13 gusht 2018

August 13, 2018 02:00 Updated

13 gusht 2018

August 13, 2018 02:00 Updated
Komento

4 Komente

 1. A.GRAMSH August 13, 10:51

  ‘KOKE PALARE’ DHE TE PERÇARE!?
  ‘Ne ere pemet rrijne prane e afrojne krahet;
  Ne ere pemet kerkojne mes tyre ngrohtesi,
  po ne te dy?
  Ne jemi kaqe te larget !
  ç’ere mund te na afroje nuk e di…”Dritero
  ————————-
  Ne vend te paraDhenjes:
  Nuk kemi pse e kerkojme te keqen gjekundi tjeter veç se tekvetvetja.Jo vetem qe kemi harruar te shkuaren e nje popull pa te shkuar ,e aqe me teper kur ja imponijne edhe ta mohoje ate ,nuk ka te ardhme por kerkojne te na çensurojne edhe thenjet e te mençurve e personaliteteve te inteligjences shqipetare qe arrijne te gjitha ne nje konkluzion:

  ‘Shqipetaret te keqen e kane nga shqipetaret’!
  ————————–
  Kemi mbi nje çerek shekulli ne duar te Agjenturave dhe Axhamijve ne sherbim te tyre qe po na trajtojne si skllever dhe jo vetem nuk ngrejme krye por nuk ‘jetojme’ dot pa ta pa kalif Saline ,Like Florine,Lulashet ,Edvinet e qurrashet sikur te jemi te ‘infektuar’ nga ‘Sindroma e Stokolmit’ e nuk jetojme dot pa perdhunuesit.

  Nga e presim shpetimin kur ajka e shqipetarizmes bashke me trurin inteligjencen rinine shpetimin e kane kerkuar tek ‘IKJA’ dhe ndihen me mire jashte se ne token e te pareve e vendlidjen e tyre?
  Ketu ne krye te sklleverve moderne te quajtur ‘Koke palare’ ka ngelur pjesa me injorante ,kujslinge axhamij e AGJENTE qe bashke me shkaterrimin e shtetit e shiten tere pasurine kombetare mbi e nentokesore perfshi kapitalet strategjike drejt ‘shterimit’ e bashke me tere hapesirat Tokesore-Detare e Ajrore dhe gjysmen e popullsise ngelur pa prone e pune e kane bere ‘Kashte e Koqe’ sipas teorise te vjeter sa njerezimi:

  Perça e Sundo!
  Si nuk arrijme ta kuptojme qe jemi ‘populli’ me i manovrueshem e qe genjehemi me kollaj se sa nje femije dhe kemi mbi nje çerek shekulli qe mbajme shprese tek ‘çeku i bardhe’ dhe ndjekim si dhelpra pas koqeve nje DASH dhe ai DASH qe u perfaqesua ne kete vend nga Faslliq Rezart Taçi,Nue kalajt e kujslinget antishqipetare e AGJENTE nga kalif Salija,Like florija e tere xhihadistet Besnik Mustafajte e FullHanerija na kane lene ne kete vend vetem KAKERDHITE?

  Nga kush presim te na rilinde shtetin tashme inegzistent?
  Nga Lulashet,Edvinet e qurrashet qe edhe ne HALE nuk shkojne dot pa lejen e ‘lobizmit’ antishqipetar e tere agjenturave ulur kembekryq ne kete vend e krereve te xhihadit qe komandojneakoma nga kalifi Sali tek ‘presidenti’ i ‘koke palareve’ Like Flori!?

  Kush popull e RINI do ‘Eci kunder rrymes’ si thote Papa Franòesko e me NJE Shtator te bllokoje hyrjen e parlamentit te POPULLIT pushtuar mbi nje çerek shekulli nga kreret e KRIMIT e agjenturat e mos LEJOJE futjen ne te te Krrimineleve e antishqipetaret,hajdut e kusaret,Monat,Mulat,Metat Edvinet e Mutrat..??

  Kush rini do rrethoje parlamentin e krimit korrupsionit e shperberjes se nje populli kur edhe ajo e quajtura ‘RINI’ eshte ndare ne 128 Banda parti duke i vene tere epitetet e simbolet si bageti FRESHI.LESHI.PRESHI e grumbulluar neper bordello verore ku harxhohen edhe 20.000 Euro tavolina e behen ORGJI ne vendin me te varfer te Ballkanit!

  Kush do udheheqe popullin te ngrihet i gjithi ne kembe me NJE Shtator ne emer te MORALIT e LIGJEVE te tij qe jane mbi çdo fare ligji te pushtoje parlamentin e mos lejojne KAFSHET te hyjne ne tempullin e demokracise qe e kane kthyer ne stalle majmerije dhe stacion nderzimi te shqinave salijaneve elvisave mehmetave monave spiropaleve e Spiropordhave!

  Ne emer te kujt ‘shumice’ te SHQIPETAREVE dhe me çfar mandati do kerkojne te hyjne ne parlament ca banda te quajtura parti e ca Dash Shehera e Ndoka e Medi qe e kane blere mandatin me Flori kur mbi 56 perqind e popullit nuk VOTON e nuk i pranon te votoje krimin e korrupsionin!

  A arrijme ta kuptojme qe kjo GLASE politike kujsligesh agjentesh e axhami luajne me njeri tjetrin NUSE-DAJASH me ‘opozite’ ‘pozite’ ‘informacion’ e orgji dhe bejne sikur ‘zihen’ e jane ne pushtet ne perjetesi!
  A mund te bjere kjo qUrravi e PPP-ve apo Partneritet-Palaçosh-Partish pa asnje lloj trasparence se ku perfundojne MILIARDAT borxh te shqipetareve per te kenaqur epshet nje kryeminister i pa pergjegjshem qe nuk ka mbaruar as shkollen fillore e nuk di as tabelen e shumezimit pa le te drejtoje politika ekonomike financuare e bankare e hape rruge zhvillimit?

  Kush do ti drejtoje protestat ne NJE Shtator e kush do jete objekti i kerkesave dhe motivi?
  Monika Kryemadhi qe bashke me te shoqin rendojne dhjetra vepra penale per hajduteri,Lulashi hollandez qe ne cilin do vend te Europes nuk do ish si figure e Inkriminuar as pastrues ne seline e nje partije pa le kryetar?

  Lojerat nuse dajash me protesta jo vetem qe i shtojne jeten nje EDVINI por nuk eshte per tu habitur qe atij i interesojne te mblidhen alabaket e te ashtuquajtures ‘opozite’ qe te ‘luftojne’ korrupsionin te udhehequr nga kreret e korrupsionit Lulashi e Mona dhe propoganduar nga ‘Zagaret’ e rracave Andush Bushatrat ne sherbim te padroneve jashte e brenda si pronare te ish Shqiperise…

  Shprehja latine ‘HOMO HOMINI LUPUS’ sikur te jete thene vetem per kete popull e per kete vend ku po na del bishti e po hame te gjalle njeri tjetrin per te kenaqur kreret e xhihadit ne krye te kalifatit dikur Shqiperi tani Bathore!Harrojeni jo vetem BE-ne po do na nxjerin per leckash edhe nga Ballkani po nuk u bashkuam e ti rikthejme popullit SOVRANITETIN e bashke me te te 4 Pushtetet dhe SHTETIN…
  ‘Ne ere pemet kerkojne mes tyre ngrohtesi
  po ne te dy!’

  Reply to this comment
 2. Populli i tradhëtuar August 13, 11:12

  Qe gazepat rilindjotas ne mes te ketij te nxehti do kridheshin me koke ne Lanë, kjo tashme pritej. E si mund te rinin pa iu rikthyer dhe kesaj here retrospektivave dhe perrallave nga e kaluara? Eshte bere tashme e udhes, qe shterpesia e mendimit e kushtezuar kjo prej efekteve negative te vakuumit apo zbrazetise verore, braktisjes se kuvendit per hir te pervellitjes ne diell, i ve ne pozita te veshtira gazepat. Ne pamundesi per te marre te gatshem “racionin e perditshem” (artikuj te sostisur me pare nen rrogoz), preferenca e vetme e tyre mbesin gojedhanat me partizane e balliste. E po na rrofshi per dimer, se per vere ja bejme vete dermanin…

  PS: “Populli i tradhëtuar” i njeh tashme permendsh marifetet historike per tu arratisur prej realitetit !!!

  Reply to this comment
 3. jetimet e 21 Janarit August 13, 12:40

  Shqiperija 30 vjet digjet,Andi bushatet e zagaret e races FEVZI krifenn,pleqte Bedri Islame u tregojne femijeve shqipetare perralla per ti zene gjumi ..Kur Ishim nje here ne Dardanele….
  Informacioni gobbelsian bombola oksigjeni te kadaverave politike…Gjaku nuk behet uje

  Reply to this comment
 4. L.H August 13, 12:47

  Ka ardhur koha qe pas pese vjetesh duhet thene e verteta edhe pse eshte e hidhur:
  Edvin Aneta Rama eshte po aqe i rezikshem sa dhe BE NA ME-Berisha-Nano-Meta jo si Krriminel,hajdut e kryehajdut ndoshta si tre te paret por per per ‘diagnozen’ te njejte me te Sali Karaxhixh qe eksperimenton shperberjen duke perdorur si kavje femije shqipetare si doktoret e Hitlerit…Vuan nga shqetesime personaliteti dhe inferioriteti shume te rrezikeshme per nje pacient ne krye te qeverrise….

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*