12 prill 2019

April 12, 2019 02:00 Updated

12 prill 2019

April 12, 2019 02:00 Updated
Komento

6 Komente

 1. A.GRAMSH April 12, 07:48

  TE FILLOHET NGA E PARA!
  Do ‘zgjedhim’ bashkiake apo do vazhdojne te na emerojne bashibozuke e baxhanake!?
  —————–
  Ne vend te paraDhenjes
  ‘Ne populli-citonte ne nje nder thenjet e tij presidenti i madh amerikan Abraham Linkoln-nuk jemi per te permbysur kushtetuten por njerezit qe e kane perdhunuar ate kushtetuten”!
  Problemi tek ne eshte kaqe i komplikuar e tragjik sa ‘Nuk barre nene’ te arrije te jape ndonje mendim per te dale nga kjo lloj krrize INDETITETI e asw qe behet v
  fjale te zbatoje edhe thenjet e njerezve te medhenj sepse na mungon jo vetem SHTETI me gjithe pasurite kombetare por na mungon edhe ‘OBJEKTI’ ‘SUBJEKTI’ qe quhet POPULL!

  Tragjedija e tragjedive eshte mungesa e e informacionit te Lire te Pa varur e Profesionist sot e 30 vjet ne sherbim te krereve te krimit e korrupsionit dhe nuk ka kush ti hape syte nje populli tashme gjysma e ikur pa kthim prapa e gjysma me plaçka ne krahe per IKJE!
  Nuk ka kush tu thote as SHUMICES apo shqipetareve as pakices apo Hajdareve por as ‘ambasadoreve’ e gomareve qe:
  Ketu ne kete vend jo vetem nuk lindi demokraci e pluralizem por 30 vjet mungon ç’ìfare do lloj ALTERNATIVE apo pse jo edhe programi per ta RILINDUR shtetin sepse per tridhjet vjet ne krye te antishtetit jane po ata VARRMIHESIT e tij me ne krye kalifin SALI!

  Askush nuk ka kush ti thote Botes mbare se ketu ne kete vend duhet filluar nga ‘bibla’ e shtetit qe quhet kushtetute qe nuk ka te beje fare as me shtet e as me shtet te se drejtes por eshte kthyer thjesht nje cope leter higjenike qe nga fillimi ne fund flitet per ALLAHUN me ‘besim tek allahu’ me ndihmen e allahut dhe po ne emer te allahut dhe me ndihmen e allahut VRITEN ,VIDHEN,,PERZIHEN nga trojet e te pareve SHQIPETARE e per 30 vjet zevendesohen me tere rracat e Botes,muxhahedine xhihadiste hajdare ‘kosovare’ qe nuk flasin shqip nderkohe qe tere mosha 1-40 vjeç ne emmigrim rreth 1 milion ,ajka e rinise e se ardhmes nuk di shkrim e kendim shqip dhe sherbimin ushtarak dhe betimin e ben per te HUAJT e ne gjuhe te HUAJ dhe shkojne luftojne ne Avganistan dhe te vetemin aeroport e kemi lene ashtu si gjithe hapesirat tokesore ajrore detare ne duar te ISIS!

  Zgjedhje pa zgjidhje!?
  Thuhet se ‘politikanet’ mendojne per zgjedhjet e ardheshme ndersa burrat e shtetit per ‘brezat e ardhshem’!
  Po ne kete vend qe mungojne edhe ‘politikanet’ dhe ‘burrat e shtetit’ dhe kemi vetem antishqipetare axhamij apo ‘burra shurre’ qe te vetem alternative kane 30 vjet HAJDUTERINE!?

  Mire ketra alabake qe na kane zene deren e ska kush ti dergoje ne mos ne burg ne shtepi po mender ‘ambasadoret’ governatore e kolonizatore keto 30 vjet te SHBA-ve e BE-se OSBE- ODIR(Bir o bir) ku i kane syte ne BYTHE qe ketu nuk arrijne te kuptojne gjene me elementare:
  SHqipetareve u eshte hequr SOVRANITETI 30 vjet dhe as VOTON e as VOTOHET as ZGJEDH dhe as ZGJIDHET!

  SI MUND TE VAZHDOHET TE SHKOHET NE ‘ZGJEDHJE’ PA BERE 30 VJET ASNJE reforme PER TE rilindur SHTETIN DHE BERE MBI TE GJITHA kryereformen E SISTEMIT ELEKTORAL BASHKE ME TERE REFORMAT E TJERA qe jane te gjitha KUSHTETUESE dhe kerkohet shumica ‘ABSOLUTE!

  Si arrin e kerkon zgjedhje vendore nje fare PS-Parti e Surelit ne pushtet me 20 perqind kur edhe GOMARET w dine se e ashtuquajtura ‘reforme teritoriale’ ish nje mender reforme e Idrizit qe jo vetem nuk eshte kushtetuese por thjesht nje PAÇAVURE qe nga 41 bashki qe ishin vendosur nga nje fare komisioni qe punoi 1 vit per nje minute ‘aleati’ çam Idrizi i shpuri ne 61 bashki me 1600 keshilltare me rroga MILIONESHE!?

  A di gje nje fare kryeministri,katandisur si Robert Çamçakizi se ku jane te shkruajtura te DREJTAT dhe DETYRAT e ketyre 61 kryetare ‘BAKSHISHI’ì TE TERE ADMINISTRATAVE QE KANE NE VARTESI POR MBI TE GJITHA TE 1600 KESHILLTAREVE!!!??
  Me se meren e mbi çfare KRITERESH do ti ZGJEDHE populli e aqe me teper do tu VLERESOJE punen !?
  Per hapje mbyllje gropas ,varrosje çvarrosje heronjsh vendosje koka e buste çimentoje ne çdo cep te ketij vendi pa INDETITET apo lulishte ku te marin avdes femijet bastarde te krereve te krimit me imunitet ndersa femijet shqipetare vdesin per BUKE!

  P.S kUSH JANE DETYRAT E TE DREJTAT kushtetuese TE KETYRE 61 KRYE.ARE BASHKISH E 1600 KESHILLTAREVE NE INTERES TE mireqenjes SE POPULLIT QE I VOTON QE TI VLERESOJME E TI VOTOJME!?
  Do zgjedhim ‘bashkiake’ qe na perfaqesojne e punojne per ne apo do na emerojne ashtu si 30 vjet bashibozuke e baxhanake!
  -Kur Shengjergji i perket bashkise se TirtOnes e nuk flitet fare si mund te jete Kameza lagja e TirOnes bashki me vete si te ish BAJRAK!?
  Bashki,Bajraqe apo Bordello!?

  Reply to this comment
 2. Ernest Heminguei April 12, 16:14

  Ne shenje respekti per shqiptarin Gramsh.
  ”Nuk besoj me tek fitorjs.”As une’.Por nuk besoj as tek humbja.Edhe pse do te ish me mire.” ”Po ne ç’farebeson?’
  ”Tek Gjumi.”

  Reply to this comment
 3. H.L April 12, 16:36

  Mire akademikun Mziu do tsa votojne hajdaret kamikazet e ISIS se ua ka bere AKamezen Çikage,po une socialSSalisti nga Shengjergji,Shishtufina,aShenavlashi perse do ta votoj Lali Erin!?
  -Qe me uli taksat!?
  -Qe me uli ndotjen e ambjentit kanceroz!?
  -Qe me dha uje te pijshem 24 ore
  -Qe me instaloi ngrohje te pergjitheshme ne dimer
  -Qe ma ktheu lkryeqytetin dsi para ’90 me siperfaqe gjelberimi per banor si tere parametrat europiane
  -Qe me beri kanalizimet e kullimet e tokave qe te mbijetoj!
  -Qe me beri tyrasèparence se sa M,ILIARDA jane hjarxhuar vetem per hapjen e gropes se Skenderbeut e mbylljen ne 30vjet!?
  -Qe me hoqi tere simbolet e tradhetise antisnhqipetarizmes fese e islamizmit islamiko xhihadisto fetar!?
  -Qe beri investime ne kryeqytet te ‘PILOTUARA’ ku populli i kryeqytetit te punesohet e rinija te mos kerkoje te iki!?
  -Qe me vendim te keshillit bashkiakl te heqe bfrenda NATES bustin e tradhetise Ahmet Zogolli nga bulevardi ‘Deshmoret e Kombit’!?
  -Qe brenda NATES te heqe nga vorrezaty e deshmorevde gte kombit kadaveren e ISIS Azem Hajdar Arkanin!?
  -qe brenda Nates gte heqe tere simbolet e tradhetise koloboracionistever e antishqiperise nga rruget sheshet e kryeqytetit te shqipetareve dhe rivendosen simbolet e RILINDASVE!?
  Perse ta votoj Lali Erin apo si socialSSalist!?

  Reply to this comment
  • Qiqra ne Hell April 12, 19:08

   Shko voto Berishen, o kok tul, keto qe kerkon ti edhe sikur magjistar te ishte E. Veliaj ti nuk do ti kesh, ti mbase jeton ne nje vend te huaj dhe i ke pare keto kushte por Shqiperia eshte 500 vjet prapa dhe ti nuk mund te kesh ato qe ka Europa dhe Amerika per 4 vjet qe E.Veliaj ka si krytar Bashkie, keto qe kerkon ti jane “Qiqra ne Hell”. Thirrini trurit o injorante legal.

   Reply to this comment
 4. jetimet e 21 Janarit April 12, 16:48

  ‘Nga jeta nuk ke me se ç’fare te presesh
  e jetes nuk ke me se ç’fare ti kerkosh
  E reja nuk eshtre me te vdesesh
  e reja eshte te jetosh” S.Esenin

  Mos presin shqipetaret qe tu rilindin shtetin dhe shpresen kjo politike sa krriminale e antishqipetare!
  Personalisht tragjedise se ish Shqiperise dhe popullit shqipetar i ve edhe emer edhe mbiemer:Krriminel Sali Berisha dhe banda ‘PD’ por kjo nuk do te thote se shpetimin ta presim nga banda PS!!
  Une nuk kam te bej fare me nje Voltamna Ademi pjese e bandes PD prone e krriminelit Karaxhixh Sali po kjo nuk me pengon FARE ta kansideroj shume me teper se sa tere krriminelet deòputete kryetare bandash parti perfshi dhe Qeverri edhe Edvin apo Erjon Braçe qe nuk perfaqesojne ASGJE pafra Voltana Ademit qe ne fund te fundit mire apo keq perfaqeson ‘SHUMIOCENì’ e popullit shkodran apo ‘Shkodres se moteve’ e jo vetem nuk duhet te ofendohet por edhe te respektohet dhe jane vete shkodranet ashtu si korçaret Vlonjatet aqe ja bejn e asaj karakteristiken ne nje vend ku populli eshte SOVFRAN dhe nuk voton as ‘ARIUN’ as ‘SALIUN’ po voton NJERIUN!

  Reply to this comment
 5. idjoti i Bathores April 12, 21:16

  @hellit te QI qrave
  Ore hell!
  Di te na thuash se kush jane funksionet e 61 bashkivre,61 administratave te bashkive 1600 kleshilltareve te bashkive dhe me se meren gjithe ditet e javes,javet e muajit,muajt e vitit me rroga milioneshe ,kush jane te drejtat dhe detyrat kushtetuese sa miliona u kushtojne shqipetareve keta ‘keshilltare’ dhe mbi te gjitha pse pikerisht 61 e jo 25 apo 30 sa lkane qene ish Rrethet para ’90-tes!’
  O hjell tru shpelare apo hajdar!
  Si ta mar vesh une qytetari i Durresit se kush eshte kryetari i bashkise qe bie ere me shume kur tridhjet vjety tere rriuget e qytetit pusetat e ujrave te zeza jane vjedhur dhe kla marre MUTI rruget perfshi edhe mu ne qender tek ish stacioni i trenit!????
  Si ta mar vesh unme o Hell se kush bije ere me shume Dako apo Duka!?

  V.O Dita!Te pakten ne kete rubrike te kopertines mos lejonio idfjote si puna e ketij tru shpelsarit ‘Qiqra nme hell’ te ofendoje se e ka trurin asfalt e shkallen e racionalitetit ZERO!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim