12 korrik 2018

July 12, 2018 02:00 Updated

12 korrik 2018

July 12, 2018 02:00 Updated
Komento

4 Komente

 1. A.GRAMSH July 12, 09:47

  ‘PARLAMENTI’ I KALIFATIT TE BATHORES,KE PERFAQESON ,Ç’FARE KA PER MISION E KUSH E FINANCON?

  Ne vend te paraDhenjes
  Kush vazhdon te meret akoma me Edvinin e jo me parlamentin o eshte i pa pune o IDJOT qe nuk e di ,e s’ka per ta marre vesh kurre,qe me kushtetuten e Imamit jemi Republike parlamentare’ e jo shtet i kalifatit ku sundon kalifi SALI!

  Dje per çudi te ‘dynjase’ ne nje ‘ode’ qenef te stalles parlament ,te quajtur ‘komisioni i ligjeve’ qe perfaqesohet nga nje emer islamiko xhihadist Mul Noka,(nga i cili populli pret miratim ligjesh e reformash per te rilindur shtetin) pa pritur u çfaq as me shume e as me pak po Prokurorja e Pergjitheshme e Republikes se Bathores ‘katolikja’ Arta Marku?!!!

  Per ata qe kane dy pare mend ne koke e qe jetojne tragjedine e mungeses se shtetit ne kete vend pa popull zevendesuar me xhihadiste muxhahedine e hajdare pyetja qe i ben vehtes do te ish:
  Si ka mundesi qe kjo perfaqesuese e drejtuese ne nje nga istituionet me te larta te shtetit apo krahu i djathte i shtetit ,nje jave me pare nuk denjoi te shkonte ne komisionin e VETTING-ut ku ish prezent edhe perfaqesuesi i Monitorimit (u ‘kritikua’) e shkon ne halene komision ku DHJET nga goja MULI!?
  Kush e urdheroi Prokuroren e pergjitheshme qe ne Bote e ne Ballkan nuk i ben syri terr kur firmos edhe flete ARRESTI per kryeministra e kryetare shtetesh?
  Kush urdheroi qe nje seane degjimore ne halene komision ku dhjet nga goja nje ushtar i ISIS me emerin ELVIS te trasmetohej DIREKT!!??

  1.-Ke perfaqeson ky palament?
  Shqipetaret JO! Shqipetareve me kushtetuten e Imamit ka 28 vjet qe i eshte hequr SOVRANITETI popullit si asnje vendi te Ballkanit dhe i eshte deleguar 128 Bandave Parti -Sali-Balli-Medi-Like Flori…
  Shqipetaret ka 28 vjet qe as VOTOJNE e as VOTOHEN dhe kete e dine edhe gomaret perjashtu Fev Zinjte e ushtaret e ISIS ani Bushatet qe me porosi te ustallareve kerkon te deskrititoje Prokuroren e pergjitheshme per te goditur VETTING-un

  Shqipetaret ne zgjedhjet e fundit edhe pse formale se parlamenti i ‘LESHIT’ te Topallit nuk perfaqeson po EMERON,nuk votoi me shume se 55 perqind .
  Pra ky ‘parlaMenopauze’ qe ne Ballkan quhet ‘pushtet legjislativ’ nuk perfaqeson as shumien e shqipetareve e as te zgjedhesve po 128 Banda ku TRE kryesoret PS.PD.LSI me urdher te ‘xhihadit’ e ne emer te Allahut emerojne trushpelare ,ushtare te ISIS si puna e nje Elvis ,djale i Nje islamiku me emerin FARI qe propogandon XHIHADIN e Kalifin Sali ne ish Shqiperi?
  Ka ngelur shqipetar ne kete vend te thote se :
  Ke popull,ke elektorat perfaqeson nhe tru shpelare ne sherbim te ISIS ne forme e ne permbajtje e me tru ASFALT qe guxon e ka kurajon ne trasmetim direkt ti thote Prokurores se Pergjitheshme:
  ‘Ti ne kete vend perfaqeson MALAVITA’ e jo vetem nuk ARRESTOHET ne flagrane por as nuk thirret urgjena e ti behet Trajtim sanitar i detyruar bashke me nje kryeparlamentar bagetish e nje kryeminister barcalete qe nuk e shperndan kete parlament xhihadist e te shpalle gjendje te jashtezakoneshme….?

  2.-Kush eshte misioni i ketij ‘parlaMenopauze’?
  Ne gjithe vendet e Botes e Ballkanit e veçanerisht atje ku si sistem politik quhet ‘Republike parlamentare’ eshte e konsiderohet pushteti BAZE apo legjislativ ku perpunohen e miratohen tere REFORMA e ligje.
  Tek ne ky jo vetem parlament nuk quhet se si thame nuk perfaqeson SOVRANIN por tragjikisht eshte kthyer ne nje stalle kafshesh me nivelin me te ulet te shoqerise hajdare mula e gomare ku jane ngujuar ne perjetesi se jane te emeruar nga padronet per ti perdorur si leter higjenike dhe jo vetem qe nuk mbahet mend te kete bere ndonje REFORME se ska se kush ti beje po perkundrazi jane te urdheruar si kamikaze te MOS bejne asnje reforme per te rilindur shtetin se preken kreret e xhihadit e kalifi Sali?
  Nga e presin te ‘huajt’ dhe ambasadoret antishqipetare perfshi dhe kinezin Lu dhe kaçurelsen Vllahutin berjen e reformave kunder KRIMIT e KORRUPSIONIT nga ushtaret tru shpelare te komisionit te ‘Ligjeve’ Mul Nokave e Djalit te FARIHUT me pseudonimin ‘RJEPESI’ne shernbim te tere agjenturave, qe jane analfabete e kane studjuar jashte shkollen e xhihadit e KERRENOJNE ne trasmetim direkt Prokuroren e Pergjitheshme:Pse nuk hap dosjet e na thua emrat e krereve te krimit qe jane ne hetim apo pergjim qe te marin masa te ikin ne drejtim te pa nohur si deri me sot???
  Ky parlament do beje REFORMEN e sistemit elektoral:
  Njesoj si te ftosh per darke naten e vitit te RI nje gjel deti! E ha ate kokerr ulliri gjeli i detit?
  Kryeministeri i batutave ‘KAPS’ flet nga Honoluluja ne gjendje te renduar psiqike per NATO qe i paskerkan borxh shqipetaret e pa ngrene 100 MILION nderkohe qe parlamenti i XHIHADIT ne kalifatin e Bathores harxhon çdo vit per ORGI mbi NJE MILIARD e TREQIND MILION e femijet shqipetare kush ka ngelur gjalle e nuk ka perfunduar kavje per organe ushqehet me milell kafshesh nga serbija ,nderkohe qe nje nga lopet shterpa laramane e kesaj stalle mbushur me Ballinj ish ministre mbrojtjeje thote: ‘Nato eshte demokraci’…!!!

  3.-Kush e financon kete parlament antishqipetar!?
  Vetem idjotet zagaret FEV zinjte e andi bushatet nipat e shokut Hysni qe i sherbente doktori serb e sot Kalifi Sali nuk e dine qe ne kete vend tashme Avganistani i Europes eshte ulur kembekryq fondamentalizmi islamik qe bashke me tere kishat e xhamite qe u ndertuan me shume se besimtare u SHITEN PASHAPORTA shqipetare te firmosura nga kreret e xhihadit NISHANE per tere ‘ushtaret’ e trushpelaret e ISIS ne kembim te MILIARDAVE ardhur nga vendet arabe nepermjet te agjenturave xhihadisto-serbe e Ruse ku sot e tridhjet vjet po ‘NDERROHET’ me gjenocid rraa shqipetare zevendesuar me xhihadiste e Ballinj.mul noka e serbe qe flasin shqip FAZLLIQA te veshur si kosovare qe flasin vetem serbisht e rusisht…
  A mund te quhet me shtet pa pasuri ligje e popull,a mund te quhet shtet pa asnje nga pushtetet me nje qUrravi me vetem NJEZET perqind kur nga PATOZI i quajtur parlament ushtare te ISIS flasin jo me me KOD po direkt me kreret e krimit e korrupsionit mafjes e agjenturave qe ti shmangen drejtesise hetimit pergimit e hetimit perfshi atij te INTERPOL.. e lihen te lire perfshi nje LULASH ne sherbim te tere agjenturave e deri tek ca kamikaze ELVIS qe u katapultuan nga qielli ne mes te parlamentit per te vetemen ‘merite’ se propogandojne xhihadin ne emer te Allahut???

  Shpallje gjendjes jashtezakoneshme,reforma elektorale e ardhur nga BE me referendum shperndarja urgjente e parlamentit antishqipetar te krimit e korrupsionit rikthimi i tempullit POPULLIT bashke me SOVRANITETIN e humbur si gjithe popujve te Ballkanit po qe se SHBA-te e BE jane te interesuar per kete vend e kete popull qe e kthyen ne ‘shprehje gjeografike’ apo ashtu si e krijoi i madhi ‘Zot.Mos i kerkoni ushtaret e ISIS jashte i kini ne parlament e ne ate te ashtuquajtur informacion nga djali FARIUT tek nipi Hysniut qe jane ne sherbim te kalif Saliut.e qe nga dje ne ilin do vend te Ballkanit do ishin ne paraburgim!!

  Reply to this comment
 2. emigrant itali July 12, 10:18

  Shume shume drejt.Thuhet se zagaret dhe agjentet kane te perbashket se te dy palet i sherbejne padroneve dhe kjo po ndodh per fatin e keq ne kete vend.Jemi bere lesh arapi apo lesh e li nuk meret vesh kush ka ngelur me shqipetar se jemi ne pakice ndaj dyndjeve agjenteve e zagareve.
  Edhe mua me beri shume pershtypje qe jetoj ne Evrope si ka mundesi nje prokurore e pergitheshme para ne idoti djale i nja antishqipetari apo fari balliut nder tre milion shqipetare te jete deputet e per òfare meritash.Eshte turp i madh dhe tregon shkallen e ne injorance qe ti kerkohet prokurores se pergjitheshme se ke perhgon ke heton po ky eshte kulmi aqe me teper qe me ligjin e ri kjo prokurore ka vetem rol administrativ e si ne vendet e Perendimit nje prokuror i provinces hap proçes edhe per ministra e deputete pa e pyetur fare prokurotrin e pergjithshem..
  òbehet ne ate vend pse nuk dekriminalizohet parlamenti e tu kekohet òertifikate e ku kane studjuar keta djem e me se jane marre jashte po direkt ne parlament si te ish mbreteri me trashegimtare
  A arrin ta zbertheje fjalen ‘malavita’ ky djale i rritur me paçe e pilav nga i jati osh gazetar i zerit popullit pìkur i drejtohet prokurores se pergitheshme..malavita do te thote te besh jete te pa ndereshme jashte rregullave e ligjeve te moralit e shtetit..Kush e meriton kete fjale malavita prokurorja qe ska as 6 muaj ne detyre ardhur nga periferija apo fari balliu qe vjedh nje jete te tere se propogandon krimet e korrupsionin e saliut e kompani…Tragjedi e vertete..
  Po te besh lidhje gjithe keto vite edhe nga emerat muslimane si bashkim gazidede besnik mustafaj,Sali Berisha,memet elezi,flamur noka,fari balliu e deri tek ky pinjplli djal i Medi Bushatit bije ere e qelbur parash nga vendet islamike fondamentaliste qe u sherbejne si zagare e antishqiptare qofsha i gabuar

  Reply to this comment
 3. lexues i dites July 12, 12:36

  dita,per kurjozitet sa frekuentohet kjo dritareze e portalit ku shkruan a.gramsh si i vetemi qe ben informacion e pse nuk botohen shkrimet e tij ne te perditeshmen e shtypur ku te hapet nje si rubrike ”Komenti i ‘dites’ online’.Pershendetje

  Reply to this comment
 4. Qafa e Thanes July 12, 14:08

  djali i Balliut deputet!!????
  Ubububububu,hapu varr te futem i gjalle.
  Po kaqe budallenj ky fisi yne qe nuk e mer vesh qe mul noka strazot alibejat,e ky idjoti i Fariut jane ‘Trimat e Sali Protopapes’ bamke gjylollaret apo hajdaret e sali Karaxhixh………………
  Mire Kukesi qe e ka kuptuar kush eshte udbashi Noka po andej nga Pogradei ku thone se qenkerka deputet ky bajga e Fari Balliut ,qe i qinin gruan tere kryredaktoret e zerit te popullit,Nuk ka ngelur ndonje fare e fis i heroit te popullit Reshit çollaku ta xhveshi lakuriq me ne presh ne bythe e ta hedhe ne Liqen ushqim per peshq..

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*