12 janar 2018

January 12, 2018 02:00 Updated

12 janar 2018

January 12, 2018 02:00 Updated
Komento

5 Komente

 1. A.GRAMSH January 12, 09:20

  2018-TA?PAK DRITE!
  Ujku ‘Vetting’,Zylfot e politiQIse dhe Zagaret e ‘informacionit’!
  ————
  sKipetare dhe sKipetarka,qafeZinj e qafeZeza,’koke palare’!
  Fantazma ‘Vetting’ eshte nje pjeseze e reformes ne drejtesi dhe reforma ne drejtesi eshte vetem nje ‘pjeseze’ e rilindjes se shtetit te se drejtes ne nje vend 28 vjet pa shtet prandaj ne vend qe tu hapni bythen si sot e 28 vjet krereve te krimit e korrupsionit ne krye te ANTISHTETIT hapni syte te shikoni ‘Pak drite!

  Pak drite!Qe te shikoni se reforma ne drejtesi pas 28 vjetesh po qe se do behet per here te pare behet nga SHBA dhe BE dhe jo nga kreret e antishtetit qe kane uzurpuar tere istitiucionet e ketu nuk bejne perjashtim askush jo vetem kalif Salija,Nano greku er Like florija por as prostitutat Mona,bytheqiret Basha tere PATOZET Topallet dhe nje kryeminister KUKULL apo Edvin Robertçamçakiz mavrija!

  Pak drite!Qe koke palaret qe jane trajtuar 28 vjet si bageti te mos behen as kamikaze e as ‘koke turku’ thirrjeve te ZYLFOVE qe sa here u vjen veza tek bytha therresin ‘koke palaret’ ti shpetojne duke ju treguar me gisht gjurmet apo RAMEN qe ne reformen ne drejtesi eshte objekt i saj si tere kjo politike krriminale e korruptiuar e antishqipetare!

  Pak drite! Qe koke palaret mos shkojne pas ‘berihajt’ kur nje çoban minoritar e antishqipetar qe ka jetuar si dinasti me gjak e mish femijesh shqipetare ne perjetersi me mbiemer Lubonja e Fatos nga trute,kur arrin e thote pas 28 vjetesh ne sherbim te krimit e korrupsionit e kryehajdut i informacionit:
  ‘Marku(prokurorja)eshte ne duar te LU dhe Rames”eshte sa krriminale e antishqipetare sepse jo vetem qe Marku fshi bythen edhe me mjekrren e Liubonjes po edhe me mjekrren e ish shokut te tij Rama dhe aqe me teper qe reforma ne drejtesi dhe vetting-un si pjese e tij nuk e ben Marku por tere ISTITUCIONET e ngritura e akoma te pa strukturuara pas 28 vjetesh!

  Pak drite!Qe koke palaret me thirrjet e Monave qe 28 vjet nuk u meret vesh se nga kane gojen e nga kane bythen se te dyja u jane bere si gryke çizmeje nga te NGRENET vjedhurit e dhjeret,Te mos shkojne me as ne HALE se nuk jane thirrje ne mbeshtetje te VETTING-ut,te krimit korrupsionit po jane thirrje te meremi me nje EDVIN qe te harrohet SEKUESTRIMI i tere PASURIVE te tundeshme e te pa tundeshme brenda dhe jashte te Neron Salise ,Like florise pse jo edhe te Edvin Mavrise!

  Pak drit!Qe koke palaret mos ndjekin me nga pas ZYLFOT e politiQIse kur therresin 28 vjet per njeri tjetrin ‘UJKU nepermjet zagareve te dizinformacionit duke treguar gjurmet e ‘akuzuar’ njeri tjetrin e luajtur ‘nuse dajash :Nano-Berisha,Like-Berisha,Beriusha -Rama,Basha -rama!
  Jane te gjithe pjese e te njejtit STAN dhe pa perjashtim OBJEK i vetting-ut dhe DEKRIMKINALIZIMIT pa perjashtim!

  Pak drit!Koke palaret mos mashtrohen nga ca palo analiste perfshi edhe perfatin e keq edhe te kesaj te perditeshme qe jo vetem nuk PROPOGANDOJNE reformen ne drejtesi dhe vetting-un por direkt apo indirekt i KUNDERVIHEN asaj i ‘hedhin gure neper rrota’ duke iu marre me emera te perveçem me Markun qe eshte thjesht nje ‘qelize’ e rilindjes se shtetit e nuk merren me 4 PUSHTETE-ANTISHTET qe 28 vjet vetem HANE-VJEDHIN -DHJESIN mbi koke paklaret!

  ‘Fshesa Marku’ titullon shkrimin nje ish gazetar tani me skleroze!Po per nje parlament qe vjedh ço vit 1.5 Miliard koke palareve pa bere asgje pse nuk flet o ‘NJERI’?Po per tere nje sistem gjyqesor qe vetem VJEDHIN kush i financon e nga i marin rrogat e çfar bejne per kerte ‘reforme ne drejtesi’!?Po nje egzekutiv me shumice te votuar nga shqipetaret kush eshte ROLI ne kete revolucion per dtrejtesi perveò batutave kaps te nje edvini qe quhet maxhorance dhe nje lul bytheqiri qe quhet minoranmce e presin ‘DUAR KRYQ’ tu vere hekurat Marku!?Kush eshte roli i ketyre ANTIPUSHTETEVE per te rilindur shtetin dhe kush i PAGUAN kur shqipetaret bark ythare jane 7 MILIARD borxh
  A e kane te qarte keta ZAGARE te informacionit se po qe se do behet nje dite reforma ne drejtesi dhe do RILINDE shteti i se drejtes mund te jene ne te njejten QELI: Edhe Faatos Lubonja edhe fatos Nano dhe Salija dhe Edvini e Like florija po qe se kane VJEDHUR edhe nje QINDARKE shqipetareve!?

  Pak drit!Qe koke palaret te mos shkojne as ne HALE me thenjet e lehjet as te Zagareve te ketij dizinformacioni ne sherbim te krimit e korrupsionit po as te ZYLFOVE te politikes krriminale qe kane therur femijet shqipetare 28 vjet si BAGETI e tani therrasin UJKU kur ska ngelur shqipetar ne keto troje!
  A mund tu besohet me krereve te krimit e korrupsionit me tituj ‘Profesore’ e akademike te ishj bllokut te vjeter e te rinj qe 28 vjet kane RJEPUR nje popull te tere ne krye te 128 bandave parti e qe te gjithe jane puthur me
  MILON apo Servetert,Sabitet,Gjinushet e te na PERRALLISIN pa pike TURPI duke ju kerkuar ‘paqe’ nje mender opozite ‘Se Europa paskerka plane per NE’!
  ‘Profesor’ Paskal Milo,.me se jeton 28 vjet bashke me tere profesoret e krimit e korrupsionit dhe per çgfatre ‘pune’ e Merite je bere milioner ne vendin me te varfer te Ballkanit bashke me tere profesoret e ish bòllokut te vjeter e te ri!
  A e kini te qartyer shprehjen popullore shkodrane:Ka kohe me u turpnu’ dhe a e ke te qarte qe ne nje shtet te se drejtes ku ‘Ligji eshte i barabarte per te gjithe’ sapunin ne qeli e ngrejne edhe ‘profesoret’ derra te kenaqun e jo vetem Sokratet e vujtun si heroi i popullit Shefqet Peçi qe e kalbet ne burg ju ‘profesoret’ me urdher te doktorit hitlerian te bllokut apo kalif Salise e like florise nanove si çobenj minoritare e tere alabakerise qe duhet te shkoni para drejtesise!?

  Per ke Europe e SHBA flasin pas 28 vjetesh Zylfot e politiQIse e lehin ZAGARET e informacionit kur 28 vjet tere KRIMET e korrupsionin e shpernguljen e shqipetareve me gjenocid TITIST e kane bere ne emer te ‘lervizjes se lire’ si kafshet ne emer te BE dhe SHBA si ‘burra shteti’ e ‘yje ne ngjitje’!!?

  Reply to this comment
 2. NOLI January 12, 10:05

  ‘O sternip i Kainit,tepdil si bari,
  Ti na shtyp e na shtrydh e ti gjakun na pi,
  Ti na ther e na grin e per wqef na ben fli,
  O kukuth e lubi Hosana Baraba!”

  Reply to this comment
 3. Monika Kryezeza ish prostitute tani gazetare e shtetare January 12, 10:17

  Dekriminalizimi ne duar te krereve te krimit!!!????
  Njesoj si te ftosh naten e vitit te RI nje gjel deti!E ha ate kokerr ulliri gjeli i detit te ‘shkoje si ciapi tek kasapi’??

  Kaqe gomare kane mdelur akoma ne kete vend qe nuk e kuptojne qe tere istitucionet e drejtesise,kontrollit shtyetit prokurorise deklarimit te pasurive vjedhin e flene gjume me breket e armines ne koke e çizmet e Mones ne bythe dhe dekriminalizimin ja kane ngarkuar nje qe quhet KQZ-koke qensh e zagaresh militante te krimit!!!HA HA HA HA !
  Kaqe budallenj ky fisi yne qe ne dekriminalizim i thone kur ka ‘Rekorde krimesh’!???HA HA HA HA!
  Ose po qe se Berisha ka vrare vetem 4 koke palare nuk perben rekord,po qe se Likja ka vjedhur gjysmen e pasurise nuk perben rekord !HA HA HA….

  Reply to this comment
 4. Ilda Kanada January 12, 10:30

  nuk ta di moshen por dita njemije e hallall qumeshti i nenes se ke kohe qe na flert gjuhen e saj,gjuhen shqipe te harruar mbi nje çerek shekulli nder keto troje…

  Reply to this comment
 5. Rrespekt ...A.GRAMSH January 12, 11:27

  Ky
  shkrim ,
  eshte Pasqyra e Realitetit Shqiptare ,
  qe asnji sharlatane politike e ushtria e medies bashipozuke tenton ta Fshehi me ndihmen e Djallit
  “ALEATE”

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*