13 gusht 2017

August 13, 2017 02:00

13 gusht 2017

August 13, 2017 02:00
Komento

6 Komente

 1. A.GRAMSH August 13, 07:44

  ‘DELET’ E HUMBURA TE SHQIPERISE!
  ‘Zoti me ka derguar e me ka dhene si mision te mbledh delet e humbiura te Izraelit’Yoshua,Jozef (Krishti)
  ————–
  ‘Perendi!Ku je?’thosh Migjeni 80 vjet me pare.
  Kush jane te derguarit e ‘Allahut’ pas nje çerek shekulli te ‘mbledhin ‘delet’ e Shqiperise,qe te derguarit e ‘Djallit’ dhe ‘Kalifatit’ apo kreret e ISIS i kane perzene e lene ‘si mize pa koke’ rrugeve te Botes si dikur izfraelitet ne shkretetire kur ‘zoti’ mungon!?

  Ku jane e sa kana ngelur ‘DELET’ shqipetare pas 27 vjetesh pa shtet e pa òoban zevendesuar nga shteti kalifatit e krerevre kanibale te ISIS qe i vrane i vodhen i perzune i perdhunuan i masakruan i ngujuan e te vdekurit as nuk i Lane sipas zakoneve te ketij vendi po u thane ‘Koke palare’!?

  Toka e ‘shenjte’ 2 mije vjet me pare ish e pushtuar nga perandorija Romake po toka e shqipetareve 25 vjet nga sa perandori eshte e pushtuar 25 vjet e kush jane KOLONIZATORET se ‘Burrat e shtetit’dhe ‘yjet ne ngjitje’ nuk ka ngelur shqipetar qe nuk i njeh per krimet qe i kane bere ketij vendi e populli .Jane po ata salisjane ,socialSSaliste e metiste qe per 27 vjet lyen duart me gjak e bene krimet me mostruoze qe mund ti behen nje vendi e populli.Jane po ‘ATA’ qe kane uzurpuar tere istitucionet e ish shtetit shqipetar dhe
  kane perdhunuar te 10 KOMANDAMENTET e ZOTIT me bekimin e ‘Ambasadoreve’ e ‘senatoreve’ qe here pas here kerkojne te lajne duart si ‘PILATI’!?

  Kush do ta mbledhe kete popull qe si dikur profeti izraelit kerkoi te mblidhte popullin e izraelit dhe vetem se kerkoi te permbyste sistemin e krimit e korrupsionit ne TEMPULLIN e Jeruzalemit u kryqezua me ‘miratimin’ e turmes ,kur tek ne nuk dihet asgje se sa ‘DELE’ kemi ngelur ,sa jane arratisur sa jane zhdukur sa jane mbytur neper detra sa jane vrare me njeri tjetrin sa vuajne pa punesine mjerimin e varferine ABSOLUTE nderkohe qe kreret e ISIS dhe kamikazet e tyre ‘militante’ te organizuara si ‘paramilitare’ si divizioni ‘Hajdari’ apo ‘bordello’ e Jales me fresha LRI e presha bejne 27 vjet rolin e xhandarit ,BODE-garde te krereve te krimit e korrupsionit apo ‘GREVETHYES’!

  Kush do tu dale per ‘ZOT’ deleve shqipetare pas 27 vjetesh kur atyre u mungon çobani SHTETI ata qe i vodhen tere pasurine mbi e nentokesore ,tere kapitalet strategjike ,.ata qe e perzune dhe tani ish vendin e te pareve e kane lene ‘TOKE E DJEGUR’!’?

  Kush do ti mbledhe e shpetoje ‘DELET’ shqipetare ish brezi i luftes dhe i punes AJKA e shqipetarizmes qe sipas grup moshave ne 25 vjet mbi nje MILION ka nderruar jete e eshte ‘integruar’ ne Boten tjeter apo brezi i dyte 35-40 vjeçaret AJKA e moshes e rinise tashme neper Bote ku rreth 1 MILION nuk di shkrim e Kendim SHQIP!?
  A mund te konsiderohen me SHQIPETARE nje MILION te rinj e te reja 35-40 vjeçare qe nuk dine shkrim e kendim e sherbimin ushtarak e bejne per te HUAJT bashke me ‘BETIMIN’ ne gjuhe te huaj nderkohe qe vendin e te pareve e kane uzurpuar tere rracat e ngjyrat ,muxhahedine’ e kamikaze te ISIS me pashaporta shqipetare te dhene nga kreret e kalifatit apo NISHANET!

  Kush do ta ‘rilinde’ kete vend VARRMIHESIT e tij me ne krye KALIFIN Sali!?Ketu nuk ka ndryshuar ASGJE jane ne te 3 pushtetet nga legjislativi tek gjyqesori e egzekutivi po ‘ATA’ qe e lane kete vend ‘toke te djegur’ e pa popull po ata krere te krimit e korrupsionit qe bashke me tere familje-BAJRAQE kane fituar imunitet te perjetshem e mbeshteten nga te HUAJT njesoj si dikur Pinoçeti.Sadamet.Gedafet bashke me pasurite e tyre perraòllore te depozituara jashte ,bashke me detin token ajrin e ish Shqiperise tashme te nje populli 100 perqind te SHPRONESUAR!?

  Kush do ti mbledhe shqipetaret e ti ktheje ne vendin e te pareve te gezojne shtetin e tyre e tu tregoje rrugen e ‘ZOTIT’ kamikazet e dizinformacionit 25 vjet ne sherbim te krereve te krimit e korrupsionit qe Shqiperija DIGJEJ e flisnin per ‘integrim’ ne Shishtufine!?
  Jane po keta KRRIMINELE te fjales e lirise drejtesise barazise e vellazerise qe pas 27 vjetesh vazhdojne e flasin e propogandojne kreret e krimit e korrupsionit femijet e tyre bastarde qe jetojne me gjakun e femijeve shqipetare per te harruar VETTING-un e per ta kthyer edhe ate ne nje fantazem!?

  Kush do ta zbatoje reformen ne drejtesi e VETTING-un per tu rilindur shqipetareve shtetin e se drejtes!?
  Parlamenti qe ka po ata te inkriminuar e korruptuar me ne krye Saline apo presidenca qe me bllok ne dore me ze e figure ka like florine!
  Kush do ta zbatoje vetingun Ina LLallat qe kane qene ne krye te prokurorise se pergjitheshme jo per te denuar krimin por si avokate te mbylljes se dosjeve te krimit e korrupsionit apo do ta propogandojne FEV-Zinjte qe per MILIARDAT qe kane vjedhur per te vetemen ‘MERITE’ se kane propoganduar antishqipetarizmin krimin korrupsionin e hajduterine!?

  Nga e presim shpetimin e kush do jete shpetimtari nje kryeminister me emrin EDVIN qe do mbahet mend per ATLETET apo qe njeheresh eshte kryeminister i 3 qUrravive qe i kane ikur ne drejtim te pa ditutr dhe AI si Robert çamçakizi komunikon me ‘qyqarin dixhital’ ne ’emigrim’ per ti shpetuar flakeve te zjarrit nga deti qe i eshte falur Greqise dhe hapesira ajrore avjonet qe ‘lagin’ ‘Vorio Epirin’!?

  Nga e presim shpetimin,kush do na shpetoje kur edhe ‘zoti’ eshte i zene duke krijuar BYTHET e Armines e tere Bythet gjokset e trute e Topalleve te mbushura me silikon!?’Perendi!Ku je?’ Kur grate dhe femijet shqipetare kane 27 vjet qe po prostituohen e perdhunohen e keq trajtohen neper si shtresa me e dobet e vendimtare per nje shoqeri qe pretendon te ardhme e civilizim si gjithe popujt e tjere te Ballkanit!?

  Reply to this comment
 2. jetimet e 21 Janarit August 13, 07:59

  O krriminele te informacionit……..
  pse nuk mereni me uqerit po me gjurmet.Pse nuk kujtoni qe krrimineli serb dhe Lupot e mulat e tij vraun duke qeshur 4 Shqipetare me 21 Janar si te gjuante per qef kunder derrave dhe ilir shtangisti u tha ‘koke palare’ se kane mbeshtetjen e ca alabakeve amerikane te quajtur senatore qe vine me parate e shqipetareve bejne edhe foto me krriminele…………………!!!!!!!!!
  Pse nuk flisni dite e nate per femijet e Gerdecit qe i beri mish te grire ‘sypeshkaqeni qe ruhet nga policija e shtetit antishqipetar e per merite krriminel Mediu vazhdon te jete deputet i kokpalareve…….??????
  Si nuk vrisni vehten kur kini 25 vjet qe flisni per fatkeqesine e shqiperise BE NA ME-Berisha_Nano-Meta qe kane vrare shpresat e nje populli te tere me miratim te beogradit biberajve te AmeriQIse e ambasadoreve kaubojsa e kinezerise!!!!!!!

  Reply to this comment
  • gjirokastra August 13, 09:24

   ore ti i i 21 janarit
   pse mo fakti qe flasin per nje krim te fshehur do te thote qe nuk flasin per 21 janarin e Gerdecin??
   Cfare logjike eshte kjo?
   Je torollak apo ben vete?

   Reply to this comment
 3. 007 Agjent i CIA,SIM,KGB August 13, 08:04

  Nuk besoj se do ta kete bere Nano kete gje se ndryshe do e kishin vene president ambasadoret e Wiskit per rekord krimesh si Likja.
  Une menoj per te mos thene jam i sigurt se do e kete bere ai kavajsi Hushi per te ulur prestigjin e shqiperise ne Bote …

  Reply to this comment
 4. idjoti i Bathores August 13, 11:40

  ‘gjirokastra’,dukesh qe je idjot e anonimati i Tavos apo Dules se pari se jo vem emrin e qytetit te lashte e shkruan me shkronje te vogel por nuk arrin te kuptosh qe sa me shume te flitet e politizohen ngjarjet banale te dites aqe me teper harrohen mijera te vrare e kryesisht ata te 21 Janarit direkt te qelluar ne MISH shqipetari pse kerkuan BUKE me duar ne xhepa qe per fat te keq nuk ishin prinderit apo femijet e tu …..

  Reply to this comment
 5. veteran August 13, 13:33

  Heroi i popullit Shefqet Peçi thosh.Ne shqipetaret historikisht kemi qene nje kope qensh qe vetem Enver Hoxha na futi te hame ne nje çanak’
  Po tani qe ka me shume qen te terbuar e bushtra me perixoma se sa popull si do na veje halli???????????

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*