12 shtator 2018

September 12, 2018 02:00 Updated

12 shtator 2018

September 12, 2018 02:00 Updated
Komento

3 Komente

 1. A.GRAMSH September 12, 10:23

  PARODI ‘AMBASADORËSH’ QË NË KËTË VËND KANË GJETUR AMERIKËN!
  ‘Nga populli,me popullin,per popullin’A.Linkoln
  ——————-
  Ne vend te paraDhenjes:
  ”Çdo gja qe s’ka krye asht kufome,e kufoma s’e ka vendin ne mes te gjalleve.Kufoma duhet varros.
  Perndryshe e perlymja me te ka per te qrne klatrastofale.E katastrofa asht katastrofe!Nuk kursen!.Zhduk kombe!
  (Kombi yne me te vertete s’u zhduk.Por arsyeja asht vetem se dhe kojshite tone te aferm qene pake a shume te nji fati si na)”Migjeni

  Pse nuk ‘varrosen’ ‘idhujt pa krena’ te vkesaj politike xhihadistesh ne kalifatin e Bathores!?
  —————————————————
  Sepse per keto lloj ‘kadaverash’ ushqyer si antropofage me mish femijesh shqipetare e me gjak femijesh te therur per pjese kembimi organesh nuk jepet ‘LEJE VARRIMI’ nga ‘ambasadoret Jakomone qe ne kete vend kane zbuluar dhe gjetur Ameriken duke zevendesuar ajken e shoqerise shqipetare perzene me ‘Gjenocid Titist’ neper Bote e qe vine verdalle si ‘mize pa koke’ pa prone pa pune pa ATEDHE!

  Nuk varrosen sepse nuk ka ‘LAJMES’ te lajmeroje ‘vdekjen’ e tyre si antishqipetare krriminele sepse tek ne mungojne ‘LAJMESIT’ qe quhet INFORMACION i LIRE i PA VARUR dhe mbi te gjitha PROFESIONIST!Perkundrazi ndersa ‘ambasadoret’ pergjegjes te ‘Agjensive funeber’ ne kete vend ku parlamenti eshte kthyer ne MORG idhuj pa krena apo kadavera nuk japin ‘LEJE’ te varrosen ZAGARET e dizinformacionit ne sherbim te krereve ‘pa krena’ te krimit e korrupsionit jo vetem i propogandojne 28 vjet kadaverat por i ruajne me fanatizem si kamikaze te inkuadruar ne divizionin famekeq te ISIS ‘Hajdari’ qe eshte shume me e fuqishme ne nje vend pa shtet e pa ushteri ne sherbim te kadeveres apo ‘idhullit’ pa krena ,kalifit SALI!

  Te kesh per ‘objek’ informacioni pas 28 vjetesh ku nate e dite ka qene dhendurri serb Berisha nje LULASH vrases e hajdut ORDINER o tregon qe je IDJOT,qe nuk meresh me ‘DOREN’ por me ‘MASHEN’ o thjesht nje ZAGAR qe leh qellimisht pas gjurmeve e jo UQERVE qe kane bere kerdine duke VRARE shqipetare e perdhunuar te VDEKUR si ‘Koke palare’!

  Mergata e Qyqeve ne AmeriQI dhe nje ‘Katovice’ ne Poloni!?
  Po nuk lindi inteligjenca dhe informacioni qe te zgjoje nga gjumi letargjik e kthjelloje mendjen e trurin e shqipetareve ky vend e popull ka destinacion shperberjen e nuk eshte rast i pare ne Histori!

  A e kane te qarte shqipetaret qe ne kete vend nuk lindi as demokraci as pluralizem e vendin e shtetit e bazes ekonomike te tij u zevendesua nga shteti i kalifatit te Bathores me ne krye nje kryebandit apo ‘Arturo WI’ si dikur ne vitet ’30 Adolf Hitleri me nje parti xhihadisto-fashiste!Mbeshtetur nga ‘veriori’ islamik Ramizi e Ne krah te tij nje kaubojs amerikan Rajson si perfaqesues i SHBA-ve e propoganduar nga radio zhurma ‘Zeri i Amerikes’ ne duar te agjenturave antishqipetare e xhihadistit agjent Biberaj!

  IDJOTE!Katovica nje fshat i Polonise ç’hyn ne kete tragjedi e Bash Bytheqiri ç’hyn ne kete histori e kush fshihet dhe e perdor si mashe pas tij bashke me nje Edvin mavri!?

  Shkaterrimi i ish shtetit shqipetar bashke me shkaterrimin e bazes ekonomike dhe zhdukjen e tere pasurise kombetare perfshi kaèpitalet strategjike dhe shpronesimi 100 perqind i popullit Shqipetar u be sipas REGJIVE te lobizmit antishqipetar amerikan qe emeronin e komandonin edhe ‘ambadsadoret’ ne sherbim te te huajve pse jo Serbise e Rusise e mergates se Qyqeve propoghanduar nga ‘Zeri i Amerikes’ teorite anmtishqipetare e antishkencore sa krriminale ‘Terapija e shokut’ e ‘Çeku i bardhe’ zbatuar me FANATIZEM nga tere ‘agjentet’ e ‘sigurimsat’apo ‘Çunat e Bllokut’,’Çunat e TirOnes’ dhe ‘Kungujt e Dhjet Arit’ nmga çobenjter minoritare Lubonjat,Ngjelat,Nanot Pollot Blusha bushatet e kryesisht klani ‘KAPO’ pa perjashtim nomeklature e Bllokut e Mihal BISHES ne krye doktori krriminel i bllokut kalif BERISHES qe ne krah ka patur ‘avokatin’ ,’keshilltarin’ udheheqesin shpirteror te mergates se Qyqeve ‘Ambasadorin’ Amerikan(?)qe nuk mund te besohet se perfaqesonte popullin DASH apo presidentet amerikane se do te ish vertet nje tragjedi per nje vend!

  IDJOTE!Katovica çhyn ketu kur jakomonet kane qene ambasadoret Amerikane apo mos valle kane qene ne sherbim te rusit e serbit!Po nje LUlash bytherqiri qe po na vjen per te vjelle e nuk kemi çfar te dhjesim bashke me nje sharabajke MonaLike ò’fare hyjne ne kete mesele qe na i beni ‘protagoniste’ kur ne vend te KOKES kane vene BYTHET dhe ne vend te TRUVE -Tallash!

  Tere shkaterrimi i ish shtetit shqipetar nga themelet dhe vendin e te cilit e zune 5 ANARKITE qe permend Noli:Anarki ekonomike,anarki sociale,anarki politike,anarki fetare dhe mbi te gjitha MORALE,ka patur per autore Kreret pa ‘krena’ te xhihadit agjenturave kryesisht ‘Çunat e bllokut’,’Çunat e TirOnes’ ‘Kungujt e Dhjet Arit’ apo Pandeli Bythkat te kryesuar nga kalifi Berisha apo Neron Salija ish doktor i bllokut qe i ka bere synet tere ish ‘çunat’ e nomeklatures dhe jo vetem e shiti ‘Shqipnine 1 EURO’ por shiti tere kapitalet strategjike qe rrenjet duhet te ishin tek shteti inegzistent dhe per rrjedhoje nje vend pa KAPITALE Strategjike e me pasuri jo te vpopullit po te huajve nuk si te kete TE ARDHME per brezat qe do vine nderkohe qe nuk dihen me jo vete,m kufijte gjeo-politike por as gjeografike e hapesirat Tokesotre-Detare-Ajrore jane ne duar te gjithekujt e vkontrollohen nga Gjithekush po jo nga SHQIPETARET!

  Gjithe keto lloj KRIMESH ndaj nje populli per 28 vjet jane bere nga kujslinge krriminele antishqipetare por vetem idjote nuk e kuptojne qe ne krah si avokate keshilltare,qe per KRIMET i konsideronin ‘Burra shteti’ dhe ‘yje ne ngjitje’ kane qene ‘Ambasadore’,Jakomone qe pretendonin se perfaqesojne SHBA-te!

  mbushur me FAZLLIQA deri ne keshillin e larte te SIGURISE por deri tek ushtari shqipetar qe konsiderohej IDJOT e nuk dinte te lidhte kepucet e rregullonte krevatet e pse jo te na jepnin keshilla edhe si te benim SEKS e te na hapnin syte sikur te Ishim njetrez me BISHT se plumbat per te vrare SHQIPETARET me pare benin rekoshet ne QIell perdridheshin e neper peme e pastaj VRISNIN!
  Katovica çhyn ketu apo nje LUlash bytheqire ,kamikaz e xhihadist ne duar te krereve te xhihadit qe i kane rrenjet ne Arabine saudite Turqi Riusi Serbi !?

  P.S ‘Ambasadoret’ qe ne kete vend kane qene jo vetem prezent per tragjedine e nje populli kur Neroni Sali dogji Shqiperine por edhe ne krah te TIJ deri dhe ne ate ‘shkalle’ qe te injoronin ne disa rraste FBI-ne duhet ti ‘vrase’ ndergjegja ne mos te vrasin vehten se ne mos si ‘agjente’ te Serbit e Rusit si idjote apo antishqipetare demin me te madh ja kane bere IMAZHIT te popullit amerikan,DASH po mbi te gjitha personaliteteve e burrave te shtetit me permasa Boterore ish Presidenteve si Washington,LINKOLN,.KENEDY e deri tek Obama!
  Politika Amerikane ne mos ben ate qe beri me Sadam,Bin Landen,GEDAF me kreret e xhihadit e kaligf Saline e ti varrose si KADAVERA apo ‘idhuj pa krena’ ose le ta terheqe perfaqesine diplomatike po qe se arrin ta kuptoje se ky vend nuk ka shtet !

  Reply to this comment
 2. Jetimet e 21 Janarit September 12, 11:18

  PA FJALE E PA KOMENT!!!!!!!!!!
  ‘Arti matet me pak’ ka thene nje kritik i madh ..

  Reply to this comment
 3. filozof i leshit i inkriminuar e korruptuar September 12, 15:13

  Katovica?Alibi e agjenturave per te ruajtur agjenturat pushtetin ne perjetesi e fajin tja hidhnin ‘nenes Rusi’!?

  A ka ngelur idjot te mos e kuptoje qe mbi teorine e ‘Katovices’ ka folur megallom ani e dogmatisti ‘filozof’ Servet Pellumbi i perjetshem e i perkedhelur i sistemit te kaluar e sistemit salisjan ne krye te hajduterise ish student ne Rusi,ish keshilltar i bllokm eneve ,profesor i marksizem Leninizmit,bashkepunetor i sighurimit te shtetit,me vella lirim pellumbin ish zv drejtor i sigurimit te shtetit e kryetar dege ne Durres denuar per krime ndaj shqipetareve qe arrin e thote:”Une dhe gjithe bllokmenet jemi ne pushtet se keshtu eshte vendosur ne Katovice nga ish partite e vendeve te lindjes’ ne nje kohe kur ne kete vend jane harruar emrat e prinderve vellezerve qe vrasin njeri tjetrin e njihen me emer e mbiemer tere ambasadoret kineze e japoneze te AmeriQIse ne sherbim te rusise e serbise krereve te korrupsionit e krimit e burrit te Sllobodankes Salise???

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*