12 tetor 2017

October 12, 2017 02:00 Updated

12 tetor 2017

October 12, 2017 02:00 Updated
Komento

3 Komente

 1. A.GRAMSH October 12, 08:20

  KUSH QUHET SHQIPETAR E SA KEMI NGELUR!?
  ”Ne ere pemet rrijne prane e afrojne krahet;
  Ne ere pemet kerkojne mes tyre ngrohtesi,
  po ne te dy?
  Ne jemi kaqe te larget!
  ç’ere mund te na afroje,nuk e di…..”Dritero
  ————————-
  Kush nga brezi ‘kristal’ arrin te zbertheje filozofine e ketyre vargjeve te nje prej shqipetareve me te medhenj e nga te fundit qe lane kete vend me ‘koken mbrapa’,e mjerim!?
  Kush nga kjo politike antishqipetare e krriminale 27 vjet ne ‘ererat’ e fortunat qe po kalon ky vend e popull nuk arriten te bejne ate qe bejne dhe pemet :”rrine prane e afrojne krahet’ perkundrazi i dhane shtytjen dhe peshtutjen njeri tjetrit ,shqipetari shqipetarit dhe i shternguan dhe u perqafuan me te HUAJIN-FazlliQat!?

  Iku nje nga shqipetaret e medhenj me pengun e madh se nuk arriti ti jepte pergjigje pyetjes :
  ‘Kush do ti bashkoje ashtu si edhe pemet shqipetaret kaqe larg njeri tjetrit’ ku ne mes kane antishqipetaret,’politikanet’ e zagaret apo ‘gazetaret’ qe lehin nate e dite per ta per ta perzene 27 vjet kete popull nga trojet e te pareve e zevendesuar me muxhahedine xhihadiste ‘salisjane ‘,’metiste’ e ‘socialSSaliste’ ne dejet e te cileve nuk rriedh me gjak shqipetari!?

  Nje nga shkrimtaret me te medhenj amerikane per kohen Mark Twain perseriste shpesh:
  ‘Ne nje shtet ka tre lloj genjeshtrash:Genjeshtra,Genjeshtra me bisht dhe Statistika” qe kuptohet se ‘statistikat’ jane kaqe te pa verteta sa ua kalojne edhe genjeshtrave me bisht!
  Po ky popull i mjere ngelur 27 vjet pa shtet e pa statistika por ne ‘TERR INFORMATIV’ kush do ti thote se ka 27 vjet qe po shperbehet e nuk di:

  -Nuk di qe pas 27 vjetes sa kemi ngelur ne keto troje sipas grup moshave e sa kane marre arratine!?
  -Nuk di sa ne 27 vjet sipas grup moshave jane vrare zhdukur mbytur pa lene asnjelloj gjurme!?

  -Nuk dine qe sipas grup moshave po qe se kemi qene 3 milion 1/3 e tyre per 25 vjet ose 1 MILION ,ajka e shoqerise ajo e luftes dhe e punes bashke me te ‘fundit’ Dritero ka nderruar jete!?

  -Nuk di sa eshte numuri i dy shtresave me te dobeta te shoqerise ,grave dhe femijeve qe prostituohen neper Bote perdhunohen apo shiten per organe shume me keq se sklleverit ne mesjeten e larget!?

  -Nuk dine sa eshte shkalla e pa punesise varferise absolute ,gjakmarrjes e sa vuajne ne perjetesi NGUJIMIN per ti shpetuar VRASJES nga shqipetari shqipetarin!?
  -Nuk di sa jane vrasjet brenda familjes ne nje shoqeri sa nje grusht ndare ne 128 bajraqe apo BANDA parti per ti perçare midis atyre qe bene luften dhe ndertuan bazen ekonomike tu heqin ‘NDERIN SHQIPETAR’ dhe me kete emer te ‘ndritur’ te quhen tere kujslinget te huajt krriminelet muxhahedinet e tere Fazlliqat ,Biberajt,Nue kalate serbe e Mallteze ‘Nishane’
  Xhihadiste ,’sypeshkaqene’ e hajvane!?

  -Nuk dine se ne gjysmen e popullsise perzene me ‘gjenocid titist’ jashte trojeve jane gjysma e popullsise qe u jane MOHUAR 27 vjet ashtu si edhe gjysmes brenda te drejtat THEMELORE e HUMANE e u eshte mohuar SOVRANITETI edhe me kushtetuten e ‘kalifatit’ te ‘Imamit’ dhe SHQIPETARI as VOTON e as VOTOHET por 27 vjet vete EMEROHEN kreret ANTISHQIPETARE te 128 bajraqeve!

  -Nuk dine qe nder 3 Milion shqipetare te larguar 1/3 e tyre e moshave 1-35 vjeç ose 1 MILION(!?) nuk di shkrim e kendim SHQIP dhe sherbimin ushtarak e ben per te HUAJT,dhe betimin ushtarak ne gjuhe te HUAJ (A mund te quhen me shqipetare!?)Ndersa kreret e krriminelet ne pushtet qe vetem PERÇAJNE 27 vjet me luften kunder mullinjve te kAmunisteve, per te SUNDUAR edhe ca pleq qe kane ngelur kerkojne me isistim ti ‘integrojne’ ne Shishtufine dhe te ‘RINJVE’ tu japin rruget nga syte kembet nepermjet ‘Liberalizimit te vizave’ qe ne trojet e te pareve te mbreterojne te HUAJT ne çifliqet e serbeve ,arabeve ne shtetin e KALIFATIT!?Zagaret e informacionit qe propogandojne PERÇARJEN nuk e mbyllen gojen por ti ‘lehnin’ edhe pas vdekjes partizanit 14 vjeçar dhe gjeniut te letrave e shqipetarit te madh Agolli qe nuk ju bene as homazhe ne parlamentin e POPULLIT te tij qofte edhe si ish DEPUTET se ky parlament i KRIMIT e korrupsionit eshte kthyer ne agjensi funebre qe ne te u ben homazhe KRRIMINELEVE dhe antishqipetareve qe u perkulen kujslinget Neron Berisha,Nano,Meta(Leka Zogollit) e tere ramushat blushat e karabushat me porosi te ambasadoreve Jakomone…!!!!

  ‘Ne jemi kaqe te larget!
  kush do na afroje nuk e di…”

  Reply to this comment
 2. Sal NULI October 12, 08:53

  Pjese nga poezija ‘Anes lumenjve’ te Fan Nolit dhe anes Lalesit te Sal Viçidollit:

  ”Se pelcet kercet fortuna,
  fryet Vjosa derdhet Buna.
  Skuqet Semani dhe Drini,
  dridhet beu dhe zengjini.
  Se pas vdekjes ndriti jeta
  se kudo gjemon trumpeta.

  Ngrihuni dhe bjeruni,
  korrini dhe shtypini.
  katundare e punetore,
  qe nga Shkodra gjer ne Vlore”!
  ——————
  Se kercasin pelcasin gjinjte
  fryhen ,ballinj e Fevzinjte,
  skuqet Gerdeci,kasapane femija
  Vret Berisha ,qesh like florija
  Se mbas vdekjes pret hamami
  ne vend trupetes pellet imami.

  Te na (i) ngreje ska kush ne Bote
  Keto putana kane ‘vegel te forte’,
  Ska me shqipetare e punetore
  ngujuar ne Shkoder,droguar ne Vlore!

  Reply to this comment
 3. Monika Kryezeza ish prostitute tani gazetare e shtetare October 12, 09:16

  Rruga e shpetim bashkimit?Diktature!
  Heroi i popullit Shevqet Peçi qe vdiq ne burg me urdher te agjenturave qe zbatoj krrimineli Berisha ne moshen ’90 vjeçe i semure thosh:’Ne kemi qene tere jeten nje grup qensh qe vetem Enver Hoxha na mblodhi te hame ne nje çanak”
  Amerika dhe BE pergjegjesit kryesore te shperberjes per ti shperngulur me ‘gjenocid’ te embel tere rinine nepermjet llokumeve helmuese integrim liberalizim vizash ,shengen e pastaj te degjojme edhe pordhet e kolonizatoreve qe perfaqesohen nga LU lashe qe thone —ketu mbizoterojne 4 klane e 40 familje????
  Po emrat e klaneve e familjeve kur do ti thote..
  Berisha,nano,meta,mediu,fullani,gjin gjoni.dodat dadot dudet topallet patozet angjelet malajt dhori kulet,ErMajlindat,e Monika bythe medhate qe kane zaptuar edhe token e detin…………

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*