12 shkurt 2018

February 12, 2018 05:47

12 shkurt 2018

February 12, 2018 05:47
Komento

6 Komente

 1. A.GRAMSH February 12, 09:03

  2018-TA?PAK DRITE!
  ‘Beseprere’ kalif Salija!?Perkundrazi!
  ————-
  SsKipetare e sKipetarka,qafeZeza e qafeZinj,’koke palare’ dhe FEV ZINJ!Pak drite!

  Pak drite!Qe te njihni traditat e lashta te ketij popull drejt shperberjes dhe veçanerisht fjalen ‘BESE’!
  Qe te quhesh ‘beseprere’ duhet te kesh lidhur bese me dike e te jesh ‘betuar’.Kalifi Sali ashtu si shumica e krereve te xhihadit ne kete vend drejt shperberjes nuk kane lidhur asnje BESE as me shqipetaret e as me Shqiperine por si AGJENTE ne sherbim te te HUAJVE kane lidhur ‘besen’ atje ku firmosin edhe ne bordero me ‘Tslamizmin’ krushke Serbine,Greqine dhe propoganden Gobbelsiane Biberajt ‘Zerin e AmeriQIse’ e FEV ZINE!

  Pak drite!Qe koke palaret ta marin vesh se ky vend 28 vjet nuk eshte ÇQEVERRISUR as nga Nanot as nga daj Metat e as nga kalif Salija por tere padron kolonizatoret dhe agjenturat qe vazhdojne me grusht te hekurt fshirjen nga harta gjeografike e Botes edhe si ‘shprehje gjeografike’ ish Shqiperine!
  Te kesh ‘president’ ne nje vend pa shtet ‘Like Florine dhe ne krye te tere pushteteve tere ata VARRMIHES qe i vune kazmen ish shtetit e te vazhdosh te PROPOGANDOSH akoma per mire apo per keq kalif Saline nuk ka nevoje as per TRU:Ky vend nuk ka me asnje shprese ,ka marre rrugen per Janine!

  Pak drite!Qe koke palaret ta marin vesh se ndersa ka 2 vjet qe PERRALLISET per rilindjen e shtetit te se drejtes dhe ne krye te ANTISHTETIT apo shtetit te KALIFATIT jane po ata KRERET e krimit e korrupsionit ndersa HAJDARET e ‘koqeve te renda’ mbajne ne burg Shukrine dhe FEV ZINJTE propogandojne kalif Saline tregon se mbrapa ka Elez biberajt xhihadist FEV ZINE Serbine xhihadizmin e Greqine!?

  Pak drite!Q e idjotet alabaket koke palaret te marin vesh se ndersa flitet per VETTING,apo reforme ne drejtesi SHQIPETAREVE u hidhen nate e dite shashka tymuese me pasaportat e Tahirit se mos arratiset kur kreu i kontrabandes e krimit Xen Sypeshkaqeni mer AVDES ne tere parajsat e Botes,i kerkohet pasaporta Tahirit kur me pasaporta shqipetare eshte paisur tere agjenturat e huaja te korrupsionit e KRIMIT,i kerkohet pasaporta Tahirit kur tere kreret e KORRUPSIONIT e krimit me IMUNITET kane vite qe kane kerkuar strehim e AZIL-‘POLITIK’ ne AMERIQI!
  Ku ndodhen tere ish deputete e kriminele,gjyqtare e kryetare gjykatash prokurore e bankjere FULLHANE e hajdute dhe tere ish SHTABI I PERGJITHSHEM i ish shtetit shqipetar bashke me tere ‘SHTATMADHORINE’ e krimit korrupsionit ministra e SHEFAT E SHTABIT TE PERGJITHSHEM apo ‘gjeneralet’ e ushtrise se vdekur!?

  p.s IDJOTE! Nuk e merni vesh se Kalif Salija dhe Like Florija ‘thembren e Akilit’ nuk e kane ne ish Shqiperi po jashte atje ku kane depozituar MILIARDAT dhe emerojne edhe ‘ambasadoret’ ndersa me ‘koke palaret’ tallin BYTHEN dhe i perdhunojne edhe te vdekur!?
  A mund te imagjinohet ne nje vend tjeter qe kreu i KRIMIT e korrupsionit mbi te cilin rendojne DHJETRA vepra PENALE e DHJETRA burgime te perjeteshme te tallet me FACEBOOK e te perrallise per Ermal METEN!?
  Njesoj sikur Sadami Asadi GEDAFI te flisnin per kengetare ÇILJETEN!?

  Reply to this comment
 2. NOLI February 12, 09:22

  Elegji per Luigj Gurakuqin

  Neno moj mbaj zi per vllane,
  Me tre plumba na i rane
  Na e vran’ e na e shane,
  Na i thane tradhetor.

  Se te deshte kur s’te deshnin,
  Se te qante kur te qeshnin,
  Se te veshte kur te çveshnin,
  Neno moj te ra deshmor.

  Neno moj vajto mer malin,
  Larot ta permbysne djalin
  Qe me Ismail Qemalin
  Ngriti flamur trimeror.

  Nene moj,m’a qaj ne Vlore
  Ku te dha liri kurore
  Shpirt i bardhe si debore;
  Ti s’i dhe as varr per hor.

  Reply to this comment
 3. Monika Kryezeza ish prostitute tani gazetare e shtetare February 12, 09:33

  Shume e drejte !
  Tere ambasadore misionere diplomate e lugate ne keto gati 30 vjet jane te shantazhueshem se jane blere me para ose kane ngrene pire shkerdhyer e qire ne kete vend tashme bordello dhe Salija ashtu si ka tere dokumentat e shantazhon tere kete politike hajdute ka dhe dokumentat qe shantazhon te huajt…..

  Reply to this comment
 4. 'Supermbesa' xhihadiste e Salise me pirdhsing ne bithe February 12, 12:39

  ‘Shqiptaret kan shku per lesh’!!’Armiku me i rrezikshem eshte ai qe nuk duket’!UDB=KGB
  Shumica e ambasadoreve amerikane o kane qene te rekrutuar nga serbi-rusija o te korruptuar o qeflinj PIDHI qe u ra infark mbi DAFLLAK!
  Shqipot 25 vjet me bythe perpjete nga allau e me presh ne bythe nga ISIS ju perkulen ‘shenjtores’ se krishtere Gonxhe Bojaxhi tani 25 vjet te tjera me KARE ne goje nga ISISe presin shpetimin nga ‘shenjtorja’ katolike Arta Marku!!!!!!!!!!??????????

  Reply to this comment
 5. 'Zonja e pare' lope hollandeze pa pasaporte albaneze February 12, 12:52

  KERKOHET PASHAPORTA E TAHIRIT GJYKATES SE LARTE E KESHILLIT TE LARTE TE DREJTESISE NE DUAR TE SERB SALISE E SHTANGIST LIKE FLORISE DY KRRIMINELEVE ME TE MEDHENJ TE BALLKANIT E SHQIPERISE!!!!!!!!!!???????????

  Reply to this comment
 6. QInam QIrio QIriazi February 12, 14:32

  Ku dhemb dhembi vete gjuha….

  Salija pidhi Sheqeres
  Si dhija qe ja pa deles
  Sali dhendurr i Serbise
  Sa sperme Alushani derdhi Lirise!?

  O Sali rritur ne male,
  shihje bythen e motres ne hale
  O Sali rac e antikapatit
  Me gishta perdhunoje djalin e M.Bushatit

  O Sali ngelur eksiq
  Sadija bastardet i ka me Xenin apo Fazlliq!?
  O sali ti je nje hiç
  Nuk di sa ka vujt Sheqerja nga Karaxhixh

  O Sali serb pilivesa
  A di sa kare ne dite thyen supermbesa?
  O Sali te ka humb fiqiri
  Ti ka QI tere robt Fazlliq Damiri!

  O Sali te humbte varri
  Ske as rrace e as nder shqiptari
  per pushtet vrave shqipetare
  Sllobodanka ,Arxhida,supermbesa hengren KARE

  Te ka rene dhe gjeth e fikut
  supermbesen ne krevat ja le edhe armikut
  Je nje qenje e PESHTIRE
  raze bastarde e bythe QIRE..

  Sllobodanken ua le 50 vjet djemve te Enverit
  Arxhiden 25 vjet serbeve Fazlliqave ,Elez Biberit
  Ti race bastardi kenaqesh kur te QIEN grate e shtepise
  ngaterron shqipetaret me Sllobodankat e Serbise
  rrace QENSH e BUSHTRASH gjithmon ne Afsh
  Ne PIDH te sat’eme e serbe Sllobodankes vavsh…

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*