12 maj 2017

May 12, 2017 02:25

12 maj 2017

Nga Arkiva

May 12, 2017 02:25
Komento

2 Komente

 1. A.GRAMSH May 12, 08:17

  KRIZE POLITIKE! PO POLITIKA KU ESHTE !?
  ‘Çdo dite shoh qarte e ma qarte e vuej thelle e ma thelle’
  Migjeni
  —————
  ”Politike-jo!
  -Jo! Jemi dakort.Se politika s’ka nje themel te shendoshte,s’ka ligj,s’ka rregulla,s’ka kllef.Madje s’ka as moral…
  -Politika asht nje kamaleon,i cili -dihet-simbas vendit,ku gjindet,merr dhe ngjyren.Te mendojme se kamaleoni gjindet mbi nje shkrep,dhe,natyrisht, mer ngjyren e shkrepit.Ta deftojne me gisht dhe ti mezi e dallon nga shkrepi.Leshohe turra vrap me e zane,por kthehe me trofej ne balle,si me pase qene ne luften e Trojes.Balli yt asht bame dhe njehere ma i madh ne te perpjekun me shkrepin.Se kamaleonin tash e ke tash se’e ke.Te iku.”1937

  Pas 80 vjetesh nga percaktimi filozofik i Migjenit per ‘politiken’ sa shqipetare te zgjuar e ‘syshqiponje’ e kane pare ate politiken ‘KAMALEON’ nga keto ane dhe sa gomare e ‘gazetare’ militante e qyqare e ndjekin ta ì’takojne’ e ‘falnderojne ate per te ‘mirat’ qe u ka sjelle brezave qe perjetojne mjerimin Migjenian 27 vjet e brezave qe do vine ngelur pa shtet e pa komb!?

  Politika nuk eshte ‘profesion’ si kerkojne 27 vjet tu mbushin mendjen injoranteve ,militanteve ,gomareve dhe ‘gazetareve’ kreret e 128 bandave parti e 140 antishqipetare te ngujuar e veteemeruar ne ‘parlament’ ne PERJETESI!
  Politika eshte pasion moral vullnet e mbi te gjitha SHERBIM ndaj popullit elektoratit ,zgjedhesit shumices e jo ti SHERBEHET asaj ‘politikes’ duke i vene ne dispozicion tere te mirat materjale pasurite kombetare per te jetuar parajsen tokesore ne vendin me te varfer te Ballkanit me soj e sorrollop ndersa gjysma e shqipetareve jashte arratisur si ‘mize pa koke’ per te shitur si skllever krahun e punes e gjysma brenda e pa pune ku perjeton mjerimin dhe te vetemet rruge per te mbijetuar varferine absolute ,ka ato te prostitucionit ngujimin gjak marrjen,vrasjet me pagese.lojrat e fatit drogen e deri vetevrasjen e shitjes se femijeve si pjese kembimi per organe!!!

  Fale krereve te kesaj ‘politike’ qe nuk ka te beje fare me fjalen POLITIKE populli shqipetar pas 27 vjetesh si asnje vend i Ballkanit dhe as i kontinentit te Afrikes ku jane mbi 68 shtete ka ngelur ne mes te kater rrugeve te Botes as me shume e as me pak po si 2000 vjet me pare Izraelitet 40 vjet ne shkretetire!I vetemi ndryshim se per Hebrejte lindi profeti izraelit Yoshua Jozef (krishti) qe pati misionin e ‘zotit’ ti ‘MBLIDHTE’ tek ne nuk ka profet e as ‘zot’ te na mbledhe pas 27 vjetesh ngelur pa atedhe pa shtet pa pasuri,pa ligje te shoqerise pa asnje vlere MORALE e MATERJALE per te jetuar nje shoqeri kthyer ne sistem skllavoptronar e ku ku KALI i skllavopronarit Xenit harxhon ne vit sa 10 familje sklleverish ndersa Skllavopronari tjeter Fullhani shperblehet nga ‘ALLAHU’ per tere krimet ndaj sistemit financiar e bankar me 500 ,MILION lek aqe sa mund te pagueheshin tere pensionistet e luftes e te punes per nje vit e qe gerrmojne kazanat e plehrave!’Perendi!Ku je?’

  Kush jane ndjekesit e 128 bandave qe skane te bejne fare me ‘politiken’ e aqe me teper me idjotesite e mashtrimet me dogma ‘Krrize politike’kur shqipetaret 27 vjet te pa ngrene jufshihet çdo gje dhe perjetojne terrin informativ si ne kohen e inkujzicionit e nuk u thuhet se jo vetem ku kane perfunduar tere pasurija KOMBETARE mbi e nen toke po nuk u thuhet pse jemi 3 MILIARD dollare borxh kujt ja kemi borxh ne emer te kujt jane marre borxh e kujt ja kemi per BORXH litarin qe na kane vene ne GRYKE!

  Borxhin ashtu edhe GJAKUN shqipetart pas 27 vjetesh mos ua kerkojne te HUAJVE as petrendise por kerkojne tere krereve krriminele te 128 bandave parti e tere ‘skllavopronareve’ te keture 27 vjeteve qe kane pushtuar parlamentin e popullit shqipetar kthyer ne ‘tempullin’ e KRIMIT e KORRUPSIONIT dhe gjakun e djersen e popullit shqipetar e kane kthyer e konvertuar ne FLORI e depozituar ne tere bankat e Botes ndersa tere bijte e shqipetareve qe perjetojne mjerimin i ‘RUAJNE’ nate e dite kreret e krimit e te ISIS me policine e ‘shtetit’ se mos u ndodh GJE si kalifit SALI ,sulltan Nanos ne Austri apo ne gjirizet e Lalesit Kreut te hjduterise Like Flori!?

  Perse do shkoni ne miting ne Tirane o mjerane:Te klerkoni shpronesimin e tere shpronesuesve te kalifatit qe tu kthejne pasurite e vjedhura,tu hyni e tu merni me force tere vilat e salisjaneve socialSSalistave,metistave ku do qe jane ne det toke dubaj londer e Austri apo Ameriqi ,tu rrembeni tere makinat MILIONSHE me parate e gjakut te femijeve,te bllokoni parlamentin antishqipetar qe tu riktheje SOVRANITETIN e vjedhur ,qe tu kthejne te drejten e REFERENDUMIT e reformen elektorale ku asnje KRRIMINELqe ka me teper se 2 legjislatura te mos hyje ne parlament po ne burg,te kthehen tere pasurite jashte arratisur me firmen e Fullhanit e gjin gjonave APO:
  ‘Do shkoni mish per top’ te paguar si kamikaze nga kreret e ISIS e urdheruar nga kalifi Sali simbas porosive te krushkes Serbi e te PERPLASNI koken me tullat e nje godine qe quhet kryeministri e nje vendi 27 vjet pa shtet e qUtrravi per te gjetur KAMELEONIN!!!!!!????

  Te keqen e kemi nga vehtja ku historikish shumica si asnje vend i Ballkanit pale Europes i eshte neneshtruar pakices injorante obskurantiste pse jo dhe KRRIMINALE qe me pagese vret jo vetem shqipetari -shqipetarin por edhe vellai -vellain ne emer te ‘Allahut’ ashtu si ISIS!!
  ‘,Mjaft ‘luftove’ per te tjere o fat keq,kujto vendin tek ke lere e tek heq..”

  Reply to this comment
 2. Jetimet e 21 Janarit May 12, 08:34

  Pas 27 vitesh ky HAHN eshte i vetemi i HUAJ qe u drejtohet shqipetareve si qenje humane e jo si njerez me bisht qe na kane trajtuar gjithe ambasadforet dhe emisaret antishqipetare ku kane bere pazaret me kujslinget antishqipetare Berisha,Nano,Meta servetat bashat blushat e tere bashibozuket e tjere te fullhanerise e antishqiperise.
  Po vazhdojne te nma trajtojne akoma si njerez me bisht keta krriminele kur na flasin per zgjedhje ,demokraci opozit e pozite kur ne jemi kthyer ne komunitetin primitiv ku te vrasin ne mes te dites vetem se u kerkon buke e me urdher te krereve te mafjes salise e like florise ka 3 muaj qe shurrojne kryezezat e sllobodankat mbi gjakun e te reneve te 21 Janarit dhe nje kamikaz me emrin Basha kerkon tu sjelle edhe putanat nga Hollanda te perdhunojne jetimet e 21 Janarit……

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*