12 nentor 2012

November 12, 2012 09:11

12 nentor 2012

November 12, 2012 09:11
Komento

10 Komente

 1. librealbedrio November 12, 10:06

  fantastike!!!

  Reply to this comment
 2. VASTAR November 12, 13:02

  Duket dora e Ad thanos :). Urime

  Reply to this comment
 3. perparim toronto November 12, 13:03

  ajo me berishen e hipur ne kalin pa koke te shqipnis, ishte e paarritshme

  Reply to this comment
 4. mirel vlashi November 12, 13:27

  Berisha eshte nje plehre. E kemi 20 vjet neper kembe dhe akoma nuk i dime si i quajne mamane. Nje figurre e erret totalisht. Është mbi të gjitha faji jonë që nuk e detyrojmë të flasë gjithë ditën dhe të sqarojë historinë e tij të errët njerëzore dhe familjare dhe historinë kriminale të qeverisjes. Është nevoja që këtij të marri t’i përgjigjemi me të njëjtën gjuhë. E di që është një ndotje e madhe estetike, e di që është një kutërbim i madh të merresh me këtë gjuhë me të, por është më mirë një betejë përfundimtare me këtë gojëndyrë, se sa një histori e stërzgjatur ku njëri ndyn dhe tjetri fshin. Në një shtëpi kutërbimi është njësoj edhe kur ndyn vetëm njëri në mes të shtëpisë. Ndaj nuk kemi çfarë humbasim.

  Reply to this comment
 5. kokpalari i 21 janarit November 12, 13:29

  Berisha eshte nje neveri qe ecen mbi dy kembe. Zoti ma falte as per enver hoxhen nuk kam ndjerre urrejtje kaq te madhe sa kam per kete qelbesire njeri. Shifni cfar thote sot: Na percmojn ne Bruksel per shkak te opozites. O qen bir qeni: Ne Europe na percmojne per viktimat e tua me plumb ne koke!

  Reply to this comment
 6. berisha, nje pleh November 12, 13:30

  O Sali kujto se hajm bar ne? Ne brezi ri e kena qef me pi ate te lazaratit, kurse jonxhin e kemi per bagtit. Mos na ngaterro me bagtit qe ka patur Sheqerja?!
  Po shum shpejt do te vij dita, sdo ket 2014 per ty o Sali, kte sdo e bej Opozita me fitore te 2013 (sic genjejn veten dhe ato), por do e kesh nga dora Shqiptarve te bashkuar, ti do ti perçash dhe po ja del, por ke harruar dicka,qe smund ti shpetosh asgjeje ne kte dynja.
  Pes-fisho gardistet, merr dhe forca speciale, smund ti shpetosh zemerimit te Shqiptarve.
  Liraku ka then: “Do kesh fundin e Gadafit”
  Shqiptaret e vertet do e cojn ne fund amanetin e tij, mbaje mend kete.
  Mos komentoni duke ofenduar njeri tjetrin o njerez, mos u perçani Veri-Jug.
  E shikoni si nuk i arreston autoret e hakmarrjeve, gjakmarrjeve, banditeve… Vetem kur ka raste qe bejn buj “gjasme” ka shtet, (Ilir Xhakja).
  Ky i le ne qarkullim banditet qe te vriten me njeri tjetrin, te futen ne gjak te gjithe dhe tek ky sdo e ket njeri vemendjen.
  Po bini pre e kurthit tij, zgjohuni se kan filluar kambanat por spo i degjoni!

  Reply to this comment
 7. gazetarja November 12, 13:45

  DITA po beni nje gazete te mire, ju kam ndjekur diku nga numri i trete e ne vijim. Shpresoj mos tju mbarojne parate shpejt :). Shaka ishte, por situata financiare eshte shqetesuese dhe publiku ka kaq shume nevoje per nje gazete opozitare

  Reply to this comment
 8. endoja November 12, 13:47

  Per mua Tema dhe Dita jane gazeta qe ia vlen ti lexosh. Te tjeret kane ngrene ose karroten e Saliut si Panorama ose karroten e Meta-Lul Bashes si Shekulli. Duhet guxim, dhe nje dite guximtaret do shperblehene. E thote historia. Ju uroj suksese. kopertinat, sidomos jane fantastike

  Reply to this comment
 9. p.f November 12, 14:05

  Pershendetje Dita, pershendetje Thano. Jugurtha ishte nje mbret numidas ne shekullin I pes, i cili ka hyre ne analet e historise se Romes se lashte per aftesite e tij per te korruptuar te gjithe figurat publike te Romes se asaj kohe, qe nga senatoret kryesore e deri tek gjeneralet. Cfaredo zullumi qe bente, deri dhe ne qytet vete ( Senati, ose me sakte, partia popullore, te ciles do ti perkiste me vone edhe Cesari, e thirri te dilte para asamblese se popullit, per tu mbrojtur ndaj akuzave qe i beheshin, kjo me synimin qe duke i bere “gjygjin” mbretit numidas, te demaskonin dhe te denonin partine e Optimateve ), i kalonte mbi te si uje. Por paturpesia e mbretit arriti deri ne ate pike sa ajo ishte me e madhe se sa edhe vete vlera e floririt te tij.
  Senati e perzuri nga Roma, duke i thene se do e njihte fatin e tij, kur te mberrinte ne vendin e vet.

  Tek po i hypte anijes per te lene Italine, Jugurtha mermeriti neper dhembe fjalet e famshme ” se Roma ishte nje qytet per shitje dhe i destinuar per nje shkaterrim te shpejte, nese gjehet nje bleres per te”.

  Historia e Jugurthes eshte e rendsishme sepse ajo flet me teper per karakterin e klases politike te Republikes se Romes se sa ate te vete personazhit.

  Me poshte eshte lista e Optimateve te Romes se sotme, dhe sasia e parave qe ka marre sejcili prej tregut.( Simbas satistikave, senatoret dhe kongresmenet amerikane jane stock-pickers me te mire te diteve te sotme, sepse e kane % e fitimit shume me te madhe se sa mesatarja)

  Jugurtha te sotem me qese floriri ne dore nuk ka.
  Por ama ekziston e njejta fryme si republika e para 2 mije vjeteve.

  Reply to this comment
 10. shefqet cela November 12, 14:07

  ka te drejt ai komentuesi qe Saliu nuk flet per familjen e tije. Kjo qendron. Ka arsyet e veta, qe e mban gojen kyçur per familjen. Cfar te tregoje? Banalitetet e merziteshme?
  Une di nje rrast: Nje vajze universitare i erdhi i jati me qeleshe. Shoqet i thane te ka ardhur babai. Ajo e shikoi nga dritarja dhe u tha: Nuk eshte babai im.
  Sidoqofte,mua me rezulton se ka folur plot tre here per familjen:
  1. “BABAI ME KA TREGUAR PER KUWAITIN…”
  Genjeu si derr! I ndjeri, zor se ka ditur ku bie Meka, si mysliman qe ka qene. Kete kumbull na e ka servirur kur bente vizite atje. Tragjikisht, ne te njeten kohe, behej nje mbledhje e rendesishmme ne Londer, per fatet e Kosoves. Ishin ftuar shtetet e interesuara.
  Milosheviçi kryesoi nje ekip akademikesh.
  Ky monster preferoi haremet e Kuwaitit, duke derguar ne Londer vetem nje idjot minister te vet.
  2. “KUR KAM QENE I VOGEL KAM RENE NGA KALI” U tha femijeve njehere.
  Ve doren ne zjarr qe ata nuk i ka genjyer. Qe nga ajo dite ka filluar çyryklleku mendor i tije.
  3. “GJYSHI IM KA PATUR QEJF ARMET-KOLEKSION”. “Hodhi kete gur ne lume”. Hajde gjeje ne se ka genjyer apo jo!
  Po te degjosh kercitjet e armeve anekend Shqiperise, ne hava apo mish njeriu, me behet se e ka ne gen kete ves qe nga gjyshi apo ster gjyshi i vet, kur u zinte pusira, tinezisht, bashkekombesave te vet.
  Kete gen shtazarak e shfaqi edhe me 21 Janar. Vrau kater, ne mes te bulevardit. Jo me doren e vet, por paburrerisht,me sejmene te paguar.
  Vete zgerdhihesh prapa dritareve te blinduara, i etur per gjak.
  Vertet gjyshi i vet mund ti kete patur ne koleksion te gjitha armet e pushtuesve, nga jane e nga sjane, por ky ka nje me shume: ANTIPLUMBIN. ME TE BREDH SI GOGOL, ANEKEND SHQIPERISE. I TREMBET POPULLIT TE VET QE E URREEN PER VDEKJE.JA KA FRRIKEN “SI BURRECET”.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?