12 janar 2019

January 12, 2019 02:00 Updated

12 janar 2019

January 12, 2019 02:00 Updated
Komento

2 Komente

 1. A.GRAMSH January 12, 07:49

  DEMOKRACIJA ESHTE POPULL JO TIFOZERI!
  ‘Per mua nuk ka rendesi nese fitoj apo humb,ajo qe ka rendesi eshte ta pranoi humbjen’A.Linkoln
  ————————–
  Ne vend te paradhenjes
  Skipetare e sKipetarka!
  Ka per fatin e keq shume shqipetare te zhgenjyer si shumica e ketij populli nga kjo politike alabakesh e ky informacion Zagaresh ne sherbim te tyre qe ‘Shpetimin’ po e presin nga SPAK!

  Torrollak!Nuk e rilind shtetin SPAK!
  SPAK eshte nje pike uji ne tere liqenin e shtetit te se drejtes i fundosur ne gremine keto 28 vjet!
  Alabakerija sa krriminale antishqipetare e kesaj politike 100 perqind e inkriminuar po ben te pa munduren qe te vendose gure neper rrota per te penguar jo vetem nje te ashtuquajtur ne drejtesi qe eshte ‘A’-ja e pushtetit gjyqesor po po pengon me çdo kusht ate:
  Treguesin kryesor te Demokracise qe quhet KRYEREFORMA e sistemit elektoral qe ti ktheje SOVRANITETIN popullit shqipetar ku te VOTOJE dhe tre VOTOHET te ZGJEDHE direkt e te ZGJIDHET!

  Skipetare e sKAipetarka bashkohuni ne nje trup te vetem si nje popull i vetem e ti leme ndarjen e vllavrasjen qe vkerkojne te na bejne nepermjet militantizmit e veçanerisht TIFOZERISE qe ska te beje fare me DEMOKRACINE e LIRINE po me ‘pupulizem’ primitiv e nazionalizem mesjetar duke vazhduar te na ndajne ne 128 BANDA parti!

  Te kerkojme ZGJIDHJE dhe jo ZGJREDHJE qe kerkojne kreret e krimit e kofrrupsionit.Nuk ka e nuk mund te kete asnje lloj ZGJEDHJESH vendore apo te pergjitheshme pa ZGJIDHJE!
  Zgjidhja eshte kryereforma e sistemit elektoral qe te beje komplet DEKRIMINALIZIMIN e kesaj politike qofte edhe me referendum popullor!
  SHBA-te e BE_ja mjaft me politika antishqiptare ne interes te krereve te krimit e korrupsionit ne sherbim te ‘burrave tre shtetit’ e ‘yjeve ne ngjitje’ per ta shperbere kete popull!
  BE-ja po kerkon te rilindeb kete vend e ti ktheje SHPRESEN ketij POPULLI duhet te ‘INVESTOJE’ tek INFORMACIONI i lire i pa varur e profesionist me intelektuaòle e GAZETARE qe kane studjuar jashte e qe nuk jane te inkriminuar e as u shtermberohet e as u thyhet maja e PENES per balle krimit e korrupdsionit me IMUNITET.
  BE-ja te ‘investoje’ per te organizuar perpiluar e zhvilluar me referendum POPULLOR:
  Reformen e sistemit elektoral dhe shkuarjen ne ZGJEDHJE te PERGJITHESHME dhe VENDORE brenda muajit MARS ku te jene bere me pare tefre ndryshimet KUSHTETUESE te nevojeshme gjithmon me Referendum te nje kushtetute kthyer ne LETER HIGJENIKE!

  Skipetare e sKipetarka !Ata qe propogandojne SPAK se do jete shpetimi i shqipetareve jane pikerisht ata KRRIMINELE te politikes e informacionit qe jane te inkriminuar deri ne grykeQ
  SPAK edhe kur te krijohet mbas 2 vjetesh sorrollatje do ti duhen nja 20 VJET te SPASTROJE te keqen nga ky vend qe nuk eshte vetem nje krriminel SALI apo kryehajdut Like flori por sejcili nder 5 MIJE te inkriminuar KRYESORE deputete e deputana ministra e kryeministra gjyqtatre prokurore e Zagare te informacionit nga PAS kane dhe 25 MIJE te aferm femije niper mbesa e supermbesa qe po te bejme llogarine do te duhen per 25 MIJE 10.000 Prokurore po te marim ne konsiderate ate qe thuhet se vetem per ‘Saje Qorrin’ i kane vene mbrapa per 1 vit 4 HAJDARE!

  P.S Loja nuse dajash me nje Edvin thonj pa prere dhe nje LIke floriri eshte loje alabakesh per te mashtruar tifozerine po jo POPULLIN.
  Vetem tifozerija pa TRU njera pale thote qe EDVINI eshte brenda kushtetiutes e Likja eshte Brenda apo jashte saj kur vetem IDJOTET nuk e dine qe nje vend pa SHTET nuk ka si te kete KUSHTETUTE e aqe me teper kur i mungojne te 3 PUSHTETET legjislativ gjyqesor egzekutiv e TRAGJIKISHT ai qe quhet pushtet i katert MEDJA!
  Kushtetuta e kalifatit te Bathofres shkruar nga IMAMI eshte thjesht nje LETER HIGJENIKE qe Edvini e ka per ti fshire bythen Salise e Like florise 6 vjet me mandatin e POPULLIT ne emer te ‘ALLA AKBAR’ e popullin e konsiderojne bageti apo ‘,KOKE PALARE’!

  Reply to this comment
 2. V.F.L.P January 12, 14:35

  Pse lodhesh or ti mik…
  Ne jemi populli me i strumentalizuar i Ballkanit dhe kaqe meritojme genjejme edhe vetvehten kur nuk na genjejne te tjeret 28 vjet:
  Eduam shqiperine si gjith Europa
  -Iu shtrime nen rrota ish sekretarit te shtetit amerikan
  -E pritem shpetimin nga ambasadoret e ameriQise qe na vodhen komplet pasurite me fazlliqat nue kalajt dhe Taçat
  -Vazhduam me luften kunder mullinjve me ere te komunizmit nen drejtimin e doktorit te shokut Hysni e tere djemte e bllokut rreth tij nga Nano pollo ngjela Lubonja e alabakeri perfshi dhe nje Andush Buishasti nipin e shokut Hisni qe te vogel e ka QI vme gishta krrimineli Sali..
  -Vazhduan te na mashtrojne me asocim integrimin kur na lane pa breke ne Bithe
  -Tani me reforme ne vdrejtesi VETTING e KLP-RA klgj-ra e SPAK-ALABAK -SPURDHKJAK E NE KRYE VAZHDOJNE TE JENE DY KRRIMINELET E antishqipetaret me te medhenj SALI KARAXHIXH E LIKE FLORI—-

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*