13 gusht 2019

August 13, 2019 02:20 Updated

13 gusht 2019

August 13, 2019 02:20 Updated
Komento

9 Komente

 1. A.GRAMSH August 13, 07:16

  30 VJET TE PUSHTUAR! TANI TE ABANDONUAR?

  ‘Tradhetar,ti na nxive na le pa atedhe..”!
  —————-
  Ne vend te paraDhenjes
  Nder Haberet kryesore mbas ‘kurban bajramit’ dhe urimieve qe u bene ‘koke palareve’ kreret e xhihadit kalif Salija,Mulla omar Like Florija,Edvin ‘Thonj pa preri’ aRuçi e tere ‘parija’,mund te veçojme vetem tre me te rendesishmit:
  – ‘Princi’.Gregu feston datlindjen!?
  – ‘Princresha’Armina tani per tani nuk ka nderment te pjelle sepse eshte shume e impenjuar’ me udhetme!
  –KSHH-Komisioni Shqiptar i HALESE(Helsinkit) u ben thirrje tre nga krereve te xhihadit te zgjidhin krizen e rende e te thelle politike Vrasesit dhe hajdutit Lylzim qe ka dale ne orbite e fluturon me presh ne bythe,ManaLikes nje fallxhoreje sharabajke qe fluturon me çizme ne dore dhe ‘batutistit kaps’, ‘imam’ Edvinit !? ”Perendi! Ku je?”

  Treadhetija!?
  ——
  ‘Nuk jemi te shqetesuar se kemi tere jeten te tradhetuar,por sepse nuk mund me te besojme..!
  Ne tere popujt egziston si shume fenomene edhe ‘vesi’ i tradhetise por si ky popull ndoshta nga qe eshte kaqe i vogel eshte e zhvilluar si asnje popull tjeter i Ballkanit qe te duash me teper te HUAJIN e ti ulesh brekret ne fund te kembeve e te mos duash VELLANE!

  ‘I tradhetuari-thosh kreu i fashizmit italian Musolini-mund te jete naiv por Tradhetari eshte simbol i se keqes qe nmeriton perbuzjen si njeri i poshter ,maskara,i ndyre”!
  Ne historikisht si popull jemi tradhetuar brenda sojit jemi te perçare si asnje popull i Ballkanit dhe Tradhetija te pakten nga sa jane te shkruara i ka rrenjet nga pushtimi Otoman!
  Nga Ballaban Pasha qe tradhetonte kauzen shqipetare ne lufte kunder pushtuesit e heroit kombetar,nga nipi i heroit kombetar Hamza Kastrioti e per ironi te fatit nuk qendron as thenia”Nipi per dajen hedh pushke’!

  Tradhetine e kemi ne gjak e te huajve u heqim breket edhe mbas pushtimit turk !Mos harrojme vitet e erreta te ndarjes se kufijve e copetimit te Shqiperise kur ishim nen pushtimin e ‘SAiustro Hungarise’ dhe EAsad Pashe Toptani simbol tjeter i Tradhetise bente pazare me Malazeste per vcoptimin e Vatanit!
  Mos i harroje ky brez ‘kristal’ me ferexhe ne koke e perixoma ne Bythe perfshi xhihadisten Voltana vrasjen ne PA BESI te valiut dhe komandantit te Shkodres Riza Hasan Pashes heroit legjendar qe kish bere planin luftarak te mbrojtjes se Shkodres dhe e vrau Edsad Pasha mbasi e kish ftuar ne shtepi per te mare avdes ,mbas shpine per ti hapur rruge pushtimit malazes e qe populli shkodran e shpreh ne vargjet:
  ”Ran dy pushke mbas Jacijet
  sikur t’na kish rane rufeja e zotit…’

  Tradhetija me e madhe eshte ajo e kohes se Zogollit ardhur ne pushtet nga Serbet e Serbija krushke e ‘majka’ Rusija dhe kete e tregonjne tere arkivat jashte e brenda dhe historija:!
  Ne menyre tragjike kete fenomen tragjik ne gjirin e ketij populli te vogel e pershkruan nje nga shqiptaret e intelektualet me te medhenj te te gjitha koherave qe i ka dhene dhe i jep nder ketij populli,ketij vendi ketij kombi Fan NOLI!

  ”Tradhetar,ti na nxive na le pa atdhe
  ti na çthure,na çkule,na çduke çdo fe
  Varferi poshtersi,roberi ti na dhe,
  derbeder,ujk e derr,Hosana ,Baraba!”
  Tradhetija e tere pasardhesve te Zogollit zogiste e zogolljane serbe ruse greke e sharlatane jo pa qellim 30 vjet kane çensuruar bashke me çdo gje edhe letersine artin dhe mbi te gjitha vepren e dy me te medhenjve te ‘krishtereve’ NOLI dhe MIGJENI sepse jane nga me te medhenjte nder me te medhenjte qe flasin per mjerimin shqiptarine dhe deskretitojne regjimin obskurantist islamiko fondamentalist te simbolit te tradhetise obskurantizmit e antishqipetarizmes Ahmet Zogollin qe tragjikisht eshte ‘reabilituar’ bashke me sistemin gjysem feudal e me keq akoma skllavopromnar ne keto 30 vjet nga kujslinget antishqiptare pe tere qeverrite kujslinge ne krye te se cilave kane qene dhe jane xhihadiste Edvine-Hajdare!

  Per Tradhetine dhe simbolin e saj Zogollin qe vrau tere kreret e demokracise e shqipetarizmes Nga Hasan Prishtina,tek bace Bajrami,Avni Rustemi e Luigj gurakuqi le te lexojme e te ‘shperndajme’ si traktate neper Shkoder e tane Shqipnine:

  ”Thon’ u shtri e thon u vra,
  por ti s’viqe or Baba
  as tek shkamb i Dragobise
  as te zemr’ e djalerise”!

  Jo me kot Rinija dhe ajka e Shqipetarizmes u perzu me gjenocid Titist dhe rinija ‘kristal’ e mbetur nder keto troje si ‘ushqim’ truri ju dha te lexonin ‘VRIMEN’ Agron Tufat e Uran Butkat dhe ua dogjen ne turen e druve tere veprat e Nolit Migjenit perfshi ANTOLOGJINE e gjuhes shqipe e ne vend te saj u dhane ‘Antologjine’ e shkruajtur jo nga babai i gjuhes shqipe Eqrem Çabeji po nga nje sharabajke mbese boshnjake e serbe e ‘Supermbese’ e antishqiptarit krriminelit e tradhetarit Sali Karaxhixh!

  U dogjen librat si ne kohen e inkujzicionit dhe u zevendesuan nga ‘Kurbanet’ e xhihadit shkruar nga trushpelaret EDVINER pjese per te zbatuar teorine e ‘Rimocionit’ te Frojd apo shpelarjen e truve tere brezave qe bashke me heqjen e memorjes te çmemorizohet edhe pjesa me e lavdishme e hiostorise ajo e shkruar me GJAK dhe DJERSE ne çlirimin e Shqiperise dhe ndertimin e shtetit shqiptar!

  Tridhjet vjet u kerkua dhe vazhdon te kerkohet permbysja e gjitheçkaje bashke me veprat dhe HERONJTE qe si thosh nje nga te medhenjte e bletrave DRITERO ata ,heronjte kot i kerkoni ata u merziten nga pritja dhe iken dhe kush e di se kur kthehen nga keto ana,’Tani s’ka me heronj,ka pelivane’!

  Jo me kot per 30 vjet ne kete vend pa EMER te sistemit ekonomik,pa EMER te sistemit politik e ne anarki Totale trumbetohet antishqipetarizma e propogandohet i HUAJI sepse qeverrite e inkriminuara deri ne gryke jane KUJSLINGE dhe qeverrite kujslinge jane katerciperisht ne sherbim te te huajve ashtu si jane AGJENTET dhe ZAGARET qe tere jeten i sherbejne vetem e vetem padroneve!

  Brezi i ri qe ka ngelur jo me kot kerkohet 30 vjet te strumentalizohet duke e lene ne injorance e shkalla e analfabetizmit eshte tragjike nga Kryeministri Zogist deri tek ‘Hajdaret te inkuadruar 30 vjet ne struktura paramilitare xhihadisto fashiste si ne vitet ’30 ne kohen e Hitlerit ne divizionin hajdari ne sherbim te TRADHETISE ashutu si ish ne sherbim te TRADHETISE pushtuesve te HUAJVE divizioni famekeq ‘SS’ ai qe per turpin e kombit mbante emerin e heroit Kombetar Skenderbeu ne Kosove qe vriste SHQIPETARE ndersa Xhafer Devat vrisnin e prisnin lulen e rinise ne kryeqytetin e pushtuar Tirane!!

  Prandaj i eshte çensuruar rinise shqiptare dhe brezave vepra e rilindasve Nolit Migjenit dhe ne duar u eshte vene ‘VRIMA’ dhe ‘KURBANI’ i fondamentalistit fanatik Zogistit Edvin,qe te mos lexohen kurre ketop vargje tragjike qe shprehin fenomenin TRAGJIK qe e ka emrin TRADHETI:

  ”Neno moj mbaj zi per vllane
  ùme tre plumba na e vrane
  na e vrane e na e shane
  na i thane tradhetor.
  ……..
  Neno moj ç’eshte perpjekur,
  Goje mjalt e zemerhekur
  Syrgjyn gjalle e syrgjyn vdekur
  ,ky vigan -Liberator”

  Sa here eshte perkulur para memorialit te Luigj Gurakuqit ne Bari te Italise ‘kryeministri’ zogolljan apo xhonturku Edvin kur ka shkuar me avjon privat te shohe ‘JUVEN’!’
  A ka me tradheti se sa kaqe ndaj nje vendi e populli!?
  Mire kreu i antishqipetarizmes simboli i krimit e tradhetise Sali karaxhixh qe 30 vjet si serb e dhenderr i sherben SERBISE po Edvini si kujsling kiujt i SHERBEN bashke me tere kreret e xhihadit ne krye te 128 bandave parti qe i vune zjarrin Shqiperise ne krah te kalifit SALI!?

  ”Ku e lame e ku na mbeti
  vaj vatani e mjer mileti
  Anes detit i pa lare
  Anes drites i pa pare

  Prane sofres i pa ngrene
  Prane dijes i pa nxene
  Lakuriq e i dregosur
  Trup e shpirt i sakatosur..”

  Dine gje ata ‘alabaket’ e Halese se Helsinkit ne kalifatin e Bathores, qe jane deri ne gryke ne Mut e vazhdojne e shohin yjet dhe ‘shpetimin’ e presin nga Luli Mona dhe Edvini se ne Tetor do vendoset te na perzene edhe nga Ballkani si shqiptare e as qe diskutohet me kurre ‘Evrop kjo Kurv e motit….” se na njeh me dhembe e dhempalle qe ne jemi tradhetare dhe agjentet dhe tradhetaret mbasi shtrydhen si limon hidhen ne rruge!

  P.S-Thuhet se nga tradhetite e larta kane filluar ‘rilindjet’ e medha”!
  Personalisht jam, me thenjen tjeter po per tradhetine:
  ”Me tradhetaret,as paqe e as arme pushim”!

  Reply to this comment
 2. intelektuali August 13, 07:39

  C’mund te presesh nga nje Gerdalle Prehistorike si kalemxhiu i Enverit, Xhelal Gjeçovi nje nga servilet e Partise qe ka demofrmuar historine tone kombetare ne kete fare feje qe na ka lene ne Bote si nje “fis fanatikesh prej Afrike Zulu”? Shikoni se sa pa moral eshte intervista e ketij kalmexhiu e kryer si gjithmone nga gazetari i Nexhmijes, Xhevdet Shehu, ky kasap u historise permend Shefqet Pecin si nje HERO te LANC-it dhe nuk permend fare se eshte cilesuar nga Instituti per krimet e komunizmit si nje kriminel dhe vdiq ne burg i denuar nga Drejtesia Demokratike, asnje fjale per LANC-in kriminal jugosllav te Enverit qe ne krye me Shefqet Pecin i nguli thiken pas shpine kosovareve ne Tivar duke i shitur me pabesi tek Rankovici i Titos,

  ASNJE FJALE NUK THOTE KALMEXHIU I ENVERIT NE DACIBAON E TIJ PER LANC-IN KRIMINAL TE ENVERIT QE VRAU DHE MASAKROI ANGLEZET NE KANALIN E KORFUZIT

  sepse:

  Cfare te thote Xhelal Gjeçovi per kete krim makaber nderkombetar qe Gjykata e Hages per krime kunder njerezimit e cilesoi si nje “Akt Terrorist” dhe sanksionoi Shqypnine vasale te Titos me konfiskimin e floririt te perfolur te Ahmet Zogut qe u gjet nga Aleatet i fshehur nga Hitleri ne malet e Bavarise? Nuk ka se cfare te tregoje dhe te thote ky kalemxhi i Enverit si gjithe kalemxhinjte e tjere te tij qe jane fajtoret kryesore per deformimin e historise dhe ne vend qe te ulin koken dhe te presin bishtin e zhapikut komunist, shkruajne papushim dacibao turpi dhe rezili per vendin tone qe po kerkon te aderohet ne BE.

  Shikoni se cfare ka shkruar ky karagjoz si vemje enveriste ne 65 vjetorin e “clirimit” komunist:

  “…Nganjëherë këtu ngatërrohen çështjet dhe kërkohen të zbehen vlerat e luftës LANC, duke theksuar se pas saj erdhi regjimi komunist njëpartiak. Lufta ishte një detyrë historike që u realizua me sukses të plotë. Ajo çka ndodhi pas luftës i takon një periudhe tjetër, me të tjerë faktorë politikë dhe që kërkon analiza të qeta. Zhvillimet pas luftës kanë qenë kontradiktore, me anët pozitive dhe negative, si çdo proces historik. Sigurisht që ato nuk e zbehin luftën dhe vlerat e saj…”

  PO BAHRI OMARIN E KE NJOHUR O DALLKAUKU I ENVERIT?

  sepse:

  Sipas arkivave te historise reale Kryefashisti Bahri Omari kishte strehuar ne vilen e vet bullafiqin Enver Hoxha megjithe Nexhmije Fashisten, vila e Bahriut ishte ngjitur me vilen e Qazim Mulletit dhe Enveri u vendos aty ne 1940 pasi e perzune nga Ambasada e Zogut ne Bruksel dhe iku me 15 nentor 1944 nga kjo vile ne mes te Tiranes, jo nga frika e gjermaneve, por nga frika e cubave te Mehmet Shehut qe vrisnin cdo gje qe u dilte perpara pa dallim dhe shkoi e u fsheh ne Berat ne nje baze te Miladinit dersa te “qetesohen gjakrat” sic i tha emisarit te Titos Vukmanovic Tempo, kane mbetur dokumenta per keto urdhera, hidhu ne Beograd qe t’i lexosh vete qe te mos shkruash llogje prej bedeli fanatik qe te kujtojne vetem Kohen e Qepes te Partise se Punes kur e “verteta” ishte mbyllur me 7 dryne ne kasaforten e Enverit dhe Nexhmijes dhe historine e sajonin kalemxhinjte e tij si Xhelal Gjeçovi me Lukunine e pseudohistorianeve Arben Puto, pellumb Xhufi, Paskal Milo, te pakten Arben Puto e pranon ne deklaraten e tij ne fund te jetes:

  KUR E TRADHETOVA UNE KOMUNIZMIN

  duke u vetshpallur si ballist dhe antikomunist, pak a shume sic veproi ne fund te jetes Bedri Spahiu qe mallkoi LANC-in kriminal dhe sistemin bolshevik qe implementoi kjo Lufte jugosllave ne Shqypni kunder interesave tona kombetare, prandaj ne fund te fundit:

  KUJT I DUHEN KETO LLOGJE PROPAGANDE TE SHEMTUAR ARKAIKE?

  Reply to this comment
 3. PASHKO VASO August 13, 10:47

  O moj Shqypni

  Omoj Shqypni,e mjera Shqypni,
  Kush te ka qite me krye n’hi?
  Ti ke pas kene nje zoje e rande
  burrat e dheut te thirrshin nane.
  ……
  Po sot,Shqypni,pa m’thuej si je’
  Po sikur lisi i rrzuem perdhe.
  Shkon bota sipri,me kambe te shklet
  E nji fjale t’a,mbelaskushj s’ta flet.
  …..
  Shqyptar me vllazen jeni tu ju vra
  nder nji qind çeta jeni shpernda;
  Ca thon kam fe,ca thon kam din;
  Njeri:”Jam turk”,tjetri ”Latin”
  Do thone:”Jam grek”,”Shkje”-disa tjere
  Por jeni vllazen t’gjith mor te mjere!
  ……
  Dhe vjen i huaji e u rri n’voter
  me ju turpnue me gru e moter
  e per ca pare qe do fitoni
  besen e t’pareve te gjith harroni.
  —-

  Coniu shqiptare prej gjumit òoniu
  Te gjith si vllazen ne nji bese shterngoniu
  e mos shikoni kisha e xhamija
  Feja e shqyptarit asht Shqyptarija!
  —–
  Te vdesim si burrat qe vdiqne motit
  Edhe mos marrohena perpara Zotit.

  Reply to this comment
 4. NAIM FRASHERI August 13, 12:01

  TRADHETORET

  Shoke,kemi ne mes tone
  Shum armik’ e tradhetore1
  Popo!Mos qofte thene!
  Veç qe s’kane gje ne dore.

  Harruane memedhene
  Dh’e lane kombin tone
  E nje tjatere na gjene!
  Popo!Mos u qofte thene!

  Lane zonjen e levduar
  E zune nje Kurve shtrige.
  Te ndyr’ e te mallkuar
  Te felliqur e te lige.

  Lane memen te xhveshur
  Dhe mendojne per Bote
  Pa dhe bota duke qeshur
  U thote mundohi kote!

  Qysh u bene Efilate
  E nuk njohin te miren
  Uthullen pandehin mjalte
  Edhe dite erresiren!

  Miqt’ armiq i kane bere,
  trmikete miq i zune,
  Qysh jane fyell te tere!
  Ceshte kjo e madhe pune!

  Fajin e madh kur do ta njohin
  Njerezit e mallkuar’
  Driten pse nuk e shohin,
  Apo jane te verbuar?

  Jane se gjithash te marr
  Dhe te liq me te vertete,
  Memedheun bejne varre
  Po ne to do bien vete.

  Se mbreterron e vertet
  S’del kurre genjeshtr’ e shkrete
  T’ish ashtu qe prishur jet
  S’kish mbetur gje e vertete.

  Ata turpine fitojne,
  Nderr’ e tyre posht’ e hedhin
  Dhe armikete gezojne
  E ne erresiret bredhin.

  Nuk eshte kurre harruar
  Dh’e e mira dh’e e lig’ e shkrete,
  Te gjithe jane paguar
  S’ka mbetur gje ne jete.

  Lerini pa do ta gjejne
  Te verteten do ta njohin
  Se tani s’e dine çbejne
  Jane te verber e s’shohin.

  O,popo ç’turp kane marre!
  Jane bere Tradhetore
  Dhe s’jane me shqiptare
  Se nga kombi hoqen dore.

  Me te huajin u bene
  Me armikn’ e Shqiperise
  S’duane gjuhen tene
  Armiket’ e Perendise!

  Ndjej,o Zot se nuke dine
  Se çbejne,jane mahnitur,
  Rahin te prishin shtepine
  Pun’ e lig’ edh’e merzitur.

  Te gjoret jane ne gjume
  Te vertetene s’e dine,
  Do te mundohene shume,
  Pastaj mentte do t’u vine.

  Vllazerin’ e harrojne
  Dhe kombin dhe memedhende
  Dhe armikete degjojne
  Edhe s’dine se ku vene.

  Hiqni dore,hiqni dore!
  Mblidhni mentt e turperohi
  Mos u beni tradhetore,
  Se pastaj do te pendohi.

  Reply to this comment
 5. fantazma Bismark August 13, 12:57

  Rilindasit shqiptare aspak inferiore me inteligjencen boterore te shekullit te 19-te kane qene ‘KOMUNISTAT’ e pare dhe fundit me ndonje perjashtim si Antonio Gramshi,Fan Noli,Migjeni e deri tek pasardhesit e tyre me gjak shqiptari qe derdhen gjak per Liri ne emer te idealeve komuniste,frymezuar nga Rilindasit wqe perjhapen ne kete vend gjysem feudal oidete e iluminizmit e revolucionit francez!

  Te lexosh vargje te Naim Frasherit dedikuar iluminizmit francez :
  ”Evropa m’e ate herere
  ishte per det e per lume
  priste Rusone e Voltere
  ta zgjuanin nga ai gjume”!!!!
  E mbas 400 vjetesh te flasesh per Flamur Noken,Dash Shehin,Medine,Saline,Edvinin,Pandeline,SpiroPaloin,e tere butheqiret sharabajkat e like florine????Perenmdi te befsha MUTIN!

  Reply to this comment
  • Plaku Xhuxhumaku August 13, 20:11

   O rrote sallami, po ti ku e gjete Antonio Gramshin shqiptar, apo e ke fjalen per kete debilin e perditshem me pseudonimin e dhjere A. GRAMSH ketu me siper?

   Reply to this comment
 6. ALBAN DEGA August 13, 16:54

  GJELLA ME KRIPE E KRIPA ME KARAR !

  Nje nga plaget me te renda qe i ka lene e kaluara shqiptareve si popull eshte lufta pa kufi, pa karar e klasave …
  Ka gati 30 vjet qe Lufta e lavdishme Nacional Clirimtare eshte kthyer ne nje lufte pa karar mediatik.e politik !
  Gati sa nuk eshte kthyer ne nje Lufte te Trete Boterore …nder Shqiptare.
  Ruajtja e balances…e mases nuk duhet shkelur.
  SIc e kam shkruar tash e gati 30 vjet dhe sic e mendoj edhe sot cdo lufte eshte fatkeqesi,
  Lufta, dhuna deri ne egersi eshte nena e gjithe te keqijave !
  Vetem sivjet me analizat, artikujt, kryeartikujt , komentet, replikat, kunderreplikat e botuara vetem ne kete gazete te nderuar pro e kunder LANC-it do te behej nje seri veprash qe do ja kalonin edhe atyre te Enver Hoxhes!
  Dhe te gjjtha pak a shume thuhen te njejtat gjera nga te njejtit autore, sikur kjo teme te ishte halli me I madh i Shqiperise dhe shqiptareve sot 75 vjet pas asaj lufte heroike deri ne legjende!
  Shkohet deri aty sa te vihet kryqi i thyer I Adolf Hitlerit mbi koken e kryeministrit me liberal qe ka pasur ndonjehere Shqiperia ne emer te nje lufte ku parardhesit e tij ne dy breza kane qene jo vetem luftetare por edhe lidere te saj…
  Me gjeni qofte edhe nje fjali qe ai te kete sulmuar ate lufte ose nje 5 maj apo 29 nentor qe ai te kete munguar ne festime dhe nderim te asaj lufte dhe luftetareve te saj, atehere bashkohem me ju sic jam bashkuar edhe ne komentet e mia ne kete gazete te nderuar!
  As Naim Frasheri, as Sami Frasheri as Avdyl Frasheri nuk kane marre pjese as drejtuar ndonje lufte clirimtare me arme, por i kane bustet tek parku i Liqenit per krijimtarine, frymezimin dhe kontributin e tyre poetik, filozofik dhe politik ne Rilindjen shqiptare…
  Vete emri Lufta Nacional- Clirimtare dhe parulla e saj lapidare “ Vdekje fashizmit! Liri Popullit!”… jane mbrojtja me e mire e saj nga cdo sulm, shpifje, trillim, shtremberim e falsifikim i
  Ndaj gjella me kripe e kripa me karar, sic thote popullore .
  Skajet gjithnje puqen.

  Reply to this comment
 7. FAZLLIQ-qires i familjes Berisha August 13, 21:39

  @Plaku Uturaku!
  Antonio Gramshi nje nder personalitetet me te lexuar sot ne Bote nga te kater gjeneracionet jo vetem eshte ,me origjine nga Gramshi dhe kjo eshte e vertetuar e dokumentuar edhe prer te jatin Francesko e per gjyshion qe u shperngul ne Sardenje dhe ish deri kolonel i borboneve, por edhe vete ky gjeni,gazetar,publiçist,filozof,ekonomist e mbi te gjitha komunist qe e shoqja Giulia ish e bija e nje rusi shok i Leninit e ka pohuar edhe ,me gojen e tij te shkruara ne letrat nga burgu qe i dergonte te kunates (Ruse)se:
  ”Ne jeten e tij e tere aktivitetin si gazetar e politik asnjehere nuk e ka penguar te qenurit me origjine sjhqiptare perkundrazi sepse edhe Krispi ka qene nje dshqiptar qe vnuk e ka penguar te jete nje personalitet i tille i inteligjences e politikes italjane”!
  Si alabak zhduku nga faqet online te kesaj te perditeshme si i ‘pa piune menderisht’ qe zvarritesh si llamarine e ndryshkur ….me tere llojet e pseudonimeve duke ndjekur tere jeten kalin e Xenit serb se mos oi bjere ndonje kowqe e ta hjash si KOQE!

  Reply to this comment
  • Plaku Xhuxhumaku August 13, 22:27

   @FAZLLIQ – ngrenes profesionis muti i fmiljes Berisha,

   Ne fakt edhe Hitleri, Mussolini, biles edhe Enver Hoxha kane qene me origjine shqiptare. Ti duhet te lexosh me shume kur te ngelet kohe nga puna e bodrumit. Noi dite kur nuk te mjafton muti i familjes Berisha, duku knej ka Lapraka se kemi gjithmone gati nje kazan per zoterine tende.

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*