12 maj 2019

May 12, 2019 10:36

12 maj 2019

Nga Arkiva

May 12, 2019 10:36
Komento

6 Komente

 1. A.GRAMSH May 12, 12:23

  ‘COLPO DI CODA’ NGA QENJE ME BISHT!
  ‘Armatosemi dhe shkoni’Benito Musolini
  ‘Sakrifica juaj ndriçofte rrugen tone me bekimin hyjnor”
  b.q-lulash Basha
  ————
  Ne vend te paraDhenjes:
  ‘Asgje e re nga fronti i perendimit’ apo kalifati i Bathores!
  Dje ndodhen ato qe nuk duhen shume mend per ti parashikur.Grupe ‘kamikazesh’ me bisht ,shumica jo shqipetare po xhihadiste ,hajdare e ‘kosovare’ pararoje e nje turme te deshperuar mbeturina te divizionit paramilitar ‘Hajdari’ e femije e e te ‘rinj’ trushpelare qe sterviten ne qendren e rekrutimit Jale, qe nuk di me se ç’fare ben,ç’fare kerkon’kujt ja kerkon dhe mbi te gjitha ke ndjek nga pas 30 vjet si Dhelpra pas k,oqeve jo te dashit po kalit serb te Xen Sypeshkaqenit!
  Thjesht nje episod i nje tragjedije 30 vjeçare qe u kthye ne komedi nga Zagaret e dizinformacionit pse jo edhe te ca ‘mredjave prestigjioze’ me klithjmat histerike :Zjarr,’lufte civile’ ,’shkelje te te drejtave humane’,djegje istoitucionesh kur tere Bota mbare dhe kush akoma ka ngelur shqipetare e di tsashme se nuk ka ngelur asgje per te DJEGUR nuk ka shqipetar te vrase njeri tjetrin per XENIN as per femijet e Likes e beje lufte civile per te mbrojtur ZAHON e Edvinit ,nuk kane ngelur me istitucione as shteterore e as kushtetuese aqe me teper demokratike per tu djeguar por thjesht BORDELLO ku bejne orgji tere ata qe bejne sikur do ‘Vrasin’ njeri tjetrin per ti shtuar ‘jeten’ ne pushtet po njeri tjetrit!

  ‘Colpo di coda’ apo edhe goditje me bisht apo ‘kafshim bishti’!
  ——–
  Kjo e ashtuquajtura ‘gjurulldi’ me Basha Mona e Like Flori me urdher te Kalifit SALIpas 30 vjetesh ne nje vend pa shtet ne emer te ‘Alla akbar’ apo luftes se shenjte e me ‘bekomin hyjnor’ ne gjuhen ushtarake konsiderohet shpesh ‘Colpo di koda’ dhe zakonisht perdoret kur forca te caktuara jane te raskapitura dhe te telendisura dhe nuk i ndjek me kush!Thjesht e kane humbur edhe ‘luften’ edhe ‘davane’ dhe ne gjendje te renduar psiqike dhe shpirterore ashtu si ‘Gjarperi’ godisoin me bisht ose deri ne deshperim fatal kafshojne bishtin e tyre si bejne edhe ‘kamikazet’ te vetesakrifikohen per te tjeret!

  Benito Miusolini si nje nder kreret e fashizmit ne thirrjet qe u bente italianeve ne luften e dyte boterore ishin te tilla:”Armiamoçi e andatevi’ ose per tu armatosur armatosemi tre gjithe(NE) por per te shkuar ne lufte duhet te shkoni vetem JU te beheni mish per top per NE!

  Te njejten gje po perdorin edhe kreret e xhihadit ne kete vend apo kryebanditet e 128 bandave parti duke filluar nga kalifiSALI e deri tek nje xhihadist tru shpelare e b.q me emerin Basha ,Mona e Like Flori ku kerkojne te shpetojne BYTHEN si te inkriminuar deri ne gryke duke u bere thirrje ‘Koke palareve’ qe 30 vjet i VRANE dhe i VODHEN qe te behen kurban per ta ne emer te ‘Alla akbar’ ne ‘luften e shenjte’ ne nje muaj te ‘shenjte’ si ai i muajit RAMAZAN qe e thote edhe Kurani por qe perkthehet e interpretohet ne gjuhen e xhihadit nga kreret e ISIS e vkalifi SALI!

  Shprehja e nje b.q xhihadist e tru shpelare si LULI apo kurban Basha:”Sakrifica juaj ndriçofte rrugen tone me bekimin hyjnor”! S’ka nevoje per komente por thjesht eshte propogande e ISIS ne prag VDEKJE ne kete vend shtruar kembekryq:Behuni ju ‘koke palare kamikaze per ne qe ju te ikni ne ‘parajse’ ku u presin 7 gra te shendeteshme e te virgjera qe nuk ngopen kurre se beri SEKS e ne ‘..Te na ndriçoni rrugen tone me bekimin hyjnor’ e te jetojme parajsen ketu ne toke kthyer ne çiflig ,dikur toke e Shqipetareve tashme e xhihadit apo Kalifatit Bathore!

  Te njejten propogande ben edhe xhihadistja tjeter trushpelare ne emer te ‘alla akbar’ e luftes se shenjte qe ne muajin e shenjte Ramazan e ka shpallur kaliofi Sali por tasme pa ‘hajdare’ ‘kamikaze’ e ‘kosovare’ si 30 vjet me Pare!

  Xhihadisti Meta nepermjet nje sharabajke trushpelare nga FRIKA e reformes ne drejtesi qe nuk vjen kurre e sabotuar ate si dhe nga FRIKA e POPULLIT qe tashme eshte ZGJUAR dhe nuk e ndjek me KRIMIN e korrupsionin,ne gjendje deshperimi arrin deri aty qe duke e perjetuar HUMBJEN kerkon te zbatoje te njejtat metoda qe perdori Hitleri kur e kiosh te qarte humbjen :
  Mobilizoi tere FEMIJET edhe te moshave 10-15 vjeçare per ti shpene jo vetem ne front por ne VIJEN e pare per te bere nderrimin e trupave-Ne SKALON TE PARE!Kete po bejne edhe xhihadistet Like Floriri dhe xhihadistja Mona çizmja po kerlkojne te bejne kurbane jo vetem femijet bastarde te Olldasheve e koqe dasheve ish nomeklature e femije te ish bllokut qe ne hale te semes te shkojne por edhe FEMIJE shqipetaresh te mjere varfer e te pa FAJSHEM ne emer te alla akbar!
  A KA ME KRIME KUNDER NJEREZIMIT SE SA KAQE!

  Sa i takon ‘pales’ tjeter qe alabaket e Zagaret e indetifikojne me nje qenje EDVIN personalisht e kam thene me kohe se jane ne te njejten ‘varke’ e kane marre trrugen per Janine si kujslinge koloboracioniste te inkriminuar e anti kAmuniste!

  Nese kreret e xhihadit Bashat,liket ,Monat po kerkojne tye bejne ‘colpo di coda’ ne shenje deshperimi duke u zhytur ne KRIM nga deshperimi,shume i ‘gezuar’ nuk eshte e ska pse te jete Edvini qe per 7 vjet ne kete ‘lufte’ per te rilindur shtet u radhit nga ‘ANA E GABUAR’ si ballistet e zogistet ne luften e dyte boterore!

  P.S Duhet te kuptojme nje gje :
  Ngjarja e djeshme duhet te na gezoje se tregoi se ISIS po e humb luften e ‘shenjte’ pas 30 vjetesh edhe ne Bathore!
  Por mbi te gjitha duhet te kuptojme se ne nje vend ku ka shtet ,POLICIJA quhet e shtetit dhe jo e qeverrise e aqe me teper si Mul Noka kur ish minister i SALISE.Prandaj çdo arritje e policise se Shtetit ne mbajtjen e rregullit e sigurise duhet pershendetur dhe duket se po ecen perr mbare fale edhe tere kuadrove e ministrave qe jane e kane qene me pare!
  Edhe batuta ì’kaps’ e Edvinit me artikuj ‘franceze’ per ‘turizmin’ ku flitet ne fakt per shokun Enver eshte nje fare ‘Colpo di Coda’ apo kafshim bishtio si gjarperi ne shenje deshperimi!

  Reply to this comment
 2. lidhja e Prizerenit May 12, 13:41

  MANIFEST PETRFEKT

  Reply to this comment
 3. antikrishti May 12, 13:56

  Gramsh,
  Tragjedija e tragjedive nuk eshte e asaj pakice idjotesh fakiresh qe ndjekin Bashen nga pas akoma se jane idjote te lindur.Fatkeqresija e vertete eshte tek ata qe e kondsiderojne bashen ‘idjot’ dhe ngaterrojne fjalen ‘idjot’ me ‘Trushpelare’ apo ‘xhihadist’ e qe tragjikisht jane ne kete vend ne ‘maxhorance’ ministra deputete,prokurore,.gjyqtare presidente ministra gomare qe ka 30 vjet qe vjedhin vrasin ne emer te alla akbar e festojne vetem festat fetare ….

  Reply to this comment
 4. jetimet e 21 Janarit May 12, 14:00

  Po kur dhe Mojkom Zeqo flet per ‘opozite’ ‘pozite’ e pas 30 vjetesh per kushtetueshmeri ne nje vend qe ska mbetur gjalle as shqipetar as qenje njeri tregon se ketu ska ngelur me as zot e perendi….

  Reply to this comment
 5. 007 Agjent i CIA,SIM,KGB May 12, 15:19

  FEJA OPJUM PER POPULLIN…ME MIRE DROGE ASHASH SESA FONDAMENTALIZEM FEREXHE XHIHAD ISIS….

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*