi tere hapesirat Ajrore-Tokesore-Detare nderkohe qe dihen tere ‘pasurite’ ne duar te krereve te xhihadit,kalifit Sali,’presidentit’ te koke palareve Like Flori dhe tere xhihadisteve te tjere perfshi pasurite ‘princeshes’ ZOGOLLI qe i kerkon theater te Ri per oborrin e kalifatit Lal Krosit me emer arti ‘EDVIN’!Heshtje varresh!?

  Pra nuk dihet e nuk thuhet sa popull Ishim sa kemi ngelur sa brenda e sa ne arrati sa kane vdekur vrare mbytur e per arsye moshe sa numuri i lindjeve sa i vdekjeve dhe mbi bazen e ketyre te DHENAVE bashke me ato ‘MATERJALE’ te arrihet ne konkluzionin tragjik:
  MBAS SA VITESH JEMI SHPERBERE SI POPULL E SI VEND KTHYER NE ‘SHPREHJE GJEOGRAFIKE?

  ‘Pellitje’ Imamesh!
  ————
  Nder tere shqipetaret qe dine shkrim e kendim shqip dhe kane lindur normale e nuk kane pesuar trauma psiko-fizike nga regjimi xhihadist i kalifatit te Bathores:

  Sa e njohin ‘Poemen e Mjerimit’ te Migjenit te çensuruar nga regjimi perfshi tere vepren e Rilindasve perfshi dhe NOLIN zevendesuar nga nje intelektual ‘MUSLIMAN’ me emerin Faik qe ne jete nuk ka perfunduar se shkruari as nje liber,dhe sa i njohin vargjet :
  ”Xhamijat dhe kishat madheshtore nder vendet tona te
  mjerueme…
  Kumbanoret dhe minaret e larta mbi shtepijat tona
  perdhecke…
  Zani i hoxhes dhe i priftit ne nje kange te degjenerueme
  O pikture ideale e vjeter njimije vjeçe..!??

  Sa shqipetare te te gjithe moshave jane pyetur e sa arrijne ta kuptojne trajtimin si bageti qe i ka bere ketij populli kjalifi SALI qe e ka futur me shkop ne lidhjen islamiko xhihadiste fondamentaliste e kur do gjykohet ne emer te popullit si ne kohen e gjyqeve te inkujzicionit e te varur bashke me Fugat qe propogandojne mbi nje òerek shekulli xhihadin e ISIS poshte kembeve te varur tu vihet ‘Furnella e vajgurit’!?

  Sa shqipetare te te gjitha moshave jane pyetur per ndertimin e mijerave minareve xhamive ,kishave kur ketu nuk dihet as numuri i shqipetareve e aqe me teper i ‘besimtareve’ qe u takojne 5 xhami òdo Hajdar apo Sali!?Kush do pergjigjet per shkaterrimin e teritorit te ish shtetit shqipetar dhe mbi te gjitha kryeqytetit nga kreret e xhihadit dishepuj te djallit nen ‘hyqmin’ e kalifit SALI!?Kryetari i shtetit te vatikanit Papa Françesko thote qe KISHAT te ndertohen ne periferi atje ku mjerimi eshte me i madh e me i ndjeshem”.Kur do prishen e kush do ti prishe Xhamine dhe kishen ne qender te kryeqytetit deri tani ne sherbim te krereve te xhihadit dhe ‘prostitutave’ me imunitet dhe ‘zonjave te para’ qe per mekatet qe kane bere u ngrejne bythen perpjete Imameve dhe zgjidhin ushkuret Janullave?

  Sa shqipetare te tere moshave perfshi dhe 3,5 Milion zgjedhes jane pyetur e kane lexuar dhe ‘miratuar’ kushtetuten e kalifatit te Bathores qe nuk ka te beje FARE as me SOVRANITETIN e populit as me SHTETIN e se DREJTES e aqe me teper me LAIÇITETIN e shtetit por nga fillimi deri ne fund flet per FENE hapet qe ne faqen e pare me shprehjen:’ME BESIM TEK ZOTI’ dhe vazhdon deri tek betimi i presidentit ‘ME NDIHMEN E ZOTIT’ qe ne rastin konkret te Likes duhet kuptuar :’Une presidenti simbol i hajduterise ,perdhunues i ’10 Komandamenteve’ te Zotit Betohem se do vjedh me ‘ndihmen e Zotit’!

  Sa shqipetare e kane lexuar nenin ku thuhet se ‘Feja nuk eshte Zyrtare’ kur ne kete vend vetem qorrat nuk e shikojne dhe shurdhet nuk e degjijne dhe ata pa TRU nuk e kuptojne qe ne kete vend FEJA eshte e vetemja gje LEGALE dhe ka zevendesuar shtetit dhe tere ‘Burrat e shtetit’ dhe ‘Yjet ne ngjitje’ si PERDHUNUES te ketij populli dhe tere istitucionet nuk respektojne ASNJE feste zyrtare e LAIKE perjashtu ato te me karakter pagan ose FETAR ku mezi presin te reklamojne e propogandojne me tere mjetet qe disponojne FENE-XHIHADIN ne mes te Europes kur SHQIPETARET konsiderohen nga me Laiket nder tere popujt e Europes.Ne cilin vend te Europes perendimore nje kryeKar Bashkje ben kurban tek dera e bashkise,apo cili kryetar shteti kryeminister uron per festa fetare…..perjashtu krereve te ISIS..kalifi Sali e like flori simbole te krimit e korrupsionit?

  Klithma kukuvajkash!
  ——————-
  Sa shqipetare e kane te qarte qe ka mbi nje òerek shekulli qe jane pa SHTET dhe vendin e shtetit te se drejtes e ka zene shteti i kalifatit ku ne tere kater pushtetet Legjislativ,gjyqesor,egzekutiv e tragjikisht ‘medija’ jane thjesht mbushur me ‘fole’ KUKUVAJKASH qe vete vrasisin vete ndjellin VDEKJEN e ketij populli qe nuk e perfaqesojne !

  Sa shqipetare nuk e dine qe SOVRANITETI i popullit shqipetar si asnje populli edhe i ballkanit u eshte deleguar 128 Bandave parti qe nuk u dihen as adresat e jetojne me gjak shqipetari duke vjedhur vetem ‘legalisht’ mbi 200 Milione çdo vit perjashtu MILIONAVE te pa deklaruara e shperdoruara ne fushata elektorale per te ndertuar ne PERJETESI folete e KUKUVAJKAVE duke blere tere lobizmin antishqipetar ne tere boten arabe ,Rusi e Ameriqi qe te vazhdojne ‘NDJELLJEN’ e se keqes ,vdekjen e nje populli te tere e zhdukjen ne perjetesi!?

  Sa shqipetare nuk e kuptojne se ky popull si asnje popull edhe i Ballkanit ka mbi nje çerek shekulli qe as VOTON dhe as VOTOHET por edhe ata militante e hajdare qe nuk shqetesohen nga zeri i KUKUVAJKAVE,perkundrazi,edhe kur bejne sikur votojne ne ParlaMenopauzen shohin ne perjetesi te njejtat KUKVAJKA apo QYQE qe kendojne kengen e VDEKJES permbi nje çerek shekulli!

  A e kane te qarte shqipetaret qe nuk behet kurre reforma e sistemit elektoral!?Qe te mos prishen folete e KUKUVAJKAVE qe quhen ‘parlament’ kukuvajkash,gjyqesor kukuvajkash,prokurori kukuvajkash,’medija’ K U K U V A J K A SH e qeverri dale me nje Edvin dale nga çerdhe kukuvajkash!?

  Ne vend te mbylljes pa dalje!
  Kur ky popull ka ngelur pa shtet mbi nje çerek shekulli dhe tere istitucionet perfshi kater pushtetet nuk perfaqesojne as 50 perqind te SHQIPETAREVE (‘qeverrija sot ka vetem 20 perqind te elektoratit)atehere i ashtuquajturi ‘DASH’ dhe e ashtuquajtura BE-ja çfare kane perfaqesuar keto mbi nje çerek shekulli ne kete vend,A meriken dhe Bashkimin Europian per tu rilindur shqipetareve shtetin apo nuk dine fare ku bije ky vend dhe ‘AMBASADORET’ e tyre ne sherbim te dikujt tjeter e lobizmit antishqipetar kane krijuar shtetin e xhihadit ne kalifatin e Bathores e tere istitucionet e pushtetet jane kthyer ne FOLE kukuvajkash si interlokutore qe ne gjuhen e ‘ambasadoreve’ vrasesve u jepet medalje ‘burre shteti’ e hajduteve medalja ‘yll ne ngjitje’ e kryehajduti behet president!?

  Pse nuk deklarohet mosnjohje e ketij shteti qe nuk perfaqeson shumicen e shqipetareve qe tu jape sinjal popullit te ngrihet ne REVOLUCION per te rimare shtetin bashke me kater pushtetet ose te ule shkallen e perfaqesimit e te mos i konsideroje me ‘interlokutore’ kreret e xhihadit!?

  Reply to this comment
 2. A.GRAMSH August 12, 10:36

  HESHTJE VARRESH, VETEM ‘PELLITJE’ IMAMESH E KLITHMA KUKUVAJKASH!

  ”Nga jeta nuk ke me ç’te presesh
  e jetes s’ke me ç’ti kerkosh
  nuk eshte me e re te vdesesh
  e reja eshte te jetosh!”S.Esenin
  —————-
  Ne vend te paraDhenjes:
  Kushdo shqipetar i lindur normal nder keto troje dhe qe i ka shpetuar traumave psiko-fizike,qe e njeh te kaluaren dhe realitetin tragjik qe po kalon ky vend e ky popull ne kete me shume se çerek shekulli nuk i heq asnje presje ‘Poemes se Mjerimit’ te te madhit Migjeni biles po te rilindete edhe nje here autori do ta rishkruante ate me nota e vargje shume me tragjike!!

  Ne kohen qe u shkrua ‘Poema e mjerimit’ edhe pse ky popull perjetonte mjerimin nuk ish kish vdekur ajo qe vdes e fundit SHPRESA sepse Shqiperija kish BURRA dhe mbi te gjitha nuk i mungonte inteligjenca pasardhese e Rilindjes Kombetare si udherrefyese e popullit per ta nxjerre nga gremina!!

  Heshtje Varresh!
  —————
  Shqipetaret mbi nje çerek shekulli jane ne terr informacioni ,ku pushteti i katert ,apo MEDIJA e quajtur ne Bote, eshte kthyer ne shoqate Zagaresh bastarde ne sherbim te krereve te Xhihadit ne shtetin dikur te shqipetareve tani te Kalifatit te Bathores!

  Nuk dihet numuri egzakt i popullit shqipetar qe jeton akoma nder keto troje as si gjini e as sipas grup moshash ,nderkohe qe diihet numuri egzakt i muxhahedineve,xhihadisteve paramilitareve te ISIS,hajdareve inkuadruar ne divizionin ‘Hajdari’ dhe te ardhurve kamikaze te ISIS nga gjithe Bota e te paisur me pashaporta shqipetsre nga kreret e xhihadit dhe Nishane!Heshtje Varresh!!

  Nuk dihet numuri i shqipetareve te arratisur jashte me gjenocid titist nga kreret e xhihadit e kalifi Sali qe bredhin si mize pa koke si dikur izraelitet ne shkretetire sa punojne e sa prostituohen sa lypin e sa jane gjalle sa nuk dine me shkrim e kendim shqip e sa e bejne sherbimin ushtarak bashke me betimin ne gjuhe te huaj e per te huajt,nderkohe qe dihen e propogandohen datelindjet e Armines ,emeri i kalit te Sadijes,vrasjet dhe miliardat e vjedhura te Xen Sypeshkaqenit pirDhsingjet e ‘supermbeses’ pjese e familjes se Kalifit Sali dhe tere oborrtareve te Kalifatit!!
  Heshtje varri!

  Nuk dihet qe pas venjes ne zbatim e terapise se shokut per bazen ekonomike ,ekonomine,e pasurine kombetare,si dhe ‘Elektroshoku’ pronareve legjitime te tyre qe quheshin SHQIPETARE sa llogariten ne MILIARDA tere kjo pasuri kombetare mbi e nen tokesore e tundeshme dhe e pa tundeshme dhe ku ka perfunduar jashte ne vlera monetare e brenda si kapitale te pa luajteshme perfshi tere hapesirat Ajrore-Tokesore-Detare nderkohe qe dihen tere ‘pasurite’ ne duar te krereve te xhihadit,kalifit Sali,’presidentit’ te koke palareve Like Flori dhe tere xhihadisteve te tjere perfshi pasurite ‘princeshes’ ZOGOLLI qe i kerkon theater te Ri per oborrin e kalifatit Lal Krosit me emer arti ‘EDVIN’!Heshtje varresh!?

  Pra nuk dihet e nuk thuhet sa popull Ishim sa kemi ngelur sa brenda e sa ne arrati sa kane vdekur vrare mbytur e per arsye moshe sa numuri i lindjeve sa i vdekjeve dhe mbi bazen e ketyre te DHENAVE bashke me ato ‘MATERJALE’ te arrihet ne konkluzionin tragjik:
  MBAS SA VITESH DO TE JEMI SHPERBERE SI POPULL E SI VEND KTHYER NE ‘SHPREHJE GJEOGRAFIKE?!

  ‘Pellitje’ Imamesh!
  ————
  Nder tere shqipetaret qe dine shkrim e kendim shqip dhe kane lindur normale e nuk kane pesuar trauma psiko-fizike nga regjimi xhihadist i kalifatit te Bathores:

  Sa e njohin ‘Poemen e Mjerimit’ te Migjenit te çensuruar nga regjimi perfshi tere vepren e Rilindasve perfshi dhe NOLIN zevendesuar nga nje intelektual ‘MUSLIMAN’ me emerin Faik qe ne jete nuk ka perfunduar se shkruari as nje liber,dhe sa i njohin vargjet :
  ”Xhamijat dhe kishat madheshtore nder vendet tona te
  mjerueme…
  Kumbanoret dhe minaret e larta mbi shtepijat tona
  perdhecke…
  Zani i hoxhes dhe i priftit ne nje kange te degjenerueme
  O pikture ideale e vjeter njimije vjeçe..!??

  Sa shqipetare te te gjithe moshave jane pyetur e sa arrijne ta kuptojne trajtimin si bageti qe i ka bere ketij populli kalifi SALI qe e ka futur me shkop ne lidhjen islamiko xhihadiste fondamentaliste e kur do gjykohet ne emer te popullit si ne kohen e gjyqeve te inkujzicionit e te varur bashke me Fugat qe propogandojne mbi nje çerek shekulli xhihadin e ISIS e poshte kembeve te varur tu vihet ‘Furnella e vajgurit’!?

  Sa shqipetare te te gjitha moshave jane pyetur per ndertimin e mijerave minareve xhamive ,kishave kur ketu nuk dihet as numuri i shqipetareve e aqe me teper i ‘besimtareve’ qe u takojne 5 xhami çdo Hajdar apo Sali!?Kush do pergjigjet per shkaterrimin e teritorit te ish shtetit shqipetar dhe mbi te gjitha kryeqytetit nga kreret e xhihadit dishepuj te djallit nen ‘hyqmin’ e kalifit SALI!?Kryetari i shtetit te vatikanit Papa Françesko thote qe KISHAT te ndertohen ne periferi atje ku mjerimi eshte me i madh e me i ndjeshem”.Kur do prishen e kush do ti prishe Xhamine dhe kishen ne qender te kryeqytetit deri tani ne sherbim te krereve te xhihadit dhe ‘prostitutave’ me imunitet dhe ‘zonjave te para’ qe per mekatet qe kane bere u ngrejne bythen perpjete Imameve dhe zgjidhin ushkuret Janullave?

  Sa shqipetare te tere moshave perfshi dhe 3,5 Milion zgjedhes jane pyetur e kane lexuar dhe ‘miratuar’ kushtetuten e kalifatit te Bathores qe nuk ka te beje FARE as me SOVRANITETIN e populit as me SHTETIN e se DREJTES e aqe me teper me LAIÇITETIN e shtetit por nga fillimi deri ne fund flet per FENE hapet qe ne faqen e pare me shprehjen:’ME BESIM TEK ZOTI’ dhe vazhdon deri tek betimi i presidentit ‘ME NDIHMEN E ZOTIT’ qe ne rastin konkret te Likes duhet kuptuar :’Une presidenti simbol i hajduterise ,perdhunues i ’10 Komandamenteve’ te Zotit Betohem se do vjedh me ‘ndihmen e Zotit’!?

  Sa shqipetare e kane lexuar nenin ku thuhet se ‘Feja nuk eshte Zyrtare’ kur ne kete vend vetem qorrat nuk e shikojne dhe shurdhet nuk e degjijne dhe ata pa TRU nuk e kuptojne qe ne kete vend FEJA eshte e vetemja gje LEGALE dhe ka zevendesuar shtetin dhe tere ‘Burrat e shtetit’ dhe ‘Yjet ne ngjitje’ si PERDHUNUES te ketij populli dhe tere istitucionet nuk respektojne ASNJE feste zyrtare e LAIKE perjashtu ato te me karakter pagan ose FETAR ku mezi presin te reklamojne e propogandojne me tere mjetet qe disponojne FENE-XHIHADIN ne mes te Europes kur SHQIPETARET konsiderohen nga me Laiket nder tere popujt e Europes.Ne cilin vend te Europes perendimore nje kryeKar Bashkje ben kurban tek dera e bashkise,apo cili kryetar shteti kryeminister uron per festa fetare…..perjashtu krereve te ISIS..kalifi Sali e like flori simbole te krimit e korrupsionit?

  Klithma kukuvajkash!
  ——————-
  Sa shqipetare e kane te qarte qe ka mbi nje çerek shekulli qe jane pa SHTET dhe vendin e shtetit te se drejtes e ka zene shteti i kalifatit ku ne tere kater pushtetet Legjislativ,gjyqesor,egzekutiv e tragjikisht ‘medija’ jane thjesht mbushur me ‘fole’ KUKUVAJKASH qe vete vrasisin vete ndjellin VDEKJEN e ketij populli qe nuk e perfaqesojne !

  Sa shqipetare nuk e dine qe SOVRANITETI i popullit shqipetar si asnje populli edhe i ballkanit u eshte deleguar 128 Bandave parti qe nuk u dihen as adresat e jetojne me gjak shqipetari duke vjedhur vetem ‘legalisht’ mbi 200 Milione çdo vit perjashtu MILIONAVE te pa deklaruara e shperdoruara ne fushata elektorale per te ndertuar ne PERJETESI folete e KUKUVAJKAVE duke blere tere lobizmin antishqipetar ne tere boten arabe ,Rusi e Ameriqi qe te vazhdojne ‘NDJELLJEN’ e se keqes ,vdekjen e nje populli te tere e zhdukjen ne perjetesi!?

  Sa shqipetare nuk e kuptojne se ky popull si asnje popull edhe i Ballkanit ka mbi nje çerek shekulli qe as VOTON dhe as VOTOHET por edhe ata militante e hajdare qe nuk shqetesohen nga zeri i KUKUVAJKAVE,perkundrazi,edhe kur bejne sikur votojne ne ParlaMenopauzen shohin ne perjetesi te njejtat KUKVAJKA apo QYQE qe kendojne kengen e VDEKJES permbi nje çerek shekulli!

  A e kane te qarte shqipetaret qe pse nuk behet kurre reforma e sistemit elektoral!?Qe te mos prishen folete e KUKUVAJKAVE qe quhen ‘parlament’ kukuvajkash,gjyqesor kukuvajkash,prokurori kukuvajkash,’medija’ K U K U V A J K A SH e qeverri me nje Edvin dale nga çerdhe kukuvajkash!?

  Ne vend te mbylljes pa dalje!
  Kur ky popull ka ngelur pa shtet mbi nje çerek shekulli dhe tere istitucionet perfshi kater pushtetet nuk perfaqesojne as 50 perqind te SHQIPETAREVE (‘qeverrija sot ka vetem 20 perqind te elektoratit)atehere i ashtuquajturi ‘DASH’ dhe e ashtuquajtura BE-ja çfare kane perfaqesuar keto mbi nje çerek shekulli ne kete vend,A meriken dhe Bashkimin Europian per tu rilindur shqipetareve shtetin apo nuk dine fare ku bije ky vend dhe ‘AMBASADORET’ e tyre ne sherbim te dikujt tjeter e lobizmit antishqipetar kane krijuar shtetin e xhihadit ne kalifatin e Bathores e tere istitucionet e pushtetet jane kthyer ne FOLE kukuvajkash si interlokutore qe ne gjuhen e ‘ambasadoreve’ vrasesve u jepet medalje ‘burre shteti’ e hajduteve medalja ‘yll ne ngjitje’ e kryehajduti behet president!?

  Pse nuk deklarohet mosnjohje e ketij shteti qe nuk perfaqeson shumicen e shqipetareve qe tu jape sinjal popullit te ngrihet ne REVOLUCION per te rimare shtetin bashke me kater pushtetet ose te ule shkallen e perfaqesimit e te mos i konsideroje me ‘interlokutore’ kreret e xhihadit!?
  Si mund te perdoresh sllogane:’Parlament i shqiperise’ kur mbi 25 vjet nuk perfaqeson shqipetaret por ‘deputetet’ e deputanat’ emerohen nga kreret e xhihadit?
  Si mund te perdoret sllogani ‘Qeverrija shqipetare’ kur ajo ka dale nga nje parlamet antishqipetar me prostituta te zgjedhura e emeruara nga kreret e xhihadit?Si mund te quhet ‘president’ e aqe me teper kryetar shteti kur me kushtetute duhet te jete ‘simbol i unitetit te shqipetareve’ nderkohe qe eshte simbol i unitetit te hajduterise !?Si mund te perdoret emeri vend e pa vend Shqiperi pa shqipetare!?

  Reply to this comment
 3. NOLI August 12, 13:15

  ‘Se ç’e shempne derbederet’
  Mercenaret dhe bejleret’
  Se ç’e shtypne jabanxhinjte
  Se ç’e shtrydhne fajdexhinjte
  Se ç’e prene e se ç’e vrane,
  Ç’e shkretuan anembane,
  Nene thundren e perdhunes,
  Anes Vjoses,anes Bunes.!

  Reply to this comment
 4. gjyqi i Hages August 12, 13:22

  A mund te shpresojme?????
  Vetem po qe se hapet gjyqi i Hages si dikur i Norembergut dhe nder 24 kreret e pare te krimit e korrupsionit si dikur 24 kreret e larte ‘SS’ te jene tere kryetaret e shtetit ,kryetaret e parlamentit ,kryeministrat,ministrat e financave,governatoret e bankes dhe ne krye te krye te listes treshja tragjike e krriminale BE NA ME-Berisha-Nano-Meta ku per krimet qe kane bere rendojne disa dhjetra vepra penale e duhen denuar nga Giotine per serb Saline ne burgim te perjeteshem per Nano e shtangist Florine..

  Reply to this comment
 5. L.H August 12, 13:33

  Per ‘çunat e bllokut’ dhe djalin e Sevo Tarifes..

  ”Vallezonte valle ne rruge te madhe
  Dy hapa para,dy hapa mbrapa,
  me kambe te zbathun,
  me zemer te plasun,
  dy hapa djathtas,dy hapa majtas.
  me floke te thime,
  me ndjesi te ngrime.
  (Dikur,
  kur gjite e saj me kreni
  shperthejshin n’arome,
  kur ish e njome–
  atehere e dashunojshin shume zotni
  E sot?)”MIGJENI

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*