12 gusht 2019

August 12, 2019 01:46

12 gusht 2019

Nga Arkiva

August 12, 2019 01:46
Komento

15 Komente

 1. A.GRAMSH August 12, 07:36

  MË SHUMË MASHTRUES DHE IMAMË SE SA BESIMTARË DHE GOMARË!

  ”Ndryshimi midis shenjtoreve dhe mekatareve eshte se te paret kane te shkuar,te dytet kane te ardhme”O.Wilde
  ————-
  Ne vend te paraDhenjes:
  ‘Zoti-thosh shpesh nje prift italjan ish partizan gjate luftes se dyte boterore-nje dite nuk do tu pyese se sa besimtare jeni por sa te besueshem”!
  Dje besimtaret myslimane ne gjithe Boten festonin nje dite te shenuar fetare apo ‘kurban bajramin’ ne heshtje duke u lutur e reflektuar ku do qe ndodhej jashte bujes e reklamave e aqe me teper telekamerave!

  Tek ne edhe ne dite festash fetare nuk na lene rehat ‘prishesit e festave’,mashtruesit mekataret,,perdhunuesit e Zotit dhe ’10 Komandamenteve’ te tij te ashtuquajtur ‘politikanet’ dhe ‘Zagaret’ e dizinformacionit qe i ndjekin 30 vjet nga pas per tu hedhur kocken e radhes!

  Perdhunuesit e ’10 Komandamenteve te Zotit’!
  —————-
  1.- ‘Kalifi’ Sali Ram Berisha!
  (Ne nje prej komandamenteve thuhet :”MOS VRIT’!)

  ”Me lutjen teme ndaj krijuesit qe te gjithe sakrificat dhe perpjekjet tona te na i ktheje ne te mira..NMga zemra uroj qe kurban Bajrami i ardhshem me mire ta festojme.Gezuar!”
  Per ke ‘krijues’ ta kete fjalen ‘doktori’ serb i numurit dy te diktatures ‘ateiste’ Hysni kapos qe mbulonte tere organet e diktatures ,sigurimin policine ushtrine kuadrin prokurorine drejtesine dhe mbi te gjitha ‘agjenturat’!?
  Per ‘krijuesin’ qe e krijoi Saliun nga ‘balta’ e Sllobodanken nga brinja e Saliut apo por krijuesin srerb Karaxhixh qe ngjirizi Berishen ne barkun e Sheqeres!

  Per ç’fare ‘sakrifica’ dhe ‘perpjekje’ i lutet ‘krijuesit’ mekatari me i madh ne historine e nje populli qe 30vjet vuan mjerimin per shkak te ketij antinjeriu te pa FE!?
  Per vrasjet,per vjedhjet,per shpronesimin e nje populli te tere per gjenocidin 30 vjeçar duke i perzene nga trojet e te pareve e bredhin si dikur neper Bote si izraelitet 40 vjet ne shkretetitre!’ Per trajtimin shume me keq se sklleverit te dy dshtresave me te dobeta GRAVE dhe FEMIJEVE qe 30 vjet perdhunohen,prostituohe,vriten,ngujohen e deri theren si kafshet ne thertore per pjese kembimi organesh apo trafikohen si ‘Mish i bardhe’!?

  Nga cila ‘Kulle e Babilonit’ foli me ‘krijuesin’ guida Supreme e kalifatit te Bathores Sali Karaxhixh, nga Viçidolli nga Kulla e krimit ne TAirane , nga rezidenza verore ‘mbreterija e krimit dhe korrupsionit Gjirizi i Lalesit’ ku jeton psarajsen tokesore APO ish ne mes te sheshit te pllakezuar me gure importi blere me valute ne qender te kalifatit atje ku nje TURME E MJERE dje perbere kryesisht nga femije 30 vjet pa BUKE nga plaka qe presin ‘integrimin’ ne Shishtufine nga imame bark derra ne prezence telekamerash e nga nje qen bastard qe ruante nje grumbull kepucesh ne mes te vapes se Gushtit e shperndare mbas lutjeve ‘pronareve’ sipas eres se djerses!?
  ”Perendi!Ku je?”

  2.- ‘Mulla Omar-Ilir Meta(allias Like Floriri)
  (Ne nje nder 10 Komandamentet Zoti thote :”MOS VIDH!)!
  ”Dita simbol e sakrifices sublime na fton te ngrihemi mbi interesat tona personale per te menduar me shume per interesin e perbashket..per te sheruar njehere e pergjithmon plaget e thella te shoqerise sone,varferine,korrupsionin…”!?

  Per ç’fare ‘sakrificash’ flet simboli i hajduterise ne krah te kalif Salise qe i vune zjarrin 30 vjet Shqiperise!?
  Tha ta kete vendosur se do beje sakrificen ekstreme do vetesakrifikohet apo veteflijohet e o do vrase vehten si ka thene o do shkoje ne Meke e te behet Haxhi apo ‘Abas Ali’ e te varferve femijeve do tua fale tere ato MILIARDA e FLORI!?
  ”Mjerimi s’don mshire,por don vetem te drejte!”

  3.-‘Imzot’ Gramoz Ruçi

  ” Myslimanet shqiptare ashtu si 2 miliard besimtare myslimane te globit perjetojne kurban Bajramin si nje FESTIVAL sakrificash..Te mesojme nga myslimanet per te kaperxyer mosmarveshjet..Le te mesojme nga toleranca e myslimaneve shqiptare..”!?

  Si nuk e kane ditur besimtaret shqiptare gjendjen tejet te mjeruar te Ruçit shkaktuar nga vapa qe te therrisnin shoqaten e mjekeve pa kufi e ti benin trajtim sanitar te detyruar ashtu si krereve te xhihadit Kalifit Sali e Mulla Omarit alias Like Flori!?

  Kaqe i eshte tyhartuar truri Ruçit ketij Dun Bi U-je qe ditkerka numurin e myslimaneve te ‘GLOBIT’ qe jane 2 MILIARD e 30 vjet nuk di numurin e SHQIPTAREVE te ngelur nder keto troje mbas kryqezatave te shfarosjes ne emer te ‘Alla akbar’ drejtuar nga kalifi Sali dhe gjeneralet e xhihadit Gazidede mul Naokat dhe tere kkriminelet e pa FE rreth tij!?

  Kaqe ka ‘lajthitur’ nga vapa ky NISHAN sa te na perrallise ne mes te kesaj vape perçart se Tere Bota duhet pas 30 vjetesh te ”Mesoje nga myslimanet shqiptare per te kaperxyer mosmarveshjet”!?
  Per ke ‘muslimane’ e ka fjalen ‘Imzot’ Ruçi?
  Per ‘myslimanet’:Sali,Like,Flori,Mul Noka,Gazidede,Elez(Biberaj),Mustafa (besnik),Bato,Beraty,Buzhale,Baçi,KA QI, e tere HAJDARET muxhahedinet,kamikazet e ‘kosovaret’ te derguarit e Allahut per te perçare kete popull ne 128 banda parti e zhvilluar 30 vjet kryqezatash ‘Juge-Veri’ ne luften brenda ‘SOJIT’ ne emer te ‘Alla akbar’ e per ti lene kodsovaret pa Kosove e shqiptaret pa Shqiperi!?
  ”Mjerimi rrit femin ne hijen e shtepive
  te nalta,ku nuk mrrin zani i lypsis…..”

  4.-‘Imami’ i konvertuar EDVIN!
  ”Dhe me kete pamje te punes se bukur per nxjerjen ne drite te xhamise se pazarit ne Gjirokaster,gezuar kurban Bajramin!”

  A ka ngelur me shqiptar me tru ne koke qe ta kuptoje kete ‘qenje’ qe pretendon se eshte kryetar qeverrije me 20 perqind dhe per 6 vjet ka bere gjitheçka perjashtu te ‘QEVERRISE’ nje vend pa shtet e pa kufij e nje popull me keq se bageti ne arrati dhe ska profet qe yti mbledhe!?
  ”..Per te nxjere ne drite xhamine’…thote ne gjendje te renduar psiqike Edvini kur shqiptaret 30 vjet perjetojne mjerimin obskurantizmin,injorancen analfabetizmin periudhen e inkujzicionit dhe nder 3 MILION shqiptare ne emmigrim,AJKA e showqerise shqiptare si pasardhese e Rilindasve ,1/3 ose 1 MILION e moshave 1-35 vjeç neper EAurope dhe Bote NUK DI SHKRIM dhe KENDIM shqip dhe sherbimin ushtarak dhe betimin ushtarak e ben ne gjuhe te HUAJ dhe per te HUAJIT!?
  Ky Zogist xhon turk kerkon te vazhdoje ‘xhamizimin’ e tere teritorit pllakezimin e tere ish Shqiperise çvarrimin e tere shqiptareve e shqiptarizmes dhe varrimin me ndere e salltanete e me flamurin shqiptar kthyer ne ate te ISIS ne gjysme shtize per te nderuar Tradhetine!
  Si duket mbas eleminimit te historise albanologjose e tere shkencave qe meren me gjenezen e nje populli i ka ardhur radha ‘arkeologjise’ qe kur pas 1000 vitesh arkeologet qe do zbulojne varre do gjejne tere kockat me DNA te HUAJA por jo SHQIPTARE e te vertetiohet teza se keto troje nuk kane qene ASNJEHERE te banuara nga SHQIPTARE!
  ”Ka ardh koha kur duhet me u ndertu kulla e Babilonit e me u ngjit ne maje te majes se fronit e me bertit:
  PERENDI! KU JE?”

  5.-Lali Eri-(
  Parashikohet Si e ardhmja ne krye te komunitetit islamiko-xhihadist)

  ”Ti leme te vdekurit te qete..,Tirana zemer bardhe ka vend per te gjithe…Ndaj te gjithe ata qe vapa e gushtit i kapi me ngut per flete rrufe s’ka ndodh asgje..”!?

  Kujt i drejtohet ky idjot ,ne emer te kujt flet me çfare mandati kur vetem 20 perqind e banoreve te Tiranes oqe nuk bejne as 10 perqind te shqiptareve qe kane kryeqytet te TYRE Tiranen!?

  Ky alabak kur thote ‘Tirana ka vend per te Gjithe’ si e konsideron Tiranen çiflig per te mbjellur e shitur fiq apo kryeqytet te 5 Milion shqiptareve !
  Kush jane keta te ‘GJITHE’ qe flet ky tru shpelare jane tere Hajdaret,zogistet,muxhahedinet,zogolljanet,tuqit,.greket,xhonturqit,Zagaret,kolaboracionistet,tradhetaret,hamit Matjanet,Xhafer Devat,nishanet,Olldashet,vradsesit,hajdutet Salisjanet,Metistet e tere ‘kosovaret’ udb_ashe qe nuk dine shqip e kane pushtuar kete vend e kane perzene SHQIPTARET nga trojet e te pareve bashke me tere Pasurine kapitalet strategjike dhe RIMINE!

  Ke quhan ‘HATA’ ky idjot!?
  A ka me ‘HATA’ se sa kaqe kur populli shqipetar sio dikur populli iztraelit ka 30 vjet pa shtet pa pasuri,pa kufij pa siguri,pa kapitale strategjike,pa PRONE pa PUNE e i perzene jashte kufijbve te te pareve dhe ne ish vendin dikur SHQIPERI sot eshte restauruar antishteti,kalifati i Bathores-xhihadi-isis ku vetem ndertohen ‘KESHTJELLA NE RERE’ ne vend te uzinave fabrikave ujskjellsave veprave hidroenergjitike e veprave PRODHUESE per te ushqyer popullin sa nje fshat me BUKE nderkohe qe me VALUTE borxh e blejme miell KAFSHESH nga SERBIJA!

  Me ç’fare mandati ky xhihadist i quajtur kryetar bashkije shok i ‘akademikut’ Mziu e ka katandisur ish kryeqytetin dikur europian Tirane ne kandahar mbushur me pllakata koka çimentoje ‘Hajdaresh’ e jane çvarrosur tere heronjte dhe shqiptaret!
  Per ke te ‘vdekur’ e ka fjalen qe ti leme rehat!
  Per kadaverat apo ‘Idhujt pa krena’ Sali Berishen,Like FAloririne tere EAdvinerat qe po QELBIN kete vend 30 vjet bashke me ish kryyetare shteti pa shtet deputete e deputana kryeministra BODE garde financash qe kane financuar krimin e Fullaneri bankash qe kane kredituar korrupsionin!?

  P.S’Idhujt pa krena!Duhen varros,sepse lenja jashte do krijojne epidemi dhe epidemite zhdukin Kombe!”

  Reply to this comment
 2. SHQIPETAR August 12, 10:48

  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Na ish nje here e nje kohe nje vend qe quhej Shqiperi dhe qe banohej nga shqipetare qe ne gjuhen shqipe nder shekuj thonin:
  ”Shqiperi me ep nder,
  me jep emeroin shqipetar…”

  Reply to this comment
 3. jetimet e 21 Janarit August 12, 10:50

  Shqiperine e mori turku
  i vu zjarr
  shqipetar ,mos rri po ‘zhduku
  shqipetsar..

  Mjaft punove per te tjere
  o fatkeq
  kiujdo vendin tek ke lere
  dhe tek heq”

  Reply to this comment
 4. Pashko Vaso August 12, 11:07

  Dhe vjen i huaji e u rri ne voter
  me ju turpnue me gru e moter
  e per ca pare qe do fitoni
  besen e t’pareve te gjith harroni

  Reply to this comment
 5. MIGJENI August 12, 11:13

  Xhamijat dhe kishat madheshtore nder vende
  te mjerueme…
  Kumbanoret dhe minaret e nalta mbi shpija tona perdhecke…
  Zani i hoxhes dhe i priftit ne nje kange
  te degjenerueme…
  O pikture ideale e vjeter nje mije vjeçe!

  Reply to this comment
 6. Altin August 12, 11:16

  Feja lindi kur mashtruesi i pare takoi idjotin e pare…
  Feja fillon atje ku mbaron arsyeja..

  Reply to this comment
 7. nipi i Avni Rustemit,tek palma zorret e Xenit August 12, 11:18

  ”Skllever bij sklleverish
  S’e meritoni se liri s’doni”

  Reply to this comment
 8. intelektuali August 12, 12:25

  HA-HA-HA!

  Shkencetari I Madh me Fame Boterore i Ksenos se Enverit e ka emerin:

  MARKS-ENGELS-LENIN

  I nxorre nga brimat e miut te gjithe fanatiket e Enverit o Gerdalla e Partise se Punes, grekofoni enverist Ksenofon Krisafi me dacibaon enveriste qe ke publikuar sot ne mbrojtje te kauzes se LANC-it kriminal dhe jugosllav te Enverit, kur lexon kete dacibao me llogje llafoqyli dhe asgje konkrete thua me vete:

  O BO BO! FANATIKU ENVERIST KSENOFON KRISAFI ESHTE DEKANI I UNIVERSITETIT EVROPIAN NE SHQYPNI!

  Ishte ky fanatik enverist, Profesor Famoz i Maredhenieve Nderkombetare qe konsultoi Ramiz Alian per te perzene me dajak Minister-Presidentin e Bavarisë, Franz Josef Strauss qe kishte ardhur ne Shqypni me nje oferte fantastike per ndihme ekonomike kur Shqypnia ishte ne kolaps total dhe shqyptaret po vdisnin nga uria e tejskashme ne vendin e tyre qe u la LANC-i dhe Enveri si nje Kamp perqendrimi Auschwitz, rrethuar anembane me tela me gjemba me nje ekonomine te falimentuar me tollona dhe bunkere mesjetare dhe me nje shtet totalisht te renuar. Shikoni se cfare llogje idioti shkruante grekofoni enverist, Ksenofoni i Partise ne intervisten te “Zeri i Amerikes” ate kohe te mjerimit total si “gjel komunist maje plehut enverist”:

  “…Kishte disa vjet që delegacione shqiptare e gjermano-perëndimore po negocionin në diskrecion të plotë. Në Vjenë e në Bon ishin zhvilluar bisedime në nivele të larta. Në Tiranë kishte ardhur Shtrausi, i cili gjithashtu kishte negociuar, por pa rezultat. Të dyja palët ishin ngurtësuar në qëndrime të skajshme. Tirana kërkonte shpërblimin e dëmeve të luftës dhe pastaj vendosjen e marrëdhënieve diplomatike, Boni insistonte për marrëdhëniet diplomatike dhe në vijim nisja e bashkëpunimit ekonomik, financiar, teknik e shkencor, si mundësi për plotësimin e pjesshëm dhe të tërthortë të kërkesës shqiptare. Pas shumë vjet humbjeje të një kohe të vyer, Tirana u ndërgjegjësua se duhet të rektifikonte qëndrimin e vet. Ishte bërë e qartë se asgjë nuk mund të arrihej larg kompromisit, duke ndjekur taktikën e këmbënguljes kryeneçe dhe avancimit të kërkesave ultimative…”

  Perendimi ate kohe pyeste:

  “…A mund të përjashtohet fakti që Strauss tani mund të gjejë një mënyrë për ta afruar më shumë Shqipërinë në rrjedhën ekonomike evropiane? Marrëdhëniet normale midis Shqipërisë dhe Gjermanisë Perëndimore janë bllokuar prej vitesh nga mosmarrëveshjet për dëmshpërblimet gjatë kohës së luftës. Bisedimet në një nivel të zakonshëm diplomatik mbi këtë çështje kohët e fundit u ndërprenë edhe një herë pa përparim. Shqipëria pretendon se duhet të marrë dëmshpërblime për dëmet e kohës së luftës dhe humbjet njerëzore në vitet e okupimit të Boshtit. Gjermania Perëndimore gjithmonë ka hedhur poshtë pretendimet si shumë të larta dhe te pabaza. Marrëdhëniet normale midis Shqipërisë dhe Gjermanisë Perëndimore ishin bllokuar prej vitesh nga mosmarrëveshjet për dëmshpërblimet për kohën e luftës, ndërsa Shqipëria komuniste kishte një qëndrim më miqësor ndaj Gjermanisë Lindore…”

  HE MO KSENOFONI I ENVERIT DHE I RAMIZIT PSE E PERZUTE ME DAJAK MILIARDERIN STRAUSS QE KISHTE ARDHUR PER TE NDIHMUAR SHQYPTARET, TE CILET PO VDISNIN NGA URIA DHE MJERIMI TOTAL KU I LA LANC-I KRIMINAL, JUGOSLLAV I ENVERIT?

  sepse:

  Llogjet e propagandes enveriste me rreshtime bolshevike te LANC-it ne “anen e duhur te historise” nuk i hane me as qente e rruges sot, kur ishte Gjykata e Hages per krime kunder njerezimit qe e cilesoi LANC-in e Enverit si nje “Organizate Terroriste” dhe urdheroi konfiskimin e floririt te Ahmet Zogut qe u gjet i fshehur na Hitleri ne malet e Bavarise, sepse LANC-i kriminal jugosllav vrau dhe masakroi Aleatet angleze ne Kanalin e Korfuzit,

  PER CFARE NDIHME INTERNACIONALE TE LANC-IT NDAJ POPUJVE FQINJ FLET TI O FANATIK AMORAL DHE ANTIKOMBETAR ENVERIST?

  sepse:

  Dokumentat e pakontestueshme historike tregojne se LANC-i kriminal dhe antishqyptar i Enverit i nguli thiken pas shpine vellezerve tane kosovare duke i shitur tek antifashisti serb, Aleksander Rankovic qe i vrau dhe i masakroi me akuzat se kishin bashkepunuar me gjermanet, njesoj sic veproi antifashisti grek, gjenerali i rrezistences, Napoleon Zervas me shqyptaret e Camerise,

  KUJT JA TREGON KETO PERRALLA O KSENO FANATIKU I ENVERIT?

  Reply to this comment
 9. NOLI August 12, 13:23

  ”Ç’thot’ ajo e ve e gjore
  Mbretereshe pa kurore
  faqe çjerrur,lesh leshuar
  Shpirt e zemer perveluar;
  Gjysm’ e vdekur :”O shqiptare,
  Nenes mos ja beni varre!??

  Reply to this comment
 10. Naim Frasheri August 12, 13:27

  Ne mes tuaj kam qendruar
  e jam duke perveluar,
  qe t’u ap pakeze drite,
  naten t’ua benj dite.

  Do te tretem te kullohem,
  te digjem te pervelohem ,
  qe tu ndrij mir’ e te shihni,
  njeri-tjaterin ta njihni…

  Reply to this comment
 11. GIOTINA August 12, 14:37

  Ndersa kryehajduti Ilir Merta ben thirrje deshperuese per ‘reflektim’ qe do te thote:
  ”O komprom femije bastard i te gjitha ,mbledhkjeve’ ortaku i tij qe nuk i eshte tretur ngjala e kerkon shpetimin nga ‘pleherat’ e Kukesit,.Velipojes,Shengjinit dhe harron ky Alabak me shallvare se 3 vjet me pare kerkonte te na sillte tere PLEHERAT e Botes perfshi ADM-Armet e Demtimit ne Mase…KRRIMINELET NE LITAR!”

  Reply to this comment
 12. intelektuali August 12, 14:38

  DEKANI ENVERIST I UNIVERSITETIT EVROPIAN, KSENOFON KRISAFI:

  Mos abuzo me propagande te shemtuar enveriste per LANC-in kriminal jugosllav te Enverit qe e renditi Shqypnine pas Luftes ne anen e duhur te historise, sepse kjo nuk eshte fare e vertete, perkundrazi LANC-i kriminal i Enverit jo vetem qe mbushi lumenj me gjak njeriu te pafajshem me nje Lufte Civile te papare ne histori, por implementoi MURTAJEN bolshevike ne Shqypni qe gradualisht e transformoi vendin ne nje Kapmp Perqendrimi Auschwitz te Hitlerit, falimentoi ekonomine me tollona dhe bunkere idiote dhe i beri shqyptaret si “Nje fis prej Afrike Zulu”.

  KUJT JA TREGON KETO LLOGJE PROPAGANDE O FANATIKU I ENVERIT, KSENOFON KRISAFI?

  Sa here vjen puna per krahasime ju i largoheni te vertetes se hidhur dhe si rufjane te vertete enveriste i referoheni antifashizmit francez apo italian, kur ne fakt duhet t’i referoheni antifashizmit sovjetik te Satlinit dhe atij jugosllav te Titos dhe Rankovicit qe vrau dhe masakroi kosovaret ne Tivar si nje tradheti e Enverit ndaj shqyptareve ne Kosove per interesat e pushtetit te tij personal. Sa here qe hapet debati per LANC-in kriminal dhe jugosllav te Enverit, fanatiket e tij qe shumica jane xhelatet e tij, spiunet e Sigurimit, por dhe debila si “miza pa koke” qe komentojne llogje amatoreske idiotesh pa kurfare pergjegjesie ne kete forum te nerum te gazetes DITA si t’ja thote toci i fanatikut te indoktrunuar, fillojne te bejne krahasime me Francen e de Gaulle, qe burgosi dhe denoi me vdekje kolaboracionistin dhe mesuesin e shokun e tij te Luftes se pare Boterore, Pétain qe me pas e fali dhe e coi ne nje spital, azil pleqsh me lekat e shtetit derisa ngrysi jeten.

  PO LANC-I I ENVERIT ISHTE I MODELIT SOVJETIKO-JUGOSLLAV

  Nga cila brime miu propagande te shemtuar enveriste e qisni ju Francen dhe Italine per krahasim me LANC-in kriminal dhe totalisht jugosllav te Enverit, kur ju o sherbetore te Partise se Punes, besnike te Internacionales Komuniste qe vrate dhe masakruat Aleatet angleze ne Kanalin e Korfuzit me mina jugosllave dhe me urdher nga Beogradi dhe Moska?

  PO JU MUND TE KRAHASONI LANC-IN TUAJ ME LUFTEN E TITOS DHE TE RANKOVICIT QE VRANE KOSOVARET NE TIVAR O RUFJANE TE MASHTRIMIT ENVERIST

  dhe:

  Athdheu juaj eshte ne Lindjen Komuniste Moniste dhe jo ne Perendimin Demokratik dhe Liberal o mashtrues te pacipe qe perdridheni si “kurvat ne bordello” sa here i dilni ne mbrojtje te kauzes antishqyptare te Partise se Punes per antifashizmin tuaj fals.

  Nese mund te jem dakord me Edi Ramen eshte se ai eshte i vetmi Lider qe i del kunder babait te tij megjithese jo zyrtarisht, sepse po mundohet te fusi ne shina historine tone te shtremberuar kombetare, e ben kete nga zori dhe presioni qe vjen nga SHBA dhe BE, apo se keshtu e ndjen shpirti i tij prej artisti, kete nuk e them dot, por megjithate:

  ESHTE NJE VEPRIM QE DUHET PERSHENDETUR NGA TE GJITHE SHQYPTARET E NDERSHEM QE E DUAN VATANIN SI BOTA DEMOKRATIKE.

  Reply to this comment
 13. intelektuali August 12, 17:54

  Intelehaleja Ul kapakun se kundermove gjithe boten.

  Shikoni kete reportazh per masakren qe bene nazistet ne Sant’Anna te Italise para 75 viteve.
  Sot banoret inauguran pllaken perkujtimore dhe kryetari i bashkise ben thirje per rritjen e vigjilences kunder neofashisteve te sotem qe perpiqen te shuajne kujtesen e popullit dhe te shtremberojne historine e shkruar me gjak e sakrifica, te rehabilitojne fashiste e koolaboracionistet e tyre.

  https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.tagesschau.de/ausland/ns-massaker-101~amp.html&ved=2ahUKEwiA8bzL1P3jAhUFLFAKHQbmCYwQFjAEegQIAxAB&usg=AOvVaw3uowQNe5f823yUtP8hAd64&ampcf=1

  Gjermani e pranon masakren Une haleja Idiote intelektuali bashke demon, halene tjeter themi Ska ndodhur kurre masaker.
  Gjermani mik partizanet armik

  Uran menderja bythka e quan LANCin Lufte civile se plaku jU mbyll ne halet se Une kisha haruar te mbyllja kapakun.
  Po kush ja pati fajin qe e zu barku dhe i mbushi para kohe.

  Korfuzi iliri nexhi xhufi me bahriu mulleti.
  Une bolja d.v.

  Reply to this comment
 14. intelektuali August 12, 17:55

  Intelehaleja Ul kapakun se kundermove gjithe boten.

  Shikoni kete reportazh per masakren qe bene nazistet ne Sant’Anna te Italise para 75 viteve.
  Sot banoret inauguran pllaken perkujtimore dhe kryetari i bashkise ben thirje per rritjen e vigjilences kunder neofashisteve te sotem qe perpiqen te shuajne kujtesen e popullit dhe te shtremberojne historine e shkruar me gjak e sakrifica, te rehabilitojne fashiste e koolaboracionistet e tyre.

  https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.tagesschau.de/ausland/ns-massaker-101~amp.html&ved=2ahUKEwiA8bzL1P3jAhUFLFAKHQbmCYwQFjAEegQIAxAB&usg=AOvVaw3uowQNe5f823yUtP8hAd64&ampcf=1

  Gjermani e pranon masakren Une haleja Idiote intelektuali bashke demon, halene tjeter themi Ska ndodhur kurre masaker.
  Gjermani mik partizanet armik

  Uran menderja bythka e quan LANCin Lufte civile se plaku jU mbyll ne halet se Une kisha haruar te mbyllja kapakun.
  Po kush ja pati fajin qe e zu barku dhe i mbushi para kohe.

  Korfuzi iliri nexhi xhufi me bahriu mulleti.
  Une bolja d.v.

  Reply to this comment
 15. intelektuali August 12, 18:48

  demo Ul apakun se kundermove gjithe boten.

  Shikoni kete reportazh per masakren qe bene nazistet ne Sant’Anna te Italise para 75 viteve.
  Sot banoret inauguran pllaken perkujtimore dhe kryetari i bashkise ben thirje per rritjen e vigjilences kunder neofashisteve te sotem qe perpiqen te shuajne kujtesen e popullit dhe te shtremberojne historine e shkruar me gjak e sakrifica, te rehabilitojne fashiste e koolaboracionistet e tyre.

  Reportazhi me pjese filmike nga ceremonia ne fjale U trasmetua ne lajmet kryesore te televizionit publik gjermanb ARD.
  Tregojani dhe perfaqsuesve te fondacionit gjerman qe sponsorizon institutin e uran bythkas dhe tufes ne kuadrin “dekomunistfiikimit” dhe rehabilitimin e koolaboracionisteve nazi-fashiste shqyptar, kriminele lufte.
  S’guxojne ta bejne ne vendin e tyre se Ju kthehen njerezit e i bejne rezil e mbeten te papune Bile futen dhe ne Burg.

  https://www.tagesschau.de/ausland/ns-massaker-101.html

  Gjermani e pranon vete masakren Une haleja Idiote intelektuali bashke me demon, halene tjeter themi Ska ndodhur kurre masaker.
  Gjermani mik partizanet armik.

  Uran menderja bythka e quan LANCin Lufte civile se plaku jU mbyll ne halet se Une kisha haruar te mbyllja kapakun.
  Po kush ja pati fajin qe e zu barku dhe i mbushi para kohe.

  Paragrafi qe pason eshte nenshkrimi, firma ime, my signature:

  Korfuzi iliri nexhi xhufi me bahriu mulleti.
  Une demo bolja thare muthatiste d.v.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*