12 shkurt 2019

February 12, 2019 02:00 Updated

12 shkurt 2019

February 12, 2019 02:00 Updated
Komento

6 Komente

  1. A.GRAMSH February 12, 10:15

    ‘SISTEMI I KALBUR’ THOTE ‘SILLAXHI’ MAJKO-viç!

    ‘Kur s’je i zoti te dhjesin te tjeret kur je i dhjere mos fple’!
    ———————
    Ne vend te paraDhenjes
    Edhe ti o ‘Bruti’ Malaj qe ‘te kemi me kimet’ si e vetemja pene qe deri sot as te eshte thyer maja e as shtermberuar,arrin te shqipetash e shkruash fjalen ‘OPOZITE’ ne gjuhen e Monave,Mehmetave,Mulave Majkove e MUTRAVE te tjere kur ketu 56 perqind e shqipetareve nuk voton e mbi 70 perqind e tyre e ka te qarte se ne kete vend nuk ka me shtet e ska si te kete as demokrOaci as pluralizem e aqe me teper ALTERNATIVA per ta rilindur kete shtet drejt GREMINES pa kthim!!?

    ‘Sillaxhi’ Majko-viç,turmat dhe VOA!?
    ————————–
    Nje ish ‘student i Dhjet Arit’ ne krah te simbolit te turmes dhe injorances ‘hajdarit’,minoritari ‘aguridhe’ Pandeli qe per ‘meriten’ qe ka ngelur analfabet pa asnje profesion e dite pune ne jete si shumica e ish ‘hajdareve qe kane uzurpuar tere istitucionet e nje vendi pa shtet pas 29 vjetesh dha nje interviste ne radio zhurmen apo ‘xhepanene’ ‘Zeri i AmeriQIse’ dhe ne vend te fjales ‘BUALL’ perdori fjalen :

    ‘Kalbezim sistemi’!
    Per ke ‘sistem’ ta kete patur fjalen ky ‘veshe gjati’ yne kur ketu edhe gomaret e Peqinit e kane shume te qarte se ne kete vend pas 29 vjetesh nuk ka EMER as sistemi ekonomik e per rrjedhoje ne nje vend pa shtet ska si te kete EMER sistemi politik nderkohe qe me kushtetuten e Imamit kemi te shkruar ‘Republike parlamentare’ e ne kete vend 29 vjet POPULLIT i eshte hequr SOVRANITETI deleguar 128 bandave parti e flitet vetem per guiden Supreme apo kalifin SALI qe si Neroni dogji nje ‘ish’ Shqiperi!?

    ‘Levizje studentore’ apo Turma!?
    ‘Levizja studentore na shqetesoi te gjitheve’ thote ky ish ‘Kungull i DhjetArit’ qe ngeli tere jeten ‘Aguridhe’ e nuk piqet kurre se edhe kungulli do dy ore diell te piqet!
    Me fjalen ‘Te gjithe ‘ ke kupton ky analfabet !
    Te gjithe lopet shterpa laramane te ngujuara 29 vjet ne stallen parlament qe vetem vjedhin hane dhe bejne BAJGA, dhe e kane kthyer ne stacion nderzimi ku behet ORGJI per te kenaqur kalifin SALI!?
    Apo me tog fjaleshin ‘Te gjithe’ e ka fjalen per ‘kryesocialSSalistin Edvin sipas shprehjes ‘Te gjithe per nje e nje per te gjithe’ si eshte propoganduar 29 vjet nga ZAQGARET e informacionit :
    ‘Kur themi partija kuptojme Salija e kur themi Salija ,Edvini,Like florija bkuptojme partija shteti drejtesija qeverrija tere hajdaret e prokurorija’!!??

    Pse eshte i ‘shqetesuar’ ky ’14 vjeç dhenderr’ qe i shkon per shtat thenja e popullit per organin mashkullor:
    ”Pa vaditur e pa prashitur marshalla sa qenka rritur”!?
    Si idjot qe eshte (fjala idjot nuk eshte ofendim) ashtu si tere analfabetet e ngujuar ne parlamentin shqipetar pa qene as i pergjegjshem e as i ndergjegjshem e thote vete :
    ”..Per here te pare jam ndjere i pa sigurt per ate qe po ndodhte..nje pjese e tyre ku ndjeva vetvehten mendojne se sistemi pas ’90 eshte kalbur ashtu si mendoja une ne ’90-ten”!?Ta zeme se ka patur tru Majko-viç atehere dhe sot pas 30 vitesh pyetja e 90 perqind e shqipetareve POPULL dhe jo TURME..

    PYET!?
    ‘Sistemi’ qe ish ‘kalbur’ ne ’90 dhe Hajdaret bashke me ‘sillazhet’ Pandelinj ne krah te ‘çunave te bllokut’ e ‘varrosen’ ashtu si groposet çdo kalbesire apo ‘kadaver’ ,po ti referohemi edhe teorise se evolucionit te Darvinit dhe asaj te ‘creazionit’ te Zotit ;
    Ç’fare lindi nga ky ‘KALBEZIM’ perveçse ju KRRIMBAVE antropofage me koke te verdhe qe jetoni si kerpusha parazite ne kurriz te femijeve shqipetare kocke e lekure pa BUKE e qe i therni per organe per pjese kembimi per te HUAJIT!

    Po qenkerka ‘sistemi i kalbur’ edhe pas 30 vjetesh ju ç’fare perfaqesoni ne kete kalbesire apo PLEHE perveç se Krrimbave ?Apo jetoni jashte ‘sistemit diellor’ e flisni ne emer te ‘Alla akbar’?

    Alabake ,analfabete,ajdute,antishqipetare!
    Ju nuk u shqeteson ‘kalbezimi’ perkundrazi krrimbat lindin e jetojne ne plehe e nuk jetojne dot pa te!
    Ju ju shqeteson dhe frikeson TURMA nga kini dale ,ju shqestesojn e shkuara per krimet qe i kini bere ndaj ketij vendi dhe populli si kamikaze te ISIS e divizione me xhihadiste Hajdare e v’kosovare’ qe ne arkun e ketyre 30 vjeteve kini djegur e sterdjegur bashke me vlerat materjale dhe ato Morale.!

    Ju nuk u shqeteson me POPULLI qe tashme nuk egziston se gjysmes i dhate arratine e me shume se gjysma nuk voton,jo si socialSSaliste dhe kryesocialSSalistin ‘thonju pa prere’ nuk e shqeteson as fakti qe do shqetesonte gjithe lidershipin ne nje vend demokratik as PJESEMARJA e as abandonimi qe ju ka bere populli nga 53 perqind ne 2013-ten ne vetem 45 perind ne 2017-ten!?

    Jo ju shqetesoheni nga turmat se si te dale nga turmat ata i kini frike se turmat jane turma e te bejne gjemen ju heqin karriket u marin poasurite u djegin te gjalle ju vene eksplozivin ju bejne pikerisht ate qe i bete ju turmat me HAJDARE e ‘kosovare’ qe nuk flasin shqip ju ‘arrestojne’ e u shpien ne burg ashtu si heroin e popullit Shevqet Peçi qe edhe pse ish 90 vjeç i paralizuar e ne shtrat i vajet e rrethuat tere Kamezen Lapraken me xhihadiste e hajdare te armatosur deri ne dhembe dhe e late te vdiste ne BURG!

    Ju u shqetesiìojne turmat se ju ndjek hija e KRIMIT dhe KORRUPSIONIT se kur Nexmije Xhuiglinin e derguat ne qeli tre vjet per KAFE sa burgime te perjeteshme meritoni te gjithe per krimet e korrupsionin ndaj ketij vendi e populli!?

    Ty ‘sillazhi’ Majko-viò bashke me Edvinin qe ska te beje fare as me qeverrisje as me politiken e aqe me teper me v’socialisten’ nuk u shqeteson POPULLI se po tu shqetesonte 29 vjet qe e kini lene pa shtet pa pasuri kombetare pa kapitalet strategjike qe u duhen brezave qe do vine ,pa BUKE me miell kafshesh nga Serbija e pa UJE qe vjen i amballazhuar nga Saharaja e me mikrobe apo ne forme MUTI te holluar ne mos do kishit VRARE-VEHTEN po te ishit Burra do kishit dorrezuaqr me kohe MANDATET e vjedhura 29 vjet popullit shqipetar!

    Jo ju nuk i dorrezoni mandatet por i SHISNI e i ndani bashke me kreret e tjere te krimit e korrupsionit ashtu si kini bere keto 2 legjislatura qe me mandatin e popullit fshini bythen e Salise e Like florise se kini FRIKE se ata deri me sot vertet nuk kane me vehte POIPULLIN po kane TURMAT kane ‘divizionin Hajdari me kamikaze e xhihadiste,kane ‘paramilitaret’ tru shpelare te quajtur ‘studente’ te Jales qe pergatiten te jene ne vijen e pare te kryqezatave xhihadiste te MonaLikeve qe ju per meriten e hajduterise e emeruat ‘president’ te ‘koke palareve’!

    Ju perdoret tere ‘buxhetin’ e krimit e korrupsionit si 29 vjet me radhe per tua vene ne dispozicion TURMAVE te ‘perndjekurve’ krimit korrupsionit bizneseve monopoleve dhe POPULLIT ja kini hequr te drejten e INFORMIMIT dhe trasparences se ku kane perfunduar 29 vjet MILIARDAT e tere pasurise se ketij vendi kthyer ne sistemin mesjetar skllavo pronar dhe mbi te gjitha pse jemi 10 MILIARD -BORXH kush i ka marre kete BORXH ne emer te kujt populli eshte marre ky BORXH vdhe kujt ja kane per BORXH nga femija i porsa lindur tek veterani i luftes dhe punes qe eshte ne prag vdekje!?

    Majko-viç!KryesocialSSalisti qe te ka dhene mandatin ty si tere luçave ruçave nuk ua ka dhene se ju konsideron e aqe me teper per ‘merita’ por e di si askush tjeter se pas teje ka ca ‘trushpelare’ apo ‘kosovare’ me pasaporta te dhena nga Nishani qe te ndjekin nga pas ashu si ca socialiste mjerane qe e ndjekin akoma òobanin Ruçi si bageti!
    Edvini as qe i shkon ne mendje te ‘qeverrise’ nje vend tashme te paqeverishem e as i bije ndermet Populli,atij i interesojne turmat tifoze e trushpelare qe edhe pse jane pakice kane bere e bejne ligjin ne kete vend .I interesojne qe ‘hajdaret’ dhe ‘kosovaret’ kamikaze te Kalif Salise te mos ja lere nje b.q lulash po ti kete e rekrutoje per vete!
    Kjo ish dhe arsyeja kryesore qe ‘studenteve’ hajdare e trushpelare edhe ministren u solli ‘Kosovare’ per tu gjetur tenxheres kapakun biles edhe ministrin e jashtem ti perfaqesoje jashte ne emer te ‘xhihadit’ e jo Popullit shqiptar tashme neper Bote si mize pa koke!

    P.S–Radio zhurma VOA qe 29 vjet ka propoganduar krimin korrupsionin shperberjen e ketij shteti e kreret e xhihadit ish doktorin serb te bllokut bashke me ‘òunat e bllokut’ pas 30 vjetesh e pyet Majko-viçin:

    ”Si ka mundesi qe nje kryeminister na thote kazan kur medja eshte nje nga shtyllat me kryesore ne demokraci”!?
    Nuk ka nevoje per koment kur kjo radio zhurme qe 29 vjet bpropogandon xhihadin akoma nuk e di qe fale propogandes se saj ne kete vend nuk ka me as shtet as kater pushtetet tragjikisht jo HU po pushtet i kateryt qe quhet informacion pa demokraci e ska si te kete KRYEMINISTER kur ska qeverri te dale nga ‘POPULLI per POPULLIN e me POPULLIN”!

    Reply to this comment
  2. A.GRAMSH February 12, 10:37

    ‘SISTEMI I KALBUR’ THOTE ‘SILLAZHI’ MAJKO-viç!

    ‘Kur s’je i zoti te dhjesin te tjeret kur je i dhjere mos fple’!
    ———————
    Ne vend te paraDhenjes
    Edhe ti o ‘Bruti’ Malaj qe ‘te kemi me kimet’ si e vetemja pene qe deri sot as te eshte thyer maja e as shtermberuar,arrin te shqipetosh e shkruash fjalen ‘OPOZITE’ ne gjuhen e Monave,Mehmetave,Mulave Majkove e MUTRAVE te tjere kur ketu 56 perqind e shqipetareve nuk voton e mbi 70 perqind e tyre e ka te qarte se ne kete vend nuk ka me shtet e ska si te kete as demokrOaci as pluralizem e aqe me teper ALTERNATIVA per ta rilindur kete shtet drejt GREMINES pa kthim!!?

    ‘Sillazhi’ Majko-viç,turmat dhe VOA!?
    ————————–
    Nje ish ‘student i Dhjet Arit’ ne krah te simbolit te turmes dhe injorances ‘hajdarit’,minoritari ‘aguridhe’ Pandeli qe per ‘meriten’ qe ka ngelur analfabet pa asnje profesion e dite pune ne jete si shumica e ish ‘hajdareve qe kane uzurpuar tere istitucionet e nje vendi pa shtet pas 29 vjetesh dha nje interviste ne radio zhurmen apo ‘xhepanene’ ‘Zeri i AmeriQIse’ dhe ne vend te fjales ‘BUALL’ perdori fjalen :

    ‘Kalbezim sistemi’!
    Per ke ‘sistem’ ta kete patur fjalen ky ‘veshe gjati’ yne kur ketu edhe gomaret e Peqinit e kane shume te qarte se ne kete vend pas 29 vjetesh nuk ka EMER as sistemi ekonomik e per rrjedhoje ne nje vend pa shtet ska si te kete EMER sistemi politik nderkohe qe me kushtetuten e Imamit kemi te shkruar ‘Republike parlamentare’ e ne kete vend 29 vjet POPULLIT i eshte hequr SOVRANITETI deleguar 128 bandave parti e flitet vetem per guiden Supreme apo kalifin SALI qe si Neroni dogji nje ‘ish’ Shqiperi!?

    ‘Levizje studentore’ apo Turma!?
    ‘Levizja studentore na shqetesoi te gjitheve’ thote ky ish ‘Kungull i DhjetArit’ qe ngeli tere jeten ‘Aguridhe’ e nuk piqet kurre se edhe kungulli do dy ore diell te piqet!
    Me fjalen ‘Te gjithe ‘ ke kupton ky analfabet !
    Te gjithe lopet shterpa laramane te ngujuara 29 vjet ne stallen parlament qe vetem vjedhin hane dhe bejne BAJGA, dhe e kane kthyer ne stacion nderzimi ku behet ORGJI per te kenaqur kalifin SALI!?
    Apo me tog fjaleshin ‘Te gjithe’ e ka fjalen per ‘kryesocialSSalistin Edvin sipas shprehjes ‘Te gjithe per nje e nje per te gjithe’ si eshte propoganduar 29 vjet nga ZAQGARET e informacionit :
    ‘Kur themi partija kuptojme Salija e kur themi Salija ,Edvini,Like florija bkuptojme partija shteti drejtesija qeverrija tere hajdaret e prokurorija’!!??

    Pse eshte i ‘shqetesuar’ ky ’14 vjeç dhenderr’ qe i shkon per shtat thenja e popullit per organin mashkullor:
    ”Pa vaditur e pa prashitur marshalla sa qenka rritur”!?
    Si idjot qe eshte (fjala idjot nuk eshte ofendim) ashtu si tere analfabetet e ngujuar ne parlamentin shqipetar pa qene as i pergjegjshem e as i ndergjegjshem e thote vete :
    ”..Per here te pare jam ndjere i pa sigurt per ate qe po ndodhte..nje pjese e tyre ku ndjeva vetvehten mendojne se sistemi pas ’90 eshte kalbur ashtu si mendoja une ne ’90-ten”!?Ta zeme se ka patur tru Majko-viç atehere dhe sot pas 30 vitesh pyetja e 90 perqind e shqipetareve POPULL dhe jo TURME..

    PYET!?
    ‘Sistemi’ qe ish ‘kalbur’ ne ’90 dhe Hajdaret bashke me ‘sillazhet’ Pandelinj ne krah te ‘çunave te bllokut’ e ‘varrosen’ ashtu si groposet çdo kalbesire apo ‘kadaver’ ,po ti referohemi edhe teorise se evolucionit te Darvinit dhe asaj te ‘creazionit’ te Zotit ;
    Ç’fare lindi nga ky ‘KALBEZIM’ perveçse ju KRRIMBAVE antropofage me koke te verdhe qe jetoni si kerpusha parazite ne kurriz te femijeve shqipetare kocke e lekure pa BUKE e qe i therni per organe per pjese kembimi per te HUAJIT!

    Po qenkerka ‘sistemi i kalbur’ edhe pas 30 vjetesh ju ç’fare perfaqesoni ne kete kalbesire apo PLEHE perveç se Krrimbave ?Apo jetoni jashte ‘sistemit diellor’ e flisni ne emer te ‘Alla akbar’?

    Alabake ,analfabete,ajdute,antishqipetare!
    Ju nuk u shqeteson ‘kalbezimi’ perkundrazi krrimbat lindin e jetojne ne plehe e nuk jetojne dot pa te!
    Juve ju shqeteson dhe frikeson TURMA nga kini dale ,ju shqestesojn e shkuara per krimet qe i kini bere ndaj ketij vendi dhe populli si kamikaze te ISIS e divizione me xhihadiste Hajdare e vkosovare’ qe ne arkun e ketyre 30 vjeteve kini djegur e sterdjegur bashke me vlerat materjale dhe ato Morale.!

    Ju nuk u shqeteson me POPULLI qe tashme nuk egziston se gjysmes i dhate arratine e me shume se gjysma nuk voton,jo si socialSSaliste dhe kryesocialSSalistin ‘thonju pa prere’ nuk e shqeteson as fakti qe do shqetesonte gjithe lidershipin ne nje vend demokratik as PJESEMARJA e as abandonimi qe ju ka bere populli nga 53 perqind ne 2013-ten ne vetem 45 perind ne 2017-ten!?

    Jo ju shqetesoheni nga turmat se si te dale nga turmat ata i kini frike se turmat jane turma e te bejne gjemen ju heqin karriket u marin poasurite u djegin te gjalle ju vene eksplozivin ju bejne pikerisht ate qe i bete ju turmat me HAJDARE e ‘kosovare’ qe nuk flasin shqip ju ‘arrestojne’ e u shpien ne burg ashtu si heroin e popullit Shevqet Peçi qe edhe pse ish 90 vjeç i paralizuar e ne shtrat i vajet e rrethuat tere Kamezen Lapraken me xhihadiste e hajdare te armatosur deri ne dhembe dhe e late te vdiste ne BURG!

    Ju u shqetesiìojne turmat se ju ndjek hija e KRIMIT dhe KORRUPSIONIT se kur Nexmije Xhuiglinin e derguat ne qeli tre vjet per KAFE sa burgime te perjeteshme meritoni te gjithe per krimet e korrupsionin ndaj ketij vendi e populli!?

    Ty ‘sillazhi’ Majko-viç bashke me Edvinin qe ska te beje fare as me qeverrisje as me politiken e aqe me teper me ‘socialisten’ nuk u shqeteson POPULLI se po tu shqetesonte 29 vjet qe e kini lene pa shtet pa pasuri kombetare pa kapitalet strategjike qe u duhen brezave qe do vine ,pa BUKE me miell kafshesh nga Serbija e pa UJE qe vjen i amballazhuar nga Saharaja e me mikrobe apo ne forme MUTI te holluar ne mos do kishit VRARE-VEHTEN po te ishit Burra do kishit dorrezuaqr me kohe MANDATET e vjedhura 29 vjet popullit shqipetar!

    Jo ju nuk i dorrezoni mandatet por i SHISNI e i ndani bashke me kreret e tjere te krimit e korrupsionit ashtu si kini bere keto 2 legjislatura qe me mandatin e popullit fshini bythen e Salise e Like florise se kini FRIKE se ata deri me sot vertet nuk kane me vehte POIPULLIN po kane TURMAT kane ‘divizionin Hajdari me kamikaze e xhihadiste,kane ‘paramilitaret’ tru shpelare te quajtur ‘studente’ te Jales qe pergatiten te jene ne vijen e pare te kryqezatave xhihadiste te MonaLikeve qe ju per meriten e hajduterise e emeruat ‘president’ te ‘koke palareve’!

    Ju perdoret tere ‘buxhetin’ e krimit e korrupsionit si 29 vjet me radhe per tua vene ne dispozicion TURMAVE te ‘perndjekurve’ krimit korrupsionit bizneseve monopoleve dhe POPULLIT ja kini hequr te drejten e INFORMIMIT dhe trasparences se ku kane perfunduar 29 vjet MILIARDAT e tere pasurise se ketij vendi kthyer ne sistemin mesjetar skllavo pronar dhe mbi te gjitha pse jemi 10 MILIARD -BORXH kush i ka marre kete BORXH ne emer te kujt populli eshte marre ky BORXH vdhe kujt ja kane per BORXH nga femija i porsa lindur tek veterani i luftes dhe punes qe eshte ne prag vdekje!?

    Majko-viç!KryesocialSSalisti qe te ka dhene mandatin ty si tere luçave ruçave nuk ua ka dhene se ju konsideron e aqe me teper per ‘merita’ por e di si askush tjeter se pas teje ka ca ‘trushpelare’ apo ‘kosovare’ me pasaporta te dhena nga Nishani qe te ndjekin nga pas ashu si ca socialiste mjerane qe e ndjekin akoma çobanin Ruçi si bageti!
    Edvini as qe i shkon ne mendje te ‘qeverrise’ nje vend tashme te paqeverishem e as i bije ndermet Populli,atij i interesojne turmat tifoze e trushpelare qe edhe pse jane pakice kane bere e bejne ligjin ne kete vend .I interesojne qe ‘hajdaret’ dhe ‘kosovaret’ kamikaze te Kalif Salise te mos ja lere nje b.q lulash po ti kete e rekrutoje per vete!
    Kjo ish dhe arsyeja kryesore qe ‘studenteve’ hajdare e trushpelare edhe ministren u solli ‘Kosovare’ per ti gjetur tenxheres kapakun biles edhe ministrin e jashtem ti perfaqesoje jashte ne emer te ‘xhihadit’ e jo Popullit shqiptar tashme neper Bote si mize pa koke!

    P.S–Radio zhurma VOA qe 29 vjet ka propoganduar krimin korrupsionin shperberjen e ketij shteti e kreret e xhihadit ish doktorin serb te bllokut bashke me ‘çunat e bllokut’ pas 30 vjetesh e pyet Majko-viçin:

    ”Si ka mundesi qe nje kryeminister na thote kazan kur medja eshte nje nga shtyllat me kryesore ne demokraci”!?
    Nuk ka nevoje per koment kur kjo radio zhurme qe 29 vjet bpropogandon xhihadin akoma nuk e di qe fale propogandes se saj ne kete vend nuk ka me as shtet as kater pushtetet tragjikisht jo HU po pushtet i katert qe quhet informacion pa demokraci e ska si te kete KRYEMINISTER kur ska qeverri te dale nga ‘POPULLI per POPULLIN e me POPULLIN”!

    Reply to this comment
  3. lexues i dites February 12, 11:15

    Shkrim i forte si gjithmon por akoma po qesh me epitetin sillazh qe i ka vene ketrij idjotit pandieli qe kujton se eshte njeri……..
    Sillazhi eshte dekompozim i foragjereve per kafshe qe korren e vilen pa u pjekur ne gjelberim e groposen si rezerva per ushqim kafshesh e kur hapen qelbin dynjane….

    Reply to this comment
  4. jetimet e 21 Janarit February 12, 11:27

    VINI RE,VINI RE!
    Ç’fardo lloj proteste pa koke e pa kembe ku ne mes do te kete qofte edhe nje nga kreret e kesaj politike te inkriminuar deri ne gryke dhe nje te ashtuquajtur gazetar qe ka propogandur keta krere te krimit e korrupsionit edhe sikur gjysma e popullit ose 1,5 milion te mblidhen ne Tirane do konsiderohet turme e strumentalizuar ose e manipuluar kunder jo Rames po reformes ne drejtesi per ta shtyre ne kalendat greke me gjurulldi….Do jete thjesht nje flake kashte thjesht qe si ne asnje vend nuk kerkohet as shperndarje parlamenti as reforme elektorale per dekriminalizim as reforme ne drejtesi po te iki Rama qe do te thote indirekt jemi mire me Ramen e se e kemi ‘Tonin’ qe ka 6 vjet e na ben avokatin…

    Reply to this comment
  5. gjaku i te reneve February 12, 11:56

    Kujdes!!!!!!!
    Se ju ‘koke palare’ i beni hesapet pa hanxhine e veçanerisht ju ‘socialiste’ se harroni qe Edvini nuk eshte i juaji po i tjeter kujt plus dhe problemet e shendetit mendor ose eshte ‘thengjill i mbuluar’ qe nese nuk e kini ndjere akoma ngjalen qe u ka futur kur ja dorrezoi qeverrine Bashes,nuk e kini ndjere ngjalen kur,emeroi simbolin e hajduterise president,nuk e kini ndjere kur tere simbolet e luftes e punes bashke me historine e ktheu permbys,kur ka mbi nje òerek shekulli ne krah te serbit Sali qe meret me varrim çvarrime e patriuotet i ben tradhetare e tradhetaret patriote qe u lidh edhe pensione ashtu si kryetradhetarin e koloboracionistein Mit’had beun nuk eshte Çudiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii qe juve tu lere ne vend te opingave atletet e ne vend te tij tu shkelin çizmet e monave Aueralve mehmetave mul nokave,…qe investohen nga islamizmi islamik fondamentalist e derdhet miliarda qe permbysin boten mbare me hajdare e qe i ‘vene Botes zjarre me dy apo tre kosovare’ si thosh Noli….

    Reply to this comment
  6. nipi A.Rustemit February 12, 12:44

    ‘Une jam me protesten-thote nje minoritar çoban Lubonja-si duron ky popull ‘!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    VERTET SI DURON KY POPULL QE NUK TE VAR TY BASHKE ME GJITHE DJEMTE E BLLOKUT DHE DOKTOR KRRIMINELIN ATJE KU U VRANE 4 BURRA SHQIPETARE VETEM SE KERKONIN buken QE UA KINI VJEDHUR DHE SHKELUR ME KEMBE JU KRRIMINELE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*