13 janar 2018

January 13, 2018 02:00 Updated

13 janar 2018

January 13, 2018 02:00 Updated
Komento

5 Komente

 1. A.GRAMSH January 13, 09:00

  2018-TA?PAK DRITË!
  Vetting-u behet kunder krimit korrupsionit hajduterise 28 vjet apo per te vjedhur pjesen e vet!?Pak drite!
  ————
  Pak drite!Qe ‘koke palaret’ te marin vesh se nese 28 vjet u shkaterrua shteti dhe u krijua shteti i kalifatit eapo antishteti qe tere 4 pushtetet istiticionet vetem VJEDHIN-HANE DHJESIN mbi koke palaret tani pas 28 vjetesh ‘Po lindin si kerpudhat pas shiut’ istitucione organizma agjensi ne emer te reformes ne drejtesi e fantazmes VETTING per te ‘rilindur ‘shtetin’ mbi gernmadhat e antishtetit OSE shqip 2 ‘SHTETE’ PARALELE..Qe njeri vret vjedh e pjerdh e tjetri mban ere!?

  Pak drite! Qe ‘koke palaret’ te marein vesh se mbas 2 vjetesh qe LLOMOTITET per nje te ashtuquajtur ‘reforme ne drejtesi’ nga te ashtuquajturit ‘ambasadore te SHBA dhe BE ketu vazhdohet si ne kohen e NOE-s vidhet me LIGJET e antishtetit perfshi Strasburgut qe njeh akoma ‘shtetin’ e kalifatit dhe shqipetareve shume me keq se GOMAREVE u tundet para hundeve KARROTA vetting pas 28 vjeteve te karrotes ‘integrim’!
  Veprimet e kujt ‘shteti’ gjykon gjykata e Strasburgut kur parate e shqipetareve ua jep krereve te krimit e korrupsionit 28 vjet !?

  Pak drite!Qe ‘koke palaret’ dhe mbi te gjitha zagaret e dizinformacionit te marin vesh se ‘reforma ne drejtesi’ dhe fantazma VETTING kane per tu kthyer ne nje tragjikomedi ne duar te nje çifti qesharak sikur te ishin testimone di Geoa LU-Wllahutin ku gjithe diten bejne shou mediatik per te mbuliuar tefre KRIMET e korrupsionin e tere PARARDHESVE te tyre diplomate e misionare diploMute e antishqipetare ne sherbim te lobizmit SERB-GREK-RUS kur ne vend te filloje SHPRONRESIMI e SEKUESTRIMI i tere PASURIVE te krereve te KRIMIT kalif Salise-Bash bytheQIrit e Like florise ne nje vend pa SHTET qe e di gjithe Bota ,perjashtu ambasadoreve te SHBA dhe BE dhe Strasburgut SHPERBLEHEN kreret e krimit e korrupsionit LUL hajdut Krrimineli dhe pake me pare Adrian FullHani kreu i krimit bankar!?

  Pak drite!Qe koke palaret te marin vesh se nese 28 vjet pa shtet pa pasuri pa ligje shqipetaret BARKTHARE kane paguar çdo vit me miliarda istitucionet e ANTISHTETIT me 5 MILIARD borxh tani jane te DETYRUAR te paguajne paralelisht edhe te ashtuquajtura ‘istitucione’ per te krijuar ‘shtetin’ qe akoma nuk kane vene BYTHET neper karrike qe vetem ZYRAT u kushtojne MILIARDA!?

  Pak drite!Qe koke palaret te marin vesh se krahas qe paguajne nje parlament krriminelesh e hajdutesh 28 vjet me mbio 1.3 MILIARD tani do paguajne edhe nje fantazem EURIALUS qe tu beje leksione krereve te krimit e korrupsionit ne parlament si te ‘DEKRIMINALIZOHEN’ duke e marre me te mire LUL hajdutin dhe zonjen e pare lope laramane ne Hollande me 13 MILION euro peshqesh nga Strasburgu!

  Pak drite!Qe koke palaret te marin vesh se nese 28 vjet vazhdojne e paguajne me rroga MILIONESHE nje sistem KRRIMINAL gjyqesor nga prokurorija tek 3 shkallet e gjyqesorit e KLD qe drejtohet nga Like florija qe ka 2 vjet qe VJEDHIN epa bere ASGJE kemi 2 vjet qe paguajme edhe istitucione te VETTING-ut qe tu mbushin ‘mendjen’ krereve te krimit e korrupsionit te sistemit gjyqesor se si te ‘IKIN ME TE MIRE’ e te gezojne tere PASURINE gjin gjonat dhe Fullhaneshat qe ‘gjykuan’ Like Florine!?

  Pak drite!Qe koke palaret te marin vesh se nese 28 vjet mbajne me rroga MILIONESHE kreret e krimit e korrupsionit deputete ministra kryemonistra ‘gazetare’ zagare bankjere ‘presidente’ e krriminele tanio kane 2 VJET qe po paguajne MILIARDA edhe per te ashtuquajtura ‘istitucione’ ‘MONITORIMI’ te HUAJAS per te mesuar e keshilluar KRERET E KRIMIT e te antishtetit se si ne menyre ‘PAQESORE’ te mos VRASIN te mos VJEDHIN dhe te dorrezojne bashke me PASURITE e vjedhura edhe PUSHTETIN se ndryshe ‘ATA’ monitoruesit e HUAJ do krijojne KLP E KLGJ pas nja 10 vjetesh e do ta kene ‘KEQ punen!?

  Pak drite!Qe koke palaret te marin vesh se per ke ekur e kunder kujt behet gjithe kjo ZHURME per nje te ashtiuquajtur ‘reforme ne drejtesi’ ne nje vend pa SHTETpas 28 vjetesh !Kunder ‘burrave te shtetit’ kunder krereve te krimit e korrupdsioniot me imunityet,kunder parlamentit antishqipetar qe perfaqeson krimin e korrupsionin ,kunder tere sistemit gjyqesor qe vazhdon e mer rrogat MILIARDESHE per krime e korrupsion ,kunder yjeve ne ngjitje’ kunder kalit te XENI sypeshkaqenit kunder ‘zonjes se pare’ qe ska pasaporte sKipetare po ka matrikull si lope hollandeze e vjen ben SHURREN ne òader mbi gjakun e te vrareve me miliardat vjedhur shqipetareve!?Ne emer te kujt ‘gjukon’ Strasburgu mbi ke ‘shtet’ kur shqipetaret kane 28 vjet pa SHTET!?

  P.S sKipetare e sKipetarka,qafeZeza e qafeZinj,koke palare!
  A ka ngelur ne kete vend ndonje ‘qenje’ njerezore te kuptoje pas 28 vjetesh rolin e nje ‘ambasadori’ me emerin LU dhe nje ‘ambasadoreje’ me emerin Wllahutin ,jashte funksionit diplomatik po qe se jane diplomate e perfaqesojne SHBA dhe BE kur hyjne e dalin trehere ne dite ne ministrine e brendeshme te nje vendi pa shtet sikur te ish KISHE apo Xhami e te faleshin!?
  Shou mediatik per te mbuluar tere KRIMET e korrupsionin e parardhesve te tytre ne kete vend bordelle krah ‘burrave te shtetit’ ne sherbim te krushkes Serbi e ‘nenes’ Rusi apo jane kthyer ne POSTJERE te ustallareve antishqipetare jashte qe ‘Raeformen ne drejtesi’ dhe fantazmen VETTING tja nderrojne drejtimin :Jo ne drejtim te kalif Sali Berishes po te Lul Berishes,jo te Like Flori Pullazit po te Shullazit!
  Si ta kuptojne ‘koke palaret’ thenjet diletante e pa dogane te nje ‘ambasadori’ qe e petrgojon e pse jo diskriminon FBI-ne si agjensi e pa varur e nga me prestigjiozet ne Bote kur na thote se une sjell per hetim FBI sikur te ish agjensi privatye e tij nderkohe qe parardhesit e tij e kane deskrititiuar ne kete vend edhe per ’21 Janarin’ edhe per vidion e LIKES dhe me EKSPERTIZAT e FBI kane fshire bythen Arvizute-Salija-Serbija-Rusija!!!!!!
  Kush e ‘drejton’ vetting-un e ‘reformen ne drejtesi’ ne kete vend ku mungon edhe shtet dhe pertendi!?

  Reply to this comment
 2. NOLI January 13, 09:12

  JEPNI PER NENEN
  ”Ç’thot’ajo e ve e gjore,
  -Mbretereshe pa kurore-
  Faqe -çjerrur,lesh-leshuar,
  Shpirt e zemer perveluar,
  Gjysm’ e vdekur ”O Shqiptare,
  Nenes mos ia beni varre!”

  Reply to this comment
 3. fantazma Bismark January 13, 10:11

  PERVEÇ FMN E BB QE 28 VJET FINANCOJNE KRIMIN DHE KOTRRUPSIONIN ME PERQINDJE TE LARTE INTERESI DUKE SHPRONESUAR SHQIPETARET E FUTUR NE BVORXH 7 MILIARD EURO KUSH JANE FINANCUESIT E TJERE FONDACIONE FONDAMENTALISTE E XHIHADISTE!??????””””””””””””””

  Reply to this comment
 4. Rrespekt ...A.GRAMSH January 13, 10:14

  Mos ndal kurr se pershkruari Realitetin e zi Shqiptare .
  Ne s’mundet te pranojne te groposemi te gjalle ,nga nji grup shkerdhatash te njerezimit ,qe kto 28-vjet jane vene ne sherbim te Djallit Aleate..
  Shpirti Shqiptarit nuk duhet lejuar te terhiqet zvarre ,
  nga hienat ,duke e cuar ate ne Ferr ate per ta ber ate mos te jetoj me . Ne qytetaret e atij vendi sado pak qe mundet te jemi ,qe i flasim text te qarte ,hapur gjithkujt cdo (me fal por s’mundem te rrespektoj me thjeshte per etik Djallin qe po me shkaterron Ardhun ) -PRA HAPUR KUNDREJT CDO sHKERDHATE ,sepse vetem keshtu mbrojm nderin e Dinjitetin e vendit time ,kundrejt sektit te Djallit qe ka marr peng jeten e shqipttarit. Ne s’kemi sot ,ni Ushtri Qytetaresh te mbrojne dinjitetin e Shqiperise , qe ti pergjigjeshim me nji tjeter gjiuhe ,gjithe Sektit te Djallit ,duke i zhdukur me radhe nga ajo Toke Shqiptare e ajo qe na ka ngelur eshte Fjala e Lire ,e vetmja arme ku ne mundet te luftojme kte Sekt qe pas ka nji Ushtri Mediatike e kontrollon gjthcka ne jeten tone. Ne nuk duhet te lejojme qe funderina ardhur nga fundi Botes ,te shkaterrojn ,tallen e injorojne rracen e jeten tone ,e t’na shndrojne ne cigane apo skllever ne shtepine tone . Eshte skandaloze ,kjo qe experimentohet ne Shqiperi me shqiptaret nga Bota e huaj ,duke e shtytur shqiptarin drejt vetvrasjes ,duke i bllokuar jo vetem cdo mundesi punimi e te marrit fryme ,por edhe psikologish . Kthesat e fuqishme ,te papritura qe her pas here aplikon rropsia kineze lu , godet pikerishte ne psikologjine e ktij populli ,duke e corientuar ate ,duke e demoralizuar ate ,qe ta demoralizoje dhe ai te heqi dor nga te shpresuarit mbi kte Toke dhe pse jo te zhduket pergjithmon . Te gjitha veprimet e Sektit Aleate jane te kordinuara ne menyre me perfekte . Kudo ,sdo dite ,qytetari shqiptare ,perballet me deshtime , gje e cila agravon e deshperon cdo shprese per nji ktjim ne normalitet ,ne nji jete normale . Mbas Sektit te Djallit Aleate ,pervec Ushtrise se pederasteve politikane shqiptare dhe gjakut te kurves se anadollit ,ktij Kanceri qe s’ju ndah kurr Trupit te Shqiperise ,medias,institucioneve te Drejtesise etj etj ,
  qendron nji Ushtri e tere Psikologesh qe punojne e ndjekin cdo dite degradimin e shperberjen jo vetem ate llogjike por edhe ate shpirterore te qytetareve shqiptare .Nuk eshte rastesi ,qe si ne Shqiperi e kosove ,populli shqiptare perballet me deshtime ne cdp politike ,sepse ne loje eshte gjithe ajo Ushtri e Padukeshme per popullin shqiptare madje edhe politikanet naiv ,qe punojne nate e dite ,te shperbejne ne detaje ,cdo hallke qe mban shqiptaret te bashkuar ,ose perparojne ne X -drejtim .Fenomenet pozitive shqiptare ,duhet te deshtojn para se ato te lindin ,ktu bazoohet ajo psikologji e Djallit Aleate .Shifni ci bene psh ne Kosove Partise Vetvendosja ,e cmontuan pothuajse ne detaje ,per ta hedhur ne kontenen e mbeturinave ! Pra nuk len asnji gje Shqiptare te dali ne jete ,e shkaterrojne menjihere . Edhe sot me qeverrine Rama .I jane futur nga cdo ane me gjithe potencialin e tyre ,ti bllokojne cdo frymarrje ,edhe pse dhe vet ku pushtet eshte teper naive ne mos i inkriminuar i dorezuar presionit psikologjike te Djallit Aleate. – Vetting eshte nji mashtrim i radhes ,qe shqiptaret do ti rrexoje permbys ,sepse presin ti sjelli Drejtesi Djalli qe e coje ne kte grope hienash .Pra si perfundime se u zgjata pak shume . nqs do shofi´m ne cdo dite boten Shqiptare nga momenti qu Djalli Aleate na pruri salih rrahman berishen ne kry te shtetit ,kte bastard injorant me nji kulture shpellash ,te drejtonte Shqiperine drejt Demokracise , e deri me sot ,cdo dite , te ngjan sikur je duke pare nji Dokumentare bardhe e zi te nji Bote Apokaliptike ,qe vetem trishton .demoralizon ,e con ne depresion , qytetarin shqiptare . Dhe ku eshte qellimi i Djallit ,ta nxjerri jasht cdo normaliteti shqiptarin .
  Shqiperine e shpeton vetem zhdukja e tradhetise ,nga i pari deri ke i fundit ,ky eshte i vetmi Shanc per te exzistuar ne kte Bote ,ndryshe Bota na sjell e mbeshtet gjithmon te njejten fare qe mbolli kto 28-vjet ,qe ne kte vend mos te ket me jete Ju Pershendes

  Reply to this comment
 5. Pak drite s'mjafton... January 13, 12:57

  Respekt per parafolesit dhe njekohesisht nje sugjerim:

  VETEM DEMASKIMI NUK PI UJE !

  S’duan t’ja dine kriminelet se po i bie tjetri 24 ore tastatures apo jo. Se kush jane jashteqitjet e kombit kete s’ka mbetur asnje sakat mendor pa e kuptuar. Mos e besoni po deshet, per edhe pastori im (Schäferhund) kur sheh ndonje surrat krimineli ne televizor fillon dhe skermit dhembet.

  Pyetje: A keni ndonje recete se si te parandalohet percarja e metejshme dhe te forcohet bashkepunimi mes shqiptareve? Jo! Atehere…?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*